Ako chytiť lososa Kokanee v zime

Losos Kokanee je vlastne losos Sockeye, ktorý nemigruje späť do oceánu. Väčšinu času sú Kokanee uzavreté vo vnútrozemí v jazerách alebo malých odnožiach riek. Niektorí žijú v riekach, ktoré smerujú späť do oceánu, ale nemajú inštinkt ísť do oceánu.

Ako teda chytáte lososa Kokanee počas zimy? Pomocou frézy na ľad prerežte ľad a vytvorte otvor. Spustite linku dole otvorom na úroveň, kde bude losos. Kokanee bude hrýzť ružové, ale bude hrýzť aj sušenú kukuricu, ak bola cez noc ponechaná v cesnaku. Jedno zrnko kukurice bude stačiť na to, aby ich prilákalo k háčiku.

Losos Kokanee má tendenciu hrýzť viac, keď je mrzutý, ako keď hľadá jedlo. Keďže sú také agresívne, našou úlohou ako rybárov je využiť tento prirodzený inštinkt a využiť ho v náš prospech na ulovenie väčšieho množstva rýb.

Ľadový rybolov pre Kokanee

Ľadový rybolov je druh rybolovu, ktorý sa zvyčajne vykonáva iba v zime. Existuje na to niekoľko rôznych dôvodov. Voda musí byť poriadne hustá.

Aj keď na jeseň a skoro na jar môže byť dosť chladno, minimálna hrúbka ľadu, na ktorú by sa človek mal kedy postaviť bez obáv z pádu, je asi 3 palce a 5, ak sú tam viac ako dvaja ľudia. Môže sa to stať koncom jesene a niekedy až do začiatku jari, ale existuje nebezpečenstvo, že nebude dostatočne hrubá.

Existujú aj predpisy o tom, koľko dier môžete mať, ako aj o tom, akú veľkú dieru môžete urobiť. Maximálny počet otvorov, ktoré môže mať rybár naraz, je zvyčajne 3-5. V Idahu sú maximálne 3 na osobu. Maximálny priemer otvoru je 10 palcov.

Ak je väčšia, môžete dostať dosť veľkú pokutu na hlavu. Ale aby som bol úplne úprimný, v skutočnosti nie je dôvod ísť väčší ako 8 palcov. Vy sa len snažíte dostať vlasec a vytiahnuť rybu, ktorá má pravdepodobne priemer okolo 4 palcov

Ryby tiež nebudú dodržiavať veľa svojich pravidelných rozvrhov. Aj keď je pravdepodobnejšie, že budú hrýzť ráno a večer počas kŕmenia, nie je zaručené, že v tomto čase nejakú chytíte alebo dokonca prilákate rybu.

Existuje približne rovnaká záruka, že chytíte Kokanee okolo poludnia, ako o 6:00, čo sú časy kŕmenia lososov.

Vybavenie pre rybolov Kokanee

Vybavenie, ktoré je potrebné na rybolov na ľade, môže trochu pridať k množstvu peňazí, ktoré ste už do rybolovu vložili. Vlastne za to ručím. Existuje niekoľko zariadení, ktoré sú jedinečné pre rybolov na ľade a ktoré pravdepodobne na mnohých iných miestach nevyužijete.

Niektoré z vašich zariadení z iných druhov rybolovu bude možné preniesť, ale pre dobrý zážitok si budete musieť kúpiť nové veci.

Ľadový vrták

Prvým novým zariadením je fréza na ľad. Toto je nástroj, ktorý používate na vyrezávanie otvorov do ľadu, z ktorých môžete loviť. Šneky na ľad sa dodávajú buď ako šneky s ručným pohonom, alebo s motorom.

Ručne poháňané sú oveľa lacnejšie. Zvyčajne stoja okolo 80 dolárov za šneku s priemerom 10 palcov až po 40 dolárov za šneku s priemerom 8 palcov. Na špičke šneku je čepeľ, ktorá je šikmá, aby mohla zoškrabať ľad. Telo šneku je tvarované ako skrutka, takže pri oddeľovaní odvádza väčšinu kaše a ľadových hoblín.

  Koľko stojí parasail?

Motorom poháňané slimáky bežia za približne 250 USD za jeden s priemerom 8 palcov až po viac ako 400 USD za jeden s priemerom 10 palcov. Tie sú schopné štartovať pri veľmi nízkych teplotách. Niektorí prichádzajú so špeciálnym ‚trhaččepele, ktoré ľahko preniknú cez ľad.

Šneky sú nevyhnutnosťou, len ak idete na miesta, kam ľudia zvyčajne nechodia. Ak máte v úmysle ísť niekam, kde viete, že ľudia radi lovia ryby na ľade, potom namiesto toho vyhľadajte už vyvŕtané otvory a vylovte ich.

Ľadový prút

Ľadové prúty sa líšia od väčšiny typov prútov. Keď webové stránky hovoria o prútoch s dĺžkou 2′ až 14′, v skutočnosti existuje len jeden typ prútu, ktorý má dve stopy: ľad. tyče.

