Ako idete do kúpeľne na lodi

Je ťažké oceniť pohodlie kúpeľne vo vašej domácnosti, kým nestrávite deň na lodi. Keď musíš ísť, musíš ísť, ale nedostatok zariadení, nehovoriac o súkromí, robí podnikanie na lodi náročným.

Našťastie tráviť hodiny na lodi pri rybolove alebo párty nemusí byť nepríjemné. Či už potrebujete cikať alebo kakať, existujú spôsoby, ako to urobiť. Aby bola vaša ďalšia plavba pohodlnejšia, zostavili sme komplexného sprievodcu najlepšími spôsobmi, ako ísť na záchod na lodi.

Priznajme si to. Nemôžete ho držať večne, takže pokračujte v čítaní, aby ste videli, ako skúsení vodáci pohodlne robia svoje bez toalety.

Majú lode kúpeľne

V dokonalom svete by všetky lode mali toaletu (aka hlavu) pre cestujúcich, aby si uľavili. Bohužiaľ, vstavané kúpeľne sú drahé a obmedzené na väčšie lode navrhnuté s nocľahom.

Väčšina lodí pod 18 stôp nemá pevnú námornú hlavu. Väčšie plavidlá s plnou kajutou alebo menšou plyšovou kajutou budú mať pravdepodobne nejaký druh prenosného záchoda alebo samostatného morského člna.

Aj keď viete, že strávite deň na väčšej lodi, nerobte si nádeje. Nie všetci majitelia lodí chcú, aby ich hostia používali toaletu. Námorné hlavy sú samostatné a po každom výlete je potrebné ich manuálne načerpať alebo vysypať. Je to zapáchajúca, chaotická práca, ktorej sa väčšina majiteľov lodí radšej vyhýba.

Pred vstupom na palubu lode s toaletou je dobré opýtať sa na pravidlá kúpeľne. Niekedy je cikanie v poriadku, ale kakanie je pravdepodobne zakázané. Pokúste sa zistiť tieto informácie vopred, aby ste mohli prísť pripravení.

Ako sa ciká na malých lodičkách

Väčšina ľudí tráviacich dni na vode nebude na veľkých luxusných lodiach vybavených toaletami. Aj na malých lodiach musíme všetci odpovedať na predčasné volanie prírody. Zatiaľ čo väčšina z nás vydrží bez kakania celý deň, je nepravdepodobné, že by ste to zvládli bez toho, aby ste museli cikať.

Takže, poďme na to. Ako sa chodí cikať na malú loď? V skutočnosti je odpoveď odlišná pre mužov a ženy. Na otázku teda odpovieme každému zvlášť.

Pre mužov je cikanie na loďku také jednoduché, ako otočenie chrbtom, rozopnutie zipsu a cikanie do téglika, vedra alebo cez bok lode. Zďaleka najjednoduchšou nádobou je plastová nádoba so širokým hrdlom. Prázdne poháre na majonézu alebo nádoba na arašidové maslo so skrutkovacím viečkom sú pre mužov ideálne. Môžete to urobiť diskrétne a potom to zapečatiť a uložiť tak, aby ste ich mohli neskôr vysypať.

Ženy to nemajú také ľahké. Vedro alebo prenosný záchod je najpohodlnejším prostriedkom na cikanie. Problém je, že predstava „zhadzovania trou“ pred priateľmi alebo rodinou spôsobuje, že väčšina žien je škrípavá. V takom prípade je FUD alebo „ženské močové zariadenie“ životaschopným riešením. S FUD môžu dámy cikať aj do téglika bez toho, aby sa museli odhaľovať.

Čítať  5 najlepších trollingových prútov na pstruhy: naše najlepšie tipy

Alternatívou je, že si ženy môžu omotať okolo pása uterák predtým, ako si čupnú na vedro. Ochrane súkromia sa budeme podrobnejšie venovať neskôr.

Či je v poriadku cikať do vody

Aj keď nie je nevyhnutne nezákonné cikať cez bok vašej lode, je to odsudzované. V niektorých prípadoch je cikanie do vody zakázané. Ak vás úrady zbadajú močiť cez bok alebo vylievať moč z nádoby, mohli by ste dostať citáciu alebo pokutu.

Na druhej strane, väčšina ľudí sa pozerá iným smerom. Možno ste už počuli príslovie „riešením znečistenia je riedenie“. Malé vycikanie sa vo veľkom jazere, rieke či oceáne asi veľmi neuškodí. Táto filozofia sa rozpadne, keď budú stovky vodákov močiť do vody.

