Ako dostať zápach z Yeti Cooler? [Ways To Remove Odors]

Chladiče Yeti sú úžasné – sú dokonalým spoločníkom na všetky druhy výletov. Či už plánujete jednoduchý piknik, dlhšiu túru alebo niekoľkodňový kemping, chladnička Yeti vám pomôže udržať vaše jedlo a nápoje v chlade.

Často sa stretávam s tým, že keď sa vrátim domov, je chladič prázdny. Napriek tomu som párkrát omylom nechal v chladničke nejaké zvyšky jedla a na chvíľu som ich zabudol vybrať. Táto situácia viedla k tomu, že môj chladič prijal dosť nepríjemný zápach. To môže byť dokonca podhodnotenie – môžem s istotou povedať, že chladič STANK!

V tom momente som netušil, ako pachy odstrániť a bol som zvedavý, či sa mi ich vôbec podarí úplne odstrániť. Ale po dôkladnom zvážení a veľkom experimentovaní som našiel perfektný spôsob, ako odstrániť všetky škvrny a pachy z chladiča.

Ak sa chcete dozvedieť, ako urobiť to isté s chladičom, pozrite si nižšie uvedenú podrobnú príručku. Sľubujem vám, že ak dodržíte všetky kroky, čoskoro budete môcť priviesť váš chladič k starej sláve!

Viac…

chladič yeti

Ako odstrániť pachy a pachy z chladiča Yeti? – 6 krokov sprievodca

Chápem to – niekedy nemôžete myslieť na všetko a niečo vám môže vykĺznuť z hlavy. Najmä pokiaľ ide o upratovanie po dlhej a vyčerpávajúcej ceste. Jediná vec, ktorú chcete urobiť, je ľahnúť si do postele a na chvíľu si oddýchnuť, aby ste mohli zanedbať skutočnosť, že vaša chladnička má stále niečo do seba.

Ako sa očakávalo, ponechanie jedla alebo niektorých nápojov v chladničke môže spôsobiť nepríjemný zápach. Ak náhodou sedí na slnku, zápach sa zhorší. Môžete dokonca nájsť pleseň rastúcu v chladiči. V tejto fáze sa stavím, že sa budete čudovať, čo môžete urobiť, aby sa situácia zlepšila.

Nebojte sa – mám vás prikryté! Tu je 6-krokový sprievodca, ktorý vám pomôže urobiť váš chladič bez zápachu a bez škvŕn. Poďme teda do krokov a uvidíme, čo musíte urobiť.

Čítať  Aká je dobrá základná hmotnosť pre batoh?

Krok 1 – Odvzdušnite chladič

Najprv musíte umiestniť chladič na čerstvý vzduch, aby sa vyvetral. Netrápte sa tým, že ho budete drhnúť, keď budete cítiť čo najnepríjemnejšie. Pred začatím čistenia ho nechajte niekoľko dní vyvetrať.

Týmto spôsobom bude časť zápachu preč, kým začnete s čistením. Vďaka tomu budú veci pre vás oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Takže, verte mi – začnite vyvetraním chladiča a potom prejdite na ďalší krok.

Krok 2 – Nastriekajte bieliacu zmes

Po pár dňoch vetrania chladiča si všimnete, že veci idú správnym smerom. Druhá vec, ktorú musíte urobiť, je nastriekať trochu bieliacej vody na vnútornú stranu chladiča. Roztok, ktorý pripravíte, by mal obsahovať jeden diel bielidla a štyri diely vody.

Pridajte roztok do rozprašovacej fľaše a nastriekajte ho na celé vnútro chladiča. V tomto bode by ste mali nechať veko chladiča otvorené. Nechajte roztok pôsobiť asi 8 hodín alebo ho nechajte cez noc. Nasledujúci deň môžete prejsť na ďalší krok.

Krok 3 – Vyčistite chladič

Zistil som, že čistenie chladiča ďalším kolom bielidla funguje najlepšie zo všetkých čistiacich techník, ktoré som vyskúšal. V tejto chvíli budete potrebovať ďalšie bielidlo, špongiu a tiež starú zubnú kefku. Špongia vám pomôže na väčšie plochy, zatiaľ čo zubná kefka príde vhod na ťažko dostupné miesta.

Hlboko vyčistite chladič tak dobre, ako môžete. To zahŕňa čistenie vnútorných stien, všetkých častí chladiča, ako aj všetkých miest, kde vidíte pleseň. Ak ste mali v chladničke nejaké zvyšky rýb, zatuchnuté pivo, mäso alebo mliečne výrobky, mali by ste predchádzajúci a tento krok niekoľkokrát zopakovať.

