Aká je najlepšia živá návnada na rybolov na ľade

Existuje viac návnad a návnad na lov na ľade ako kedykoľvek predtým. Niekedy sa pristihnem, že trávim viac času výberom toho najlepšieho nastavenia ako rybolovom.

Keď ma prepadnú voľby, viem, že je čas vrátiť sa k základom. Pri rybolove na ľade nie je nič základnejšie ako používanie živej návnady. Aj z dobrého dôvodu. Živá návnada vládne, keď sa ryby dostanú pod tlak a umelé návnady samotné nestačia. Dokonca aj chúlostivé ryby majú problém odovzdať živé jedlo.

Spolu s vaším bežným sortimentom švédskych pimples, Acme Kastmasters a Jigging Raps by vás na ľad mala vždy sprevádzať zásoba živej návnady.

Aká je teda najlepšia živá návnada na rybolov na ľade? Tu je náš zoznam najlepších živých návnad, ktoré fungujú vo väčšine situácií pre mnoho druhov rýb.

  1. Voskové červy
  2. Múčne červy
  3. Nightcrawleri
  4. Hroty
  5. Minnows

1. Voskové červy

Medzi komunitou rybárov na ľade existuje veľa argumentov o najlepšej prezentácii a návnadách na rybolov. Avšak, vždy priniesť nejaké voskové červy je jediná vec, na ktorej sa môžu všetci dohodnúť.

Voskové červy sú už dlho základom pre rybolov na ľade. Sú larválnou formou mesiaca včiel a môžu byť dlhé až 1 palec. Vosky sú vo všeobecnosti biele a dobre vydržia v chlade.

Rozhodne nie sú prirodzeným zdrojom potravy pre väčšinu rýb, ale len zriedka dokážu odolať ich pohlteniu.

Panfish sú najčastejšie zamerané na voskové červy. Napichnite niekoľko z týchto húseníc na malý volfrámový prípravok alebo obyčajný háčik veľkosti 10. Nebude to trvať dlho, kým vám limit bude padať pod nohy.

Nič nebráni väčším rybám, ako sú bolene a pstruhy, aby našli voskovky neodolateľné. Možno sa budete chcieť držať svojich návnad na jigging, ale jednoducho nakloňte háčiky niekoľkými hlodavcami a vaša obyčajná stará návnada vyzerá oveľa chutnejšie pre vyberavé ryby.

Aby ste z voskových červov vyťažili maximum, medzi jednotlivými výletmi ich skladujte pri izbovej teplote. Keď idete na ľad, nenechajte ich zamrznúť. Rád uchovávam nádobu vo vnútornom vrecku pre najživšie larvy. Voskové červy žijú 1-2 mesiace, ak sú skladované medzi 55 ° F a 65 ° F.

Väčšina obchodov s náčiním bude mať počas sezóny ľadového rybolovu po ruke voskové červy. Obchody s domácimi zvieratami tiež udržiavajú slušné zásoby, pretože ide o bežné krmivo pre plazy. K dispozícii sú aj online predajcovia.

2. Múčne červy

Špičková návnada pre zarytých rybárov na ľade, múčne červy sú larválnym štádiom potemníka. Tieto tučné malé húsenice majú veľkosť od 1/4 do 1 palca.

Čítať  Čo robiť, ak chytíte svetovú rekordnú rybu (5 užitočných krokov)

Múčne červy sú hlavnou návnadou pre pstruhy a panfish. Lovte ich takmer rovnakým spôsobom ako voskové červy. Lovte ich obyčajné na prípravku alebo háčiku, ale lepšie fungujú ako návnada na lyžičky a ľadové prípravky.

Zvyčajne nie sú veľmi odolné voči chladu, a preto ich väčšina rybárov používa, keď sa teploty začínajú otepľovať. Aj keď dobre držia na háku a tam, kde je dobrý jeden grub, je lepších niekoľko. Pre naozaj veľkých múčnikov ich skúste zaháknuť nabok a trochu stlačiť, aby sa zvýšila ich vôňa.

