Aké sú výhody titánového ovládača?

Titánový ovládač spôsobil revolúciu v golfovom priemysle a spôsobe, akým sa mnohí pozerali na vybavenie. Mnohé z výsledkov a výkonov, ktoré dnes dosiahol profesionál na turné aj víkendový bojovník, by nebolo možné dosiahnuť bez moderného pokroku v oblasti vybavenia a použitých materiálov. Titánový ovládač je len veľmi dôležitou súčasťou tohto pokroku.

Jednou z hlavných výhod titánového ovládača je jeho nízka hmotnosť. V skutočnosti sa k vodičovi často pridáva váha, aby mal trochu extra objem. Váhu je však možné pridať v bodoch, ktoré budú pre hráča najefektívnejšie. To pomôže zvýšiť vzdialenosť aj presnosť.

V niektorých prípadoch môže byť hmotnosť prispôsobená tak, aby zabránila rôznym typom zásahov. Napríklad väčšina golfistov má tendenciu odrezať loptičku, kde ide divoko doprava, alebo zaháknúť, kde ide doľava. Istá váha klubu môže tejto situácii pomôcť. V niektorých prípadoch bude mať palica neutrálnu hmotnosť, ale skrutky môžu byť odstránené z hlavy palice, aby sa takéto problémy vyriešili.

Aj keď sú to všetko výhody pre titánového vodiča, najväčšou výhodou je vzdialenosť. Pri hraní golfu je vodič často tou voľbou, keď treba prejsť značnú vzdialenosť. Titánové golfové ovládače ponúkajú väčšiu vzdialenosť od odpaliska jednoducho preto, že predná strana vodiča môže byť tenšia, pretože materiál je taký pevný. Tenšia tvár znamená, že vďaka trampolínovému efektu má loptička väčšiu flexibilitu a väčší pohon.

Aj keď na titánovom ovládači nie je málo, čo by sa nepáčilo, existujú určité nevýhody. Medzi najvýznamnejšie nevýhody titánového ovládača patrí cena. Výbava je jednoducho nedostupná pre väčšinu golfistov, najmä začiatočníkov, v porovnaní s inými typmi vodičov. Preto môže byť pre mnohých ťažké niekedy porovnať, ako by mohla vyzerať ich hra s titánovým ovládačom.

Ďalšou nevýhodou je dĺžka, ktorú je možné dosiahnuť aj pri zlej strele. Vzhľadom na to, že titánové ovládače zvyčajne zasiahnu loptičku ďalej, môžu sa chyby zosilniť. V niektorých prípadoch môže loptička, ktorú je možné v niektorých situáciách jednoducho zasiahnuť hrubo, v skutočnosti ísť mimo hraciu plochu s výkonnejšou palicou. To je však trochu zmiernené hmotnosťou palice a skutočnosťou, že golfista nemusí cítiť potrebu udrieť príliš tvrdo, aby získal väčšiu vzdialenosť.

  Z čoho sa vyrábajú zlaté olympijské medaily?