Aká veľká je 100 akrov pôdy? (S užitočnými vizuálnymi porovnaniami)

Nie je to tak dávno, čo sme hovorili o veľkosti 10 akrov pôdy, a potom ešte pred tým, jedného akra pôdy. Možno ste sa dostali na oveľa významnejšiu pôdu ako 10 akrov, povedzme 100 akrov? Ste nadšení z možností, ale najprv musíte vedieť, koľko pôdy máte. Aká veľká je teda 100 akrov pôdy?

Keďže jeden aker je približne 43 560 štvorcových stôp, zo 100 akrov je to 4 356 000 štvorcových stôp. Inými slovami, množstvo pôdy, ktorú vlastníte, je obrovské!

Niekedy, keď sa v čísle dostanete do príliš veľkého počtu čiarok, je naozaj ťažké predstaviť si, čo to znamená v reálnom svete. Nebojte sa, pretože v dnešnom príspevku sa podelíme o množstvo skutočne skvelých príkladov toho, koľko je 100 akrov pôdy a na čo sa dá použiť. Určite pokračujte v čítaní!

Prečo 4 356 000 štvorcových stôp?

Zdá sa vám 4 356 000 štvorcových stôp na 100 akrov ako ľubovoľné číslo? To je spravodlivé, ale aby ste pochopili, prečo je 100 akrov toľko štvorcových stôp, ako je, musíte sa pozrieť na to, čo meria jeden aker v štvorcových stopách.

To je 43 560 štvorcových stôp. Áno, aj toto číslo sa zdá byť trochu ľubovoľné, takže vysvetlíme, odkiaľ pochádza, nie? Aker je plocha, ktorú získate, keď si vezmete reťaz a furlong, čo je 66 stôp krát 660 stôp.

Reťaz je skutočne mernou jednotkou, aspoň v tejto aplikácii. Vždy je to 66 stôp alebo 22 yardov. Reťaze môžete rozdeliť na prúty, z toho jedna reťaz má 4 prúty, pričom prút má rozmer metrov. Reťaze môžete rozdeliť aj na články, čo je 66/100th z prieskumu Spojených štátov amerických.

Samozrejme, hovoríme tu o hektároch, takže sa ďalej nezaoberáme prútmi alebo článkami. Vráťme sa k reťazcom, reťaze tvoria furlongy, pričom 10 reťazí tvorí jeden furlong. Čo je teda furlong? Aby som to vysvetlil, ako sme to urobili v tom príspevku, asi 10 akrov, furlong je 1/8th míle alebo 660 stôp. Ďalšie ekvivalencie zahŕňajú 40 prútov (dobre, takže prúty sú tu ešte raz) alebo 220 yardov.

Ak chcete vypočítať aker, musíte vynásobiť furlong reťazou. Ak by ste svoje násobenie nadrobili, dosiahli by ste 4 356 000 štvorcových stôp na 100 akrov.

Vizualizácia 100 akrov pôdy: 7 úžasných príkladov

Ak máte stále problém pochopiť, aké by to bolo vlastniť 100 akrov pôdy, pozrite sa na toto video. Pochádza z realitného kanála YouTube pre nehnuteľnosť v Spojenom kráľovstve, ale ukazuje, aká je skutočne rozľahlá plocha 100 akrov.

  Sú ulice Side-by-Sides v Kalifornii legálne?

Tu je niekoľko skvelých príkladov vecí, ktoré sú ekvivalentom 100 akrov, takže môžete vidieť, o akej ploche tu hovoríme! (Tip: je to veľa.)

Približne na rovnakej úrovni ako Mall of America

Mall of America v Bloomingtone v Minneapolise sa považuje za najväčšie nákupné centrum v Spojených štátoch. Obchodné centrum je otvorené od roku 1992 a vďaka svojej obrovskej veľkosti láka návštevníkov z celého sveta. Aké veľké je Mall of America? Samozrejme, 5,6 milióna štvorcových míľ. Ak vlastníte 100 akrov pôdy, to je 4,4 milióna štvorcových míľ, takže ste blízko k tomu, aby ste mali dostatok priestoru na replikáciu jednej z najväčších pamiatok v USA.

