Ako dlho trvá let teplovzdušným balónom?

Teplovzdušné balóny sú nadčasové. Zdá sa, že sa vznášajú vzduchom bez námahy, bez obáv a nezávisle od zákonov vesmíru. Pravda je však taká, že čo ide hore, musí aj dole!

Väčšina komerčných jázd teplovzdušným balónom trvá jednu alebo dve hodiny, hoci niektoré môžu byť o niečo dlhšie alebo o niečo kratšie. Je to hlavne kvôli množstvu paliva, ktoré môže teplovzdušný balón spotrebovať, najmä ak ho váži viacero cestujúcich. Počasie ovplyvňuje aj dĺžku letu.

Sú k dispozícii kratšie jazdy? Ako dlho môže skutočne trvať let teplovzdušným balónom? Mám ísť na záchod, kým odletíme? Všetky tieto a ďalšie otázky sú zodpovedané nižšie!

Priemerná dĺžka letu (s príkladmi!)

Keď hovoríme o tom, aká dlhá je „priemerná“ cesta teplovzdušným balónom, hovoríme o komerčných letoch. Toto sú lety, za ktoré platíte spoločnosti.

Čo sa týka toho, ako dlho trvajú súkromné ​​lety, je to naozaj na majiteľovi balóna. O niektorých obmedzeniach trvania letu budeme diskutovať nižšie!

Priemerný komerčný let teplovzdušným balónom trvá jednu až dve hodiny. Prirodzene, čím dlhšie chcete byť vo vzduchu, tým viac peňazí vás to bude stáť.

Existuje niekoľko možností, ktoré lietajú menej ako hodinu. Možností na dlhšie lety teplovzdušným balónom je oveľa viac. Tie peniaze treba zarobiť!

Samozrejme, má zmysel mať väčšiu dostupnosť na dlhšie lety! Väčšina ľudí chce dlhšie lety. Dajte ľuďom to, čo chcú!

Za dlhšie lety má tiež zmysel účtovať si viac. Je veľa vecí, za ktoré cestujúci platí, keď si kupuje let, ale jednou z hlavných a počiatočných nákladov sú náklady na palivo.

Čím dlhšie teda let teplovzdušným balónom trvá, tým viac paliva spáli, tým viac stojí! Samozrejme, jazda teplovzdušným balónom je už drahá, takže väčšina jázd teplovzdušným balónom spĺňa trh tak, že jazda trvá jednu až dve hodiny.

Pozrime sa na niekoľko skutočných príkladov toho, ako dlho trvá let teplovzdušným balónom!

  Aká librová testovacia línia je najlepšia na lov basov?
1) Tím teplovzdušných balónov Spojených štátov

Táto spoločnosť má lety po celom východnom pobreží a každoročne poskytuje vynikajúce služby tonám cestujúcich. Majú lety v Lancasteri, Gettysburgu, Hershey a inde!

Inzerovaný čas cesty tam a späť sú tri hodiny. Tento čas zahŕňa prípravu, let a následné občerstvenie. Toto je šikovný spôsob, ako inzerovať, aby ľudia naozaj vedeli, čo môžu očakávať!

Skutočná dĺžka letu je jedna hodina vo vzduchu! To je úplne priemerné!

2) U-Ken-Do balónom

U-Ken-Do Ballooning sídli v severnom Vermonte, ďalšej spoločnosti na východnom pobreží! Špecializujú sa na lietanie v blízkosti oblasti jazera Champlain!

Táto spoločnosť ponúka niekoľko rôznych časových možností, vrátane jednej veľmi jedinečnej! Ich priemerný let trvá jednu hodinu. Pre väčšie skupiny je to však kratšia možnosť.

So skupinou piatich až ôsmich pasažierov môžete svoju skupinu rozdeliť na dve časti na dve tridsaťminútové jazdy. Toto je jedna z kratších dostupných možností! Môžete si ich tiež najať na priviazaný balónový zážitok, ktorý trvá iba päť až sedem minút.

3) Balóny v údolí Napa

Smerom na západné pobrežie máme Napa Valley Balloons. Jedná sa o jednu z popredných spoločností na let teplovzdušným balónom v Kalifornii. Náhodou preletia aj nad jedným z najkrajších miest na planéte!

Ich priemerná plavba teplovzdušným balónom trvá 45 minút až hodinu, no celý zážitok môže trvať až štyri hodiny. Jeden z celkovo dlhších zážitkov s o niečo kratším časom vo vzduchu!

Ako dlho môže let trvať?

Teraz, keď sme prebrali, ako dlho trvá priemerný let, poďme si povedať, ako dlho trvá let mohol posledný. Pravdou je, že to môže trvať naozaj dlho. Existujú však určité prekážky.

Pozrime sa na výzvy, vážne aj iné.

vážne problémy

Existujú dve základné prekážky, ktorým čelia piloti, ktorí chcú absolvovať dlhšie lety, a potom niekoľko čiastkových prekážok. Dve hlavné prekážky sú hmotnosť a palivo.

