Ako dlho vydrží ľad v chladiči Yeti? [Read Here]

Chladiče Yeti sú jedny z najznámejších chladičov na trhu. Bolo to tak už roky – odkedy Yeti prišiel s ich úžasným, funkčným a pohodlným dizajnom, úplne ukradli show. Nepochybujem, že o týchto chladičoch každý vie a každý chce mať aspoň jeden z nich.

Ako človek, ktorý chodí často kempovať, musím súhlasiť s tým, že investícia do chladiča Yeti je pre vás to najlepšie. Chladiče ako Yeti Tundra Cooler budú vašim spoločníkom na všetkých druhoch výletov a udržia vaše mrazené potraviny zmrazené a vaše nápoje čo najchladnejšie. Buďme úprimní – všetci oceníme studený nápoj po dlhom dni turistiky!

Bez ohľadu na to, na aký druh výletu sa chystáte alebo aké je ročné obdobie, potrebujete chladiaci box Yeti po svojom boku. Dnes sa s vami porozprávam o týchto chladičoch, ich vlastnostiach a o tom, ako v nich udržať ľad dlhšie.

Keď sa dostanete na koniec tohto návodu, budete presne vedieť, čo musíte urobiť, aby ste zo svojho chladiča vyťažili maximum. Takže, bez ďalších okolkov, poďme rovno do toho!

Viac…

ľad v chladiči

Tipy a triky na udržanie ľadu dlhšie v chladničke Yeti

Aj keď sú chladiče Yeti samy o sebe úžasné, existuje niekoľko tipov a trikov, ktoré môžete použiť na dlhodobé udržanie ľadu. Bez ohľadu na to, či plánujete vložiť jedlo a nápoje do chladničky alebo veci ako extra uteráky a kocky ľadu, tieto triky môžete použiť! Poďme sa teda pozrieť, čo by ste mali vedieť pred prvým použitím chladničky Yeti!

Chráňte chladič pred slnečným žiarením

Toto je jasný tip – ak chcete mať chladený chladič, musíte ho chrániť pred slnečným žiarením. Bez ohľadu na to, či je váš chladič chladič Yeti alebo akýkoľvek iný chladič, za žiadnu cenu ho nenechávajte na priamom slnku.

Ak necháte chladničku na slnku, bude teplejšia a ľad sa v nej bude topiť rýchlejšie. Aj keď sa pokúsite pridať viac ľadových blokov alebo kociek, na slnku dlho nevydržia. Takže nezabudnite držať chladič buď v tieni alebo vo vode. Voda býva studená, takže môže pomôcť udržať chladničku dlhšie chladnú.

Čítať  Aká je dobrá základná hmotnosť pre batoh?

Obmedzte prístup k chladiču

Ďalším zrejmým tipom je obmedziť prístup k chladiču. Tým chcem povedať, že by ste nemali dovoliť ľuďom otvárať a zatvárať chladničku, ako chcú. Povedzte im, aby vybrali všetko, čo si myslia, že by momentálne potrebovali, a chladničku znova otvorili iba v prípade potreby.

Ak obmedzíte prístup k chladiču, udržíte chlad vo vnútri chladiča a nedovolíte vniknúť teplému vzduchu. Ak sa studený vzduch vo vnútri zmieša s trochou tepla, ľad sa roztopí oveľa rýchlejšie. Preto sa snažte otvoriť chladič iba v prípade potreby a pri každom použití sa uistite, že ho dobre zatvoríte!

Predchladzujte chladič

Namiesto naplnenia chladiča tesne pred odchodom na výlet skúste chladič predchladiť aspoň niekoľko hodín pred odchodom. Tým chcem povedať, že do chladiča by ste mali dať toľko ľadu, aby bol studený a nechať chladič tak.

Za pár hodín bude chladič pripravený pre vás a všetky vaše jedlá a nápoje. Môžete pridať obsah a potom pridať trochu ľadu, aby ste v ňom udržali chlad. Garantujem, že táto metóda vám pomôže udržať obsah čo najdlhšie v pohode!

Poznať ideálny pomer

Ako odporúča samotná spoločnosť, chladiče Yeti by mali mať 1/3 obsahu v sebe a 2/3 ľadu. Toto je odporúčaný pomer, ktorý udrží obsah zmrazený dlhšie, ako by ste očakávali.

V chladičoch Yeti je retencia ľadu celkom dobrá. Keď urobíte niečo navyše a dáte do nej toľko ľadu, koľko potrebujete, zistíte, že chladič funguje ešte lepšie! Dbajte tiež na to, aby ľad, ktorý doň vložíte, bol taký chladný, ako potrebujete – výrazne teplý ľad v tomto prípade nebude taký účinný!

Naplňte chladič čo najviac

Pokiaľ ide o pevný chladič Yeti aj mäkký chladič Yeti, mať v nich mŕtvy priestor je veľké nie. Spoločnosť odporúča, aby ste chladič naplnili čo najviac a nenechali vôbec žiadny mŕtvy priestor. To pomôže chladiču udržať všetko chladné bez straty chladu.

