Ako ísť do kúpeľne počas rybolovu na ľade

Ak strávite deň na ľade, nakoniec budete musieť odpovedať na volanie prírody. Ísť na toaletu počas rybolovu na ľade môže byť ošemetná záležitosť, najmä pre dámy.

Súkromie nemusí byť možné a vrstvy teplého zimného oblečenia túto úlohu spomalia a znepríjemnia. Chlapi to môžu mať o niečo jednoduchšie, ale stále existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť o etikete, keď idete na záchod počas rybolovu na ľade.

Mať plán na prestávky v kúpeľni a ísť von so správnou toaletnou výbavou je základom pre zábavný deň na ľade. Preto sme sa rozhodli napísať tento článok. Nikto o tom nerád hovorí, no všetci raz musíme ísť. Či už ste muž, žena alebo dieťa, tu sú naše najlepšie tipy, ako ísť na záchod počas rybolovu na ľade.

Zistite, kde sú kúpeľne

Populárne destinácie na rybolov na ľade majú často k dispozícii toalety okolo parkovísk alebo parkov. Ak môžete, umiestnite svoje rybárske miesta tak, aby boli v pešej vzdialenosti od toalety. Toto je obzvlášť dôležité pri rybolove v skupinách so ženami alebo deťmi.

Keď ste v zmiešanej spoločnosti, nie každý sa bude cítiť pohodlne bez modernej vymoženosti kúpeľne. Či už ide o dcéru na rybačke s otcom alebo manželov, niekedy je potrebné súkromie. Vynaložte ďalšie úsilie na plánovanie rybárskeho výletu s ohľadom na pohodlie každého.

Použite ľadový prístrešok

Nie je nezvyčajné mať davy ľudí na rovnej ploche ľadu. Jediné súkromie, ktoré budete mať na prestávku v kúpeľni, bude vo vašom ľadovom prístrešku. Rešpektujte ľudí okolo seba a postavte si vo vnútri pisoár. Bude fungovať niečo také jednoduché, ako je 5 galónové vedro s vekom.

Ryby blízko brehu

Ďalšou najlepšou vecou pre prestávky v kúpeľni je pobrežie so stromami alebo kefami, ktoré poskytujú extra súkromie. Nie vždy musíte loviť ďaleko od brehu, preto sa postavte blízko kúsku stromov. Pokiaľ je to na krátku prechádzku a primerane odľahlé, všetci budú spokojní.

Čítať  Ako starý je 30 palcový Walleye

Prineste si to podstatné

Minimálne musíte mať po ruke toaletný papier. Úlohu si však môžete uľahčiť a vyčistiť pomocou niekoľkých doplnkových spotrebných materiálov.

Prineste 5 galónové vedro s vekom. Toto je pravdepodobne najjednoduchšie riešenie všetkých vašich problémov v kúpeľni pri rybolove na ľade.

Môžete si tiež zaobstarať nasadzovacie záchodové dosky, ktoré sa zmestia do 5 galónového vedra. Fungujú skvele a utesňujú zápach, ak ste v obmedzenom úkryte.

Mali by ste si priniesť aj niekoľko toaletných vrecúšok v prípade, že ide o viac ako len cikanie. Nenechávajte nepríjemné veci, aby ich ostatní našli na ľade.

Nezabudnite si priniesť hygienické utierky alebo dezinfekčný prostriedok na ruky.

Pred odchodom urobte svoju prácu

Pre tých, ktorí majú bežné toaletné rutiny, je ideálnym riešením urobiť si biznis predtým, ako vyrazíte na ľad. Nie každý má také šťastie, ale urobte všetko pre to, aby ste to ráno dostali z cesty.

Necikať do vody

Nielenže to nie je dobrá etiketa, je to jednoducho hrubé. Buď sa vycikajte do nádoby a vysypte ju neskôr na breh, alebo choďte na ľad, len ak ho môžete zasypať snehom. Močenie do vody je na niektorých miestach priestupok a nikomu sa nepáči predstava ťahania večere cez vodu kontaminovanú močom.

Buďte diskrétni

Naraziť na odpad iných ľudí na ľade nie je nikdy zábavné. Zatiaľ čo vy možno odchádzate, iní rybári môžu chcieť loviť na vašom uvoľnenom mieste. Buďte ohľaduplní a upratujte si po sebe.

Kúpeľňové náradie pre ženy

Muži to majú ľahké. Stačí rozbaliť a môžete vyraziť. Ženy na druhej strane vyžadujú o niečo viac úsilia, aby svoju prácu zvládli, a nie je nič nepohodlnejšie, ako pokúsiť sa odstrániť všetky zimné vrstvy pri zachovaní určitej formy skromnosti.

