Aké veľké sú tri štvrtiny akrov pôdy? S užitočnými vizuálnymi porovnaniami

Vždy bolo vaším cieľom vlastniť nejakú pôdu a teraz ste pripravení na tom zarobiť. Nechcete príliš veľa pôdy, pretože údržba môže byť zdrvujúca, takže uvažujete o kúpe akra, možno dokonca 0,75 akrov. Koľko je to pôdy?

Keďže aker je približne 43 560 štvorcových stôp, 0,75 akrov je 32 670 štvorcových stôp. To je rozdiel 10 890 štvorcových stôp.

Je pravda, že 0,75 akrov ako meranie je trochu zložité, pretože to nie je celkom jeden celý aker, ale je to viac ako polovica jedného. V tomto článku vám pomôžeme pochopiť, koľko pôdy je 0,75 akrov, a to rozdelením matematiky a zdieľaním ekvivalentov vecí, ako sú basketbalové ihriská NBA. Čítajte ďalej!

Prečo 32 670 štvorcových stôp?

Najbližšie porovnanie s 0,75 akromi pôdy je jeden aker. Ak chcete vypočítať aker, musíte vynásobiť furlong reťazou. Furlong je 220 yardov, čo je presne osmina jednej míle. Prekladá sa to aj na 660 stôp. Reťaz má dĺžku 22 yardov alebo 66 stôp. Keď to spočítame, zostane nám 43 560 štvorcových stôp.

Napriek tomu 0,75 akrov nie je celkom celý aker, takže nebudete mať toľko štvorcových záberov. 43 560 použijete na vynásobenie plochy vášho pozemku, čo je 32 670 štvorcových stôp. Ak ste zvedaví, 0,75 akrov je približne 0,0117 štvorcových míľ, zatiaľ čo jeden aker pôdy je 0,00156 štvorcových míľ.

Ako sme povedali v úvode, ak odpočítate plochu akra od plochy 0,75 akrov alebo 32 670 štvorcových stôp, dostanete 10 890.

To znamená, že aker má 10 890 štvorcových stôp viac ako 0,75 akrov, čo nie je bezvýznamné číslo. Niektoré z najväčších múzeí na svete majú 12 000 štvorcových stôp výstavného priestoru, ak vám to pomôže dať toto číslo do perspektívy. Napriek tomu je 0,75 akrov dosť, ako čoskoro uvidíte! Tento článok

Vizualizácia 0,75 akrov pôdy – 5 príkladov, ktoré vám otvoria oči

Keď už hovoríme o uvádzaní vecí do perspektívy, ďalej chceme uviesť niekoľko príkladov vecí, ktoré majú rozlohu približne 0,75 akrov. Ako sme už spomenuli, keďže toto množstvo pôdy nie je celkom hektár, ale je to viac ako polovica jedného, ​​je oveľa ťažšie predstaviť si to v hlave, ako by bolo zavrieť oči a predstaviť si jeden aker. Dúfame, že tieto príklady pomôžu!

Čítať  Najlepšie zložené luky do 200 dolárov a náš obľúbený výber

Takmer 12 tenisových kurtov

Má niekto chuť zahrať si tenis? Tenisový kurt pre štvorhru meria 36 stôp na šírku a 78 stôp na dĺžku s hracou plochou 2 808 štvorcových stôp. Pri použití tohto presného čísla s rozlohou 32 670 štvorcových stôp na vaše meno by ste mali priestor pre 11,63 tenisových kurtov.

US Open ponúka 22 tenisových kurtov v celom svojom vonkajšom areáli, takže na svojich 0,75 akrov by ste sa zmestili asi o polovicu menej, čo nie je také zlé!

Viac ako 130 000 zemiakov

Podľa Záhradníctvo štvorcových stôp, na štvorcovú stopu pôdy môžete zasadiť až štyri zemiaky. Pravdepodobne by to boli menšie zemiaky, aby sa zabránilo preplneniu, ale to vám ukazuje potenciál dokonca jednej štvorcovej stopy. Keďže máte k dispozícii viac ako 32 000 štvorcových stôp na ploche 0,75 akrov pôdy, mohli by ste pestovať 130 680 zemiakov.

Takmer 7 basketbalových ihrísk

Neviete sa nabažiť basketbalu? Namiesto toho, aby ste to len pozerali v televízii alebo chodili na živé zápasy, môžete si na svojom pozemku s rozlohou 0,75 akrov postaviť vlastné basketbalové ihrisko veľkosti NBA. Basketbalové ihrisko meria 4 700 štvorcových stôp, čo vám poskytne priestor presne pre 6,95 z nich.

776 manželských postelí King

Máte chuť sa túliť? Priemerná kráľovská posteľ sa vám môže zdať obrovská, keď ste v nej, ale má iba 42 štvorcových stôp. Ak by ste na ploche 0,75 hektárov zaplnili priestor len posteľami veľkosti king, mali by ste miesto pre 777,85 z nich.

Tento článok bol prvýkrát na Outdoortroop.comm. Ak to čítate a nie ste na outdoortroop.com, tento článok bol ukradnutý.

S toľkými lôžkami, ktoré máte k dispozícii, by ste mali dostatok miest na spanie, aby ste mohli konkurovať aj niektorým z najväčších hotelov!

