Ako bol Play-Doh® prvýkrát použitý?

Play-Doh® bol prvýkrát použitý ako prostriedok na čistenie tapiet. Vytvoril ho NW McVicker v roku 1933 ako zmes na čistenie tapiet, myšlienka premeny netoxického, sivobieleho produktu na typ detskej modelovacej pasty bola inšpirovaná článkom v časopise, ktorý v roku 1954 čítala učiteľka materskej školy Kay. Zufall, ktorá bola švagrinou McVickerovho synovca Joea. Hra Play-Doh®, pôvodne predávaná do škôl v 1 galónových (3,8 litrových) kartónových plechovkách z červenej, žltej alebo modrej plastelíny, sa rýchlo stala obľúbenou u detí.

Zistite viac o Play-Doh®:

Produkt sa naďalej predával v kartónových krabiciach až do roku 1986. Vtedy sa Play-Doh® začal baliť do plastových obalov.
Play-Doh® zaujal publikum vďaka kapitánovi Kangarooovi, ktorého skutočné meno bolo Bob Keegan. V roku 1957 boli obľúbenému detskému televíznemu moderátorovi ponúknuté 2 % zo zisku, ak produkt prezentoval vo svojej relácii raz týždenne. Kapitán bol s produktom natoľko spokojný, že ho prezentoval až trikrát týždenne. Výsledkom bolo, že verní fanúšikovia show začali požadovať, aby miestne obchody nosili Play-Doh®.
V roku 2000 dostali ľudia možnosť hlasovať za svoje obľúbené farby produktu. Hasbro, súčasný výrobca Play-Doh®, uviedol, že červená ruža, záhradná zelená, lagúnová modrá a rajská fialová sú najobľúbenejšie farby medzi približne 100 000 ľuďmi, ktorí sa zúčastnili prieskumu.

  Čo je Muay Boran?