60 akrov menej ako verejné časti Disneylandu

ANAHEIM, KALIFORNIA – 20. septembra 2015 – Zámok Disneyland v noci oslavuje 60. výročie.

Disneyland v Anaheime v Kalifornii je celosvetovou atrakciou od otvorenia svojich dverí v roku 1955. Hoci je predimenzovaný Disney Worldom v Orlande na Floride, verejné časti Disneylandu (aka tie, ktoré môžete použiť) majú celkovo 160 akrov.

To je dosť miesta, aby sa tam zmestili Tomorrowland, Fantasyland, Frontierland, Adventureland, a Main Street, USA s voľným priestorom. So 100 akrami pôdy pre vás máte len o 60 akrov menej ako všetky verejné časti Disneylandu!

Dvakrát väčšia ako Grand Central Station

Interiér Grand Central Station v New York City, USA

Grand Central Station v Midtown Manhattan je železničná stanica, áno, terminál zahŕňa aj stravovanie, nakupovanie a množstvo kultúrneho významu. Celosvetovo obľúbená pamiatka Grand Central Station má rozlohu len 48 akrov. Máte o niečo viac ako dvojnásobok priestoru ako celá stanica Grand Central s vašimi 100 akrami pôdy.

Takmer osemkrát väčší ako hrad Windsor

Areál a záhrada hradu Windsor neďaleko Londýna, Anglicko, Európa

Úchvatný hrad Windsor v grófstve Berkshire vo Veľkej Británii sa nachádza na nádhernej krajine. Hrad, ktorý sa datuje takmer 1000 rokov, je architektonickým zázrakom, ktorý je známy aj tým, že sídlia rody britskej kráľovskej rodiny vrátane súčasnej kráľovnej.

Zámok Windsor má 1 000 izieb, z ktorých väčšinu môže navštíviť verejnosť. Napriek tomu, so všetkým tým priestorom, má hrad iba 13 akrov, čo je menej ako neďaleký Buckinghamský palác, ktorý má 19 akrov.

Mali by ste viac ako 80 akrov priestoru v porovnaní s hradom Windsor, kde si kráľovná delí svoj čas!

  Zaujímalo vás niekedy, prečo majú hokejové loptičky jamky? Tu je Prečo!

65-krát väčší ako Biely dom

Biely dom

V USA nemáme kráľovskú rodinu, ale máme svojho prezidenta Spojených štátov. Tento vážený politický predstaviteľ žije v Bielom dome, čo je majestátna budova vo Washingtone, DC. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký veľký je Biely dom?

Hoci samotný Biely dom leží na 18 akroch pôdy, samotný dom má 1,50 akrov. To je dosť miesta na šesť poschodí s 35 kúpeľňami, tromi kuchyňami, 16 hosťovskými a rodinnými izbami a 132 ďalšími izbami.

Mali by ste 65-krát väčší priestor ako Biely dom so 100 akrami pôdy!

800-krát viac ako na basketbalovom ihrisku schválenom NBA

Máte chuť vystreliť si nejaké béčko? Na 100 akrov pôdy by ste mali viac než dosť miesta. NBA stanovuje, že basketbalové ihrisko má šírku 16,764 metra a dĺžku 29,56565 metra. Ak tieto metre prepočítate na akry, dostanete 0,12247474750 akrov.

Na porovnanie, vašich 100 akrov pôdy je 816,48484540 akrov jedného basketbalového ihriska, na ktorom hrajú tímy NBA.

1 000-krát väčšia ako obrazovka IMAX

Keď idete do kín na film, uprednostňujete zážitok na obrazovke IMAX? Kto nie, však? Tie obrazovky sú také veľké, že sa zdá byť hlúpe pozerať film na niečom menšom.

