Ako bojovať so snehovou guľou – existujú pravidlá?

Po čakaní počas celej sezóny má sneh, ktorý napadol minulú noc, konečne správnu úroveň vlhkosti, aby mohol vytvárať snehové gule (a snehuliakov). Perfektné zimné dni, ako sú tieto, neprichádzajú až tak často, takže vy a deti chcete tento deň naplno využiť guľovačkou. Existujú pravidlá pre snehové guľovačky alebo nie sú zakázané?

Pravidlá snehovej gule sa líšia v závislosti od hráčov, ale je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel, vrátane:

  • Používajte iba biely sneh, nie žltý alebo hnedý/čierny sneh
  • Nerobte snehové gule s kameňmi
  • Za tvár/hlavu získate viac bodov ako za telo

V tomto článku si prejdeme vyššie uvedené pravidlá podrobnejšie, ako aj ďalšie pravidlá, ktoré by ste sa mohli vy a deti zo susedstva rozhodnúť implementovať pre vašu guľovačku. Potom si povieme niečo o základoch snehových guľovačiek. Dokonca sa podelíme o niekoľko tipov, ako vyhrať, takže pokračujte v čítaní!

Toto sú základné pravidlá boja so snehovou guľou

Začnime ponorením sa do základných pravidiel boja so snehovou guľou. Ako sme povedali v úvode, na nasledujúcich pravidlách sa väčšina hráčov guľovačiek vždy zhodne. Napriek tomu tieto pravidlá nie sú nevyslovené, takže ich nezabudnite spomenúť svojim súperom!

Žiadny žltý alebo hnedý sneh, prosím

Toto je pravdepodobne najväčšie pravidlo snehovej gule. Hnedý sneh je znečistený špinou, výfukovými plynmi z áut a inými znečisťujúcimi látkami. Nikto nechce byť zasiahnutý hnedou snehovou guľou, pretože to veľmi rýchlo zabije zábavu zo snehovej gule.

Ešte horšia je žltá snehová guľa, pretože to znamená, že sneh bol vymočený. Viac ako pravdepodobné, že to urobil susedný pes. Pomyslite na to, aké by to bolo, keby vám pri tvári svišťala žltá snehová guľa. Nepodliehajte tomu ani svojich protivníkov. Je to neúctivé.

Nedávajte kamene do snehových gúľ

Snehové gule môžu bolieť, najmä ak zasiahnete súpera na správnom mieste, ale je to len sneh. Alebo aspoň by mali byť. Hoci by vášmu tímu dalo výhodu váľať malé kamienky alebo kamienky do snehovej gule, je to podvádzanie. Ak poviete súperovi, aby sa tohto správania zdržal, musíte urobiť to isté.

Hlava/tvár stojí za najviac bodov

Toto je flexibilnejšie základné pravidlo, takže ho pokojne vynechajte. Ak napríklad vediete snehovú guľu s malými deťmi, pravdepodobne nechcete nikoho udrieť do tváre alebo hlavy. To platí aj vtedy, ak sa s deťmi hrajú rodičia. Možno je pravidlom, že deti môžu udrieť dospelých do tváre alebo hlavy, ale nie naopak.

Čítať  Najlepšia rybárska šnúra na jigging

Či tak alebo onak, majte veľmi jasno, do ktorých častí tela vy a vaši súperi nemôžete počas guľovačky zasiahnuť. Predídete tak zraneniam!

Ďalšie dôležité pravidlá, ktoré je potrebné stanoviť pred začiatkom guľovačky

Základné pravidlá ste zmrazili, ale vy a ostatné deti v susedstve si budete musieť nastaviť množstvo iných pravidiel, kým budete môcť začať hrať. Povedzme si teraz o nich.

Počet kôl

Prvou vecou podnikania je určiť, koľko kôl bude trvať vaša guľovačka. Možno urobíte štyri alebo možno šesť; je to všetko na tebe.

Trvanie každého kola

Pri rozhodovaní o počte odohraných kôl musíte zvážiť aj trvanie každého kola. Napríklad vy a súper hádžete snehové gule štyri kolá a každé kolo trvá tri minúty.

