Aké jedlo si mám priniesť na kempovanie? [Camping Food List]

Či už idete sólo alebo so sebou vezmete celú rodinu, kempovanie je jednou z najzábavnejších vecí, ktoré môžete robiť, keď je pekné počasie. Kempovanie má zmierniť stres a byť relaxačným zážitkom, takže vymýšľanie stresujúcich zoznamov jedál a vecí, ktoré si musíte vziať so sebou, vám môže ubrať z relaxačnej atmosféry.

Ale nebojte sa, pretože som tu, aby som vám pomohol. Milujem byť vonku a kempovať, takže zo skúseností viem, aké jedlá je najvhodnejšie priniesť a pripraviť vonku.

Vytvoril som komplexný zoznam potravín a ingrediencií, ktoré si môžete vziať so sebou na kempovanie, aby ste sa mohli sústrediť na zábavu a kontakt s prírodou.
varenie počas kempovania

Keep It Simple

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré treba pamätať pri kempovaní, je jednoduchosť. Nebudete mať všetko vybavenie, ktoré má vaša každodenná kuchyňa, takže tomu budete musieť prispôsobiť zoznam zložiek potravín.

Pri plánovaní jedla a občerstvenia na kempovanie myslite rýchlo a jednoducho. Väčšinu jedál budete variť buď na otvorenom ohni alebo na grile, takže si nezabudnite priniesť dostatok hliníkovej fólie a všetok riad, ktorý budete potrebovať.

Ďalšou veľkou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, je, že nebudete môcť uchovávať potraviny zmrazené a studené jedlá budú potrebovať stály prísun ľadu, aby zostali čerstvé. Mali by ste si priniesť len to najnutnejšie, čo sa rýchlo kazí, aby ste nezabalili viacero chladičov plných ľadu.

Budete si tiež chcieť priniesť občerstvenie a jedlá, ktoré môžete jesť na cestách. Priznajme si to. Kempovanie je relax, ale budete sa podieľať na iných aktivitách, pri ktorých si budete musieť priniesť občerstvenie na cesty.

Keď už hovoríme o tom, že si vezmete jedlo na cesty, mali by ste zvážiť aj to, že nebudete mať prístup k tečúcej vode, takže budete chcieť zašpiniť čo najmenej riadu. Pochutiny môžete jesť priamo z obalu alebo použiť jednorazové náčinie a taniere.

Môžete dokonca variť celé jedlo vo vrecku z hliníkovej fólie. Tieto jedlá, zvyčajne nazývané „hobo vrecia“, sa neuveriteľne ľahko pripravujú a pozostávajú z mäsa a zeleniny podľa vášho výberu. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť ich do ohňa na varenie a môžete dokonca použiť fóliu na zjedenie, aby ste si ušetrili umývanie riadu.

Vytvoriť zoznam

Nie je nič horšie, ako prísť do kempu a uvedomiť si, že ste zabudli na hlavnú ingredienciu jedla, ktoré ste plánovali v ten večer pripraviť. Preto vám odporúčame, aby ste si urobili zoznam všetkých potravín a prísad, ktoré plánujete priniesť, a pri balení si položky z tohto zoznamu odškrtávajte.

Čítať  Ako dlho vydrží ľad v chladiči Yeti? [Read Here]

Nižšie je náš príklad s úplným zoznamom potravín, ktoré by ste si mali priniesť do kempingu.

Camping Food List

Mäso a bielkoviny

– Vajcia

– Mäsové konzervy a tuniak

– Obedové mäso

– Slanina

– Klobása

– Hot dogy alebo spratci

– Grilovanie mäsa podľa vlastného výberu, ako sú kuracie prsia, steak atď.

