Ako dostať otrepy z oblečenia? [Complete Guide]

Otrepy na oblečení alebo vlasoch nie je najlepší zážitok. Majú na sebe veľa hrotov, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky a vyrážky. Tieto hroty môžu zostať na oblečení, ak neotrepy správne neodstránite. Preto sa musíte naučiť, ako odstrániť otrepy čo najlepším spôsobom.

Ak sa chcete naučiť, ako odstrániť otrepy z oblečenia, ste na správnom mieste. Na internete nájdete množstvo užitočných rád. Vyskúšala som väčšinu tipov a trikov na odstránenie otrepov z oblečenia, aby ste to nemuseli robiť vy!

Takže si môžete pokojne prečítať túto príručku, aby ste sa naučili najlepšie postupy odstraňovania ostrapov. Nižšie je uvedený podrobný návod, ktorý môžete sledovať vždy, keď na oblečení nájdete nejaké otrepy. Pozrime sa, ako ich odstrániť a všetky ich strašné hroty!

Viac…

Odstraňovanie otrepov z oblečenia

Aký je proces odstraňovania otrepov z oblečenia? [Step-By-Step]

Ak chcete odstrániť otrepy z oblečenia, čaká vás práca. Tvrdohlavé otrepy môže byť dosť náročné odstrániť, pretože majú hroty, ktoré môžu zostať v odevoch, aj keď odstránite najobjemnejšiu časť rastliny.

Aby som vás previedol procesom odstraňovania, vytvoril som zoznam najefektívnejších metód odstraňovania otrepov. Tieto metódy by mali byť užitočné. Začnime teda so sprievodcom a zistime, čo musíte urobiť, aby ste odstránili otrepy nálepiek z vašich odevov.

Krok 1 – Nechajte oblečenie namočiť

Prvá vec, ktorú musíte po túre urobiť, je skontrolovať oblečenie, či nemá otrepy. Ak nájdete nejaké otrepy, musíte oblečenie namočiť. Musíte to urobiť čo najskôr, dokonca aj pri tej najjemnejšej tkanine.

Oblečenie by ste mali na chvíľu vložiť do teplej vody so saponátom. Voda spôsobí, že otrepy budú menej lepkavé. Keď otrepy zmäknú, mali by začať plávať na vode. Na odstránenie týchto otrepov použite ruky, ale buďte opatrní a chráňte si ruky.

Čítať  Dva páry ponožiek pri turistike? [Advantages & Disadvantages]

Krok 2 – Vysušte oblečenie

Keď oblečenie vyperiete, najlepšie urobíte, ak ho položíte na priame slnečné svetlo, aby uschlo. Môžete použiť aj sušičku. Pokyny pre proces sušenia v stroji budú uvedené v nasledujúcej časti.

Nechajte teda oblečenie sušiť tak dlho, ako je potrebné. Keď materiál schne, otrepy začnú vypadávať. Opäť môžete použiť rukavice na zobratie otrepov a umiestniť ich do plastového vreca na odpadky, ktoré neskôr vyhodíte.

V opačnom prípade riskujete, že sa otrepy prilepia na iné oblečenie alebo si ich rozotriete o pokožku. Oboje nie je tou najlepšou voľbou, takže si dajte tú prácu, aby ste odstránili všetky otrepy a hroty.

Krok 3 – Použite hrebeň

Ak sú otrepy stále prilepené na oblečení, mali by ste zvážiť použitie hrebeňa s jemnými zubami na ich odstránenie. Mali by ste si zaobstarať kvalitný hrebeň, ktorý odstráni otrepy jedným ťahom. Tu je to, čo môžete urobiť, keď budete mať hrebeň!

Položte odev na rovný povrch, ku ktorému máte prístup. Potom použite hrebeň na odstránenie otrepov jeden po druhom. Keď sa dostanete k otrepu, jemne pracujte na oddelení otrepu od materiálu a švihnite ho preč z oblečenia. Zároveň sa ich snažte držať ďalej od seba.

Ďalej skontrolujte tkaninu, či neobsahuje zostávajúce hroty. Ak nejaké nájdete, môžete prejsť na ďalší krok a naučiť sa, ako každý z nich odstrániť. Čo sa týka odstránených otrepov, čo najskôr ich vyhoďte.