Čítať  Aký zápach komáre najviac neznášajú? [11 Things Mosquitos Hate]

Ak v chladničke skladujete jedlo alebo nápoje a vidíte, že tam zostalo veľa miesta, skúste ju vyplniť niečím navyše. Môžete pridať niekoľko fliaš s mrazenou vodou, ktoré môžete použiť z rôznych dôvodov. Ak je leto, môžete si dať aj uterák, ktorým sa budete ochladzovať vždy, keď to bude potrebné!

Ak je to možné, použite suchý ľad

Pred použitím suchého ľadu v chladiči skontrolujte, či je váš konkrétny chladič kompatibilný so suchým ľadom. Niektoré chladiče by sa nemali používať so suchým ľadom, takže ak máte jeden z týchto chladičov, mali by ste sa držať teplejšieho ľadu.

Napriek tomu majte na pamäti, že suchý ľad je jedným z najchladnejších ľadov. Tento typ ľadu spôsobí, že vaše studené nápoje budú čo najchladnejšie a vaše mrazené potraviny budú zmrazené v tuhom stave čo najdlhšie. Skúste zmiešať suchý ľad s väčšími kockami ľadu – to môže byť tiež dobrý nápad!

Použite zmes kocky a kocky ľadu

Veľa ľudí hovorí, že najlepšie je používať ľadové bloky alebo kocky ľadu, ale ja s tým nesúhlasím. Ak sa ma pýtate, rád používam kombináciu týchto dvoch. Chladí mi chladničku. Koniec koncov, dvakrát ľad je vždy lepší ako ktorákoľvek iná možnosť!

Vyskúšajte ľadový doplnok Yeti

Na záver by som rád zdôraznil, že ľadový doplnok Yeti je veľmi účinný a mali by ste ho vyskúšať vždy, keď je to možné. Najlepší chladič funguje ešte lepšie, keď s ním použijete najlepší doplnok. Keď to vyskúšate, budete vedieť, o čom hovorím!

Prečo môj chladič Yeti neuchováva ľad

Prečo môj chladič Yeti neuchováva ľad?

Aj ten najlepší chladič Yeti môže mať občas problém s udržaním ľadu. Zistíte, že sa to často stáva pri chladičoch, ktoré sú staršie a boli dlho používané. Stáva sa, že vákuum v chladiči už nie je to, čo bývalo.

Akýkoľvek typ chladiča Yeti bude mať hrubé izolované steny a konštrukciu, ktorá využíva vákuum na udržanie chladnejšieho vzduchu vo vnútri a zamedzenie vstupu teplejšieho vzduchu. Po určitom čase sa táto vákuová izolácia začne uvoľňovať.

Čítať  Ako skladovať vajcia na kempovanie? [Useful Tips]

Môžete použiť niektoré z vyššie uvedených tipov a trikov, aby ste to vylepšili, ale vo väčšine prípadov budete musieť chladič úplne vymeniť. Pripravte sa teda na to, že skôr či neskôr budete musieť vymeniť starý chladič za úplne nový.

Stráca Yeti efektivitu?

Po určitom čase používania chladiča Yeti možno zistíte, že jeho účinnosť začína miznúť. Koniec koncov, nič netrvá večne, ale chladič Yeti vám poskytne veľa dobrých rokov, kým stratí svoju účinnosť.

Chladiče Yeti sú najodolnejšie spomedzi chladičov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Aj keď začnú vykazovať známky zníženia účinnosti, môžete použiť vyššie uvedené tipy a triky, aby ste ich udržali ešte chvíľu. Okrem toho, ak ich používate a udržiavate tak, ako by ste mali, mali by ste byť schopní o niečo zvýšiť ich životnosť!

Udržujú chladiče Yeti veci zmrazené?

Všetky chladiče Yeti dokážu udržať vaše veci zmrazené! Tieto chladiče sú skvelé na to, aby ľad vydržal dlho, takže vydržia zvnútra chladné celé dni.

Od väčšiny chladičov Yeti môžete očakávať 5 až 7 dní čistého chladu. To znamená, že všetky vaše nápoje a jedlo budú bezpečné a zdravé. Po týchto 5 až 7 dňoch môžete pridať viac ľadu, aby ste udržali chladničku!

Zabaliť

Ďakujem vám, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu! Dúfam, že ste sa dozvedeli veľa cenných informácií o chladičoch yeti, ich vlastnostiach zadržiavania ľadu, ako aj o tom, ako udržať ľad v chladičoch po dlhú dobu.

Keď sa nabudúce vydáte na výlet, uistite sa, že budete postupovať podľa vyššie uvedených tipov a trikov, aby ste ľad udržali dlhšie a váš obsah zostal chladný a zmrazený. Ak urobíte všetko tak, ako máte, ľad sa neroztopí a vaše veci budú chladné celé dni a dni!