Aká je najnižšia teplota, ktorú môže človek prežiť?

V posledných rokoch došlo k drastickým zmenám počasia. Zatiaľ čo minulé letá boli horúce, ale nie také horúce, dnešné najvyššie teploty môžu byť pre ľudí dosť nebezpečné. Vždy, keď si prečítate správy, určite sa objaví varovanie, aby ste sa chránili pred slnkom a aby ste zostali hydratovaní, ak idete von.

Horúce počasie však nie je jedinou hrozbou, ktorú musia ľudia zvážiť. To isté platí pre nízke teploty, ktoré môžu ľudí dostať do hypotermického šoku. V zime nie je možné ísť von bez vhodného oblečenia.

To ma núti zaujímať sa – aká je najnižšia teplota, pri ktorej môže človek prežiť alebo dýchať? Toľko sa hovorí o šialených horúcich teplotách, ale nie dosť o chladnom počasí. Preto som chcel dnešného sprievodcu venovať bližšiemu pohľadu na túto problematiku. Ak vás to tiež zaujalo, zostaňte naladení!

Viac…

Najnižšia teplota, ktorú môže človek prežiť

Aká je najnižšia teplota vo stupňoch Fahrenheita, ktorú môže človek prežiť?

Na otázku, aká je najvyššia a najnižšia teplota, ktorú môže človek prežiť, neexistuje správna alebo nesprávna odpoveď. To bude závisieť od schopnosti človeka prispôsobiť sa svojmu okoliu. Dá sa však s istotou predpokladať, že čokoľvek pod 95 stupňov Fahrenheita bude pre ľudí neprijateľné.

Povedzme to takto – telesná teplota človeka bude medzi 98 a 99 stupňami Fahrenheita. Čokoľvek nad alebo pod, čo môže spôsobiť problémy ľudskému telu. Niektoré môžu byť dokonca škodlivé pre zdravie a život človeka. Preto je dôležité udržiavať telesnú teplotu v rámci svojich limitov.

Keď ty vystavovať ľudské telo nízkym teplotám, môže sa stať niekoľko rôznych vecí. Tu je to, na čo by ste si mali dávať pozor:

Podchladenie

Jednou z vecí, ktoré môže spôsobiť vystavenie sa teplotám 95 stupňov Fahrenheita, je podchladenie ľudského tela, čo je dosť nebezpečné.

  Môžete použiť minichladničku na kempovanie?

Keď je človek podchladený, jeho telo začne využívať svoju energiu na zahrievanie. Prvá vec, ktorú urobí, je začať sa triasť. Ak sa rýchlo nepresťahujete na teplejšie miesto, telo sa unaví, takže sa budete cítiť ospalí alebo zmätení. Tu sa veci začínajú uberať k horšiemu.

Najhoršia vec, ktorá sa môže stať, je zlyhanie orgánov. V dôsledku neschopnosti tela fungovať tak, ako má, sa začnú vypínať orgány. Ak u niekoho dôjde k zlyhaniu viacerých orgánov, bude potrebovať okamžitú lekársku pomoc, ak chce mať šancu zvrátiť poškodenie.

Omrzliny

Omrzliny sú ďalšou nebezpečnou vecou, ​​ktorú môže spôsobiť vystavenie nízkym teplotám. Keď necháte exponované mäso pri teplotách pod bodom mrazu dlhší čas, pokožka sa začne poškodzovať. Nielenže dôjde k usmrteniu kože, ale aj nízke teploty začnú zabíjať tkanivá v exponovanom mäse.

To povedie k nezvratnému poškodeniu – časť tela, ktorá dostane omrzliny, sa zafarbí a potom sčernie. Potom bude potrebné amputovať. To sa často stáva horolezcom, ktorí šľapú na najvyššie hory. Ak nemajú ochranu rúk, nôh alebo nosa, tieto časti pravdepodobne utrpia omrzliny.

Zlé je, že omrzliny sa môžu stať aj bežným ľuďom, ktorí idú okolo. Ak žijete alebo navštevujete miesto s mrazivými teplotami, urobte všetko pre to, aby ste sa ochránili. Ak máte pocit, že váš nos stráca citlivosť alebo sa to isté stane s akoukoľvek inou časťou tela, presuňte sa čo najskôr na teplejšie miesto.

Aká je najnižšia teplota v stupňoch Celzia, ktorú môže človek prežiť?

Základná telesná teplota človeka je medzi 98 a 99 stupňami Fahrenheita. Ak to zmeníte na stupne Celzia, zistíte, že teplota jadra je medzi 36,5 a 37,5 stupňami Celzia.

Ak táto teplota ľudského tela klesne na 35 stupňov Celzia, pocítite podchladenie. Niektoré príznaky hypotermie som spomenul v predchádzajúcej časti. Musíte však vedieť aj to, čo sa stane s vaším telom, ak ho budete udržiavať pri teplote ešte nižšej ako 35 stupňov Celzia.

  Ako dlho vydržia 1 lb propánové nádrže?

Pri 27 stupňoch Celzia stratíte vedomie. Môžete pociťovať vyšší krvný tlak v mozgu v dôsledku neschopnosti tela fungovať v chladnom počasí. Smrť bude nevyhnutná, ak teplota jadra klesne na 21 alebo 20 stupňov Celzia.

Znie to mrazivo, ale je to tak. Dobre oblečený človek by sa nemal čoho obávať, ani keby teploty siahali k bodu mrazu. Ale veľa vecí sa môže pokaziť pre človeka, ktorý nie je dostatočne oblečený do chladného počasia. Takže, kedykoľvek navštívite chladné miesto, urobte všetko pre to, aby ste boli pripravení na všetko a čokoľvek!

Aká je najchladnejšia teplota, pri ktorej môže človek dýchať?

Nemali by ste vychádzať pri teplotách nižších ako 10 stupňov Fahrenheita alebo +12 stupňov Celzia bez toho, aby ste si na tvári nepoužili nejakú ochranu. Šatka je pohodlný spôsob, ako si chrániť pľúca pred studeným vzduchom, ktorý do nich vstupuje pri dýchaní. Ak si nepoužijete žiadnu pokrývku úst alebo nosa, riskujete omrzliny na pľúcach.

Odporúča sa tiež, aby ste boli mimoriadne opatrní, ak máte nejaké základné ochorenie pľúc. Studený vzduch môže byť škodlivý pre vaše pľúca a srdce. Preto musíte byť obzvlášť opatrní, keď idete von v mraze.

Zabaliť

Ďakujeme, že ste si prečítali túto príručku. Dúfam, že ste sa naučili veľa o najlepších spôsoboch, ako sa chrániť pred extrémnym chladom. Uistite sa, že si pamätáte teploty uvedené v tejto príručke a vyhýbajte sa tomu, aby ste v nich vychádzali von. Je lepšie zostať v bezpečí, ako riešiť následky hlúpej chyby.

Máte príbeh o boji s nízkymi alebo dokonca horúcimi teplotami? Aká bola vaša skúsenosť? Rád by som sa o tom všetko dozvedel, takže neváhajte a podeľte sa o všetko s ostatnými čitateľmi a so mnou.