Krok 4 – Použite lepiacu pásku

Ak vidíte hroty, skúste ich odstrániť pomocou lepiacej pásky. Nasaďte lepiacu pásku na hroty a rýchlym pohybom ju odstráňte. Je to takmer ako epilácia vášho oblečenia.

Túto metódu môžete opakovať toľkokrát, koľkokrát je to potrebné a kdekoľvek je to potrebné. Lepiaca páska je veľmi účinná, ale ak vidíte, že otrepy nevychádzajú, môžete vyskúšať jednu z ďalších metód na ich odstránenie. To nás privádza priamo k ďalšiemu kroku.

Čítať  Rôzne typy hojdacích sietí

Krok 5 – Použite pinzetu

Použitie pinzety na odstránenie otrepov alebo hrotov môže byť ťažké, ale stojí to za to. Musíte prejsť po celom oblečení a odstrániť z neho každý bodec. V opačnom prípade riskujete, že sa vám hroty ošúchajú o pokožku a spôsobia vám vyrážku.

Krok 6 – Zvážte nástroje na odstraňovanie ostrapov

Existuje mnoho vynikajúcich nástrojov na odstraňovanie ostrapov, ktoré môžete vyskúšať. Keďže môžu byť drahé, nemusíte do nich investovať, pokiaľ nemôžete a nechcete. Ďalšie alternatívne nástroje, na ktoré sa môžete obrátiť, sú odstraňovač žmolkov alebo valček na žmolky.

Za žiadnych okolností by ste na odstraňovanie otrepov nemali používať žiletku. Žiletka iba skráti hroty otrepu a ponechá ich v materiáli. Takže sa uistite, že sa tejto metóde vyhýbate a použijete niektoré z ďalších metód.

Môžete vyprať otrepy z oblečenia?

Teraz, keď poznáte niektoré z najúčinnejších spôsobov odstraňovania otrepov z oblečenia, chcem spomenúť ďalšiu metódu, na ktorú sa ľudia často pýtajú. Otázkou je, či dokážete vyprať otrepy z oblečenia.

Ako môžete vidieť vo vyššie uvedenom podrobnom návode, oblečenie môžete pred odstránením otrepov vyprať. Napriek tomu musíte mať na pamäti, že na odstránenie všetkých otrepov nebude stačiť iba pranie oblečenia. Týmto jediným krokom je takmer nemožné odstrániť všetky otrepy.

Aj keď odporúčam prať oblečenie ručne a namočiť, môžete skúsiť odstrániť otrepy v práčke. Ak sa rozhodnete použiť stroj, mali by ste ho umiestniť na horúcu teplotu a vysokú hladinu vody. Vírivá voda spôsobí, že otrepy budú menej lepkavé, aj keď sú nastavené v jemnom prostredí.

Potom môžete oblečenie z práčky hodiť priamo do sušičky. Dajte ho na vysokú teplotu a nechajte oblečenie vysušiť. Najlepšie urobíte, že väčšina otrepov bude vychádzať kvôli teplu. Po skončení cyklu môžete oblečenie vyzliecť a pomocou niektorých krokov z vyššie uvedeného sprievodcu odstrániť zostávajúce hroty.

Čítať  Ako rýchlo preraziť Chacos? [4 Step Guide]

Ale je tu ďalší užitočný tip – vždy sa vráťte k pračke a sušičke, aby ste odstránili otrepy a uvoľnené hroty. Môže to byť časovo náročné, ale stojí to za to. V opačnom prípade riskujete, že sa vám na inom oblečení objavia nejaké otrepy alebo bodce.

Zabaliť

Akonáhle uvidíte, že infikovali vaše oblečenie, urobte všetko pre to, aby ste odstránili čo najviac otrepov. Či už používate práčku alebo periete oblečenie ručne, nezabudnite postupovať podľa vyššie uvedených krokov. Vezmite si tiež hrebeň s jemnými zubami, lepiacu pásku, odstraňovač žmolkov, pinzetu a plastové vrecko. Na odstránenie otrepov môžete použiť všetky tieto veci alebo ich kombináciu.

Museli ste niekedy riešiť otrepy? Dajte mi vedieť, aká to bola skúsenosť a čo považujete za najlepší spôsob, ako odstrániť týchto darebákov. Rád by som sa o tom dozvedel, takže sa podeľte o svoje príbehy v komentároch nižšie.