Aké sú priemerné hmotnosti vyskakovacích karavanov

Pre mnohých nadšencov otvorených ciest sú prívesy alebo karavany výhodnejšie ako obytné automobily, pretože sa ľahšie prepravujú a často sú lacnejšie. Uvažujete o vyskakovacom karavane, ale predtým, ako sa zaviažete, musíte vedieť, či bude karavan ťahať vaše nákladné auto alebo SUV. Koľko váži vyskakovací karavan?

Priemerná hmotnosť vyskakovacieho karavanu je okolo 2 000 libier. Mnoho SUV a nákladných automobilov dokáže utiahnuť túto hmotnosť, dokonca aj menšie SUV (a autá!). Na spodnom konci môže vyskakovacie okno vážiť 650 libier a najviac okolo 4 500 libier.

V tomto článku vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o vyskakovacích karavanoch, vrátane toho, koľko vážia. Poskytneme vám aj skutočné príklady vyskakovacích karavanových závaží, aby ste si mohli urobiť lepšiu predstavu o tom, ktoré je pre vás najlepšie.

Začnime.

Čo je to vyskakovací karavan?

Najprv musíte mať jasno v tom, čo je vyskakovací karavan.

Vyskakovacie karavany sú pomenované vďaka svojim výsuvným bočným priehradkám, ktoré sa otvárajú, čím sa zväčšuje množstvo dostupného priestoru v prívese. Tieto steny alebo priehradky sú zvyčajne vinylové, takže sa ľahko zrútia a zložia naplocho, keď sa nepoužívajú. Ďalšími materiálmi pre výsuvné steny sú plátno.

Aj keď výsuvné steny nie sú dokonalou zhodou s pevnými stenami prívesu vyskakovacieho okna, obsahujú okná, aby ste sa mohli pozerať na krásny deň z pohodlia vášho karavanu.

V jednom z týchto karavanov nájdete priestor pre množstvo vybavenia. Zatiaľ čo funkcie sa líšia podľa modelu a pôdorysu, štandardným vybavením je markíza, úložný kufor, až dve propánové nádrže, strešný otvor alebo strešné okno, elektrické vodné čerpadlo, ohrievač vody, strešná klimatizácia, sporák, elektrická alebo plynová chladnička a poschodová posteľ alebo dve.

Niektoré vyskakovacie kempingy majú dokonca kúpeľne, ktoré môžu obsahovať toaletu, sprchu alebo dokonca oboje. Tieto väčšie karavany by mali mať priestor aj na rúru alebo mikrovlnnú rúru.

Môžete si vybrať z niekoľkých typov vyskakovacích karavanov, tak si ich teraz poďme rozobrať.

Nafukovacie vyskakovacie karavany

Namiesto vinylu alebo plátna sú rozťahovacie steny karavanu nafukovacie. Strecha môže byť tiež. Poslaním stlačeného vzduchu do nafukovacích komponentov sa váš karavan stane oveľa väčším v priebehu niekoľkých minút.

Výklopné vyklápacie karavany

Ak potrebujete viac miest na spanie, potom by vás mohol zaujať vyklápací karavan. Strieška sa dá vyklopiť a vysunúť, čím získate priestor pre ďalšiu poschodovú posteľ.

Pýtate sa, ako sa strecha takto pohybuje? Je to mäkký vinyl alebo plátno.

Čítať  Koľko snehu stačí na snežné skútre?

To má svoje výhody a nevýhody. O vinyl alebo plátno sa budete musieť dobre starať, aby ste zaistili, že zostane odolný voči poveternostným vplyvom. Keď prší, budete jasne počuť žblnkot dažďových kvapiek na vašej plátennej streche. Ak fúka vietor, možno budete musieť zastaviť svoje kempovanie, aby ste ochránili strechu.

Vyskakovacie karavany A-Frame

A-rám je veľmi trojuholníková konštrukcia. Dva body strechy sa stretávajú v strmom uhle a vytvárajú tvar písmena A. Ide o pomerne unikátne obytné autá s tvrdými strechami. Ak ste vysoký človek alebo niekto z vašich priateľov či rodiny, jeden z týchto karavanov je veľmi užitočný.

Off-Road Pop-up Campers

Pokročilý systém odpruženia a tvrdšia konštrukcia terénneho výsuvného karavanu znamená, že mäkkých stien je veľmi málo a sú veľmi vzdialené. Pre tých, ktorí radi idú mimo vychodených ciest, je jeden z týchto prívesov tou správnou voľbou.

