Aké dôležité bolo, keď Chicago Cubs vyhrali Svetovú sériu?

Chicago si vzalo deň voľna 4. novembra 2016. Po zafarbení rieky Chicago na modro na počesť víťazov svetovej série Chicago Cubs odhadli predstavitelia mesta, že v uliciach centra mesta sa zhromaždilo 5 miliónov ľudí. Chicago a Grant Park povzbudzovali tím . Chicago Cubs konečne uzavreli impozantnú 108-ročnú sériu prehier, keď porazili Cleveland Indians v Major League Baseball v manažérovi podujatia Joe Maddonovi nazvanom „Cubstock 2016“. Podľa mnohých odhadov to bolo siedme najväčšie zhromaždenie v histórii ľudstva. Prvé štyri udalosti zahŕňajú 30 miliónov ľudí, ktorí sa zhromaždili na púti Kumbh Mela do Indie v roku 2013, po ktorej nasledoval festival Arbaeen v Iraku v roku 2014, kedy sa zúčastnilo 17 miliónov ľudí. Pohreb tiež prilákal nesmierne veľké davy v Indii a Iráne: 15 miliónov ľudí sa zúčastnilo na pohrebe CN Annadurai v roku 1969 a 10 miliónov ľudí si uctilo ajatolláha Chomejního v roku 1989.

Choď, šteniatka, choď:

Bola to len tretia prehliadka v histórii Cubs. Zatiaľ čo po víťazstve vo Svetovej sérii 1908 nemali sprievod, po víťazstve tímu v Národnej lige v rokoch 1932 a 1938 došlo k záchrane Chicaga.
Ak je odhad mesta Chicago presný, znamenalo by to, že sa ho zúčastnilo takmer dvojnásobok obyvateľov mesta. Dav nebol taký veľký, aby oslavoval nedávne víťazstvo Chicaga Blackhawks v Stanleyho pohári, alebo dokonca oslavoval víťazstvo Chicago White Sox vo Svetovej sérii 2005.
Tím súhlasil, že po trojhodinovej oslave zaplatí mestu 388 000 USD za nevyhnutné opravy v Grant Parku.

  Čo je Canasta?