Občerstvenie

– Miešané orechy

– Trail mix

– Arašidové maslo

– Popcorn

– Lupienky

– Cookies

– Brownies

– Muffiny

– Grahamové keksy

– Marshmallows

– Čokoláda

– Krekry

– Jerky

– Špagety so syrom

Chlieb a obilniny

– Peceň chleba

– Hamburger a párky v rožku

– Ovos

– Ryža

– Cestoviny

– Tortilla zábaly

– Cereálie

Ovocie a zelenina

– Jahody

– Vodný melón

– Hrozno

– Pomaranče

– Banány

– Hrach

– Zelené fazule

– Varená kukurica

– Cuketa

– Zemiaky

– Cibuľa

– Papriky

– Paradajky

– Cesnak

Mliekareň

– Mlieko

– Jogurt

– Maslo

– Plátkový syr

– Strúhaný syr

Prísady do špajze

– Soľ a korenie

– Cukor a hnedý cukor

– Múka

– Cesnakový prášok

– Cibuľový prášok

– Paprika

– Koreniaca soľ

– Miešané koreniny

– Škorica

– Stolový olej

– Prášok na pečenie

Koreniny

– Kečup

– Záľuba

– horčica

– Džemy a želé

– Majonéza

– Zálievka

Nápoje

– Voda

– Šťava

– Sóda

– Pivo

– Víno

– Kávová usadenina

– Čaj

– Nápojové zmesi v prášku

Extra

– Alobal

– Príbory a taniere

– Obrúsky

– Špendlíky alebo spony na žetóny

– Extra sendvičové vrecká

– Vrecia na odpadky

piť čaj kempovanie

Návrhy kempingového menu

Teraz, keď sme sa zaoberali tým, čo by ste mali mať na pamäti pri balení jedla na výlet do kempingu a aké jedlá je dobré si vziať so sebou, prejdeme si niektoré z našich obľúbených kempingových jedál a nápadov na občerstvenie.

Trail Mix

Či už si ho kúpite v obchode alebo si ho namiešate sami, trailový mix je dokonalým spôsobom, ako získať bielkoviny, sacharidy a tuky, ktoré potrebujete na pobyt vonku.

Čítať  Môžete sa vydať na túru v džínsoch? Alebo by ste si mali kúpiť turistické nohavice?

Môžete zahrnúť rôzne orechy, sušené ovocie, semená a dokonca aj cukríky, ktoré vám pomôžu oživiť čas občerstvenia.

Zábaly

Zábaly sú ideálne jedlo na kempovanie. Sú mobilné, rýchlo sa pripravujú, plnia a sú zdravé.

Pre jednoduchý zábal môžete pridať smotanový syr, svoje obľúbené mäso na obed a zeleninu. Tieto zábaly môžete uchovávať v chladničke a konzumovať ich studené.

Ak hľadáte niečo viac sýte, môžete zábal naplniť ryžou, grilovaným mäsom, syrom a zeleninou. Môžete jesť tento studený, ak chcete, alebo ho môžete zabaliť do alobalu a zohriať na ohni.

Môžete dokonca pripraviť dezertné zábaly! Môžete napríklad použiť Nutellu alebo arašidové maslo, pridať banán alebo trochu marshmallow chmýří a budete mať lahodnú pochúťku.

Sendviče

Sendviče sú v dnešnom svete veľmi podceňované. S dobrým sendvičom pri kempovaní nikdy nič nepokazíte.

Zbaliť ich so sebou je tiež veľmi jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je bochník chleba, mäso a polevy. Ušetríte chladnejší priestor a zároveň budete mať rýchle a sýte jedlo.

Sú ideálne pre každého, dokonca aj pre tých najnáročnejších jedákov, pretože ich môžete pripraviť podľa vlastného výberu.

Hobo Sacks

Aj keď názov znie trochu odpudzujúco, hobo vrecia sú čokoľvek iné ako. Tieto chutné, ľahko pripraviteľné jedlá pozostávajú z vášho výberu mäsa a zeleniny, ako sú zemiaky, cuketa, tekvica, paprika a cibuľa.

Toto jedlo je šikovné, pretože pri jeho príprave nezašpiníte žiadny riad. Jednoducho vložte mäso a zeleninu do alobalu, zalejte ich kuchynským olejom a korením a vložte do ohňa.

Ak chcete ušetriť ešte viac času, môžete si svoje tulákové vrecúška pripraviť vopred a nechať ich v chladničke, kým nebudete pripravení ich uvariť.

