Ako dlho vydrží butánová nádoba? [Detailed Answer]

Mnoho ľudí uprednostňuje použitie butánových kanistrov pri kempovaní. Sú najlepšou alternatívou zapálenia táboráku na varenie a kúrenie. Niektorí ľudia zároveň používajú tieto kanistre na varenie vo svojich domácnostiach.

Butánové kanistre sa dodávajú v rôznych veľkostiach a od rôznych výrobcov. Nájdete ich vo väčšine obchodov, pričom ich používanie je tiež celkom jednoduché. V závislosti od vášho rozpočtu a preferencií môžete nájsť kanister od nejakej spoločnosti a získať ho pre váš nadchádzajúci vonkajší výlet.

Ako dlho však môžete butánovú nádobu používať? Ako dlho vydrží a je nejaký dátum vypršania platnosti, ktorý by ste mali mať na pamäti? Tieto veci a mnohé ďalšie preskúmam v tejto príručke, ktorá obsahuje všetky dôležité informácie o butánových nádobách. Takže sa držte, aby ste sa dozvedeli viac o téme!

Viac…

vonkajšie kempovanie

Ako dlho vydrží butánová nádoba – odpoveď tu

Najprv musíte vedieť, že butánové kanistre nemajú dátum spotreby. Môžete si ich kúpiť, uskladniť a nechať odležať aj viac ako 10 rokov. Jediné, na čo treba myslieť, je, či je nádoba správne utesnená.

Ak ste začali používať butánovú nádobu, bolo by najlepšie ju úplne použiť, než ju hodiť späť do skladu. Je to preto, že kanistre môžu unikať, ak nie sú utesnené správnym spôsobom, čo by mohlo viesť k určitým problémom. Ale ak máte úplne novú nádobu, ktorú chcete uložiť, môžete to urobiť bez problémov.

Mali by ste vedieť, ako dlho môže nádoba vydržať, ak ju skúsite použiť s plynovým horákom alebo kempingovým varičom. Nádoby na bután sa dodávajú v rôznych veľkostiach, takže vydržia rôzne v závislosti od ich veľkosti.

Skúste si to zapamätať – typický horák alebo sporák dokáže spotrebovať asi 5 uncí plynu za jednu hodinu. Niektoré z menších butánových plynových kanistrov teda vydržia hodinu až hodinu a pol. Čím väčšia nádoba, tým viac vydrží.

Čítať  Prečo majú turistické topánky červené šnúrky? [5 Reasons Why]

Aby nádoba vydržala dlhšie, sporák alebo varič môžete vždy používať na nízkej teplote. Ak si myslíte, že vám čoskoro dôjde benzín, skúste si uvariť alebo zohriať táborák. V blízkosti kempingov totiž nie je veľa obchodov, kde by ste si mohli kúpiť ďalšie plynové kanistre.

Ak takéto plynové kanistre používate vo svojej domácnosti, vždy sa môžete zastaviť v obchode a získať ďalšie kanistre. Ako sa dalo očakávať, v tomto prípade sa nemusíte obávať, že by ste ubrali plyn a nemali žiadne alternatívne možnosti.

Ako dlho vydrží 8oz butánová nádoba?

Neexistuje žiadny jednoznačný spôsob, ako povedať, ako dlho by akýkoľvek butánový kanister vydržal. Pokiaľ ide o 8oz kanistre, hrubý odhad je, že môžu trvať od hodiny do troch hodín.

V závislosti od toho, ako nádobu používate, môžete ju predĺžiť alebo skrátiť. Ak ho použijete vo veľkých horúčavách počas kempovania, môžete očakávať, že vám vydrží asi hodinu a pol. Ak ho použijete pri nízkej teplote, môže trvať až tri hodiny.

Skúste sa zamyslieť nad tým, koľko butánu by ste potrebovali a nechajte to určiť, koľko kanistrov si vezmete. Ak sa chystáte na celodennú túru a chcete si počas cesty uvariť len jedno jedlo, nebudete potrebovať viac ako jeden kanister. Tento kanister budete môcť používať čo najpohodlnejšie.

Na výlety cez noc alebo na výlety, pri ktorých očakávate, že budú trvať niekoľko dní, by ste si mali pribaliť niekoľko 8oz butánových kanistrov. Keďže sú malé a ľahké, nemali by ste mať problém zbaliť si ich do batohu hneď niekoľko. To by vám malo stačiť na cestu a všetky vaše potreby.

Ako dlho vydrží 16oz butánová nádoba?

