Aká je najlepšia veľkosť karavanu pre kempingy v národnom parku?

Mnoho ľudí si naplánuje itinerár RV, ktorý je založený na prehliadke najväčších národných parkov v krajine. Bolo by veľmi nešťastné, keby ste mali zakázaný vstup do jedného z týchto parkov, pretože váš karavan je príliš veľký. Akú veľkosť by mal mať váš karavan, ak sa chcete dostať do kempingov v národnom parku?

Najlepšia veľkosť karavanu pre kempingy v národnom parku je 20 až 30 stôp, hoci niektoré parky umožňujú vstup karavanom, aj keď sú dlhé 40 alebo 50 stôp. Niekoľko národných parkov v celej krajine nemá limity na veľkosť obytných vozidiel, ale je ich málo.

Ak sa chcete dozvedieť, aká je najlepšia veľkosť karavanu na návštevu kempingov v národných parkoch po celých Spojených štátoch, toto je sprievodca pre vás. Vopred vám predstavíme limity veľkosti karavanu pre vaše obľúbené národné parky, aby ste si mohli naplánovať svoj itinerár!

Aká je najlepšia veľkosť karavanu pre kempingy v národnom parku?

Pri výbere veľkosti vášho RV máte na mysli veľa úvah. Chcete vozidlo, do ktorého sa zmestia vaši priatelia alebo rodina (možno oboje). Mala by byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestili vybavenie, ktoré vám prinesie pohodlie.

Ak sa riadite heslom, že čím je väčší, tým lepší, môže vás to pri cestovaní po národných parkoch dostať do zápchy.

Mnohé národné parky sú určené pre obytné autá s dĺžkou 20 až 25 stôp, niekedy aj menej. Vo výške 25 stôp ste na kratšom konci priemernej dĺžky RV, ktorá môže dosiahnuť až 45 stôp.

45 stôp by však bolo príliš veľa pre väčšinu kempingov v národných parkoch, aj keď nie toľko, ako by ste si mysleli!

Aká je najväčšia povolená veľkosť RV v štátnych parkoch?

Ktorý štátny park, ktorý musíte vidieť, máte vo svojom itinerári? Je to Yosemite? Kings Canyon? Yellowstone? Možno aj národný park Grand Teton?

Táto časť vás prevedie množstvom výnimočných národných parkov v krajine a preberiete limit dĺžky karavanu pre každý z nich.

Yellowstonský národný park

Na ploche takmer 3 500 štvorcových stôp sa v Yellowstonskom národnom parku nachádzajú vulkanické hotspoty a množstvo divočiny. Indian Creek obmedzuje dĺžku RV na 35 stôp; váš RV môže byť dlhý až 40 stôp a mali by ste mať povolený prístup inde v parku.

Fotografie národného parku Yellow Stone

Yosemitský národný park

Od roku 1864 je kalifornský Yosemitský národný park prvotriednym parkom, kde môžete vidieť veľké sekvoje a úžasné výhľady. RV sú obmedzené na dĺžku 40 stôp a súprava prívesov/ťažných vozidiel nie je dlhšia ako 35 stôp. Môžete použiť iba jeden z ôsmich kempingov, ak je váš obytný automobil 40 stôp.

Národný park Sequoia

Ak prechádzate národným parkom Kings Canyon v okrese Tulare, nájdite si čas aj na návštevu kalifornského národného parku Sequoia. Nachádza sa v pohorí Sierra Nevada a budete piť v krásnych pamiatkach. Len sa uistite, že váš obytný automobil je dlhý asi 24 stôp, ak chcete použiť kemping na pozemku.

Národný park Saguaro

Národný park Saguaro v Tucsone v štáte Arizona, ktorý je rozdelený na dve časti, má množstvo pôvodných kaktusov saguaro na svojich územiach podobných púšti. Ak je váš obytný automobil (alebo prívesný vozík) dlhší ako 35 stôp, nebudete sa môcť dostať na cestu Bajada Loop Drive alebo Cactus Forest Drive.

Čítať  7 spôsobov, ako nosiť telefón pri behu

Národný park Rocky Mountain

Národný park Rocky Mountain v Colorade, vrátane alpskej tundry, lesov a množstva hôr, je nevyhnutnou zastávkou. Park je známy aj ulicami Old Fall River Road a Trail Ridge Road. RV sú obmedzené na 40 stôp, čo je štedrý príspevok.

Olympijský národný park

Olympijský národný park v štáte Washington je plný turistických a turistických chodníkov, lesov a rozmanitých ekosystémov. Aj keď je povolený počet obytných vozidiel v tomto národnom parku 35 stôp, v mnohých kempingoch parku sa nachádzajú obytné automobily s dĺžkou 21 stôp alebo kratšou.

Severná Národný park Kaskády

Tu je ďalší národný park vo Washingtone, ktorý je pravdepodobne na vašom užšom výbere, Národný park North Cascades. Park zaberá viac ako 500 000 akrov! Ak tu chcete kempovať, váš karavan nemôže byť dlhší ako 36 stôp.

