Ako chytiť Kokanee pri rybolove na ľade

Mnoho ľudí sa trápi, keď príde zima, pretože veľa ich obľúbených rýb sa stane nedostupným. Našťastie pre vás je rybolov kokanee na ľade celkom jednoduchý a úspešný!

Pomocou vyhľadávača rýb nájdite kŕdeľ kokanee a potom vyvŕtajte dieru do ľadu. Pomalý a rovnomerný pohyb je najúčinnejší, keď na chytanie kokanee používate dodger alebo lyžicu.

Ak ste nováčikom v rybolove na ľade, je toho veľa, čo musíte pochopiť. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako sa to robí.

Začíname

Ľadový rybolov je skvelým vyrovnávačom rybárov. Či už máte loď alebo nie, môžete byť úspešným rybárom na ľade. V skutočnosti by som vám srdečne odporučil, aby ste svoju loď držali ďalej od zamrznutých jazier. Už sa nemusíte obmedzovať len na státie na okrajoch dokov, hanlivé nahadzovanie vlasca z brehu alebo na hádzanie sa s vašimi rybárskymi kamarátmi a ich člnmi, konečne môžete byť nezávislým A úspešným rybárom, o akom ste vždy snívali.

Bezpečnosť na ľade

Rybolov lososa kokanee na ľade môže byť vo svojej podstate o niečo nebezpečnejší ako lov mnohých iných rýb na ľade, najmä pokiaľ ide o vnútrozemský rybolov na ľade. Losos Kokanee trávi čas zavesený nad hlbokou vodou, kde je ich potravy najviac. To znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť loviť v najhlbších častiach jazera.

Ľad začína mrznúť na brehu a odtiaľ sa šíri. Majte to na pamäti, keď budete cestovať ďalej od nej. Povrch môže byť zamrznutý, ale nemal toľko času na zamrznutie ako iné časti jazera alebo nádrže a ľad môže byť tenší.

Uistite sa, že ste v bezpečí tým, že budete často kontrolovať hrúbku ľadu a poznať rôzne typy ľadu. Napríklad zakalený alebo biely ľad je vo všeobecnosti plný vzduchových bublín a vreciek, a hoci môže byť hrubý, nie je pevný a ľahko sa rozbije.

Je nevyhnutné poznať rôzne druhy ľadu a akú veľkú váhu môžete na ľad priložiť. Nelovte na ľade tenšom ako 4 palce. Ľad s hrúbkou 4 palcov je pre vás bezpečný na lov rýb, 5 palcov pravdepodobne pojme snežný skúter a približne 12 palcov pravdepodobne udrží auto. Ak máte pochybnosti, nerobte to. Spadnúť cez ľad alebo prísť o auto na dno jazera nestojí za pár rýb.

Aké zmeny?

Aj keď veľa vecí zostane rovnakých alebo podobných, dôjde k niektorým zásadným zmenám, o ktorých sa budete musieť dozvedieť a urobiť ich, aby ste boli naozaj úspešným rybárom na ľade.

Ak ste predtým nemali žiadnu loď, budete mať väčší a jednoduchší prístup k lososom kokanee. Losos kokanee je ryba veľmi citlivá na teplotu a zvyčajne žije v hlbších vodách, kde sa zvyčajne nachádza ich zdroj potravy, zooplanktón. So zamrznutým povrchom jazera alebo nádrže budete mať oveľa bezbolestnejší (a dúfajme, že úspešný) rybársky zážitok, pretože teraz máte prístup do hlbších častí jazera.

  Sú Side-by-Sides Street legálne v Michigane?

Zmení sa aj štýl alebo technika, ktorú používate na chytanie rýb. Zatiaľ čo väčšina rybárov na kokanee loví trollingom (ťahaním vlasca hlboko vo vode) za člnom pomocou downriggeru, nemôžete to urobiť, keď lovíte z diery o niečo väčšieho priemeru, ako je vaša priemerná konzerva čili.

Namiesto trollingu sa technika, ktorú budete používať pri rybolove na ľade, nazýva jigging.

Jigging

Proces jiggingu z člna často zahŕňa zaťaženú šnúru s viacerými háčikmi s návnadou na každej šnúre, ktoré sa trhajú hore a dole, čo vytvára dojem nevyspytateľnej zranenej koristi. Niekedy to robia jednotliví ľudia, inokedy to robí stroj.

Hĺbka je pri jiggingu absolútne kritická, pretože nepoužívate žiadne horizontálne pohyby, ako napríklad trolling. Jigging je v podstate čisto vertikálny štýl rybolovu. Keď už máte svoj vážený a nastražený vlasec vo vode, uistite sa, že je dôležitý trhavý pohyb vlasca hore a dole. Tento pohyb je viac než pravdepodobné, čo upúta pozornosť rýb.

