Aké je najlepšie počasie na stavbu snehuliaka?

Vonku je chladný, svieži zimný deň. Deti sú doma zo školy a škúlia, aby sa dostali von a niečo urobili. Zrazu máte nápad. Všetci by ste mali ísť von a postaviť snehuliaka. Aké je najlepšie počasie na túto zimnú aktivitu?

Vonkajšie teploty aspoň 30 stupňov Fahrenheita vám pomôžu postaviť zatiaľ najlepšieho snehuliaka. Vlhkosť snehu ho robí mäkkým a poddajným, takže vy a celá rodina môžete ľahko tvarovať svojho snehuliaka!

Ďalej si povieme viac o tom, prečo pri stavaní snehuliaka tak záleží na teplote, ako aj o ideálnom type snehu, ktorý potrebujete. Dokonca sa podelíme o niekoľko tipov, ako postaviť snehuliaka a pomôcť mu vydržať dlhšie, takže určite pokračujte v čítaní!

Toto je najlepšie počasie na stavbu snehuliaka

Je ľahké si myslieť, že sneh je sneh, ale ako dospelý v dome, ktorý ho musel odhŕňať, pravdepodobne viete, že to tak celkom nie je. Niektoré lopaty na sneh rýchlo a ľahko, pretože sú ľahké a nadýchané. Niekedy uviaznete pri odhŕňaní ťažkého mokrého snehu a vo viacerých prípadoch musíte kopu snehu odštiepiť, pretože je takmer zamrznutá.

To, že je na zemi sneh, ešte neznamená, že je to ideálne na stavbu snehuliaka. Chcete, aby počasie vonku dosiahlo určitú teplotu.

Tá teplota je minimálne 30 stupňov. prečo je to tak? Keď napadne sneh, v závislosti od teploty získate rôzne druhy snehových kryštálov alebo snehových vločiek. Všetky snehové vločky môžu vyzerať ako malé biele fľaky, kým dopadnú na váš kabát (alebo váš jazyk), ale dlho predtým, ako sa k vám dostanú, sa objavia charakteristické rysy snehových kryštálov.

Tu sú typy snehových kryštálov:

  • Papraďovité hviezdne dendrity: Tieto hviezdne dendritické snehové kryštály sa nazývajú papradie, pretože vyzerajú ako papradie. Keď padajú hviezdne dendrity podobné paprade, zvyknete napadnúť celkom prachový sneh.
  • Hviezdicovité dendrity: Tvar hviezdicovitých snehových kryštálov dendritu pripomína skôr strom. Ide o klasický tvar snehovej vločky, ktorý vidíte v dovolenkovej výzdobe, s najmenej šiestimi vetvami na kryštál.
  • Ihly: Ihličkovité snehové kryštály sú dlhé a ostré. Môžu nadobudnúť ďalšie rozmery, pretože teploty klesajú nižšie a nižšie.
  • Hviezdne platne: Ako sploštené snehové kryštály majú hviezdne platne v strede šesťuholníkový tvar so šiestimi ramenami. Na vývoj potrebujú teploty 5 až 10 stupňov.
  • Jednoduché hranoly: Ploché a šesťhranné jednoduché hranoly sú štíhlejšie ako hviezdne platne a sú tiež malé. Tieto snehové kryštály zvyčajne na oblohe nevidíte.
  15 skvelých úložných riešení na šetrenie miesta vo vašej kabíne

Na stavbu odolného snehuliaka potrebujete ľadové kryštály s určitou vlhkosťou, zvyčajne 3 až 8 percent, čo je vlhký až mokrý sneh. Tento sneh padá iba vtedy, keď sú teploty 30 stupňov alebo len mierne nad, napríklad 32 stupňov. Táto teplota je dosť teplá na sneženie, takže polárna vírová fujavica vám pravdepodobne neposkytne správny druh snehu, ale vlhkejšia, chladnejšia ani Veľká noc áno.

Typy snehu a či z neho môžete postaviť snehuliaka

Vlhký sneh nie je jediným typom snehu, s ktorým sa počas priemernej zimy stretnete. Tento sneh má viac voľnej vody, ale vlhkosť snehu sa môže znížiť v závislosti od vonkajšej teploty.

Tu je niekoľko typov snehu, ktorý môže spadnúť a či je vhodný na stavbu snehuliaka.

fujavica

Sneženie môže byť naozaj sklamaním, ak ste dúfali v sneh, ale tiež to stojí za to oceniť. Prehánky budete mať len vtedy, keď sneh začne od mrakov a potom dosiahne teplý vzduch, kde sa môže stať plytkým. Ďalej sa dážď premení na dažďové kvapky. Dážď prechádza vrstvou veľmi studeného vzduchu, ktorý je pod bodom mrazu, vďaka čomu opäť stuhne na ľad.

Sme si istí, že to nemusíme hovoriť, ale snehuliaka so snehom nevyrobíte. Veď ani nie je sneh!

Polykryštalický sneh

Niekedy sneh nepreberá vlastnosti len jedného druhu snehových kryštálov alebo snehových vločiek, ale viacerých. Takto získate polykryštalický sneh, ktorý je jednoducho príliš nepredvídateľný na to, aby ste s ním mohli čokoľvek robiť. To zahŕňa aj stavanie snehuliaka.

Suchý sneh

Množstvo vlhkosti suchého snehu je nula percent, takže bude pôsobiť ľahko, vzdušne a veľmi poddajne. Napriek tomu zistíte, že keď sa pokúsite zrolovať suchý sneh do gule, rozpadne sa a rozpadne sa vám. Oveľa lepšie si užijete iný typ zasneženej aktivity, ako je jazda na snežnom skútri alebo snowboarding, namiesto toho, aby ste robili snehuliaka.