Národný park Zion

V národnom parku Zion v Utahu je toho veľa, čo môžete vidieť, od skaly starej jury až po strmé útesy pokryté rozlíšiteľnou červenou farbou. Na vstup do kempingu Lava Point sa vyžadujú obytné autá do 19 stôp. Väčšie obytné autá nad 40 stôp môžu prejsť a zostať v iných oblastiach parku.

Obrázok národného parku Zion

Národný park Mount Rainier

Tretí park vo Washingtone, Národný park Mount Rainier, predstavuje ohromujúci Mount Rainier, ktorý je vysoký viac ako 14 000 stôp. V severovýchodnej časti parku s názvom White River nemôžu obytné autá presiahnuť dĺžku 27 stôp. V časti Cougar Rock smerom na juhozápad je limit 35 stôp.

Národný park Mesa Verde

Národný park Mesa Verde v Colorade, ktorý si zachováva históriu, ktorá siaha viac ako 700 rokov, zahŕňa Cliff Palace a ďalšie skalné obydlia Ancestral Puebloan, ktoré musíte vidieť na vlastné oči. Park má veľmi inkluzívnu politiku veľkosti RV s dĺžkou maximálne 46 stôp.

Národný park Mammoth Cave

Ak chcete vidieť jedny z najdlhších jaskýň na planéte, potom musíte navštíviť národný park Mammoth Cave v Kentucky. RV nemôžu byť dlhšie ako 38 stôp a vo vašom RV môže naraz zostať iba osem ľudí.

Sopečný národný park Lassen

Národný park Lassen Volcanic v severnej Kalifornii zahŕňa Devastovanú oblasť a peklo Bumpass s bahennými nádobami, ktoré stále bublajú. So 179 kempingmi v rozľahlom národnom parku sú obytné autá obmedzené na 45 stôp.

Národný park Kings Canyon

Národný park Kings Canyon v Kalifornii sa môže pochváliť jaskyňami, obrovskými sekvojami, kaňonmi, úpätím a horami. Na preskúmanie tohto národného parku v celom rozsahu budete potrebovať oveľa menšie obytné auto, pretože limit na mnohých cestách v parku je dlhý 22 stôp.

Národný park Joshua Tree

Jeden z najznámejších národných parkov na planéte, Joshua Tree v južnej Kalifornii medzi púšťou Mojave a púšťou Colorado, zahŕňa turistické chodníky a krásny výhľad na údolie Coachella. Väčšina kempingov v areáli obmedzuje veľkosť vášho karavanu na dĺžku maximálne 25 stôp.

Čítať  Čo robiť, keď sa brzdy na snežnom skútri zablokujú

Národný park Guadalupe Mountains

Národný park Guadalupe Mountains v Texase predstavuje duny Salt Basin, púšť Chihuahuan a chodník Guadalupe Peak Trail. V parku je celkovo 13 kempingov, ale váš karavan nemôže byť dlhší ako 55 stôp, ak dúfate, že sa k nim dostanete.

Národný park Great Basin

White Pine County, Národný park Great Basin v Nevade, predstavuje niektoré z najkrajších miest tejto časti krajiny. Vychutnať si môžete hornatý Wheeler Peak Scenic Drive alebo Great Basin Desert s pohorím South Snake. Dĺžka čiapky RV je 24 stôp.

Národný park Grand Teton

Národný park Grand Teton vo Wyomingu, uznávaný pre svoje hory, zahŕňa 310 000 rozľahlých akrov na preskúmanie. Gros Ventre Campground, Colter Bay Campground a Headwaters Campground umožňujú obytným autám až 45 stôp. V kempingoch Lizard Creek Campground a Signal Mountain Campground je limit iba 30 stôp.

Národný park Grand Canyon

Národný park Grand Canyon, v ktorom sa nachádza uznávaný Grand Canyon, je pre mnohých nevyhnutnou destináciou. Ak je to pravda aj o vás, potom by mal byť váš RV dlhý 30 až 50 stôp. Len jeden kemp má miesto pre 50-stopové obytné autá, takže menšie je lepšie.

Národný park Great Smoky Mountains

Medzi Tennessee a Severnou Karolínou sa nachádza Národný park Great Smoky Mountains. Tu môžete vidieť poľné kvety, ktoré kvitnú bez ohľadu na ročné obdobie, ako aj vodopády, rieky a potoky. Horná hranica pre karavany v tomto národnom parku je 40 stôp dlhá.

Obrázky národného parku Great Smokey Mountains

Národný park Glacier

V Rocky Mountains v Montane sa nachádza národný park Glacier, park s rozlohou viac ako 1500 štvorcových stôp. Ako už názov napovedá, Národný park Glacier má svoj slušný podiel ľadovcov, ako aj turistických chodníkov, horských ciest a krásneho skrytého jazera. Váš RV nesmie byť dlhší ako 21 stôp, aby ste mohli kempovať.

Národný park Everglades

Jeden z najväčších národných parkov na tomto zozname, Národný park Everglades neďaleko Floridy, má rozlohu 1,5 milióna akrov. Áno, čítate správne! Medzi Pine Flatwoods, piliarskymi močiarmi a pobrežnými mangrovníkmi tu môžete vidieť všetku povahu tvorov. V kempingoch sú povolené karavany do 45 stôp.