Krok 4 – Použite pohlcovač pachov

Bieliaci roztok a bieliaci peeling mali nechať váš chladič v oveľa lepšom stave, ako bol na začiatku. Spomenul som, že by ste mali tieto kroky niekoľkokrát zopakovať, ak je to potrebné. Keď ste si istí, že bielidlo urobilo svoje, môžete použiť pohlcovač pachov.

Čítať  Ako zabezpečiť stan bez kolíkov? [5 Tips]

Za najlepšie pohlcovače pachov považujem drevené uhlie a sódu bikarbónu. Sú skvelé na čistenie rôznych vecí okolo domu, ale môžete ich použiť aj vo vašej chladničke. Po nanesení odstraňovača zápachu zatvorte veko chladiča a nechajte chvíľu pôsobiť. V prípade potreby môžete tento proces zopakovať.

Krok 5 – Opláchnite a vysušte chladič

Všetko to bielidlo, drevené uhlie, sóda bikarbóna a čo iné by už nemalo odstrániť väčšinu zápachu. Ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je urobiť ďalšie hlboké čistenie chladiča, ale tentoraz môžete namiesto bielidla použiť bežné saponáty.

Mydlo a voda odstránia všetky zostávajúce bielidlá a odstraňovače zápachu, vďaka čomu je možné chladničku opäť bezpečne používať. Ak náhodou máte väčší chladič, môžete si tento preplach urobiť na dvore záhradnou hadicou.

Akonáhle je čistý, môžete nechať chladnejší vzduch vyschnúť na slnku. Nechajte ho tam chvíľu postáť, alebo aspoň kým nebude pripravený. Než ho uložíte, môžete urobiť ešte jednu vec. Prejdite do ďalšej časti a zistite, čo to je!

Krok 6 – Zamaskujte zápach aromatickou látkou

Moje odporúčanie je pridať aromatické látky do chladiča. Toto sú veci, ktoré zamaskujú zostávajúci nepríjemný zápach, ak nejaký existuje. Vďaka nim bude vaša chladnička pri ďalšom použití oveľa sviežejšia!

Môžete teda pridať citrónovú šťavu, kávovú usadeninu, sódu bikarbónu, drevené uhlie alebo akúkoľvek inú ingredienciu, ktorú máte radi. Môže to byť vanilka alebo škorica. Možnosti sú nekonečné. Nezabudnite nechať chladničku zatvorenú a úhľadne ju uskladniť a nechať ju vychladnúť pred ďalšou cestou!

Ďalšie spôsoby, ako dostať zápach z vašej chladničky Yeti

Aj keď sú vyššie uvedené kroky najúčinnejšie pri odstraňovaní pachov z chladiča Yeti, existuje niekoľko ďalších účinných spôsobov, ako urobiť to isté.

Napríklad niektorí z vás možno nechcú používať zložité chemikálie, ako je bielidlo, a ja to chápem. Práca s bielidlom môže byť nebezpečná a môže poškodiť steny niektorých chladičov. Ak chcete nahradiť bielidlo alebo akúkoľvek inú zložku inou, tu sú niektoré z vašich ďalších možností!

Čítať  Ako prať rúno z Patagonie? [Complete Guide]

Vyskúšajte roztok bieleho octu a vody

Namiesto bielidla sa vždy môžete spoľahnúť na ocot, ktorý vám pomôže zamaskovať pachy z chladničky. Ako som už spomenul pri bielidle vyššie, môžete pripraviť roztok z jedného dielu bieleho octu a štyroch dielov teplej vody. Potom môžete chladič nastriekať roztokom, aby bol čistejší.

Do chladničky vložte podstielku pre mačky

Namiesto aromatických látok uvedených vyššie môžete použiť aj stelivo pre mačky, ktoré vám pomôže udržať chladničku sviežu. Dizajn podstielky pre mačiatka je ideálny na maskovanie pachov, takže do chladničky môžete vždy pridať malé vrecko, aby lepšie voňalo. Treba si dávať pozor len na to, aby podstielka bola čerstvá a ešte nepoužitá!

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že vám môj sprievodca pomohol odstrániť pachy z vášho chladiča a že ste ho dokázali vyčistiť bez škvŕn pomocou tipov, ktoré som vám dal. Opäť nezabudnite zopakovať čistiaci cyklus aspoň niekoľkokrát, aby ste odstránili pachy.

Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, ak poznáte iné spôsoby, ako odstrániť pachy z chladiča Yeti. Rád by som sa o tom všetko dozvedel a stavím sa, že aj ostatní čitatelia. Takže sa teším na to, čo si prečítam so mnou a ostatnými!