Ako dlho udržia termotašky jedlo studené? [Detailed Answer]

Udržať jedlo v chlade a chrániť ho pred teplom počas kempovania alebo pešej turistiky nie je také jednoduché. Niektoré potraviny sa môžu dokonca pokaziť, ak nie sú uchovávané na chladnom mieste. To vám znemožní ich zjesť a budete ich musieť vyhodiť. Aby ste tomu predišli, môžete si termotašku vždy vziať so sebou na všetky svoje cesty!

Termotašky môžu byť skutočnou záchranou života, pokiaľ ide o uchovávanie potravín a nápojov v chlade. Tieto tašky majú extra izolačnú vrstvu, vďaka ktorej sú lepšie ako neizolované tašky. Môžu tiež zostať chladné pomerne dlho, a preto sú ideálne na letné výlety.

V dnešnom návode vám poviem všetko o termotaškách, ako dlho udržia jedlo studené, ako ich používať, ako ich nechať dlhšie chladiť atď. Ak to znie zaujímavo, pokračujte v čítaní a dozviete sa viac!

Viac…

jesť počas kempovania

Ako dlho dokážu termotašky udržať jedlo v chlade?

Čas, počas ktorého zostane termotaška chladná, závisí od viacerých faktorov. Musíte myslieť na počasie, v ktorom ho budete používať. Potom ho jedlo umiestnené v ňom môže spôsobiť chladnejšie alebo teplejšie. Významnú úlohu môžu zohrať aj veci, ako veľmi otvoríte tašku. Je tu teda veľa vecí, na ktoré treba myslieť.

Je všeobecne známe, že termotašky vydržia chladné približne 12 hodín. To závisí od toho, či v ňom máte iba jedlo a nápoje alebo nie. Ak vložíte ľad alebo ľadové obklady, môžete tento čas predĺžiť o niekoľko hodín.

Opätovne použiteľné ľadové balíčky sú skvelou možnosťou na zváženie spárovania s termotaškami. Dokážu urobiť skvelú prácu pri udržiavaní všetkého chladného bez toho, aby sa časom zmenili na vodu. To by sa stalo, ak by ste sa rozhodli použiť obyčajný ľad – roztopí sa a budete musieť dávať pozor, aby ste ho nikde nerozliali.

Či už používate ľad alebo ľadové obklady, stále by ste mali dbať na to, aby ste tašku nenechali na priamom slnku. Ak ho necháte ležať celé hodiny na slnku, žiadne množstvo ľadu vám nepomôže udržať tašku chladnú.

Čítať  Ako skladovať kempingové propánové nádrže?

Zistilo sa, že extrémne teplo vedie k tomu, že sa termotaška zohreje dvakrát rýchlejšie, takže tašku musíte umiestniť do tieňa a priameho vetra. Ak je blízko vás potok, môžete tam vložiť tašku, aby bola chladnejšia.

Nakoniec termotašku necháte dlhšie chladnúť a pridáte jedlo a nápoje, ktoré ste si predtým zamrazili. To vám pomôže získať viac času, pretože chvíľu potrvá, kým sa rozmrazia a potom sa zahrejú.

Termotašky – ako to funguje?

Termálne tašky sú skvelé! Sú také skvelé, že ich môžete použiť na to, aby vaše jedlo zostalo studené alebo aby zostalo dlhšie teplé. Máte k dispozícii obe možnosti a môžete si vybrať ktorúkoľvek z možností, ktorú potrebujete.

Dnes sa zameriam na termotašky používané na uchovanie potravín v chlade. Tieto tašky sa navonok zdajú ako bežné tašky, ale vo vnútri sú celkom iné. Nájdete tam reflexný materiál. Tento materiál sa používa na odrážanie chladu.

Zároveň je pod reflexným materiálom použitý izolačný materiál, ktorý zabraňuje úniku chladu. Keď do vrecka vložíte ľadové balíčky alebo obyčajný ľad, môžete si byť istí, že chlad zostane uväznený najmenej 12 hodín. Po tomto čase možno budete musieť pridať nejaké nové ľadové balíčky.

Samotná taška môže byť plastová, vinylová alebo celá z hliníka. Vnútro je zvyčajne vyrobené z fólie, reflexného materiálu uvedeného vyššie.

Takže, ako vidíte, taška je jednoduchá, ale robí celkom dobrú prácu. Takúto tašku môžete získať v akomkoľvek obchode, ktorý chcete, pričom väčšina z nich má rozumné ceny. Môžete si do nej dať čokoľvek, čo sa vám len zmestí, takže sa vám môže hodiť na všetky druhy výletov.

Izolovaná termotaška vs. neizolovaná termotaška? [Pros/Cons]

Jeden z najvýraznejších rozdielov medzi zateplenými a nezateplenými termotaškami môžete vidieť v ich názvoch. Jeden má izolačnú vrstvu, zatiaľ čo druhý nie. Prvý bude o niečo chladnejší, zatiaľ čo druhý nezostane chladný tak dlho.