Národný park Denali

Ak prechádzate cez Aljašku, určite by ste mali mať na programe pár dní v národnom parku Denali. So šiestimi miliónmi akrov je Denali dokonca väčšie ako národný park Everglades. Na kempovanie budete potrebovať obytný automobil do 40 stôp.

Národný park Death Valley

Najnižší bod v Severnej Amerike môžete dosiahnuť v Národnom parku Death Valley, ktorý sa nachádza medzi Nevadou a Kaliforniou. Ďalšími prvkami tohto národného parku sú Telescope Peak Trail, Badwater Basin a Titus Canyon. Ak bývate v kempingu Wildrose, Thorndike Campground alebo Mahogany Flats Campground, váš obytný automobil nesmie byť dlhší ako 25 stôp.

Národný park Canyonlands

Národný park Canyonlands v Utahu obsahuje stolové hory, púšte, kaňony a Needles, čo sú skalné vrcholy. Do väčšiny kempingov v areáli parku sa zmestia karavany s dĺžkou 28 stôp alebo menej. Ak sa ubytujete v blízkosti Needles, niekoľko kempingov je určených pre väčšie obytné autá.

Čítať  Aký je najdlhší let teplovzdušným balónom?

Národný park Capitol Reef

V Utahu sa nachádza aj Capitol Reef National Park, púšťový park s pieskovcovými vrstvami, pilierom Chimney Rock, Hickmanovým mostom, Cathedral Valley a rovnomenným Capitol Reefom. Park má prístup pre karavany s dĺžkou 27 stôp alebo menej.

Čierna Canyon národného parku Gunnison

Obrovský park s vysokými roklinami a skalami, ktoré sa datujú do predkambrického obdobia, Národný park Black Canyon of Gunnison v Colorade je pohľad, ktorý treba vidieť. Orly skalné, losy a jelene to nazývajú domovom. Ak je váš RV 22 stôp alebo menej, môžete prejsť a zostať.

Národný park Big Bend

V okrese Brewster v Texase sa nachádza národný park Big Bend. Zahŕňa časti púšte Chihuahuan, ako aj pohorie Chisos, medzi ďalšie prvky patria horúce pramene Langford, kaňon Santa Elena a Ross Maxwell Scenic Drive. RV do 40 stôp sú povolené, ale nie všetky kempingy majú priestor pre vozidlá tohto rozsahu.

Národný park Arches

Národný park Arches v Utahu pri Moabe s viac ako 2 000 pieskovcovými oblúkmi zahŕňa Landscape Arc, Delicate Arch a Balanced Rock. Váš RV nemôže byť dlhší ako 27 stôp, ak dúfate, že tu zostanete.

Národný park Acadia

V neposlednom rade je to národný park Acadia v Maine. Tento park má úžasných 47 000 akrov a zahŕňa najvyšší bod východného pobrežia, horu Cadillac. Hraničný limit RV v Acadia je dlhý 27 stôp.

Tieto národné parky nemajú žiadny limit na veľkosť RV

Ak máte pocit, že vás niektoré z veľkostných požiadaviek vo vyššie spomínaných národných parkoch trochu obmedzujú, nestresujte sa. Hoci ich nie je veľa, nasledujúce parky neobmedzujú obytné autá veľkosťou. To znamená, že prístup do kempingu je stále ten, kto prv príde, ten prv melie.

Národný park Theodore Roosevelt

Národný park Theodora Roosevelta v Severnej Dakote zahŕňa celkovo tri samostatné časti. Môžete vidieť Scenic Loop Drive, Painted Canyon a rieku Little Missouri. Hlavnou atrakciou je Maltézsky kríž, keďže tam istý čas žil prezident Roosevelt, odtiaľ názov parku!

Národný park Shenandoah

V pohorí Blue Ridge Mountains vo Virgínii sa nachádza národný park Shenandoah. Vstúpte do časti Appalachian Trail, do celého Skyline Drive alebo si pozrite pohorie Old Rag a Hawksbill. Pochádzajú tu čierne medvede, rovnako ako veveričky, jelene a množstvo jedinečných druhov vtákov.

Brány Arktického národného parku a rezervácie

Aljašské brány arktického národného parku a rezervácie sa rozprestierajú v severnej časti štátu v pohorí Brooks Range. Ak ste vždy chceli navštíviť polárny kruh, Brány Arktídy sú skvelým miestom, kde sa vám to podarí.

Záverečné myšlienky

Povolená veľkosť obytných áut pre kempingy v národných parkoch sa líši. Na kratšom konci spektra môže byť vaša RV obmedzená na 21 až 24 stôp, s priemerom asi 27 stôp.

Niektoré národné parky sú oveľa štedrejšie a otvárajú svoje obrazné brány obytným autám dlhým až 40 stôp a niekedy aj väčším.

Bez ohľadu na veľkosť vášho karavanu, tam vonku je národný park s kempingom, na ktorom je vaše meno!