Nebuďte príliš agresívni alebo prísni vo svojom jiggingu, hranica medzi agresivitou, ktorú sa snažíte vyvolať v kokanee, a jej odplašením je tenká. Predstavte si, že používate yo-yo! Uistite sa, že používate len toľko, aby blikač a/alebo dodger robili svoju prácu. Môžete navinúť vlasec a pustiť ho späť do vody, ale pokiaľ sa nepresťahujete na iné miesto, nemalo by to byť potrebné.

Krmivo pre ryby!

Vo väčšine prípadov by sme napodobňovali zdroj potravy, ale nie kokanee. Kokanee, ako som už spomenul, majú stravu zloženú hlavne zo zooplanktónu. Keďže nič, s čím budete loviť, nebude pripomínať zooplanktón, vaším cieľom v skutočnosti nie je vyhladovať, ale priviesť ich k šialenstvu.

Losos Kokanee, podobne ako ich oceánsky príbuzní, je veľmi agresívny, teritoriálny a zvedavý, čo je zvláštne, keďže ide o korisť. Použitie správneho nastavenia na vašej linke je kľúčom k tomu, aby prišli a preskúmali. Kokanee vo všeobecnosti nebude útočiť na vašu návnadu, pretože je hladná, budete sa ju snažiť prinútiť, aby zaútočila, pretože ste ju rozzúrili.

Kukurica Shoepeg je legendárna návnada Kokanee, ktorá sa dá farbiť jasnými farbami. Kokanee vidí farby a mnohí rybári hlásili vysokú mieru úspešnosti pri použití ružových, červených a pomarančových, „horúcich“ farieb, takže ich používajte rôzne! Kukurica Shoepeg je zvyčajne namočená v niečom, čo priťahuje alebo hnevá Kokanee, ako je cesnak alebo aníz.

Riešiť

Dodgers, blikače a lyžice sú dôležité vybavenie, ktoré tu môžete použiť, pretože spôsobia, že Kokanee bude dosť zvedavý, aby to prišiel preskúmať, a potom dosť nahnevaný, aby zasiahol vaše nastavenie. Tu je dôležitý juggingový pohyb. Pohyb, farba a zvuk sú to, čo Kokanee vtiahne dovnútra.

Nebuďte príliš agresívni alebo prísni vo svojom pohybe, hranica medzi agresivitou, ktorú sa snažíte v Kokanee vyvolať, a jej odplašením, je tenká. Len toľko, aby blikač a/alebo dodger vykonali svoju prácu. Môžete navinúť vlasec a pustiť ho späť do vody, ale pokiaľ sa nepresťahujete na iné miesto, nemalo by to byť potrebné. The Shasta Tackle Sling Blade je osobným favoritom, pokiaľ ide o dodgerov. Sú pomerne lacné, ale čo je dôležitejšie, losos kokanee ich miluje!

  Čo sú škrabky na ľad pre snežné skútre a kedy sú potrebné?

Tipy

1. Vezmite si kamoša

Som si istý, že tvoji rodičia ti od začiatku veky hovorili, že vždy, keď niekam ideš, najmä niekam s akýmkoľvek rizikom, musíš „použiť systém kamarátov“. To je dôležité, keď lovíte na ľade. Aj keď to nemá žiadny osobitný vplyv na váš rybolov, existuje riziko, ktoré existuje pri rybolove na ľade. Či už ide o pošmyknutie sa na ľade a utrpenie zlomeniny alebo výronu, alebo prepadnutie cez ľad, neexistuje situácia, v ktorej by vám ublížilo mať pri sebe priateľa pri love rýb.

2. Uistite sa, že ste si priniesli vhodné vybavenie.

Neobmedzuje sa len na váš rybársky výstroj, musíte si ho priniesť

 • Vhodné oblečenie (vrstvené oblečenie, nepremokavé/vodeodolné topánky, rukavice, čiapka atď.)
 • Nástavce na topánky, ktoré vám poskytnú lepšiu priľnavosť na ľade.
 • Veľa vody. Je ľahké sa dehydrovať, keď je vám zima, pretože chlad nespájame so stratou vody.
 • Jedlo ako horúca polievka. Keď je vám zima, spálite viac kalórií, pretože vaše telo sa vás snaží udržať v teple. Prineste niečo s vysokým obsahom kalórií alebo tuku a udržujte to v teple, ak môžete, v termoske alebo v izolovanej chladničke.
 • Šnek alebo vrták na vytvorenie diery v ľade.
 • Naberačka, aby ste dostali extra ľad z vašej diery.
 • Voliteľnejší je prístrešok. Nepotrebujete ho, ale ochráni vás pred vetrom, mierne izoluje od počasia a počas jasných dní vás ochráni pred slnkom.
3. Lokalizácia rýb?