Ďalší zásadný rozdiel je v ochrane potravín. Keďže uchováva potraviny dlhšie chladné, izolovaná taška zabráni tomu, aby sa pokazili a nemnožili na nich baktérie. Takže jedlo nebude predstavovať zdravotné riziko, pokiaľ zostane v chladnom vnútri termotašky.

Čítať  Aké jedlo si mám priniesť na kempovanie? [Camping Food List]

Izolované vrecko tiež udrží teplé jedlo dlhšie teplé ako nezateplené vrecko. Ako si môžete všimnúť, neizolovaná taška sa zdá byť bližšie k bežnej taške. Naproti tomu izolovaná taška funguje ako chladič/ohrievač pre vaše jedlo a nápoje.

Mal by som použiť ľad alebo ľadové obaly pre termotašky?

Lepšou voľbou pre termotašky je ľadový obklad medzi ľadom a ľadovými obkladmi. Ľad sa môže roztopiť a pokaziť vrecko, zatiaľ čo ľadové obklady to nedokážu. Zostanú dlhšie chladné, ale vo všeobecnosti sú malé, takže ich musíte často meniť.

Dobrá vec na ľadových obaloch je, že môžete získať opakovane použiteľné, ktoré môžete použiť kedykoľvek to bude potrebné. Ak sa teda chystáte na výlet vo veľmi horúcom počasí, zvážte zaobstaranie si extra balíčkov ľadu, ktoré môžete použiť.

Ako udržať termotašku v chlade čo najdlhšie?

Ako už bolo spomenuté, termotaška vydrží chladná približne 12 hodín. Tento čas sa môže líšiť v závislosti od podmienok. Niektoré veci môžu tento časový rámec skrátiť, ale existujú aj veci, ktoré môžete urobiť, aby taška zostala chladná dlhšie. Zamerajme sa na to posledné a uvidíme, čo môžete urobiť, aby bola termotaška dlhšie chladná.

Fľaše s mrazenou vodou

Ak máte v termotaške miesto, zvážte pridanie fľašky s mrazenou vodou. To pomôže celej taške zostať chladnú dlhšie, pretože ľadovej vode bude trvať hodiny, kým sa rozmrazí. Za ten čas pomôže udržať všetko okolo chladné.

Jediné, čo musíte urobiť, je použiť bežnú fľašu, naplniť ju vodou a vložiť do mrazničky aspoň na pár hodín predtým, než sa vydáte na cestu. Vyberte fľašu z mrazničky bezprostredne pred začiatkom cesty.

Mrazené potraviny

Ak vaša termotaška nie je taká veľká, môžete vymeniť fľašu s mrazenou vodou za mrazené potraviny. Nájdite si druh potravín, ktoré si chcete dať, a zvážte, ktoré z nich môžete vopred zamraziť. Potraviny uchovávajte v mrazničke až do dňa cesty a pred odchodom z domu ich vložte do vrecka.

Čítať  Teplotný rozsah 3-sezónneho stanu – čo potrebujete vedieť?

Ak nemôžete potraviny zmraziť, zvážte ich vybratie z chladničky a zabalenie do hliníkovej fólie. Rovnako ako fólia na termotaške, aj fólia na potravinách môže pomôcť udržať potraviny dlhšie chladné.

Toto je ďalšia vynikajúca možnosť, pretože jedlo zjete a vrece vyprázdnite počas cesty. Na konci cesty budete mať oveľa menšiu váhu ako na začiatku, čo je ďalšia skvelá vec!

Perfektná poloha

Zatiaľ čo môžete robiť veci na vnútornej strane tašky, môžete tiež urobiť niekoľko vecí na vonkajšej strane tašky, aby bola v pohode. Už som spomínal, že tašku musíte chrániť pred priamym slnečným žiarením. Môžete ho umiestniť pod väčší kameň alebo strom alebo kdekoľvek, kde máte podozrenie, že je chladnejšie.

Ak zostanete v chatke alebo podobne, zvážte umiestnenie termotašky do tieňa alebo pod klimatizáciu. To všetko sú veci, ktoré môžete urobiť, aby bola taška dlhšie chladná.

Žiadne otváranie!

Na záver si dajte pozor na to, ako veľmi otvárate termotašku počas cesty. Ak je veľmi horúce počasie a budete ju stále otvárať, umožníte, aby sa do tašky dostal horúci vzduch. To potom zohreje tašku, ktorá v nej zohreje všetko. Takže by ste nemali otvárať tašku, pokiaľ z nej nepotrebujete niečo získať!

Zabaliť

Nie je nič lepšie, ako si dať po dlhom dni turistiky studený nápoj. To je dôvod, prečo musíte mať termotašku na všetky vaše kempingové a turistické výlety. Sama o sebe nepridáva príliš veľkú váhu, zatiaľ čo všetko jedlo a nápoje uchováte v chlade.

Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, či ste niekedy takúto tašku použili a aké boli vaše skúsenosti. Rád by som dostal nejaké odporúčania na najlepšie termotašky, ktoré by si ľudia mali pozrieť. Neváhajte sa teda podeliť aj o svoje návrhy!