Raňajky

Nie je nič lepšie, ako sa zobudiť v prírode a pripraviť si dobré a zdravé jedlo na začiatok dňa. V kempingu je to prekvapivo jednoduché.

Ak nemáte a mriežka, odporúčame zaobstarať si jeden. Je to záchranca. Raňajky pre seba a svoju rodinu pripravíte rovnako ako doma na varnej doske.

Ľahko pripravíte vajíčka, slaninu, klobásu a dokonca aj palacinky.

Ak vás nebavia teplé raňajky, môžete zabaliť cereálie do nádob Tupperware a pridať mlieko, kedykoľvek budete pripravení jesť; týmto spôsobom ušetríte čas a priestor tým, že nebudete baliť celé škatule cereálií.

S’mores

S’mores sú nevyhnutnosťou pre každý kemping, najmä ak ide o deti.

Keď myslíme na s’mores, myslíme na štandardnú kombináciu grahamového sušienka, marshmallow a čokolády.

Čítať  Ako prať bundu Patagonia Down Jacket? [4 Step Guide]

Aj keď zvyčajne neodporúčame zasahovať do dokonalosti, existuje niekoľko jedinečných a vzrušujúcich spôsobov, ako okoreniť vašu hru s’more, o ktorých veľa ľudí neuvažuje.

Môžete napríklad použiť akúkoľvek tyčinku podľa vlastného výberu namiesto bežnej tyčinky z mliečnej čokolády. Nabudúce tam skúste hodiť pohár s arašidovým maslom. Môžete nám poďakovať neskôr.

Dokonca vyrábajú rôzne príchute marshmallows, ktoré môžu urobiť s’mores zaujímavejšie. A kto povedal, že musíte použiť grahamový rožok? Použite namiesto toho nejaké čokoládové sušienky!

Prineste si zvyšky

Počuli ste už o tom, že ryža a rezance sú lepšie na druhý deň? Tiež ste už počuli, že pri kempovaní všetko chutí lepšie? Čo môže byť lepšie ako kombinácia týchto dvoch?

Namiesto varenia ryže alebo cestovín v kempingu, čo môže byť únavná a stresujúca úloha, by ste si mali so sebou priniesť zvyšky ryže a cestovín, najmä ak sú obyčajné. Potom do nej môžete pridať akékoľvek korenie alebo omáčky, aby ste vytvorili dokonalý doplnok k rôznym jedlám.

Nespoliehajte sa na balenú vodu

Vieme, že balená voda je neuveriteľne pohodlná. Jednorazová balená voda je však nehospodárna a škodlivá pre životné prostredie.

Namiesto toho by ste si mali so sebou priniesť veľké nádoby s čistenou vodou. Môžete si kúpiť pitnú vodu v galónoch, čo je tiež oveľa pohodlnejšie na varenie. Galóny možno dokonca znova použiť na umývanie riadu alebo umývanie rúk.

Káva a čaj

Začať deň dúškom kofeínu je pre mnohých ľudí nevyhnutné, preto máme aj v tejto kategórii niekoľko užitočných tipov.

Ak máte radi kávu, odporúčame nájsť značku instantná káva že sa ti páči. Týmto spôsobom sa nemusíte obávať, že nájdete spôsob, ako si pripraviť kávu vonku.

Ak je vašou vecou studená káva, uchovávajte nádobu alebo fľašu vopred pripravenej kávy alebo kávového koncentrátu v chladničke, aby ste ju mohli piť kedykoľvek budete chcieť.

A ak ste skôr milovníkmi čaju, odporúčame čaj pred kempovaním vylúhovať a pridať do pohárov, aby ste ich uchovali v chladničke. Odtiaľ ho môžete ohriať na ohni alebo jednoducho vypiť studený.

Záverečné myšlienky

Ísť do divočiny nemusí znamenať spoliehať sa vo všetkom na prírodu. Použite tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže pripraviť si jedlo na ďalší kemping, aby ste sa mohli sústrediť na svoj oddychový pobyt namiesto toho, čo ste si priniesli na jedenie.