Rovnako ako voskové červy, chráňte ich pred zamrznutím umiestnením do vrecka alebo blízko ohrievača. Po rybolove na ľade ich môžete uchovávať v chladničke až rok, ak ich nakŕmite troškou zemiakov alebo podobnej zeleniny. Pozor, v určitom okamihu sa môžu zmeniť na chrobáky.

Nájdite ich v obchodoch s potrebami alebo v obchodoch s domácimi zvieratami.

3. Nightcrawleri

Len máloktorá návnada je taká univerzálna ako nočná placka. Jednoducho chytajú ryby po celý rok. Zdá sa, že všetko od pstruhov, panfish a boleňa považuje červy za neodolateľné.

Nie je toho veľa, veľký nightcrawler, na háčik veľkosti 8, nezachytí. V prípade pstruhov ich rád zavesím na dno pomocou marshmallow, aby sa vznášali.

Panfish môžete naozaj zabiť kúskom červa na volfrámovom prípravku. Rôzne návnady sú výrazne vylepšené tým, že ich nakláňate aj malým kúskom červa.

Šťavnatému nočnému moru neodolá ani boleň. Mal som veľký úspech s nightcrawlerom na 1/8 oz prípravku. Spustite ho na dno a zľahka naň poklepte, aby ste rozvírili trochu bahna. Obyčajne po úvodnom poklese to walleye odsaje zo dna a boj je na svete.

Samozrejme, vždy si môžete kúpiť červy v obchodoch s náčiním, ale je veľmi ľahké získať zásobu červov na celý rok z vlastného dvora. Pozrite si naše článok o chytaní červov naučiť sa ich hľadať a starať sa o ne.

4. Hroty

Tu je zoznam ďalších malých lariev. Tieto červy sú o niečo menšie ako voskové červy a sú ideálne pre rôzne druhy rýb. Dosahujú maximálnu dĺžku asi 1/2 palca, ale ich pevný exteriér ich udrží na háku dlhšie.

Mnoho rybárov ich používa výlučne na modrú a slnečnicu, ale tieto malé kúsky obľubujú najmä pstruhy a síhy.

Malý, 1/32 oz, Kastmaster alebo Swedish Pimple zakončený niekoľkými hrotmi je dosť účinný na síh. Zdá sa, že tieto menšie červy majú správnu veľkosť pre ich malé ústa.

Udržiavanie hrotov nažive a zabránenie ich zakukleniu je pre mnohých rybárov frustráciou. Vo všeobecnosti je najlepšie uchovávať hroty na najchladnejšom mieste vašej chladničky v uzavretej nádobe.

Čítať  7 najťažších bojovných sladkovodných rýb: Zvládnete ich?

Nechcete však, aby zamrzli. Mali by vydržať celú sezónu bez väčších problémov. Zdá sa, že hroty sa rýchlo zakuklia alebo odumrú, ak ich vyberiem z chladničky a príliš často zohrievam. Vyhýbam sa tomu tak, že si vezmem len to, čo potrebujem na jeden deň rybolovu.

Vyhradené obchody s náčiním a online zdroje sú vašou najlepšou stávkou na nákup zásob hrotov.

5. Minnows

Nič nie je prirodzenejšie ako živá akcia lykožrúta a máloktorá nástraha uloví toľko rýb. Ak je to, po čom túžite, mreny, potom sú pre vás návnadou mieňovité.

Na lov na ľade sú najľahšie dostupné hlavátky, ostriežníky a miechy. Majte po ruke rôzne veľkosti, pretože nikdy neviete, čo ryby zo dňa na deň hľadajú.

Obľúbenou taktikou tloušťů je nalepiť miechu na malú lyžičku alebo prípravok na ľad a zavesiť ju chvostom, ktorý len udiera o dno. To vytvára akurát dosť rozruchu a záblesku. Walleye v oblasti urobí rýchlych 180 a prišpendlí ho dnu. Dávajte si pozor na špičku prúta, či nedosiahnete jedno pevné klepnutie.

Ak sa chystáte po crappie, dobre fungujú 1-2 palcové čerešne. Existuje niekoľko spôsobov, ako ich zavesiť. Cez pery, pod chrbtovú plutvu alebo cez hlavu. Naozaj záleží len na tom, ako chcete mieň rybám predstaviť.