Toy Hauler Pop-up Campers

Vyskakovací karavan, ktorý kombinuje dva typy prívesov, je ako vyťahovač hračiek v tom, že má nákladný priestor podobný garáži. Steny alebo strecha tohto karavanu by sa však dali otvoriť, aby pojali ešte viac nákladu alebo vybavenia.

Motocykel Pop-up Campers

Ako sme spomenuli v úvode, niektoré vyskakovacie karavany sú veľmi ľahké. Tie, ktoré vážia menej ako 500 libier, sú ťahané motocyklami!

Vyskakovacie karavany s vysokou stenou

Posledným typom vyskakovacieho karavanu je ten s vysokými stenami. Tieto upútavky sa otvárajú vertikálne a vytvárajú takmer druhý príbeh. Dodatočný úložný priestor je skvelý a vysokí ľudia ocenia, aký je v karavane priestranný.

Aká je priemerná hmotnosť vyskakovacieho karavanu?

Teraz, keď máte jasnejšie informácie o typoch vyskakovacích okien, môžete vidieť, ako sa mení hmotnosť jedného z týchto prívesov. Najľahšie vyskakovacie okná majú hmotnosť okolo 450 libier. Tieto by sa kvalifikovali ako vyskakovacie kempingy pre motocykle.

Väčšina vyskakovacích okien sa zobrazí pri hodnote 2 000 libier. Iné majú približne dvojnásobok hmotnosti, niekde na úrovni 4 000 až 4 500 libier.

19 skutočných príkladov vyskakovacích závaží

Sme si istí, že by pomohlo zistiť, koľko vážia niektoré skutočné modely vyskakovacích karavanov. Nebojte sa, pretože tu pre vás máme veľa skvelých príkladov.

 • 2021 Forest River Rockwood Hard Side High Wall Series A213HW: 2 670 libier
 • 2021 Forest River Rockwood Hard Side High Wall Series A214HW: 2 700 libier
 • 2021 Forest River Rockwood Hard Side Series A122S: 2 120 libier
 • 2018 Starcraft Comet: 3 040 libier
 • 2019 Jayco Jay Sport: 3 375 libier
 • 2020 Opus Off-Road: 4 200 libier
 • 2021 Turtleback Getaway Trail: 1 160 libier
 • 2021 Aliner Ranger 12: 3 000 libier
 • Expedícia Aliner 2021: 3 500 libier
 • 2021 Aliner Scout Lite: 3 000 libier
 • 2021 SylvanSport GO: 840 libier
 • 2021 Coachmen Clipper Express 9.OTD: 2 194 libier
 • 2021 Coachmen Clipper LS 806XLS: 2 897 libier
 • 2021 Coachmen Clipper Sport 125ST: 3 241 libier
 • 2021 Coachmen Viking Express 12.OTD MAX: 3 259 libier
 • 2021 Coachmen Viking LS 2107LS: 2 938 libier
 • 2021 Coachmen Viking Epic 2108ST: 2 687 libier
 • 2021 TrailManor 2518 Series 2518 kB: 2 580 libier
 • 2021 TrailManor 2518 Series 2518KD: 2 600 libier
Čítať  Môžete zipsovať, keď sneží?

Čo ovplyvňuje hmotnosť vyskakovacieho karavanu?

Vyššie uvedené vyskakovacie karavany spadajú priamo do kategórie 2 000 libier, dávajú alebo berú, čo je z nejakého dôvodu priemer. Ak vás zaujíma, že niektoré prívesy vážia výrazne menej ako 1 500 libier a iné sa blížia k 4 000 librám, tu je niekoľko faktorov, ktoré môžu vyskakovacie okná naberať na váhe.

Veľkosť

Čím väčší je príves, tým väčšiu váhu bude mať. Dôvod, prečo je Turtleback Getaway taký superľahký, je spôsobený jeho veľkosťou. Toto je maličký trailer!

Teraz sa pozrime na špecifikácie Opus Off-Road 2020, off-road pop-up, ktorý spí šesť. Keď je tento príves otvorený, má rozmery 20 palcov x 7 stôp, 2 palce. Jeho rozmery v zatvorenom stave sú 17 palcov x 7 stôp, 2 palce. Je veľký, najmä podľa štandardov vyskakovacích karavanov. To vysvetľuje, prečo je oveľa ťažší.