To je len 12 minút hry, takže aj malé deti budú môcť držať krok a užiť si vzrušenie a zábavu z guľovačky. Vďaka prestávkam medzi kolami (možno dve minúty v kuse) si každý môže udržať svoju výdrž z kola na kolo.

Čo je to bodový systém

Teraz, keď máte hru štruktúrovanú, musíte sa rozhodnúť, aký bude váš systém hodnotenia snehových guľovačiek.

V poslednej časti sme hovorili o tom, že tvár a hlava zvyčajne získavajú najviac bodov vrhač snehových gúľ. Ak je to váš prípad, prideľte hlave/tvári určitý počet bodov, napríklad päť bodov. Potom má trup možno tri body a končatiny dva body.

Ďalej musíte vybrať, koľko bodov tím potrebuje na víťazstvo. Možno je pravidlom, že prvý tím, ktorý získa 10 alebo 15 bodov, vyhráva. Môžete hrať aj tak, že po štyroch kolách vyhrá tím, ktorý má najviac bodov. Je to vaša voľba, tak sa nad tým zamyslite.

Koľko snehových gúľ si môžete nechať

Teraz sa musíme dostať do férovosti boja. Bez snehových gúľ nemôžete vyhrať guľovačku, ale o tom, koľko snehových gúľ si môžu účastníci ponechať, sa musí rozhodnúť. V opačnom prípade môže mať jeden tím 20 snehových gúľ a druhý päť, čo je voči druhému tímu nespravodlivé.

Aj keď odporúčame, aby boli na vašej ulici k dispozícii ľudia, ktorí budú dohliadať na guľovačku (viac o tom trochu neskôr), nikto tam nebude stáť a počítať počet snehových gúľ, ktoré sú k dispozícii na vašej strane, okrem vás a vášho tímu. Takže fungujete na tak trochu čestnom systéme. Buďte férový hráč!

Či môžete použiť výrobník snehových gúľ

Ďalším aspektom férovosti je, či všetci hráči musia gúľať snehové gule sami, alebo či máte povolené získať pomoc od zariadenia, ako je výrobca snehových gúľ. Ak je to tá prvá, potom musíte vy a vaši súperi určiť, aký jednotný priemer snehových gúľ je, aby mohli bojovať.

Čítať  Kompletný sprievodca zazimovaním kabíny

Ak sa rozhodnete použiť výrobcu snehových gúľ, oba tímy by mali mať rovnaké zariadenie, takže žiadny tím nebude mať výhodu.

Ako bojovať so snehovou guľou

Najmä pre deti boli všetky reči o pravidlách nudné, ale viete, aké sú potrebné. S tým mimo cesty sa môžete konečne dostať k časti, na ktorú všetci čakali, guľovačke! Tu je návod, ako hrať.

Vyberte si tímy a ich úlohy

Snehové bitky majú dva tímy. Každý tím by mal mať rovnaký počet ľudí. Ak hrajú dospelí, vyberte rovnaký počet dospelých za tím.

Keď už máte svoje tímy, je čas dať im úlohy. Áno, je to tak, v guľovačke sú úlohy. Snowtrooperi sú tí, ktorí opustia základňu a zaútočia na svojich protivníkov. Mechanici budú robiť snehové gule. Ostreľovači zostanú za krytom a zaútočia. Potom je tu kapitán tímu, ktorý vedie všetkých ostatných.

Vyberte si základne

Oba tímy majú domáce základne. Tu sa skrývate, robíte snehové gule, prechádzate stratégiou a bojujete. V závislosti od toho, kde máte guľovačku, môžete už mať k dispozícii základňu, alebo si možno budete musieť nájsť čas na vybudovanie snehovej pevnosti. Príklady už existujúcich základní môžu zahŕňať zoskupenie stromov alebo príjazdovú cestu za kamiónom.

Majte časomerača a zapisovateľa

Nemôžete naverbovať všetkých v susedstve na guľovačku, pretože potrebujete, aby niektorí ľudia prevzali pasívnejšiu úlohu. Jednou z takýchto úloh, ktorá udrží hru v plynulom chode, je časomiera. Oznámia začiatok každého kola ako aj jeho koniec a informujú hráčov o tom, koľko kôl ešte zostáva.

