Ako chytiť síh na jazere v štáte Washington

Štát Washington má jeden z najrozmanitejších lovísk v krajine. Napriek tomu sa väčšina rybárskeho tlaku týka len hŕstky populárnych druhov lovných rýb. Walley, basy, pstruhy a panfish kradnú show po väčšinu roka, najmä v Columbia Basin.

Columbia Basin ponúka niektoré z najlepších druhov rybolovu v okolí a tisíce rybárov sa hrnú do tejto oblasti, aby zažili svetový rybolov. Napriek tomu ma udivuje, ako málo rybárov vie o odmene, ktorá pláva pod ich člnmi.

Walleye a bass môžu byť najobľúbenejšími rybami vo východnom Washingtone, ale rozhodne nie sú najhojnejšie. Existuje obrovská biomasa jazerných síh, ktorú rybári takmer úplne ignorujú.

Títo príbuzní lososa dorastajú do 7 libier a priemerne 3-4 libry. Na ľahkom náčiní zvádzajú impozantný boj a vytvárajú obrovské školy, ktoré dokážu zabezpečiť rýchlu akciu po celý deň.

Lov síh na jazere má v oblasti Veľkých jazier obrovskú popularitu a je len otázkou času, kedy sa uchytí aj v štáte Washington. Tak čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli využiť túto úžasnú príležitosť.

Kde nájsť síha vo Washingtone

Síh jazerný pochádza predovšetkým z oblasti Veľkých jazier na stredozápade a Kanady. Avšak koncom 19. storočia boli do jazera Pend Oreille v Idahu a jazera Flathead v Montane zavlečené jazerné síhy. Netrvalo dlho a títo príbuzní lososov migrovali cez prepojené vodné cesty do východného Washingtonu.

Tieto ryby teraz prekvitajú v hornom systéme rieky Columbia a v mnohých veľkých nádržiach spojených zavlažovacími kanálmi. Vo východnom Washingtone je niekoľko jazier a nádrží, ku ktorým sa rybárom ľahko dostanú veľké populácie bielych rýb.

Tu sú najlepšie jazerá na lov jazerných síh v štáte Washington.

  • Rooseveltovo jazero (vrátane dolného ramena Spokane)
  • Jazero Banks
  • Priehrada výmole
  • Sodové jazero
  • Jazero Billyho Clappa
  • Mojžišovo jazero
  • Priehrada Rufus Woods
  • Priehrada Scooteney
Čítať  Zoznamka 101: Choďte na rybárske rande

Počas väčšiny roka jazerné síhy zaberajú hlbšiu vodu, kde sa zastavujú pri dne vo veľkých húfoch. Ich nájdenie si vyžaduje dobrého vyhľadávača rýb. Strávte nejaký čas plavbou po hlbokých vreckách s pohľadom na svoj graf a zistíte ich veľmi rýchlo v hĺbkach od 50 do 110 stôp.

V zime, keď sa jazerné síhy rozmnožujú, sú veci o niečo jednoduchšie pre rybárov na lodiach aj na brehoch. Začnú sa pohybovať smerom k plytkým prívodom vody a zhromažďujú sa hneď pri brehu v dosahu pobrežných rybárov. Vodáci môžu ľahko zakotviť nad kŕdľom rýb, keď sa pripravujú na trenie a chytať ich celý deň.

Na jazerách, ktoré tvoria ľad do konca januára, môžete očakávať, že budete loviť síha v mierne hlbšej vode v blízkosti oblastí trenia.

Jazero Banks je skvelým miestom na prvé chytanie jazerných síh. Podobne ako hodiny, aj biele ryby sa v polovici decembra nasmerujú na najsevernejší bod jazera oproti parku North Dam. Hľadajte červené bóje, ak lovíte z člna alebo lovíte kdekoľvek pozdĺž brehu z brehu. WDFW zverejnilo skvelé video, ktoré predstavuje toto miesto. Je úžasné, že stále nie je preplnená rybármi.

Pri iných jazerách a nádržiach zamerajte svoje úsilie v zimných mesiacoch v blízkosti zátok. Vyskúšajte vpusty Lind Coulee a Frenchman Hills Wasteway na Potholes. Na Billy Clapp sa vydajte na sever smerom k Summer Falls.