Väčšina 16oz butánových kanistrov, bez ohľadu na to, čo vyrába spoločnosť, by mala pri použití s ​​plynovým horákom alebo kempingovým varičom vydržať dve až štyri hodiny.

Čítať  Dva páry ponožiek pri turistike? [Advantages & Disadvantages]

Hoci tieto kanistre tiež nie sú také ťažké, nie sú také ľahké ako 8oz kanistre. Takže by som odporučil tieto kanistre pre ľudí, ktorí idú na dlhšie cesty. Pomocou týchto kanistrov budete môcť uvariť niekoľko jedál a zároveň ich použiť na ohrev.

Existuje veľa prenosných ohrievačov vhodných na vonkajšie použitie a kempingové výlety. Ak máte podozrenie, že teploty počas večera klesnú, zvážte prenosný plynový ohrievač a ďalšiu butánovú nádobu na zahriatie.

Ako dlho vydrží fľaša butánu?

Okrem menších butánových kanistrov môžete zvážiť aj malú alebo väčšiu butánovú fľašu. Podľa veľkosti fľaše, ktorú používate, si viete vypočítať, ako dlho vám vydrží. Keďže sú tam dosť veľké fľaše, môžete ich použiť na kempovanie, ktoré trvá niekoľko dní.

Majte na pamäti, že butánová nádoba je jednou z najlepších možností varenia a ohrevu pri pobyte vonku. Tieto kanistre nemusíte používať len pri kempovaní – môžete ich použiť aj na vašom dvore. Ale majte na pamäti, aby ste ich vždy zapečatili tým správnym spôsobom, keď s nimi skončíte!

Ako dlho vydržia butánové kanistre skladované?

Trochu informácií o skladovaní butánovej nádoby som uviedol vyššie, ale chcem to rozviesť. Pripomíname, že butánové kanistre môžu zostať skladované až 10 rokov, ak sú riadne utesnené. Ak nie, možno zistíte, že nádoba sa časom vyprázdni.

Obávať sa je, že butánové kanistre nemôžete nikde skladovať. Pri hľadaní správneho úložného priestoru musíte byť veľmi opatrní, najmä ak sa chcete vyhnúť väčšiemu problému. Hádal by som, že nikto nechce riešiť obrovský výbuch kvôli ich butánovej nádobe, však?!

Tu je niekoľko tipov, ktoré treba dodržiavať, keď chcete skladovať butánové kanistre:

  1. Uistite sa, že vy umiestnite butánovú nádobu mimo priameho slnečného žiarenia alebo priameho tepla. Za žiadnych okolností nedovoľte, aby sa nádoba zahriala, pretože by to viedlo k výbuchu. Nezabudnite ho preto chrániť pred priamym slnečným žiarením a priamym teplom.

  2. Pri kempovaní, nenechajte nádobu ležať na slnku. Mali by ste ho umiestniť do stanu alebo kdekoľvek, kde nie je slnko. Tiež, ak máte k dispozícii auto, môžete tam umiestniť kanister. Treba si zapamätať, že by ste ho mali držať mimo dosahu tepla vyhrievaného motora auta. takže, chráňte ho pred priamym teplom, ako je motor auta, slnko alebo sporák.

  3. Uistite sa, že do butánových nádob nemôže nič prepichnúť a urobiť diery. Bolo by vhodné držte všetky svoje kovové a ostré veci čo najďalej od nádoby. To platí ako pri bežnom skladovaní, tak aj pri uchovávaní kanistra vo svojich nákladných autách.

  4. Ďalšia vec, ktorú by som chcel dodať, nie je ani tak tip, ale poznámka. Pri kempovaní v lete je lepšie vziať si butánovú nádobu, zatiaľ čo propánové nádoby sú vhodné na zimu. V závislosti od toho, kedy kempujete, zvážte použitie rôznych typov plynových kanistrov.

Čítať  Zmenšujú sa bundy Columbia? [Here Is The Answer]

Uistite sa, že pri skladovaní butánových kanistrov dodržiavate tieto tipy, bez ohľadu na ich veľkosť alebo výrobcu, ktorý ich vyrobil.

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že sa sprievodca ukázal ako užitočný pri poskytovaní cenných informácií o butánových nádobách. Keď sa nabudúce rozhodnete použiť takýto kanister, neváhajte sa vrátiť k tomuto návodu a osviežte si informačnú pamäť.

V komentároch nižšie mi dajte vedieť, na akú spoločnosť sa obrátite, keď potrebujete butánovú nádobu? Použili ste niekedy takýto kanister na niektorom zo svojich výletov a aké boli vaše skúsenosti? Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetko, čo napíšete do komentárov!