Ako dlho vydržia 1 lb propánové nádrže?

Keď začnete kempovať, uvidíte, že kempingové výlety si vyžadujú väčšiu prípravu ako ktorýkoľvek iný výlet. Je to preto, že väčšina táborníkov rada navštevuje odľahlé miesta bez elektriny, ktorú môžu použiť na kúrenie a varenie. Táborníci musia nájsť alternatívne spôsoby, ako prevádzkovať svoje grily, ohrievače alebo kempingové kachle.

Ak s kempovaním začínate, chcem vám predstaviť najlepšiu alternatívu elektriny. Nemusíte ho používať len na kemping – môžete ho použiť aj u vás doma, kedykoľvek budete chcieť. Touto alternatívou je propánová nádrž!

Nádrže na propán sú skvelé. Môžete ich spárovať s väčšinou kempingového vybavenia v rôznych veľkostiach. Aj keď sú skvelé na varenie a kúrenie na výlete, musíte myslieť na množstvo propánu, ktoré budete potrebovať na to, aby ste prešli cestou.

Dnešný sprievodca bude hovoriť o 1lb propánových nádržiach a o tom, ako dlho vydržia. Takže, ak sa o tom chcete dozvedieť viac, nezabudnite sa držať!

Viac…

Ako dlho vydržia 1 lb propánové nádrže

Ako dlho vydržia 1 lb propánové nádrže?

Pre akékoľvek kempovanie v odľahlej oblasti je dobrý nápad mať aspoň jednu 1-librovú propánovú nádrž. Propánová nádrž pri správnom používaní vydrží minimálne niekoľko hodín. Túto hodinu môžete rozdeliť na časti alebo ju použiť naraz.

Jedna zásadná vec, ktorú musíte urobiť, je urobiť si dôkladné plánovanie predtým, ako sa vydáte na cestu. Ak idete na krátky jednodňový výlet, možno sa vám podarí dostať preč s jednou alebo dvoma propánovými nádržami. Na dlhšie cesty si budete musieť vziať oveľa viac propánu, aby ste cestu prekonali.

Všeobecným predpokladom je, že propánová nádrž môže trvať od jednej hodiny do štyroch hodín, v závislosti od vášho použitia. Variče môžu prejsť cez 1-librovú propánovú nádrž rýchlejšie ako väčšina ohrievačov. Viac o špecifikách vám však poviem v sekciách nižšie.

Zatiaľ by ste si mali uvedomiť, že spotrebu propánu môžu ovplyvniť aj iné veci. Nadmorská výška vášho kempingu, teplota, v ktorej kempujete, a účinnosť zariadenia s použitím propánu môžu spôsobiť obrovský rozdiel v tom, ako dlho vydržia propánové nádrže. Rozhodujúcu úlohu pritom môže zohrávať aj typ zariadenia.

Takže je rozumné robiť nejaké plánovanie doma a nejaké experimentovanie. Získajte niekoľko nádrží na propán a použite ich na sporáku alebo ohrievači, ktorý plánujete vziať na cestu. To vám pomôže vidieť úrovne spotreby a to vám pomôže rozhodnúť sa, aké množstvo propánu budete potrebovať.

  Je 40-litrový batoh dostatočne veľký na kempovanie? [Must-Read]

Ako som už spomenul, pri spotrebe propánu zohráva dôležitú úlohu aj typ zariadenia. Pozrime sa teda, koľko propánu potrebuje väčšina kempingových zariadení na prevádzku:

plynový gril

Ako dlho vydrží 1 lb propánová nádrž na plynovom grile?

Plynové grily sú skvelou alternatívou varenia jedla na ohni. Oheň môže produkovať veľa dymu, ktorý môže negatívne ovplyvniť vaše pľúca. Je tiež dosť desivé mať oheň v lese alebo iných oblastiach obklopených vegetáciou, takže to neodporúčam robiť. Ak plánujete kempovať v takejto oblasti, lepším rozhodnutím by bolo ísť s plynovým grilom.

