Aká dlhá je zipsová linka?

Ste typ dovolenkára, ktorý uprednostňuje nepriedušný itinerár so všetkým naplánovaným od začiatku dňa až do konca. Vaše deti vás prosili a prosili, aby ste išli na zipline a vy ste nakoniec súhlasili, ale musíte vedieť, ako dlho si na zipline turné naplánovať. Ako dlhá je zipsová šnúra?

Priemerná dĺžka prehliadky zips line je hodina až hodina a pol. Vyššie uvedený časový rámec zahŕňa tréning a orientáciu, ako aj trvanie samotnej jazdy na zips linke. Môže byť zahrnutá aj doprava.

Počkať, tréning a orientácia? Áno, je toho oveľa viac, čo zahŕňa turné na zips, ako len podšívka na zips. Pokračujte v čítaní pre viac informácií, aby ste presne vedeli, kam idú váš čas a peniaze, keď si naplánujete jazdu na zipsovej linke!

Priemerná dĺžka jazdy na zips

V tomto článku sme hovorili o tom, aké sú priemerné náklady na zips medzi 50 a 300 dolármi. Chcete mať istotu, že dostanete svoje peniaze a že sa vaše deti zabavia aspoň na jedno popoludnie, ak pôjdete na zips. Koľko času strávite na kurze zipline?

Priemerná dĺžka prehliadky zip line je hodina až hodina a pol, niekedy aj dve a pol hodiny. Ako si povieme o niečo neskôr, keď zaplatíte za prehliadku a trvá hodinu a pol, málokedy to znamená, že vy a deti strávite toľko času zipsom.

Do toho času sa rúti množstvo ďalších prípravných aktivít. Ak čítate naše príspevky o parasailingu, možno si spomeniete, že je to rovnaký prípad. Zarezervujete si hodinovú jazdu parasail, ale musíte sa dostať na štartovaciu plochu a z nej.

Teraz existujú výnimky z vyššie uvedeného pravidla. Napríklad v článku o cenách zipsových liniek, s ktorým sme vás prepojili predtým, sme hovorili o Spencer Valley Zipline v Redwoode v New Yorku. Keď si cez nich zarezervujete zážitok z zip line, môžete jazdiť neobmedzený počet krát v závislosti od toho, aký veľký je váš rozpočet. Pre každého jazdca je to 50 dolárov za neobmedzené jazdy.

Nepodarilo sa nám nájsť ďalšie informácie o tom, ako dlho bude vaša jazda trvať, ale neobmedzené jazdy na zipline sú ako výhra jackpotu. Deti môžu jazdiť na kurze, kým sa neunavia a vy za svoje peniaze získate skvelú hodnotu.

Vo väčšine prípadov by ste však mali očakávať iba jednu jazdu po zipline.

Čítať  Dokážete roztopiť snehovú guľu so zapaľovačom?

Skutočné príklady dĺžok zipsov

Predtým, ako naplánujete jazdu na zipsovej linke pre rodinu, možno budete chcieť vidieť niekoľko príkladov skutočných výletov na zipsovej linke a ich príslušné trvanie. Máte šťastie, pretože to sú len informácie, ktoré pre vás máme v tejto sekcii.

  • Essex County Turtle Back Zoo, West Orange, New Jersey – 1 hodina až 1,5 hodiny
  • KapohoKine Adventures Zipline Through Paradise, Hilo, Hawaii – 4 hodiny cez 8 zipline kurzov
  • TreeRush Adventures at Fontenelle Forest, Bellevue, Washington – 2 hodiny, 40 minút
  • Captain Zipline’s Lost Canyon Zipline Tour, Salida, Colorado – 2 hodiny až 2,5 hodiny
  • Originálna prehliadka Canopy Tour na Hocking Hills, Rockbridge, Ohio – 2,5 hodiny až 3 hodiny
  • Skyline Ziplines, Haleakala, Havaj – 1,5 hodiny
  • CLIMB Works Smokey Mountains‘ Mountain Zipline Tour, Gatlinburg, Tennessee – 2 hodiny
  • Stredná horská dobrodružná prehliadka New York Zipline Canopy Tours, Hunter, New York – 3 hodiny

Skráťte čas strávený na prehliadke zipsovej linky

Chceme zdôrazniť, že ak ste si rezervovali jazdu v New York Zipline Canopy Tours, trvanie vašej 3-hodinovej jazdy nie je len na zips. Keď budete vedieť, čo vás čaká v predstihu, pomôže vám to naplánovať si nielen itinerár, ale aj deti, aby sa príliš nudili, kým nezačne zipsovanie.