Budete chcieť použiť vyhľadávač rýb, ak ho máte na nájdenie rýb, ale ak váš vyhľadávač rýb zostal na vašej lodi alebo v inej taške, máte ešte niekoľko možností. Ak ste s priateľmi alebo rodinou, nastavte si diery a čiary od seba desať až pätnásť stôp as odchýlkami v dĺžke čiary o päť až desať stôp, aby ste súčasne testovali rôzne miesta a hĺbky súčasne.

Môžete sa tiež opýtať ostatných okolitých rybárov, v ktorých hĺbkach dostávajú zásahy. Toto je obzvlášť užitočné a užitočné, ak nemáte čln, žiadny vyhľadávač rýb a žiadnych priateľov, ktorí by zistili, kde loviť alebo ako hlboko to urobiť.

4. Nastaviť!

Keď zistíte, kde sú vaše ryby, vezmite si všetko okolo otvoru, ktorý ste vyvŕtali. Pripravte si prístrešok, všetky mechanizmy, ktoré máte k tyči, ak ju nebudete držať, atď. Buďte pripravení na veľa čakacej doby, pretože rybolov na ľade je do značnej miery hra na počkanie.

  Môže sa kajak potopiť? Bezpečnostná príručka pre kajak

Alternatívne možnosti?

Úspech môžete dosiahnuť aj v zime „stále rybárčenie“ alebo „stále jigging“. To zahŕňa jednoduché pridanie záťaže a návnady na vlasec a jeho ponechanie vo vode. To je obzvlášť dobré pre ryby, ktoré sú príliš letargické na to, aby venovali energiu naháňaniu pohybujúcej sa alebo trhajúcej návnady. Ak však skúšate tento štýl, najprv musíte zvážiť dve veci.

 1. Ak neviete, že pod vami sú ryby, môže to byť obrovská strata času. Nedostatok pohybu nepritiahne žiadnu rybu a určite to nenahnevá Kokanee natoľko, aby zasiahol vašu šnúru, ak ju nájde. Určite by som to neodporúčal robiť, ak ešte nepoznáte ryby pod miestom, kde lovíte.
 2. MUSÍTE sa uistiť, že používate farebnú, voňavú návnadu. Bez pohybu, blikania odrazeného svetla a zvuku, ktorý by bol za normálnych okolností prítomný pri pohybe hore a dolu, ktorý sa bežne spája s jiggingom, vám ostávajú dve veci, ako prilákať rybu a prinútiť ju, aby vám zahryzla do háčika, farbu a vôňu. . Bez týchto vecí ste len háčik visiaci vo vode a počítajúc s minimálnou šancou, že nejaká ryba s ochabnutou čeľusťou prepláva a náhodne sa zasekne.

Mať problémy? Niektoré veci na vyskúšanie!

Ak ste boli na jazere alebo v rezervácii a zatiaľ ste nemali šťastie, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete skontrolovať, zmeniť alebo vyskúšať.

 • Ak máte vyhľadávač rýb, skontrolujte ho. Pohli sa ryby, alebo tam stále nehryzú? Ak viete, že sa presťahovali, a chcete skutočne chytiť nejaké ryby, možno sa budete musieť pohnúť aj vy.
 • Nemáte vyhľadávač rýb, takže neviete, či sa presťahovali? Alebo ak sú pod vami vôbec ryby? Nechajte niekoľko riadkov v niekoľkých otvoroch ísť súčasne. Umožní vám to pokryť väčšiu plochu a väčšiu hĺbku naraz, čím zvýšite svoje šance na nájdenie sladkého miesta, kde sa kokanee zdržiavajú.
 • Viete, že sú tam ryby, ale nehryzú? Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete vyskúšať, napríklad vymeniť návnadu. Ak je tam dole už nejaký čas, vôňa, ktorú používate, môže byť príliš zriedená a nebude priťahovať ryby. Vymeňte ho za novú, „čerstvejšiu“ návnadu s výraznejšou vôňou.
 • Použite iný dodger alebo blikač. Kokanee sú temperamentní a môžu mať sklony k jednému z vašich podvodníkov oproti druhému. Skúste niečo v inej farbe alebo inom reflexnom vzore, aby ste veci rozhýbali.
 • Upravte rýchlosť jiggingu. Možno, že váš pohyb nie je dostatočne rýchly na to, aby upútal pozornosť kokanee alebo ju rozzúril. Možno idete príliš rýchlo a losos kokanee sa bojí priblížiť. Či tak alebo onak, zmena rýchlosti a vzdialenosti, na ktorú „vytiahnete prieskum“, je dobrý spôsob, ako vyskúšať niečo iné, čo môže upútať pozornosť vašich nepolapiteľných rýb.