  Je legálne jazdiť na mojom cestovnom prívese so zapnutým propánom?

Graupel

Nepriehľadné snehové vločky, ktoré majú okrúhly tvar a sú menšie ako 0,2 palca, sa nazývajú graupel. Keď ľadové kryštály prechádzajú cez kvapôčky oblakov, stávajú sa graupelmi. Tieto tekuté kryštály sú dobre zamrznuté, takže sa čoskoro premenia na pevnú látku, keď sa pretvoria na snehové kryštály.

Typ snehu, ktorý dostanete s krupobitím, je podobný krupobitiu, hoci krupobitie a krupobitie nie sú to isté. Graupelový sneh sa drobí ako suchý sneh, ale textúra je jemnejšia. Tento sneh sa tiež nedá použiť na výrobu snehuliaka, sorry.

Mokrý sneh

O mokrom snehu sme hovorili v časti vyššie. Zvyčajne má obsah vlhkosti medzi 3 a 8 percentami av niektorých prípadoch dokonca 8 až 15 percent. Tento sneh je klasifikovaný ako veľmi mokrý.

Smithsonian Magazine hovoril so snehovým vedcom z Montanskej štátnej univerzity Jordym Hendrikxom, ktorý to povedal o potrebnom obsahu voľnej vody v mokrom snehu. „Voľnú vodu si môžete predstaviť ako ‚lepidlo‘.“ Na zlepenie kryštálov ich potrebujete dosť, ale nie príliš veľa. Inak z toho nevytvorí solídneho snehuliaka.“

Takže áno, použiť na stavbu snehuliaka mokrý sneh, ale čo sa týka veľmi mokrého snehu? Môže mať toľko prebytočnej vody, že sneh je nedbalý, špinavý a vo všeobecnosti nie je schopný pracovať na účely, ktoré chcete.

Ako použiť mokrý sneh na stavbu snehuliaka

Skontrolujete si aplikáciu počasia a vonkajšia teplota je rovných 30 stupňov. Hurá! Dnes je ideálny deň vyraziť a postaviť snehuliaka, tak neváhajte. Oblečte seba aj deti a vyrazte von.

Stavanie snehuliaka znamená mať správny druh snehu a fyziku. Ak chcete vytvoriť dokonalého snehuliaka, zamerajte sa na výšku 6 stôp, čo je po stlačení 19 kubických stôp snehu. Ak chcete, aby váš snehuliak stál vysoko a neprevrátil sa, postavte ho s priemerom základne 3 stopy, strednou časťou s priemerom 2 stopy a hlavou s priemerom 1 stopa.

Nezačínajte robiť svojho snehuliaka na tráve, ktorú ste dnes ráno odhrabávali. Po prvé, chcete vytvoriť svojho snehuliaka na tvrdom, rovnom povrchu, čo tráva nie je. Tiež sa chcete uistiť, že váš snehuliak stojí niekde v chlade, inak sa začne topiť. To je dôvod, prečo odborníci odporúčajú vytvoriť pod snehuliakom základňu, ktorá je približne 2 stopy. To bude slúžiť ako základ vášho snehuliaka, ktorý ho udrží v bezpečí.

  Čo potrebujem v turistickej súprave prvej pomoci?

Ak sa snažíte nájsť ideálne miesto na stavbu snehuliaka, tu je niekoľko oblastí nie použit. Vyhnite sa všade, kde je veľa slnka. Slnečné teplo zanechá z vášho snehuliaka aj v mraze kašu, roztopenú kaluž ako Frosty vo svojom dovolenkovom špeciáli.

Akýkoľvek šikmý alebo šikmý terén, napríklad na kopci, je tiež nevhodný. Iste, na Instagrame to môže vyzerať skvele, ale váš snehuliak sa môže začať šmýkať, ak je na kopci. Potom je už len otázkou času, kedy spadne.

Dokonca ani úpätie kopca nie je dobrý nápad na umiestnenie vášho snehuliaka, pretože niekto, kto sa sánkuje z kopca, by mohol naraziť do vášho zasneženého výtvoru. To vášho snehuliaka bezpochyby zničí a náraz by mohol snežného jazdca dokonca zraniť.

Kdekoľvek, kde je veľa vetra, je tiež zlý výber. Silný poryv môže zraziť voľne konštruovaných snehuliakov a aj tí odolnejší zvládnu len toľko vetra.

Záverečné myšlienky

Ak chcete postaviť snehuliaka, skontrolujte teplotu predtým, ako zbalíte deti a vyrazíte von. V ideálnom prípade chcete teploty 30 až 32 stupňov, pretože tento sneh je mokrý, ale nie príliš mokrý. Vlhkosť pôsobí ako lepidlo na výrobu úžasných snehuliakov. Použitie suchého, tvrdého, kryštalického snehu jednoducho nebude fungovať.

Teraz môžete čakať na dokonalý zimný deň, aby ste si vyrobili snehuliaka, ktorý upúta pozornosť celého bloku!

Snehuliak kalkulačka

Ak sa chcete naozaj vyblázniť pri výrobe dokonalého snehuliaka, potom je toto nástroj pre vás! Pomocou Fibonacciho sekvencie Anna Szczepanek, Ph.D. vytvoril Snehuliak kalkulačka pomôže vám povedať, ako dlho váš snehuliak vydrží podľa množstva snehu, veľkosti snehových gúľ a či. Pozrite si to, je to úžasné!