Aká teplá je náplň 600? [Stay Tuned For This Guide]

Zimné počasie nie je vždy tým najpríjemnejším počasím, najmä ak nemáte vhodné oblečenie. Ak chcete ísť von pri teplotách pod nulou a bojovať so studeným vetrom, budete potrebovať oblečenie, ktoré vás udrží v teple a ochráni. Toto je miesto, kde sa do konverzácie dostáva výplň.

Možno ste už počuli o páperovej výplni, pretože je nevyhnutnou súčasťou mnohých typov outdoorového zimného vybavenia. Ale spodná výplň nie je najjednoduchšia na pochopenie, pretože je potrebné zvážiť merania a pomery. Ľudia sú z toho trochu zmätení, ale je načase tento zmätok rozptýliť.

V tejto príručke som vám chcel povedať všetko o tom, čo je páperová náplň, aká je teplá, pri akých teplotách by ste ju mali používať a mnoho ďalších vecí. Bude tu veľa užitočných informácií, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, aký typ výplne by ste mali urobiť. Ak sa teda chcete o tejto téme dozvedieť viac, zostaňte naladení na túto príručku!

Viac…

Čo znamená 600 dole vyplniť

Čo znamená 600 dole vyplniť?

Aby som pokryl, čo znamená 600 dole fill, musím vám najprv povedať, čo to down fill znamená. Poďme sa do toho pustiť skôr, ako prejdeme k konkrétnostiam.

Čo je dole výplň?

Dole vyplniť je výplň používaná na zateplenie bundy, prikrývky, spacieho vaku alebo čohokoľvek iného, ​​čo potrebuje zatepliť. Považuje sa tiež za jeden z najlepších typov izolácie, aké existujú.

Zlá vec na páperí je, že perie skutočných vtákov sa používa na vytvorenie zhluku, ktorý sa potom vloží do časti výstroja alebo oblečenia. Takže potrebujete veľa vtákov, aby ste nazbierali dostatok peria na vytvorenie páperia. Navyše, páperie nie je vyrobené zo žiadneho peria – iba z peria.

Perie je spodná časť vtáka. Pod väčšími a odolnejšími prvkami nájdete menšie, ale extra mäkké perie. Práve tie sa používajú na výrobu páperovej výplne. Perie môže pochádzať z husi alebo z kačice, zatiaľ čo niektorí výrobcovia sa pri vytváraní páperovej výplne rozhodnú kombinovať perie z oboch vtákov.

  Bežia topánky Columbia veľké alebo malé? [Here is the Answer]

Dôvod, prečo sa vtáčie perie stále používa na páperie, je ten, že nikto nedokázal vytvoriť nič s lepšími izolačnými vlastnosťami. Teplo a ľahkosť peria sú nepoškvrnené, takže pomáha vytvárať úžasné oblečenie alebo predmety na vonkajšie aj každodenné použitie.

Čo je to dole plniaci výkon?

Teraz, keď viete, čo je to dole fill, môžem s vami hovoriť o down fill power. Najjednoduchší spôsob, ako to vysvetliť, je povedať, že plniaci výkon súvisí s kvalitou produktu alebo podkrovia. Plniaci výkon ako miera predstavuje, akú vzdušnosť dokáže vyprodukovať spodná výplň.

Ak chcete zistiť, aký je výkon konkrétnej výplne, musíte zmerať kubické palce, ktoré môže vytvoriť jedna unca páperovej výplne, keď je na maximálnej úrovni. takže, ak máte dole 600, bude to trvať 600 kubických palcov za uncu. Toto meranie môžete získať, ak použijete valec a miernu kompresiu na skutočné páperie.

Akonáhle budete mať toto meranie, môžete zistiť, či je táto výplň dobrá alebo nie. Všeobecným predpokladom je, že všetko s menovitým výkonom nad 550 je dobré. Čokoľvek pod tým nebude vhodné do studenej zimy a mínusových teplôt.

Aký druh plniaceho výkonu je tam?