Tvrdé vs. mäkké steny

Tvrdé vyskakovacie steny budú vážiť viac ako steny z mäkkého vinylu alebo plátna. Ak je váš karavan s tvrdými stenami, ako sú tie od Forest River, ako napríklad Rockwood Hard Side High Wall Series alebo Rockwood Hard Side Series, potom tieto prívesy unesú väčšiu záťaž.

Tvar

Tvar pop-upu môže tiež ovplyvniť jeho hmotnosť. Ak má vaše vyskakovacie okno viac v tvare slzy, môže vážiť menej ako karavan A-line, ktorý má vždy tvrdé steny. Tvar, najmä v spojení s veľkosťou, má viac určujúcu úlohu pri hmotnosti vyskakovacieho karavanu.

Ktoré vozidlá môžu ťahať vyskakovacie karavany?

Na rozdiel od RV a ťažších cestovných prívesov, v ktorých sú vaše možnosti ťažného vozidla obmedzené, môžete pop-up ťahať s motocyklom, autom, SUV alebo kamiónom. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na vaše možnosti.

Motocykle

Ak je váš vyskakovací karavan s motorkou bonafide, potom je bezpečné ťahať jeden z týchto prívesov s motorkou. To znamená, že pre akýkoľvek iný typ prívesu vám odporúčame, aby ste sa zdržali pre vašu vlastnú bezpečnosť. Pri jazde na motorke ste oveľa viac vystavení v porovnaní s riadením auta alebo nákladného auta. Jedna nehoda pri ťahaní môže viesť k vážnej nehode.

Čítať  Potrebujete stopu od stanu na batoh?

Z tohto dôvodu si budete musieť zvyknúť na to, že na motorke pôjdete pomalšie ako zvyčajne, pretože budete mať za sebou niekoľko stoviek kíl vysúvacieho karavanu. Ak sa cítite neistí s novým zariadením, odporúčame trénovať na prázdnom parkovisku.

Autá

Ak chcete odtiahnuť svoj vyskakovací karavan v aute, nemusíte nevyhnutne navštíviť predajňu áut, aby ste si kúpili jeden z najnovších modelov. Ak vlastníte jedno z týchto vozidiel s veľkou ťažnou kapacitou, mali by ste byť schopní ťahať svoj vyskakovací karavan sem a tam:

 • Cadillac CTS (ukončený v roku 2019)
 • Chevrolet Camaro
 • Dodge Challenger
 • Ford Mustang
 • Dodge Dart (ukončený v roku 2016)
 • Chevrolet Impala
 • Buick Verano
 • Ford Fusion (ukončený po roku 2020)
 • Volvo S60
 • Subaru Outback

SUV

SUV sú úplné siláky, takže ich ťažná kapacita je dostatočná na to, aby ste mohli bezpečne ťahať obytný automobil. Takmer každé SUV, na ktoré sa pozriete, dokáže utiahnuť vyskakovací obytný automobil, ako keby to nič nebolo. Tu je niekoľko modelov SUV, o ktorých si myslíme, že by boli pre túto prácu dobré:

 • Ford Explorer 2021 – ťažná kapacita 5 600 libier
 • Nissan Pathfinder 2020 – ťažná kapacita 6 000 libier
 • Jeep Grand Cherokee 2021 – ťažná kapacita 7 200 libier

Nákladné autá

Úžasnou ťažnou kapacitou sa môžu pochváliť aj modely nákladných vozidiel 2020 a 2021. Rovnako ako moderné SUV, aj nákladné autá môžu ľahko prekonať ťažnú hmotnosť, ktorú potrebujete pre vyskakovacie obytné vozidlo, najmä ak vezmeme do úvahy, že Chevy Silverados a Ford F-150 môžu ťahať vozidlá s hmotnosťou viac ako 10 000 libier.

Pre vaše účely má Jeep Renegade 2021 zmysel, pretože ťažná kapacita tohto vozidla je 2 000 libier. Najnovší Chrysler Pacifica dokáže odtiahnuť 3 600 libier, zatiaľ čo Hyundai Santa Fe má ťažnú kapacitu 5 000 libier.

Záverečné myšlienky

Pop-up karavany sú ľahké prívesy so sťahovacími stenami a strechami vyrobenými z vinylu alebo plátna. Vážia v priemere 2 000 libier, ale väčšie modely môžu dosiahnuť približne 4 500 libier, niekedy aj o kúsok viac.

Vďaka všeobecne nižšej hmotnosti vyskakovacích okien ich môžete ťahať motorkou alebo autom, o čom sa vám s väčšinou cestovných prívesov ani nesnívalo!