Kdekoľvek sa rozhodnete loviť ryby, skôr ako vyrazíte, požiadajte miestnych obyvateľov o informácie.

Preraďovanie

Na príprave na jazerné síhy nie je nič zložité. Bude fungovať takmer každá kombinácia prútu a navijaka. Ak si však chcete užiť silu týchto rýb počas boja, použite ľahkú prívlač s 4 až 8 librovou testovacou šnúrou.

Pre tých z vás, ktorí chcú efektívne ťahať mäso, prejdite na stredne ťažký prívlačový prút a 10 librový test. Aj keď použitie ťažkého náčinia neznamená, že môžete tieto ryby ovládnuť. Majú malé, mäkké ústa a háčiky sa vytrhnú, ak použijete príliš veľký tlak.

Pokiaľ ide o vlasec, použite monofil alebo oplet. Majte na pamäti, že tieto ryby majú tendenciu držať sa v hlbokej vode pri dne. Sú tiež výnimočne mäkké, čo znamená, že citlivosť je kľúčom k detekcii úderov. Mono bude fungovať v zime, keď sa pohybujú plytko, ale pre hlboké leto sa síh rozhodne pre vrkoč.

Naše obľúbené celoročné nastavenie pre jazerné síhy je 6′ alebo 6′ 6“ stredne ľahký prívlačový prút a navijak navinutý s 10 librovým opletom a 4 stopami 6 librového testovacieho fluorokarbónového nadväzca. Toto kombo vám umožní zažiť boj a zároveň mať dostatočnú chrbticu na to, aby ste ich zdvihli z hlbín.

Návnady a návnady

Výber návnady a návnady je tiež jednoduchý. Síh jazerný má malé hlavy a ústa, čo naznačuje, že sa živia malými bezstavovcami, hmyzom a mieňmi. Kľúčom pri výbere návnady alebo návnady je zmenšiť veľkosť. Každá malá lyžička na jugging bude účinná. Niektoré z našich obľúbených zahŕňajú Swedish Pimple, Northland Forage Minnow a Acme Rattle Master.

Nezistili sme, že farba je hlavným faktorom pri dôslednom háčkovaní týchto rýb. Stačí mať po ruke malý výber farieb a môžete vyraziť.

Obyčajná návnada je dostatočná na oklamanie jazerných síh na uhryznutie, ale mnohí rybári, vrátane nás, radi nakláňajú lyžičky na jigging jediným červeným vajcom. Zdá sa, že ich to povzbudzuje pri skúmaní návnady.

Môžete tiež použiť malé vážené vzory nymfy alebo scud mušky s deleným záberom alebo dvoma, keď sa ryby zdajú vyberavé.

Lov s návnadou je vysoko efektívny spôsob lovu aj jazerných síh. Opäť znížte veľkosť návnady, aby ste sa prispôsobili ich malým ústam. Vajcia, voskové červy, malé kúsky nočného plaza a dokonca aj koktailové krevety z obchodu s potravinami budú fungovať. Použite háčik veľkosti 8 alebo 10 a nechajte hrot háčika mierne odkrytý, aby ste zaistili lepšie zachytenie. Použite závažie s hmotnosťou 1/4 alebo 3/8 unce, aby ste sa dostali hlboko v lete, alebo vyskúšajte malý volfrámový jig s návnadou v zime.

Taktika rybolovu

Pri love z člna budete takmer vždy vertikálne džugovať za jazerným síhom. Hlavne preto, že sú najčastejšie v 30 a viac stôp vody a na ich vrchol musíte použiť vyhľadávač rýb.

Je dôležité umiestniť návnadu alebo návnadu čo najbližšie ku dnu a pracovať s ňou pomaly. Použite jemné pohyby, aby ste upútali ich pozornosť. Síh jazerný nie sú agresívne hryzadlá, takže akonáhle zacítite čo i len najmenšie kliešťa, jemne nasaďte háčik.

Pobrežní rybári môžu na zavesenie návnady v správnych hĺbkach použiť sklzové bobbery alebo posuvné záchytné náväzce. Môžete tiež hádzať malé prípravky a lyžičky zakončené návnadou a pomaly ich privádzať späť k brehu pozdĺž dna.

