Ako čistiť sandále Teva? [Step-By-Step Process]

Sandále Teva sú dokonalou alternatívou turistickej obuvi alebo čižiem v horúcom letnom počasí. Prečo si nechať potiť nohy v týchto ťažkých a pevných topánkach, keď môžete ísť s fantastickými sandálmi Teva a získať rovnaké množstvo pohodlia, stability a odolnosti?! Kedykoľvek budete pripravení prejsť na sandále, poskytnem vám tie najlepšie rady, ako sa o sandále starať a ako ich udržať v A-game!

Rovnako ako u všetkých ostatných turistických topánok budete v niektorých prípadoch chodiť po špine, tráve a dokonca aj po blate. Ak potrebujete, môžete sa dokonca prejsť v nejakom potoku. Po takýchto túrach možno zistíte, že sa vám zašpinili sandále. Pred ďalšou cestou si budete musieť vyčistiť sandále a ja mám najjednoduchší 5-krokový proces, ktorý môžete použiť.

Po tom, poďme do procesu krok za krokom a uvidíme, čo musíte urobiť. Vysvetlím vám všetko veľmi podrobne, takže sa nemusíte báť – celým procesom vás prevedieme!

Viac…

turistika v letnej sezóne

Ako čistiť sandále Teva – Sprievodca krok za krokom

Ak hľadáte online najlepší spôsob čistenia sandálov Teva, narazíte na niekoľko rôznych techník, ktoré môžete vyskúšať. Ľudia tvrdia, že ich môžete vyčistiť pomocou ústnej vody alebo chlóru alebo dokonca základného pracieho prostriedku na oblečenie.

Po vyskúšaní metód som zistil, že najúčinnejší je ten, ktorý používa prací prostriedok. Poviem vám teda viac o všetkom, čo musíte urobiť a ako vykonať čistenie. Poďme rovno k prvému kroku:

Krok 1 – Pripravte sa na čistenie

Pred praním sandále Teva odporúčam zabezpečiť, aby ste mali všetko, čo potrebujete, blízko seba. Nechcete začať s upratovaním a zistíte, že vám chýbajú niektoré kľúčové ingrediencie. Pozrime sa teda, čo potrebujete.

Po prvé, kefka na čistenie a kefa s mäkkými štetinami sú nevyhnutné, rovnako ako nejaký čistiaci prostriedok. Môže to byť antimikrobiálne mydlo alebo prací prostriedok, bežný prací prostriedok na odevy alebo podobne. Pred použitím sa však uistite, že neobsahuje žiadne agresívne chemikálie ani bielidlá.

Čítať  Sú bundy Patagonia teplé? [Temperature Ratings Included]

Potrebovať budete aj teplú vodu a buď veľké umývadlo alebo veľké plastové vedro, do ktorého sa zmestia obe sandále. Sandále totiž budete prať ručne – nie v práčke. Na sandále Teva nie je vhodné používať sušičku ani práčku, preto sa od nich držte ďalej.

Ďalšia vec je mať aspoň hodinu času na čistenie sandálov. Ak vás tlačí čas, možno bude lepšie upratovanie odložiť. Majte to teda na pamäti.

Krok 2 – Odstráňte veľké nečistoty

Keď ste si istí, že chcete začať s čistením, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť veľké nečistoty. Ak ste sa nedávno vydali na túru, je pravdepodobné, že na spodnej časti sandálov je prilepená špina a úlomky. Ak ste tieto veci doteraz neodstránili, mali by ste to urobiť ďalej.

Na odstránenie nečistôt môžete použiť ruky alebo nejakú kefku, ale lepšou možnosťou je použiť kefu alebo ruky pokryté gumovými rukavicami. Špina môže byť infikovaná baktériami alebo inými škodlivými vecami, preto by ste sa ich nemali dotýkať holými rukami.

Ak nemáte rukavice, na odstránenie nečistôt použite starú kefu na riad alebo kefu. Pred pokračovaním na ďalší krok sa uistite, že je všetko odstránené.

Krok 3 – Vydrhnite popruhy

V tomto momente budete musieť naplniť umývadlo alebo vedro vlažnou vodou, pretože si v nej budete máčať sandále. Ak plánujete použiť saponát alebo mydlo, teraz je čas ich rozmiešať vo vode. Keď s tým skončíte, namočte sandále do vody.

Budete si môcť všimnúť, že všetky nečistoty začnú plávať vo vode. Ak vidíte, že na popruhoch je stále nejaké blato alebo špina, vezmite zubnú kefku alebo väčšiu kefku a prejdite po nej mydlom. Môžete použiť akýkoľvek typ štetca, ktorý sa vám páči, ale uistite sa, že je starý, pretože ho potom nebudete môcť použiť na nič iné.

Čítať  Sú Birkenstocks vhodné na turistiku? [Let’s Get Right Into The Guide]

Ak sú vaše remienky kožené, môžete použiť aj čistič kože Nubuk, aby boli čisté. Urobte to isté pre vnútornú podrážku, ak je kožená. Ak nie, vydrhnite bežným mydlom alebo čistiacim prostriedkom.

Krok 4 – Sandále nechajte namočené

Ak vidíte, že sandále vyzerajú dobre, môžete napustiť umývadlo alebo vedro čerstvou mydlovou vodou a sandále do nej namočiť. Ak začnú plávať, použite niečo, čo ich udrží vo vode. Kým budú pripravené na opláchnutie, malo by to trvať asi 30 minút.

Potom sandále opláchnite čistou vodou. V tomto bode by sandále mali byť bez zápachu, zápachu, nečistôt a všetkého ostatného.

Krok 5 – Sandále suché na vzduchu

Nakoniec musíte sandále umiestniť na priame slnečné svetlo a na dobre vetrané miesto, aby vysušili. Sandále od tejto značky sú známe tým, že sú rýchloschnúce, takže sandále by mali byť suché a hotové do hodiny až dvoch.

Sandále čistite tak pravidelne, ako je to len možné. To vám pomôže udržať ich v tom najlepšom stave, aký kedy bol, bez blata, zápachu, zápachu alebo iných nečistôt.

Zabaliť

To je všetko, čo potrebujete vedieť o najlepšom spôsobe čistenia sandálov Teva. Ak zistíte, že táto metóda pre vaše sandále nefunguje, vždy môžete vyskúšať niektoré z iných vyššie uvedených metód čistenia. Len sa uistite, že na čistenie sandálov alebo iného turistického vybavenia nepoužívate nič s bieliacim prostriedkom alebo agresívnymi chemikáliami.

Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, ak ste vyskúšali metódu čistenia na vašich sandáloch Teva. Vyzerali potom nepoškvrnene? Rád by som sa o celej skúsenosti dozvedel viac, takže neváhajte a podeľte sa so mnou o svoje myšlienky!