Vec o plynových griloch je, že na ich prevádzku možno budete potrebovať veľa propánu. Čím väčší je váš gril, tým viac propánu bude potrebovať. Jedna 1-librová propánová nádrž by mala vydržať hodinu, ak používate gril na vysokej teplote. Ak znížite teplo, nádrž môže trvať až dve hodiny, ale nie dlhšie.

Majte to teda na pamäti pri príprave na cestu. V závislosti od toho, ako dlho plánujete túto cestu, si môžete jedlo pripraviť doma. To bude zahŕňať prípravu všetkých jedál na cestu, takže budete vedieť, koľko vecí musíte uvariť a ako dlho to bude trvať. S tým sa budete môcť rozhodnúť, koľko 1lb propánových nádrží potrebujete získať.

Aj keď sa nemôžete vzdať všetkého jedla, aby ste ušetrili propán, môžete sa poobzerať po niekoľkých ďalších veciach. Môžete sa napríklad vzdať horúcej šálky kávy alebo čaju na studený nápoj. Môžete sa tiež vzdať vriacej vody a namiesto toho ju zohriať na slnku. Toto sú len niektoré z vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti pri ďalšom výlete do prírody.

Ako dlho vydrží 1 lb propánová nádrž na ohni?

Na ohniská, ktoré bežia na propánové nádrže, narazíte v mnohých kempingoch. Tie sú celkom pohodlné, keďže propánová nádrž udrží plamene pod kontrolou. Môžete nastaviť, koľko plynu spotrebuje ohnisko na dosiahnutie potrebnej teploty.

S propánovou nádržou, ktorá váži 1 lb, môžete horieť v prevádzke asi tri hodiny. To len vtedy, ak nastavíte teplotu čo najnižšiu. Ak chcete ísť na teplotnú úroveň o niečo vyššie, ohnisko bude používať propán približne dve hodiny.

Ohniská však nie sú skvelé len na ohrievanie – môžete ich využiť aj na opekanie bahniatok, klobások alebo čohokoľvek iného. Bude to skvelá zábava pre celú rodinu, najmä pre deti, ktoré vezmete na výlety. Ak teda máte k dispozícii ohnisko, uistite sa, že ho využijete na maximum.

  Ako čistiť sandále Teva? [Step-By-Step Process]

Ako dlho vydrží 1 lb propánová fľaša na ohrievači Mr.

Mr. Heater je jedným z najznámejších typov ohrievačov pre exteriér. Tieto prenosné ohrievače, ktoré bežia na propánové fľaše, sú na trhu už od 50. rokov minulého storočia. V priebehu rokov spoločnosť vyvinula a doviedla svoje ohrievače k ​​dokonalosti. To je dôvod, prečo vám odporúčam, aby ste sa po nich pozreli, ak si chcete zaobstarať ohrievač pre vaše kempingové výlety.

Tento typ ohrievača nespotrebuje toľko propánu. Jedna 1lb propánová nádrž bude napájať Mr. Heater 4 až 5 hodín. Ale pamätajte – čím vyššiu teplotu nastavíte, tým rýchlejšie sa váš propán minie. Toto je potrebné mať na pamäti, najmä keď je vykurovanie nevyhnutné na zimné výlety.

Mali by ste naplánovať aspoň dve 1lb propánové nádrže denne len pre váš ohrievač. Okrem toho si môžete vypočítať, koľko nádrží potrebujete na varenie pre vaše propánové ohnisko. Pridajte to všetko a budete mať množstvo propánu, ktoré potrebujete na cestu.

Pri kempovaní nie je ľahké prenášať ťažšie propánové nádrže. Ľahké, prenosné a pohodlné 1lb propánové nádrže sú teda záchrancom. Zmestíte ich do batohu a použijete ich vždy, keď je to potrebné. Preto ich odporúčam zvážiť pri plánovaní ďalšej cesty.