Zapisovateľ skontroluje hru z bezpečnej vzdialenosti, sleduje, kto čo trafil a kde, a potom každému tímu pridelí body.

Použite bezpečnostné slovo

Deti môžu byť unavené a nervózne po príliš veľa hraní. Mohli by sa tiež zraniť, ak by ich zasiahla obzvlášť tvrdá snehová guľa. Potrebujete bezpečnostné slovo, ktoré môžu deti použiť, keď si chcú dať prestávku. Vyberte toto slovo pred začiatkom hry. Uistite sa, že to nie je slovo, ktoré by ste použili pri bežnom hraní alebo pri každodennej konverzácii.

Tipy, ako vyhrať guľovačku

Ste v tom, aby ste to vyhrali, a tak isto aj zvyšok vášho tímu. Tu sú niektoré z našich najlepších tipov, ako poraziť svojich súperov a zvíťaziť v guľovačke!

Čítať  Priemerné náklady na zipline

Zakryte sa

Či už ste vo svojej domovskej základni alebo inde, počas guľovačky nemôžete stáť ani inak byť vonku. Ak tak urobíte, ste ľahkým cieľom. Vy a vaši spoluhráči sa musíte vždy zakryť, či už to vyžaduje úklon alebo skrytie.

Noste rukavice, keď sa kotúľajú snehové gule

Niektorí ľudia používajú teplo svojich rúk, aby pomohli snehovým guliam držať sa. Je to v poriadku, ak hádžete iba tri alebo päť snehových gúľ, ale 10, 20 alebo 30? O chvíľu vám začnú mrznúť ruky. Sme si istí, že vám to nemusíme hovoriť, ale ak vám znecitliveli ruky, nie ste veľmi cenným hráčom.

Pri kotúľaní a hádzaní snehových gúľ noste rukavice. Rukavice sú príliš hrubé a môžu obmedziť obratnosť prstov, ktorú potrebujete počas guľovačky.

Vyberte si tú správnu zimnú výbavu

Vaša zimná outdoorová výbava je počas guľovačky všetkým. Vrstvate, aby ste zostali v teple, ale vyhnite sa bavlne, najmä pri základnej vrstve. Bavlna neabsorbuje pot, takže pot bude na vašej pokožke studený, takže sa budete cítiť ešte chladnejšie.

Vyberte si vrstvy odvádzajúce vlhkosť. Áno, začnete sa potiť medzi tým guľovaním, hádzaním a behaním. Vyhnite sa objemným zimným kabátom a nohaviciam do snehu, pretože tieto odevy bránia vašej flexibilite, čo môže spôsobiť, že prehráte hru!

Zamier

Hádzanie snehových gúľ v náhodných smeroch nepovedie k víťazstvu. Musíte nájsť svoj cieľ, zamerať sa naň a zamerať sa jeho smerom. Pamätajte však, že vaše ciele sa budú neustále pohybovať, takže to nie je také jednoduché, ako to znie. Sledujte svoj cieľ, ako sa pohybujú, a nestrácajte ho z dohľadu.

Zvládnite svoj hod

Umenie hádzať snehové gule sa ľahšie naučíte, ak vy a vaši spoluhráči trénujete baseball. Pred hodom musíte stáť v správnej polohe. Otočte nohy k súperovi a kolená majte trochu ohnuté. Vaše chodidlá by mali byť od seba vo vzdialenosti ramien.

So snehovou guľou v ruke zdvihnite ruku a otočte ju späť za hlavu. Potom potiahnite ruku dopredu a nechajte snehovú guľu ísť. Držte snehovú guľu pevne, ale nie tak pevne, aby ste zničili sneh v ruke. Vždy hádžte dominantnou rukou.

Záverečné myšlienky

Guľovačka je skvelý spôsob, ako si zacvičiť, zabaviť sa v spomienkach na zimu a spojiť komunitu. Nastavte základné pravidlá ako skupina a potom sa pripravte hrať čo najlepšie. Veľa šťastia tam vonku!