  Kde pripevniť Bobber na rybársky vlasec

Bohužiaľ, tieto problémy sú úplne cyklické. Na dlhú cestu chcete čo najviac paliva. Čím viac paliva máte, tým ďalej môžete ísť. Keď vám dôjde palivo, ste mŕtvy vo vzduchu.

Na druhej strane, čím menšiu váhu máte, tým menej paliva spálite. Takže ľahšie teplovzdušné balóny môžu ísť ďalej s menším množstvom paliva! Tým sa samozrejme dostávame k jadru problému.

Ktorú si vyberiete? Hmotnosť alebo palivo?

No, ako sa ukazuje, boli teplovzdušné balóny, ktoré sa vo vzduchu zdržali naozaj dlho. Ako 20 dní! Ako sa ukázalo, normálne boli na ťažšej strane.

Ako už bolo povedané, tieto teplovzdušné balóny boli špeciálne vyrobené inžinierskymi odborníkmi. Takže aj keď každý z nás môže urobiť všetko pre to, aby teplovzdušné balóny lietali dlhšie, niektoré veci by sme mali nechať na odborníkov!

Inak

Odhliadnuc od hlavných problémov, existujú ďalšie menšie problémy, ktoré je potrebné riešiť. Môžu sa zdať menej než vážne, ale uisťujem vás, že keď sa s nimi budete musieť vysporiadať, budú sa zdať veľmi vážne.

Po prvé, je tu problém s kúpeľňou. Keď príroda volá, ľudstvo odpovedá. Čo teda robíte, keď ste vo výške 1500 stôp vo vzduchu? Len kričíte: „Hlavu hore!“?

Myslím tým, že môžeš nosiť len toľko fliaš s vodou. Navyše je tu problém, keď potrebujete niečo viac ako vodný balón.

Po druhé, mať dostatok jedla je problém. Ak ste ako ja, milujete jedlo. A nie hocijaké, dobré jedlo. Steak, hamburgery, pizza, torta atď. Je dosť ťažké zmestiť všetko to jedlo do koša z teplovzdušného balóna!

Po tretie, čo robíte, keď potrebujete spať? Schúliť sa do skutočne veľmi malej klbka? To nemôže byť pohodlné, však? Myslím, že by ste sa mohli naučiť spať v stoji!

Bez ohľadu na to, čo robíte, neskotúľajte sa z postele!

  Mám bežať deň pred pretekmi?

Nakoniec musíte prísť na to, ako sa tam hore zabaviť! Let balónom je fajn, ale len tak dlho. Možno by si mohol priniesť knihu, ale nie ťažkú. Možno časopis?

Cena príležitosti

Keď hovoríme o tom, ako trávite čas, vždy je dôležité zvážiť náklady príležitosti. Náklady príležitosti sú definované ako „strata potenciálneho zisku z iných alternatív, keď sa vyberie jedna alternatíva“.

V angličtine to znamená, že keď niečo robíte, alternatívne náklady prichádzajú o to, čo ste mohli robiť. Strávite hodinu pozeraním televízie? Mohli ste stráviť hodinu cvičením. Bum. Cena príležitosti.

Takže teraz, keď sme diskutovali o tom, ako dlho trvá let teplovzdušným balónom, koľko to stojí? Nie z finančného hľadiska, ale aké sú alternatívne náklady?

No, ak priemerná jazda teplovzdušným balónom stojí jednu hodinu plus jednu hodinu na cestovanie, čo iné by ste s tými dvoma hodinami mohli robiť?

Mohli by ste upiecť tortu, prečítať si niekoľko kapitol v knihe, upratať dom, pozrieť si film, ísť na večeru s priateľmi, zdriemnuť si, zahrať si spoločenskú hru, ísť na túru, vyčistiť si doručenú poštu alebo ísť do zoo.

Otázkou je, či je niektorá z týchto vecí lepšia ako stráviť hodinu vo vzduchu? Nuž, pozrime sa na to takto.

Chcete chvíľku v prírode? Choďte na teplovzdušný balón. Chcete čas s priateľmi? Let teplovzdušným balónom? Chcete tiež pokoj a pohodu? Let balónom. Chcete nový zážitok? Let balónom. Chcete sa ponáhľať? Let balónom.

Myslím, že chápete. Let teplovzdušným balónom je úžasný.

Takže ak si myslíte, že dve hodiny alebo viac je veľa na obetovanie, zamyslite sa nad alternatívnymi nákladmi. A ver mi, keď raz pôjdeš, budeš naštvaný, že si mal vo vzduchu len jednu hodinu.

Možno otázka neznie, ako dlho trvá let teplovzdušným balónom, ale ako dlho trvá, kým sa vydáte na let teplovzdušným balónom? Potrava na zamyslenie.