Ako čistiť Coleman Roadtrip Grill? [Step-By-Step]

Nemôžete mať skutočný výlet bez toho, aby ste si niečo nepripravili na grile. Odkedy si pamätám, moje obľúbené výlety boli tie, kde sa ja, moji priatelia a moja rodina stretávame pri grile na nejaký kvalitný čas. Mám veľa takýchto skvelých spomienok, ale je tiež užitočné, že na všetky tieto výlety máme Coleman Roadtrip Grill.

Tento gril od Colemana je jedným z najlepších grilov na trhu. Je tak pohodlné a jednoduché na používanie, pričom ho môžete bez problémov aj prepravovať. Po použití ho budete môcť bez problémov vyčistiť, pretože je vyrobený zo skvelých materiálov, ktoré nezachytávajú toľko nečistôt.

Aby som to nechal bokom, musím povedať, že pravidelné čistenie a údržba grilu je životne dôležitá. Či už máte Coleman Roadtrip alebo nie, musíte svoj gril vyčistiť pred a po každom použití.

Ak sa chcete dozvedieť, ako to urobiť, prejdite do môjho podrobného sprievodcu krok za krokom nižšie. Nepochybujem o tom, že ak si prečítate celú vec, budete môcť urobiť svoj gril čistým!

Viac…

nočné kempovanie a grilovanie

Ako vyčistím gril Coleman Roadtrip? Sprievodca krok za krokom

Ako som už spomínal, Coleman Roadtrip Grill nie je až taký náročný na čistenie. Jediná vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, že ju musíte vyčistiť pred a po každom grilovaní. Pravidelné čistenie grilu predĺži životnosť grilu a zachová kvalitu.

To však nie je všetko. Častým čistením ho môžete tiež rýchlejšie zohriať. Jedlo, ktoré budete variť, bude vynikajúcej kvality, pretože z mriežok neuniknú žiadne zvyšky ani špina. Takže v oboch prípadoch ide o obojstranne výhodnú situáciu!

Ak vás toto všetko presvedčilo, aby ste svoj gril dôkladne vyčistili, rád by som vám povedal, čo presne máte robiť. Postupujte podľa mojich krokov, aby bol váš gril čistý pred a po použití.

Čítať  Potrebujete podložku na spanie na kempovanie?

Plynový gril Coleman |  Prenosný gril na propán |  Stojanový gril RoadTrip 285, čierny
Plynový gril Coleman | Prenosný gril na propán | Stojanový gril RoadTrip 285, čierny

  • VÝKON GRILOVANIA: Až 20 000 celkových BTU
  • 3 NASTAVITEĽNÉ HORÁKY: S vylepšenou technológiou horákov pre presnejšiu reguláciu teploty
  • VEĽKÁ GRILOVACIA PLOCHA: 285 palcov štvorcových

zľava

Grilovacia kefa a škrabka Bez štetín – Bezpečná kefa na grilovanie na gril – 18'' Nerezový čistič grilovacích mriežok – Bezpečné príslušenstvo na gril na porcelánový/Weber plynový/drevený gril – Darčeky ku grilu Wizard
Grilovacia kefa a škrabka Bez štetín – Bezpečná kefa na grilovanie na gril – 18“ Nerezový čistič grilovacích mriežok – Bezpečné príslušenstvo na gril na porcelánový/Weber plynový/drevený gril – Darčeky ku grilu Wizard

  • 【Najbezpečnejší čistič grilov bez štetín】: Žiadne drôtené štetiny, žiadne roztápanie ako nylonové kefy na grilovanie; S touto bezpečnou grilovacou kefou a škrabkou zostane vaše jedlo 100% bez štetín. Už žiadne starosti…
  • 【Rýchlejšie čistenie so širokou škrabkou】: Budete prekvapení účinnosťou škrabky na gril. Silne môžete zoškrabať a vyčistiť viac plôch za kratší čas. Táto vstavaná kefa na čistenie grilu…
  • 【Vylepšené pre všetky typy grilov】: O 125 % flexibilnejšia modernizovaná špirála môže ľahko dosiahnuť a vyčistiť ťažko čistiteľné strany roštov, nielen predné. Či už máte plyn, uhlie, fajčiar,…

Pred použitím

Pred použitím grilu je dôležité vyčistiť, pretože sa na ňom počas skladovania mohol nahromadiť prach a nečistoty. Okrem toho, ak ho prepravujete, je pravdepodobné, že sa počas procesu zašpiní.

To znamená, že by ste mali gril krátko utrieť vlhkou handričkou. V tomto bode nemusíte používať žiadne drsné čistiace prostriedky, najmä ak už boli väčšie nečistoty vyčistené.

Nezabudnite, že pred použitím musíte gril utrieť do sucha. Po vyčistení roštu môžete použiť aj papierovú utierku, ktorou rošt potriete olejom na varenie alebo nelepivým sprejom na varenie. To pomôže pripraviť rošt na grilovanie!