Našťastie existujú nástroje pre ženy, vďaka ktorým je odpovedanie na volanie prírody o niečo jednoduchšie a menej chaotické. Nazývajú sa Female Urinary Devices alebo FUDs. Najpopulárnejšie a najúčinnejšie zariadenia sú GoGirl, Freshette a Pibella. Všetky stoja 10 až 25 dolárov a investícia sa oplatí. Pre dámy, ktoré to s rybolovom na ľade vážne myslia, je to nevyhnutná výbava na ľade.

Čítať  Najlepšie bezpečnostné tipy na rybolov na ľade a prečo ich potrebujete

Najlepšie toaletné možnosti pre rybolov na ľade

V závislosti od vašich požiadaviek na pohodlie existuje niekoľko dobrých možností pre prenosné toalety, ktoré všetky fungujú na rybolov na ľade. Niektoré sú najvhodnejšie pre ľadové domy, zatiaľ čo iné sú super prenosné pre rybárov na cestách.

  • Porta Potti od spoločnosti Thetford Corp: Pre najlepšiu kontrolu zápachu a sanitácie v malom ľadovom prístrešku je Porta Potti pre svoju veľkosť dokonalou čistotou. Stojí to viac ako iné možnosti, ale pre vášnivých rybárov na ľade je to perfektné.

  • Luggable Loo od Reliance Control Corp: Obľúbenosť vedra na záchodovú dosku hovorí sama za seba. Je lacný a ultra prenosný pre všetky rybárske situácie. Sedadlo je pohodlné a v kombinácii s plastovými vreckami na odpad je to najlepšie riešenie pre celú kúpeľňu.

  • Skladacia komoda zeleného slona: Ďalšie jednoduché riešenie kúpeľne pre rybárov na ľade. Vyžaduje plastové vrecia na odpad, ale je to šikovná a prenosná toaleta. Majte na pamäti, že vrecia musia byť zakaždým zviazané, aby ste sa vyhli nepríjemným zápachom.

  • Vyskakovací stan Abco Tech: Pre tých, ktorí trávia veľa času na ľade, je stan Abco Tech Pop Up skvelou voľbou, ako poskytnúť súkromie na plochej ploche ľadových jazier. Ľahký prenosný dizajn uľahčuje ťahanie na saniach. Nastavuje sa rýchlo, takže ho musíte vytiahnuť len vtedy, keď je to potrebné na diskrétne použitie.

Ďalšie bežné otázky

Je nelegálne cikať na ľad?

Niektoré vodné plochy sú prísne regulované, aby sa zabránilo ekologickým škodám spôsobeným ľuďmi a ich odpadom. Nesprávna likvidácia odpadu môže mať za následok pokutu, ak vás prichytia. Vo všeobecnosti sa tiež považuje za neslušné odhalenie, ak nepodniknete správne kroky na to, aby bol váš podnik súkromný.

Čítať  Sú kohútie chvosty vhodné na lov basov

Stačí použiť vedro alebo ísť na breh a nebude problém. Väčšinou nebudete mať problémy, ak budete cikať na ľad ďaleko od ostatných rybárov.

Je močenie na ľad zlé pre životné prostredie

Malé jazerá, ktoré v zime prinášajú veľa rybárskych aktivít, môžu byť negatívne ovplyvnené ľudským odpadom. Vždy sa pokúste použiť toaletu alebo ísť na pobrežie na prestávku v kúpeľni. Môže sa to zdať ako bezvýznamný prídavok do vody, ale príliš veľa moču od veľkého počtu rybárov môže zmeniť krehkú rovnováhu ekosystému malého jazera.

Majú ľadové prístrešky zabudované kúpeľne

Väčšina vyskakovacích ľadových prístreškov je vhodná pre 5 galónové vedro, ale existuje niekoľko mobilných ľadových chatrčí a prívesov určených na rybolov na ľade, ktoré sú vybavené vyhradenými toaletnými priestormi.

Ice Castle Fish Houses majú kúpeľňu a záchodovú dosku. Musíte poskytnúť iba hygienické vedro. Niektoré modely sa štandardne dodávajú s odpadovými vedrami, ktoré neskôr vysypete do záchoda. Môžete použiť aj plastové vrecia na odpad vo vedre.

Záverečné myšlienky

Rybolov na ľade v zime je zábavná aktivita, ktorú si môže užiť každý. Nedovoľte nepríjemným situáciám v kúpeľni, aby vás odradili. Existuje mnoho spôsobov, ako si uľahčiť zodpovedanie volania prírody a s pokročilou prípravou si túto zručnosť osvojíte aj vy.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to