Je to naozaj také jednoduché. Akonáhle nájdete ryby, takmer určite ich chytíte. Len nezabudnite loviť pomaly a pozorne sledujte špičku prúta, aby ste rozpoznali jemné zábery.

Najlepší čas roka na lov jazerných síh

Síh jazerný má vo zvyku školskú dochádzku počas väčšiny roka. Kvôli tejto tendencii je ich hľadanie pomocou člna len otázkou použitia kvalitného vyhľadávača rýb. Bez ohľadu na ročné obdobie sa síh radšej drží blízko dna.

Väčšina rybárov má tendenciu súhlasiť s tým, že zima je najlepší čas na lov jazerných síh v štáte Washington. Majú tendenciu vytvárať koncentrované školy v relatívne plytkej vode v dosahu pobrežia.

Podľa nášho názoru, ak si môžete vybrať iba jedno ročné obdobie, aby ste zacielili na jazerné síhy, urobte to od polovice decembra do januára. Nielen, že je rybacia akcia nabitá, mäso síha chutí lepšie, keď sa chytí v chladnej vode.

Prineste si dobrú bundu a prenosný ohrievač, ak ho máte, pretože bude zima. Na lodi vždy noste záchrannú vestu a ak lovíte z kajaku, použite ponorný oblek do studenej vody.

Pre tých z vás, ktorí uprednostňujú rybolov za pekného počasia, môže jar, leto a jeseň tiež poskytnúť vynikajúcu akciu síha na jazere. Opäť použite vyhľadávač rýb na lokalizáciu veľkých húf zavesených blízko dna v povodiach stredných jazier.

Pozrite si toto video WDFW o letných taktikách a miestach síh.

Washingtonská sezóna, limity a licencia

Lov jazerných síh je celoročnou príležitosťou na väčšine jazier, ktoré sme spomenuli v tomto článku. Neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa minimálnej veľkosti a môžete si ponechať až 15 rýb denne. Väčšina jazerných síh má priemernú hmotnosť 3 až 4 libry, pričom pár tlačí 6 libier alebo viac, takže budete mať veľa chutného mäsa. Aktuálny štátny rekord je 6,18 libier ulovených v nádrži Rufus Woods a stále sú tam väčšie ryby.

Povolenie na sladkovodný rybolov je všetko, čo potrebujete na zacielenie na tieto ryby, a môžete si ho kúpiť Webová stránka WDFW alebo osobne u autorizovaného predajcu licencií, vrátane obchodov Walmart a športových potrieb.

Špecifické pravidlá rybolovu si vždy prečítajte v rybárskych predpisoch pre oblasť, v ktorej chcete loviť. Núdzové uzávery rybolovu nájdete aj na stránke WDFW.

Chutia jazerné síhy dobre

Nie všetky ryby sú vhodné na dobré jedlo, ale jazerné síhy sú často chválené ako jedny z najlepšie sa stravujúcich sladkovodných rýb. Síh jazerný má stredne pevné, vločkovité mäso, ktoré má jemnú chuť a je podobné lososu.

Mäso je najlepšie v zime, keď je dužina pevnejšia a mastnejšia ako v iných obdobiach roka. Bez ohľadu na to, kedy chytíte síha, zistili sme, že chuť a výživa sa po niekoľkých dňoch zhoršia. Jedzte to čerstvé, ak môžete. Aby ste mali z mäsa tú najlepšiu chuť, dajte rybu ihneď na ľad a odvzdušnite.

Síh z jazera je výborný pečený, vyprážaný, údený alebo konzervovaný. Je nabitý zdravými omega-3 mastnými kyselinami, ktoré udržujú mäso vlhké a chutné. Náš obľúbený spôsob, ako si v zime pripraviť síha na jazere, je v udiarni.

Pred rybolovom si určite prečítajte odporúčania Ministerstva zdravotníctva o spotrebe rýb. Vo všeobecnosti sa jazerné síhy považujú za bezpečnú a zdravú voľbu na stravovanie bez obmedzení. Nájdite o tom viac informácií tu.