Zistil som, že črevá rýchlo zomierajú, keď sú zachytené cez pery, pretože to bráni ich dýchaniu. Z toho dôvodu som sa rozhodol pre ich zaháknutie pod chrbtovú plutvu. Pri použití prípravku na ľad ich zavesím cez hlavu. Prekvapivo ich to nezabije a ostanú na háku dlhšie.

Udržať zásobu miech je viac logistická výzva ako červy alebo červy. Nákup čerstvých čerešní každý deň zaisťuje najlepšiu kvalitu. Ak však zomrú, nie je všetko stratené. Niekedy sú ryby na vychytávaní a mŕtve mienky sú horúcim lístkom.

Ďalšie skvelé návnady na lov na ľade

Existuje množstvo iných návnad, ktoré chytia tony rýb. Aj keď nie sú považované za živé návnady, uviedol som niektoré, ktoré majú cenu zlata.

  • Powerbait: Vynikajúca voľba pre pstruhy a panfish. Nechajte ho zavesený na holom háku alebo ním vyklopte malý prípravok alebo červa. V každom prípade je to spoľahlivý spôsob, ako dosiahnuť svoj limit.
  • Lososové vajcia: Obľúbený medzi rybármi síh, kokanee a pstruhov. Použite malú lyžičku, aby ste dostali vajíčka blízko k vášmu cieľu. Červené vajcia sú najobľúbenejšie, ale nehanbite sa ani iných farieb, ako je oranžová alebo žltá. Niekedy sa ryby prelínajú do jednej farby cez druhú.
  • Rezaná návnada: Prírodné príchute a vône sú niekedy lepšie ako umelé návnady. Keď vám uhynú živé mienky alebo budete mať zvyšky vyčistených rýb, odložte si narezanú návnadu na naklonenie návnad. Deadsticking je tiež skvelý spôsob, ako prezentovať narezanú návnadu loviacim pstruhom alebo jazerným pstruhom.
Čítať  Všetko, čo potrebujete vedieť o Darkhouse Spearfishing

Pracujú pijavice na rybolov na ľade

Väčšina rybárov na ľade by súhlasila s tým, že pijavice sa najlepšie ušetria na lov v teplej vode. Pijavice majú v studenej vode tendenciu zhlukovať sa na háčiku. Nakoniec je to menej chutné jedlo pre ryby.

Ale neponáhľajte sa, aby ste pijavice úplne zavrhli. Môže to byť tajná zbraň, ktorú hľadáte. Dômyselní rybári vedia, že pijavice sa môžu aklimatizovať na nižšie teploty, ak ich pred rybolovom uložíte do chladničky.

Pri teplotách vody, ktoré sa pohybujú okolo 37 °F až 39 °F, budú plávať s pomalým lákavým vrtením, ktoré môže byť zabijákom pre boleňa, mreny a ostrieža. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ich budete loviť v blízkosti dna.

Pijavice môžete aj zmraziť. Po rozmrazení sa spevnia a naozaj dobre držia na háčiku. Často táto prezentácia funguje lepšie ako iné živé návnady, ktoré ryby vidia stále. Napriek tomu to nikto nerobí.

Je živá návnada legálna

Pred skúšaním nových živých návnad na jazere je vždy dôležité skontrolovať miestne predpisy. Niektoré lokality vyžadujú použitie iba umelej návnady.

Živé mienky sú obzvlášť problematické pre citlivé ekosystémy a môžu byť zakázané, aby sa zabránilo zavlečeniu inváznych druhov. Často sú však povolené mŕtve alebo zmrznuté mienky, rovnako ako odchyt pôvodných mieňov na rybolov.

Záver

Vždy je vzrušujúce vyskúšať najnovšie návnady na ľadový rybolov a vybudovať si svoju zbierku. Len si pamätajte, že niekedy fungujú tie najjednoduchšie techniky, keď všetko ostatné zlyhá. Dúfajme, že jedna zo živých návnad na tomto zozname vás presvedčí, aby ste túto sezónu rybolovu na ľade vyskúšali niektoré osvedčené a pravdivé metódy.

Bavte sa a buďte v bezpečí.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to