Väčšinou ide o veľmi pomalé akcie v porovnaní s inými prútmi. Tieto sa ohýbajú takmer presne na blanku, ale sú veľmi citlivé, pokiaľ ide o indikátor úderu. Väčšinu času sú však ľadové tyče položené na zemi alebo v držiaku tyče. Vzduch je studený, takže držať prút je náročné.

Dobrý ľadový prút pre začiatočníkov je Ultralite Fishing Combo predáva Master Fishing Tackle. Jedná sa o prút, ktorý je lacný, ale je kvalitný a dobre poslúži aj niekomu, kto nie je zvyknutý na lov na ľade.

Skvelý profesionálny prút, o ktorom som zistil, že je to skvelý prút Thorne Bro’s Wicked 13 Rod Combo. Je to trochu drahé na veľkosť prúta, ale na jazerách robí zázraky.

Môžete na to použiť bežný prút, ale s väčšími prútmi sa ťažko manévruje. Skončíte stáť 6 alebo 7 stôp od diery. Bude ťažké dostať rybu z vody, ale dá sa to.

Bežné sú aj domáce ‚prúty‘. Skutočný prút naozaj nie je potrebný. Predtým som používal palice a lacné bobbery. Priviazal som vlasec na palicu a vypustil asi 30 stôp vlasca a pripevnil bobber asi stopu vlasca od palice, potom som už len namotával vlasec rukou.

Nie je to najkrajšia metóda, ale robí svoju prácu.

Linka

Najmenšia línia, s ktorou sa môžete zbaviť, je to, s čím by ste mali pracovať. Keď sa zameriavam na lososa Kokanee, zvyčajne mám 10 libier riadok len preto, že nechcem, aby sa čiara prerušila. Predtým som použil 4 lb vlasec a bolo to v poriadku. Záleží len na veľkosti rýb.

Priemerná veľkosť Kokanee je tesne nad 9 libier, takže s 8 librovou šnúrou by ste sa mohli dostať celkom ľahko.

Mal som celkom dobrý úspech s monofilovým vlascom, pretože je neviditeľný, najmä v tmavej vode. Chcela by som vyskúšať pletenú šnúru, pretože je veľmi citlivá. Chcem tiež vyskúšať fluorocarbonovú šnúru, ale 30 stôp fluorocarbonu by bolo super drahé na jednu šnúru.

  Prečo stoja vedľa seba toľko?

Ryby kokanee sú veľmi vyberavé a pomerne často si všímajú vlasec. Mono sa používa častejšie ako iné typy liniek.

Stan

Výsledok obrázka pre stan na rybolov na ľade

Toto nie je potrebné príslušenstvo, ale veľmi pomáha, aby ste mohli udržať teplo v jednej oblasti. Stan je len malý malý vyskakovací stan, v ktorom sa môžete postaviť.

Na jednej strane sú dvierka, ako aj dno otvorené na lov ľadu. Zvyčajne je tam dosť miesta pre asi 3 jamky, čo je limit, ktorý má väčšina miest pre rybárov.

Zvyčajne môžu byť tieto stany trochu drahé (v rozsahu 400 dolárov), ale našiel som jeden na Amazone 90 dolárov ktorý je dostatočne veľký pre dvoch ľudí, má vetracie otvory, je vodotesný a zbaliteľný dosť malý. Je to dobrá cena za to, aby ste zostali v teple, a verte mi. Je ťažké zostať v teple vonku na úplne zamrznutom jazere.

Techniky, ako chytiť Kokaneeho

Rybolov na ľade je veľmi odlišný od bežného rybolovu na jazere, väčšinou kvôli fyzickým rozdielom medzi týmito dvoma typmi. Ľadový rybolov sa považuje za vertikálny spôsob rybolovu, zatiaľ čo iné typy sú viac horizontálne. V oboch sa používajú návnady a návnady, existujú však rozdiely v spôsobe ich použitia.

Kokanee Lures

Návnady sú zvyčajne veľmi akčné a určené na opätovné a opätovné vyhadzovanie a navíjanie. V ľadovom rybolove sú stále veľmi akčné, no akcia je iná. Návnady sú navrhnuté tak, aby sa cik-cak otáčali tam a späť, keď sa opäť navíjajú priamo do otvoru.

Pohyb vyzerá ako malá ryba, ktorá sa snaží uhryznúť nejaké jedlo. Ak sa tieto návnady priblížia k lososovi Kokanee, viete, že budú uhryznuté. Cikcak je vyhľadávaný najmä preto, že pohyb otravuje veľa druhov rýb.

Niektoré návnady fungujú najlepšie, keď sú odrážané hore a dole. Existuje veľké množstvo návnad, ktoré sú zaťažené tak, aby rýchlo spadli. Keď sa prút odráža hore a dole, udržujte napätie na šnúre po celú dobu, stále sa hýbte. Tie priťahujú aj ryby. Tento typ akcie sa nazýva jigging, ktorý sa líši od háčikov nazývaných jigs

Väčšina z týchto druhov návnad sú plastové alebo prípravky. Tento typ akcie funguje veľmi dobre pre jigy a iné falošné návnady.