Najlepšou praxou je vycikať sa do vedra alebo džbánu s vrchnákom a nechať ho na palube lode. Keď sa vrátite na pobrežie, vyhoďte ho do záchoda pri štarte alebo doma.

Navyše cikať cez bok člna nie je vždy jednoduché. Nehovoriac o tom, že to môže byť dosť chaotické. V závislosti od výšky voľného boku vašej lode môže byť dosahovanie cez okraj okraja problematické bez toho, aby ste svoju nedotknutú loď preliali močom. Nebezpečné je aj nakláňanie sa cez bok. Najmä v drsných podmienkach.

Nikto nechce plávať, loviť ryby alebo sa hrať vo vode kontaminovanej ľudským odpadom. Postarajte sa o svoje obľúbené miesta a necikajte do vody.

Ako sa kaká na malom člne

Myslím, že by ste mohli povedať, že hovno je skvelý ekvalizér, pokiaľ ide o podnikanie na lodi. Muži aj ženy budú mať problém nájsť uspokojivý spôsob kakania na malej lodi.

Zďaleka najlepším systémom je použiť kúpeľňu predtým, ako nastúpite na loď. Niekedy však jednoducho nie je možné ignorovať tlak zvnútra.

Tu je náš zoznam možných riešení, ako ísť kakať na loď bez toalety.

  • Pred odchodom vyprázdnite – Samozrejme, ak ste dostatočne pravidelní, nemal by byť problém použiť kúpeľňu pred spustením. Pre všetkých ostatných zvážte pitie šálky kávy, aby sa lopta rozbehla.
  • Návrat na breh – Väčšina plaveckých oblastí bude mať pri spustení nejaké sociálne zariadenie. Začnite svoj deň tesne pred spustením pre prípad, že by ste potrebovali ísť. Na nezastavaných jazerách sa vydajte na breh a nájdite si súkromné ​​miesto. Majte na pamäti, že to nie je najlepšie riešenie. Nezabudnite si priniesť TP a dodržujte postupy „nezanechať žiadne stopy“.
  • prenosná toaleta – Prenosná toaleta je asi najlepším riešením na kakanie na malej lodi. Je to šikovný spôsob, ako udržať odpad v čistote a bez zápachu. Buď budete musieť nájsť skládku späť na súši, alebo ju môžete vyprázdniť pomocou domácej toalety. Nikdy ho nehádžte do vody.
  • Použite vedro – Vedro určite nie je také príjemné ako toaleta, ale môže to byť vaša jediná možnosť. Pre väčšie pohodlie si môžete zaobstarať aj veko na záchodovú dosku. Len nasmerujte svoju loď tak, aby na vašich pasažierov nefúkal pach. Zaklapnite vzduchotesné veko, aby ste zabránili nadmernému zápachu.
  • Vrecko na pevný odpad – O krok nad vedrom je spojenie s vrecom na pevný odpad. Môže to byť akýkoľvek druh nepriepustného plastového vrecka. Existujú aj toaletné tašky špeciálne navrhnuté na tento účel. Vyložte si vedierko alebo nočník vreckom na pevný odpad a upratovanie bude oveľa jednoduchšie. Zlikvidujte ho v odpade späť na brehu.
  • Len to drž – Na rozdiel od cikania je trochu jednoduchšie držať črevá. Nikdy nie je dobré držať hovno príliš dlho, ale ak vás žiadna iná možnosť neláka, môže to byť vaša najlepšia stávka, kým sa nedostanete na breh. Jesť svetlo tiež pomáha predchádzať zvýšenému tlaku.
  • Nechoď do vody – Môže sa zdať, že ísť len tak do vody nie je veľký problém. Dokonca aj na obrovskom jazere alebo v oceáne môže mať malé množstvo fekálneho materiálu obrovský vplyv na zdravie ľudí a voľne žijúcich živočíchov. Pred kakaním do vody buďte ohľaduplní a nájdite iné riešenie.
Čítať  11 najlepších spôsobov, ako udržať vlasec a sprievodcu pred zamrznutím

Súkromie na malej lodi

Nájdenie nádoby na kakanie alebo cikanie je jednoduchá časť. Výzvou je získať trochu súkromia. Zvuky a pachy spojené s týmto procesom spôsobujú rozpaky u mužov aj žien.

Na preplnenej lodi a jazere sa tomu nedá vyhnúť. Každý bude vedieť, čo robíte. Je to dobrý nápad porozumieť všetkým na palube, že návrat na pobrežie na nočník je v poriadku.