Čítať  Môžete použiť minichladničku na kempovanie?

Po použití

Po použití grilu budete musieť stráviť trochu viac času čistením všetkých častí. Proces grilovania môže byť komplikovaný. Na grile môže byť veľa nečistôt a prebytočného oleja. Pred uložením grilu sa teda uistite, že ste všetko vyčistili.

Pred čistením tiež počkajte, kým gril vychladne, inak riskujete popálenie rúk. Je dobré všetko rozobrať, počnúc propánovou nádržou. Bez problémov sa tak dostanete ku všetkým častiam a dokonale ich vyčistíte.

Krok 1 – Vyčistite rošt

Rošt je jednou z tých častí, ktoré sa po grilovaní stávajú najšpinavšími. Na vyčistenie prebytočného tuku z roštu potrebujete čistú handričku a trochu saponátu na riad zmiešaného s teplou vodou. Nie je potrebné používať žiadne abrazívne čistiace prostriedky – ak ho vyčistíte správne, zvládne to aj bežný saponát!

Ak sa vám ťažko odstraňuje všetka nečistota, na čistenie roštu môžete použiť aj tlakový čistič alebo umývačku riadu. Zvážte aj to, že proces čistenia niekoľkokrát zopakujete, aby sa všetko z roštu vyčistilo.

Krok 2 – Vyčistite kryt

Pokiaľ ide o kryt grilu, môžete nájsť nejaké zvyšky jedla, čiastočky jedla alebo olej, ktoré potrebujete vyčistiť. Ako ste to urobili s roštom predtým, môžete použiť mydlovú vodu a handričku na odstránenie všetkého z krytu.

Ak sú niektoré časti ťažko dostupné alebo sa nachádzajú v užšom priestore, zvážte použitie vatového tampónu na ich čistenie. Dbajte na to, aby ste boli veľmi dôslední – zanechanie nečistôt spôsobí, že gril bude mať nepríjemný zápach.

Ak zistíte, že kryt je príliš veľký a ťažko sa čistí, zvážte umiestnenie grilu na dvorku a vyčistite ho záhradnou hadicou. Týmto spôsobom budete môcť urobiť celý proces oveľa rýchlejšie!

Krok 3 – Vyčistite horáky

Dôkladné čistenie si zaslúžia aj horáky. Po vyčistení nečistôt na vonkajších častiach musíte ísť a získať odolné nečistoty z vnútornej strany a portov. Na tento účel môžete použiť špeciálnu grilovaciu kefu alebo Venturiho kefu.

Čítať  Ako zostať v pohode pri kempovaní? [Explained]

Horáky musíte umiestniť späť tam, kam patria, a uistite sa, že sú nastavené na svoje miesto. V opačnom prípade môžete začať čeliť problémom s grilom.

Krok 4 – Vyčistite odkvapkávaciu misku

Na podnos potrebujete plastovú škrabku, handričku a jemné mydlo na odstránenie oleja a nečistôt. Tácka je jedna z najjednoduchších vecí na čistenie, takže si nemyslím, že s ňou budete mať problémy.

Krok 5 – Vyčistite vonkajšok

Nakoniec musíte vyčistiť exteriér, pretože sa v ňom môže nahromadiť veľa nečistôt a prachu, najmä ak používate gril vonku. Bežné čistenie exteriéru bude zahŕňať dôkladné utretie grilu.

Po tom všetkom by ste mali použiť čistú handričku, aby ste všetko vysušili. Potom môžete gril zostaviť a uložiť. Keď ho budete potrebovať nabudúce použiť, môžete všetky tieto kroky zopakovať, aby ste zabezpečili, že gril zostane v dobrom stave.

umývačka riadu

Je Coleman Roadtrip Grill bezpečný v umývačke riadu?

Pokiaľ ide o Coleman Roadtrip Grill, môžem vám s istotou povedať, že rošt je časť, ktorú môžete umývať v umývačke riadu. Je bezpečné ho vyčistiť pomocou takéhoto stroja. Zároveň môžete zvážiť, či tam pridáte aj odkvapkávač.

Ak si nie ste istí, či sú časti vášho grilu vhodné na umývanie v práčke, môžete si pozrieť manuál, ktorý je priložený ku grilu. To je najbezpečnejší postup, pretože príručka vám povie, ako čistiť diely a čo na tento účel použiť.

Zabaliť

Rôzni používatelia grilu Coleman uviedli, že Coleman Roadtrip Grill je najlepší na výrobu skvelého grilu kedykoľvek a kdekoľvek. Po varení jedla nezabudnite vyčistiť gril podľa vyššie uvedeného návodu.

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Ak máte nejaké skúsenosti s týmto grilom alebo viete o iných skvelých griloch, podeľte sa so mnou o informácie nižšie v komentároch. Nemôžem sa dočkať, až si o tom všetko prečítam!