Ukazuje sa však, že IMAX obrazovka naozaj nie je všetko že veľké, teda aspoň pri porovnaní so 100 akrov pôdy. Obrazovka IMAX má rozmery 52 stôp x 72 stôp, čo je 0,08752 akrov. So 100 akrami máte približne 1 143-krát väčší priestor.

Ako dlho trvá prejsť cez 100 akrov?

Keďže 100 akrov je tak obrovských, určite by ste si mohli zacvičiť na prechádzke po svojom pozemku, však? Absolútne! Aby sme získali obvod jedného z vašich akrov, musíme sa pozrieť na štvorcovú výmeru na stranu. To je 208,7 stôp na každú stranu, čo vám dáva celkový obvod 835 stôp na akrov.

To je len 16 percent z jednej míle, takže to nie je ďaleko. Za predpokladu, že kráčate normálnym priemerným tempom chôdze 3 míle za hodinu, môžete prejsť míľu za 20 minút.

Čo môžete robiť so 100 akrami pôdy?

Ako hrdý vlastník 100 akrov pôdy si stále lámete hlavu a rozmýšľate, čo so všetkým tým priestorom robiť. Dovoľte nám predložiť pár návrhov!

  Ako vytvoriť obhajiteľný protipožiarny priestor okolo kabíny

Vytvorte si svoj vlastný zábavný park

Six Flags AstroWorld v Houstone v Texase má rozlohu 75 akrov, Kalifornská Veľká Amerika má rozlohu 100 akrov a Disney World ́s Magic Kingdom iba 107 akrov. Môžete vidieť, o čo tu ideme. So 100 akrami pôdy na vaše meno môžete ľahko vybudovať zábavný park, ktorý je veľmi priestranný.

Ani toto by nemusel byť súkromný park, ale taký, ktorý je otvorený pre verejnosť pre tisíce a tisíce rodín, aby si vytvorili nadčasové spomienky.

Založiť bytové spoločenstvo

V našom príspevku o veľkosti 10 akrov sme spomenuli, že priestranný dom má rozlohu 2 400 štvorcových stôp. S iba 10 akrami pôdy by ste mohli ubytovať 180 domov. Ak spočítate svoju výmeru na 100 akrov, môžete si teraz vybudovať vlastnú komunitu 180 000 domov.

Postavte obchodné centrum

Pamätajte, že máte k dispozícii asi toľko miesta ako Mall of America v Minnesote, najväčšie svojho druhu v USA. Väčšina nákupných centier má iba 400 000 štvorcových stôp, takže by ste mohli postaviť niekoľko nákupných centier bežnej veľkosti alebo jedno super-mega-nákupné centrum.

Záverečné myšlienky

Ak ste mali to šťastie, že ste dostali 100 akrov pôdy, budete mať toľko pôdy, že nebudete vedieť, čo s tým všetkým. Vaša krajina predstihuje také monumentálne budovy, ako je hrad Windsor, stanica Grand Central Station a Biely dom. Máte takmer toľko pôdy, koľko sa použilo na výstavbu Mall of America alebo hlavnej ulice Disney Worldu v USA Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete pozemok využiť, nemáte dostatok možností!

Súvisiaci obsah

Pochopenie veľkosti akra je dôležité. Ale hádzať ďalšie a ďalšie slová na opis kúska zeme nie je veľmi užitočné, preto sme pre vás urobili niekoľko vizuálnych porovnaní, ktoré vám pomôžu pochopiť alebo vysvetliť veľkosť akra.

Aký veľký je 5 hektárov pôdy? Veľkosť futbalového ihriska? Väčší? Čo by ste mohli robiť s toľkými pozemkami? Toto všetko a ešte viac vám povieme dopredu, aby ste mohli maximálne využiť všetkých 5 akrov pôdy, ktorú ste si kúpili!

Vidieť čísla pred sebou je jedna vec, ale predstaviť si ich druhá. Nebojte sa, podelíme sa o množstvo zábavných príkladov o tom, aká veľká je 10 akrov pôdy, takže môžete začať plánovať, čo robiť so všetkým svojim priestorom!