Ak sa pozriete na produkty s páperovou náplňou, zistíte, že majú hodnotenie medzi 300 a 900. Niektoré dosahujú dokonca viac ako 900 plnia. Tieto druhy výrobkov sa považujú za výrobky s najlepšími izolačnými vlastnosťami.

Ako už bolo spomenuté, výrobok s výplňou pod 550 nemá dobré izolačné vlastnosti. Takže, keď si vyberáte teplú bundu alebo dobrý spací vak na kemping, vyberte si niečo s hodnotením produktu okolo 550.

Je 600 Fill Down dostatočne teplé?

Spomenul som, že 600 dolná náplň znamená, že jedna unca tohto typu náplne zaberá 600 kubických palcov. Je to vhodný typ páperovej výplne pre akýkoľvek zimný predmet, pretože má dobré izolačné vlastnosti a vytvára skvelú loft na zachytávanie teplého vzduchu.

  Ako odstrániť pleseň z plátenného stanu? [7 Step Guide]

Pamätáte si časť o vtáčích perách, ktoré sa používajú na výrobu páperovej výplne? Výrobcovia používajú perie na výrobu zhlukov, ktoré vkladajú do odevov alebo predmetov. Úlohou týchto klastrov bude zachytávať teplý vzduch a nedovoliť mu uniknúť, pokiaľ sa bude predmet používať.

Keďže 550 sa považuje za dobrú kvalitu peria, 600 bude ešte lepšie! Ale je tu ešte jedna vec, ktorú musíte zvážiť – množstvo tejto náplne použitej v položke. Čím viac uncí náplne použijete, tým bude predmet teplejší. Takže zvážte aj to, keď ste na trhu s najteplejšími páperovými bundami!

Na akú teplotu je 600 Fill Down dobré?

Na určenie akej teploty a dole fill je dobrý pre, budete musieť skontrolovať hodnotenie plnenia a použité množstvo. Ak máte položku s hodnotením plnenia 600, ale iba 2 unce, nebude taká teplá ako položka s hodnotením plnenia 600, ale 10 uncí.

Áno, ťažšia páperová hmotnosť môže byť nepríjemnejšia ako ľahšia, ale bude mať vyššiu kvalitu. Je to preto, že viac uncí páperovej výplne vytvorí viac izolačných vzduchových vreciek, ktoré zachytia viac tepla z vášho tela.

Môžete si tiež vybrať medzi vyšším hodnotením výplne, napríklad 700 alebo 900, a menšou výplňou. Týmto spôsobom získate extra teplo bez pridania hmotnosti. Aké úžasné to je?!

nižšia hodnota teploty plnenia

Zdroj obrázkov: www.oraskill.com

Je 700 Naplniť teplejšie ako 600

700 dole naplniť bude teplejšia ako 600 páperovej výplne iba vtedy, ak ho máte rovnako alebo viac v kuse oblečenia alebo veci. Ak máte menej z 700 páperovej náplne a viac zo 600 páperovej náplne, 600 páperová náplň vám bude schopná poskytnúť viac tepla.

S páperovou výplňou môže byť teplo relatívne kvalitné. Preto vždy myslite na pomer tepla a hmotnosti. Ak ste rozhodnutí zaobstarať si bundu s výplňou 700, uistite sa, že máte v bunde dostatok výplne, aby vás udržala v teple. Ak je množstvo páperovej náplne nízke, bude lepšie, ak si zaobstaráte bundu s výkonom 800 alebo 900 náplní.

  Je merino vlna teplejšia ako bežná vlna? [Explained]

Zabaliť

To je všetko, čo potrebujete vedieť o spodnom plnení a o tom, čo to znamená. Ak hľadáte teplú bundu, nezabudnite zvážiť pomer tepla a hmotnosti jej páperovej výplne. Urobte to isté pre všetky druhy zimného vybavenia, paplóny, vankúše, spacie vaky atď.

Poznáte nejaké ďalšie užitočné informácie o hodnote plniaceho výkonu? Ako si vyberáte zimné oblečenie alebo kempingovú výbavu? Dajte mi vedieť, či vám informácie z tejto príručky pomohli pochopiť všetko, čo potrebujete. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetky vaše komentáre!