Keď návrat na pobrežie nie je možný, pokúste sa na lodi nastaviť určené miesto v kúpeľni. Najlepšie umiestnené pod okrajom člna, aby bránili vo výhľade okolitým vodákom. Ostatní ľudia na lodi sa môžu úctivo otočiť chrbtom a vy môžete dokončiť prácu. Pre väčšie súkromie a trochu zvukovej izolácie sa zabaľte do veľkého uteráka a potom si drepnite na vedro.

Jeden šikovný trik, ktorý som sa naučil od priateľa, je použiť pončo, ktoré sa vám zavesí na kolená. Lacné plastové zoženiete za pár šupiek vo Walmarte alebo v iných obchodoch so športovými potrebami. Pred stiahnutím nohavíc si pončo oblečte. Potom robte svoje podnikanie.

Tip pre profesionálov: Vyhnite sa priehľadným plastovým pončám, inak to bráni účelu.

Najlepšie prenosné toalety pre malé lode

V dnešnej dobe je dôležitá hygiena a environmentálne aspekty. Z tohto dôvodu sú prenosné toalety nevyhnutné, ak plánujete stráviť celý deň na pontónovej lodi alebo inej malej lodi.

Nie vždy bude praktické vrátiť sa na pobrežie na prestávku v kúpeľni. Pozrite si tieto 3 obľúbené prenosné toalety a nájdite takú, ktorá je pre vás tá pravá.

Náš top výberSkladacia prenosná toaleta Reliance

Pre dokonalé riešenie na nočník na takmer každej malej lodi je ťažké poraziť skladací záchod Reliance. Jeho kompaktný dizajn sa ľahko zloží, keď sa nepoužíva. Rozšíriteľné nohy podporujú hmotnosť cez 250 libier, no má nízky profil a pohodlné sedadlo, ktoré je ideálne pre lode.

Čítať  Kompletný sprievodca čistením rybárskeho výstroja

Fold-to-Go používa pripojiteľné vrecká na uloženie odpadu. Umožňuje čistenie bez neporiadku a zápachu. Vodáci obmedzení na malý priestor určite ocenia využitie vriec. Kúpte si Dvojité tašky Reliance Doodle samostatne pre nepriepustné tesnenie, keď je práca hotová.

Skvelé pre pontónové lode Thetford Porta Potti 135

Thetford ponúka jedny z najkvalitnejších prenosných toaliet a Thetford Porta Potti 135 nie je výnimkou. Táto splachovacia komoda je vhodná pre párty člny a pontónové člny. Jeho kapacita 2,6 galónu zvládne loď plnú ľudí na celý deň. Ošetrujúce balíčky dezodorantov obmedzujú pachy na minimum. V kombinácii s vlnovcovým splachovacím systémom sa Porta Potti 135 príjemne používa.

Likvidácia odpadu po dni strávenom vo vode je jednoduchšia vďaka otočnému výtoku a bezúnikovému dizajnu. Od toaliet Theford môžete očakávať niekoľkoročné spoľahlivé používanie.

Užite si výlety na svojej pontónovej lodi ešte viac pridaním a Výsuvný stan WolfWise pre súkromie. V spojení s Thetford 135 budete mať tú najlepšiu kúpeľňu na vode.

Najlepšia hodnotaReliance Luggable Loo

Chcete jednoduché, lacné a jednoduché riešenie kúpeľne pre vašu loď? Reliance Luggable Loo je presne taká, ako vyzerá. 5 galónové vedierko so sedadlom a vekom pre pohodlie. Podložte ho a Dvojitá toaletná taška Doodle a upratať je hračka.

Veko pevne zacvakne, aby sa zabránilo úniku pachov, ale pri prevrátení nie je nepriepustné. Napriek tomu nemôžete poraziť jednoduchosť a cenu. Skúste to zmenšiť na 2 galónové vedro, aby ste na malých lodiach získali skladnejšiu toaletu. Tak či onak, Luggable Loo vám dobre poslúži.

Slová na rozlúčku

Každý rok strávia tisíce ľudí nespočetné množstvo hodín na lodiach a užívajú si vodu. Ísť do kúpeľne na lodi ide s územím. Čas strávený s priateľmi pri vode by mal byť zábavný. Vyhnite sa úzkosti v kúpeľni pri ďalšom dobrodružstve na lodi pomocou niektorých užitočných tipov v tomto článku.