Čítať  Ako funguje rýchlomer vodného skútra? Je to presné?

13 priemerne veľkých domov

To, čo človek predstavuje ako dom s priemernou veľkosťou, nie je rovnaké v celej krajine, ale je to asi 2 500 štvorcových stôp. Matematika je tu pomerne jednoduchá. Vydelením 32 670 a 2 500 dostanete 13 068, čo môžeme zaokrúhliť nadol na 13 domov.

Ako dlho trvá prejsť cez 0,75 akrov pôdy?

Chôdza je dobré cvičenie, nehovoriac o tom, že je to fantastický spôsob, ako spoznať svojich 0,75 akrov pôdy. Vidieť to celé pešo vám umožní začať plánovať, ako to môžete využiť, o čom si povieme viac v ďalšej časti.

Zaujíma vás, koľko času strávite prechádzaním sa z jednej strany 0,75 akrov na druhú. Nebude to tak dlho, ako ste si možno mysleli, ale závisí to od rýchlosti vašej chôdze. Ak kráčate priemerným tempom 3 až 4 míle za hodinu, považuje sa to za normálnu rýchlosť chôdze. Čokoľvek menej ako 3 MPH by bolo veľmi pokojné.

Ako sme diskutovali na blogu v našom príspevku o veľkosti akra, prechod cez aker rýchlosťou 3 až 4 MPH vám zaberie len 35,61 sekundy, čo je 36 sekúnd, keď to zaokrúhlite nahor. Už vieme, že 0,75 hektárov nie je celkom jeden aker, takže by ste boli schopní prejsť svoj pozemok vyššie uvedeným tempom chôdze za menej ako 35 sekúnd.

Ak sa snažíte zacvičiť si, možno budete chcieť naplánovať pár kôl okolo svojich 0,75 akrov, pretože 30-sekundová prechádzka nie je naozaj veľa! Ak vonku nie je veľmi teplý deň, ani sa nezapotíte.

Čo môžete robiť s 0,75 akrov pôdy?

Aker je pomerne veľkorysý pozemok, takže aj keď nemáte tak celkom jeden aker, priestor vám ani v najmenšom nechýba. Správne využitie pôdy vám pomôže získať z nej čo najväčší pôžitok, tak čo by ste s ňou mali robiť?

Nakoniec je to vaše rozhodnutie, ale tu je niekoľko nápadov, ktoré vás môžu inšpirovať.

Stavajte domy alebo byty

Ako sme už diskutovali, vaša pôda s rozlohou 0,75 akrov má dostatok priestoru pre 13 domov, z ktorých každý má rozlohu 2 500 štvorcových stôp. Mohli by ste postaviť presne taký počet domov alebo o niečo menej, takže každá nehnuteľnosť by mala priestor na veľký dvor.

Čítať  Prečo sa moja štvorkolka vracia späť? Ako to opraviť?

Možno ste viac na byty? Veľkosť typického bytu je 880 až 900 štvorcových stôp. Na 900 štvorcových stôp by ste mohli postaviť 35 bytov na svojich 0,75 akrov. Môžete prevádzkovať svoje vlastné bytové spoločenstvo alebo bytový komplex a prenajať si obytný priestor.

Založte si zemiakovú farmu

Štvorcová stopa stačí na pestovanie dvoch až štyroch zemiakov, ako bolo spomenuté. Na svojich 0,75 akrov by ste mohli mať prosperujúci podnik so zemiakmi, keď zbierate tisíce odrezkov. Aj keby ste na pestovanie zemiakov venovali iba polovicu svojej pôdy, mali by ste dostatočne zdravú úrodu, aby ste si mohli zarobiť poriadne peniaze!

Otvorte si svoj vlastný hotel

Už sme hovorili o počte lôžok, ktoré by sa vám zmestili na 32 670 štvorcových stôp pozemku, čo je 776. Nie sú to ani len tak hocijaké postele, ale veľké, plyšové a pohodlné postele typu „king“. Namiesto toho, aby ste na svojom pozemku s rozlohou 0,75 akrov ukladali posteľ na posteľ, môžete si vždy založiť svoj vlastný hotel s viac než dostatočným počtom ubytovania pre každého, kto cez neho príde.

Pridajte tenisové zariadenie

Milovníci športu, nezabudli sme na vás. Aj keď vám 0,75 akrov nedáva dostatok miesta pre počet tenisových kurtov prezentovaných na US Open (čo je 22, ak potrebujete osvieženie), môžete vtesnať približne polovicu tohto počtu, čo nie je príliš ošúchané. Striedavo sa tu pohodlne zmestí viac ako 5 basketbalových ihrísk. Ak by ste chceli, mohli by ste dokonca vytvoriť kombináciu b-ballových ihrísk a tenisových kurtov!

Záverečné myšlienky

Ak ste vlastníkom 0,75 akrov pôdy, mali by ste byť hrdí. Máte dosť značné množstvo pôdy, ktorá by stačila na vybudovanie 11 tenisových kurtov, 35 apartmánov alebo 776 veľkých postelí. Dúfame, že vám tento článok pomohol otvoriť všetky možnosti, ktoré môže mať 0,75 akrov!