Kokaneeho obľúbené návnady

Skutočná návnada má pri rybolove na ľade veľmi bezpečné miesto. Jedna vec, ktorú návnady nedokážu samy napodobniť, je a vôňa. Ryby majú veľmi ostrý a presný čuch, takže skutočné návnady budú pre ryby atraktívnejšie.

Niektoré návnady voňajú rybám lepšie ako iné. Živé návnady sú veľmi dobré pre niektoré z tých agresívnejších rýb. Najlepšie živé návnady na lov na ľade sú mienky, pijavice, červy a červy. Losos Kokanee rád útočí na ružovo sfarbené červy, ale tiež som mal nejaký úspech s červami na konci jedného háčika.

Ak chcete loviť mieňošky, uistite sa, že sú nažive, keď ich zaseknete, a tiež ostanú nažive, keď ich vložíte do vody. Niekedy existuje obava, že pri vystavení studenej vode zomrú. Budú plávať a prilákať agresívne ryby. Zvyčajne sa musia vypnúť pri každom obsadení alebo tak.

  Kde je rybolov na ľade najobľúbenejší?

Väčšina červov má prirodzený zápach, ktorý je pre ryby veľmi atraktívny. Väčšina rybárov pripevňuje červ na návnadu, pretože je dostatočne malá na to, aby nenarušila činnosť návnady, ale zároveň má veľmi silnú vôňu, ktorá privedie k návnade viac rýb.

Umiestnenie lososa Kokanee

Zdá sa, že miesta, kde sa Kokanee nachádzajú, nie sú presným bodom. Kokanee bude cestovať na veľmi veľké vzdialenosti, aby sa najedol. Rybu najlepšie nájdete pomocou rybieho sonaru a výnimkou nie je ani lov na ľade.

Rybárske sonary sú drahé. Väčšina z nich sa pohybuje okolo 140 dolárov, ale v skutočnosti neexistuje žiadny limit na to, aké drahé budú potom. Tie najlepšie okolo 300 dolárov, ale tie lacnejšie budú fungovať dobre. Povedia vám, či je pod vašou dierou losos Kokanee alebo nie. Ak existuje, mali by ste tam loviť. Ak nie, choďte kopať ďalšiu jamu.

Väčšina lososov Kokanee nie je po 9. alebo 10. hodine ráno taká aktívna, ale stále tu budú plávať ryby, ktoré niekedy uhryznú. Losos Kokanee pláva kdekoľvek od 25 stôp dole. To je miesto, kde plávajú nástražní rybky, alebo aspoň pod tým, kde plávajú.

S návnadou alebo návnadou začnite loviť vo výške približne 10 stôp. Ak budete mať úspech, chytajte tam. Ak nie, potom lovte nižšie, kým nedostanete rybu. Uistite sa, že nelovíte príliš blízko dna jazera. Losos Kokanee nie je kŕmidlom zo dna, ale bude visieť asi 1 alebo 2 stopy nad zemou.

Umiestnením nástražnej rybky na háčik a jej hĺbkou budete mať najväčšiu šancu dostať rybu na háčik.

Pri rozhodovaní o umiestnení vašich jamiek skúste urobiť jamku každých 30 stôp v pravom uhle vo vzťahu k brehu. Je známe, že losos Kokanee cestuje takmer úplne rovnobežne s brehom brehu, takže ak budete mať viacero vlascov, každý v inej vzdialenosti od brehu, maximalizujete vaše šance, že ryba uvidí a zahryzne sa do vášho háčika.

Kokanee vyžadujú určité množstvo kyslíka, takže sa nevyskytujú v niektorých menších jazerách v oblastiach zásobených lososom Kokanee. Je oveľa pravdepodobnejšie, že väčšie jazerá budú zásobené lososom Kokanee, pretože budú mať správnu hladinu kyslíka, ktorá bude schopná udržať ryby. Kokanee bude aj na plytších miestach, ak je vo vode menej kyslíka.

Súvisiace otázky:

Fungujú Dodgers dobre pri love lososa Kokanee? Dodgers pritiahne lososa Kokanee bližšie k vašim dierkam a háčikom. Vždy je väčšia šanca, ak je vo vode aj Dodger s vaším háčikom, ako bez použitia Dodgera. Rôzni rybári budú mať rôzne výsledky, ale Kokanee dobre reagujú na podvodníkov.

Chytí lov na ľade s prívlačou lososa Kokanee? Akcia rotujúcej nástrahy je určená na nahadzovanie a aportovanie. Nefungujú dobre s vertikálnym jiggingom, čo je najlepšia technika na ulovenie lososa Kokanee. Skúste lyžičku alebo prípravok. Väčšinou sú lacnejšie a majú lepšie výsledky.