Do 1 lb propánových nádrží vyprší platnosť

Dátum exspirácie vašej nádrže na propánový plyn

Dobrá vec na malej propánovej nádrži je, že ju môžete rýchlo použiť bez obáv o dátum spotreby. Ale k téme – viete, ako dlho vyprší životnosť nádrže na propán?

Tieto nádrže majú veľmi dlhú životnosť. Ak ich používate a skladujete správnym spôsobom, vydržia vám minimálne niekoľko desaťročí. Koncový dátum je o niečo kratší v prípade znovu naplniteľných nádrží na plyn, ktoré vydržia približne 12 rokov, kým ich budete musieť vymeniť. Ale bežné veľké nádrže vydržia bez problémov veľmi dlho!

Aby vaše propánové nádrže vydržali dlho, musíte ich správne skladovať. Pri väčších nádržiach musíte vedieť, že by mali byť vždy vo vzpriamenej polohe. Musíte ich skladovať na dobre vetranom mieste, ktoré nie je na priamom slnku. Táto oblasť môže byť vo vnútri alebo mimo vášho domu.

  Aká je dobrá základná hmotnosť pre batoh?

Musíte pamätať na tieto veci, pretože nesprávne skladovanie môže viesť k úniku propánu. Môžu byť veľmi nebezpečné, najmä ak máte nádrže vo vnútri domu. Urobte preto maximum, aby ste seba a všetkých vo svojom dome ochránili pred takýmito nebezpečnými situáciami. Ak máte podozrenie, že nádrž nie je v dobrom stave, je lepšie ju vyhodiť, ako nechať veci na náhodu.

Ak zistíte problém s pretlakovým ventilom alebo propánovou fľašou, zlikvidujte plynovú nádrž na mieste určenom pre takéto nádrže. Nádrže by ste nemali miešať s iným odpadom, pretože ak by v nádrži zostal nejaký propán, môže dôjsť k výbuchu.

Ak vám to môže niečo povedať, propánové plynové nádrže sú nebezpečné, ak sa s nimi nezaobchádza opatrne. Takže, ak sa rozhodnete získať jeden a použiť ho, uistite sa, že viete, čo robíte.

Vyprší platnosť 1 lb propánových nádrží?

S 1lb propánovými nádržami je lepšie ich získať, keď ich potrebujete, a okamžite ich použiť. Ak to urobíte, nebudete sa musieť starať o vypršanie životnosti nádrží alebo niečo podobné.

Ale ak máte nejaké propánové nádrže, ktoré potrebujete skladovať, mali by ste vedieť, že ich životnosť neminie. Časom môže hladina propánu v nádrži klesnúť, ale samotný propán nemôže vyčerpať. Takže sa toho nemusíte obávať.

Na záver vám chcem povedať, že pri doplniteľných nádržiach si treba dávať väčší pozor ako pri bežných. Ak necháte propánovú nádrž na chvíľu prázdnu alebo ak sú na vašej prázdnej nádrži chybné ventily, môže zvnútra hrdzavieť. To zníži jeho kvalitu, takže ho musíte zlikvidovať.

To znamená, že zatiaľ čo propán nemôže exspirovať, nádrž áno. Majte to na pamäti, keď dostanete a skladujete svoje propánové nádrže.

Zabaliť

Propánové nádrže sú veľmi pohodlné a ľahko sa používajú, ale vyžadujú starostlivé zaobchádzanie. Či už idete s 1lb propánovou nádržou alebo s niektorou z väčších, pamätajte, že potrebujú správne použitie a skladovanie. 1 lb propánová nádrž môže vydržať najmenej jednu alebo až päť hodín, ale iba ak ju používate správne.

Použili ste niekedy malú propánovú nádrž? Aký to bol zážitok? Zdieľajte všetky svoje príbehy v sekcii komentárov a ja ich čo najskôr skontrolujem!