Príchod

Najprv sa musíte dostať na ihrisko zipline. V závislosti od toho, kde v krajine alebo vo svete je vaša jazda naplánovaná, niekedy sa o dopravu postaráte sami alebo vám odvoz zabezpečíme.

Napríklad, ak by ste chceli ísť zipsovať na ZipRider v Icy Strait Point na Aljaške by ste prišli do Icy Strait Point a potom vás na ihrisko odviezlo jedno z ich turné. Táto cesta je dlhá 6 míľ, takže budete v dodávke aspoň pár minút. Potom vás vysadia na hornej stanici ZipRider.

Iné zipline ihriská vyžadujú, aby ste šli pešo. Vzhľadom na to, že rozloženie a okolie zipline ihriska sa môžu tak divoko líšiť, odporúčame vám urobiť prieskum kurzu zipline, cez ktorý si rezervujete. Ak váš príchod nie je jasný prostredníctvom ich webovej stránky, zavolajte spoločnosti a opýtajte sa, kam by ste mali ísť, keď sa tam dostanete a ako dlho to bude trvať.

Orientácia

Ak ste si nezarezervovali exkluzívny balík, pravdepodobne budete v skupine s inými zipsmi. Na zipline nepôjdete všetci naraz, ale skupinové nastavenie uľahčuje zipline firme ubytovať viac zákazníkov, najmä kvôli orientácii.

Čítať  Najlepšie trekingové palice

Orientačná časť prehliadky patrí medzi najdôležitejšie. Posádka zipline vás bude informovať o všetkých častiach zipline, od lana, ktorým sa zveziete až po vozík, v ktorom sedíte, a brzdy, na ktoré sa spoliehate, že vás privedú k zastaveniu.

Ak sa deťom pri orientácii zaslepujú oči alebo trávia celý čas na telefóne, odrádzajte od tohto správania. Informácie, ktoré sa tu dozvedia, sa im budú pri jazdení čoskoro hodiť.

Napríklad niektoré kurzy zips line využívajú aktívne brzdenie, o čom sme nedávno diskutovali na blogu. Aktívne brzdy vyžadujú, aby jazdec buď použil brzdovú doštičku v konkrétnom čase, alebo si nasadil rukavicu a potom uchopil lanko zipsu, aby zastavil. Viac spoločností na zips prešlo na pasívne brzdy s magnetickými alebo pružinovými komponentmi, ktoré automaticky zastavia jazdca, no nie všetky tak urobili.

Ak si deti nebudú dávať pozor na orientáciu, nebudú vedieť, ako používať aktívne brzdy ani presný čas na zastavenie. To môže zvýšiť ich riziko zranenia. Ak sa vaše deti zrania, alebo dokonca vy a váš manžel alebo partnerka, bude to pre vašu rodinnú dovolenku ozajstné brnenie!

Ako dlho trvá orientácia? To je na uvážení spoločnosti zipline. Ak majú veľa informácií, alebo ak majú ľudia otázky, orientácia môže zabrať veľkú časť času na prehliadku zipline. Toto však nie je súčasť procesu, ktorý by sa mal ignorovať.

Školenie

Akonáhle sa vy a vaša skupina vzdelávate v základných častiach zipline, je čas tieto znalosti dobre využiť prostredníctvom školenia. Posádka zipline vám ukáže laná – v tomto prípade doslova – takže sa môžete zoznámiť s tým, ako všetko funguje. V tomto bode však zipline nepoužívate.

Trvanie školenia závisí od veľkosti skupiny, ako aj od kolektívneho alebo individuálneho chápania pojmov naučených prostredníctvom orientácie. Rovnako ako pri orientácii, s tréningom sa nechcete ponáhľať. Posádka zipline s vami zdieľa všetky tieto relevantné informácie pre vašu bezpečnosť, takže to neberte ako samozrejmosť.

Nasadenie zariadenia Gear

Ďalej je čas pripraviť sa na jazdu na zipse. Posádka vás oblečie do vášho postroja, usadí vás do vášho vozíka a pripojí vás na zipline kábel. Toto je jedna z najrýchlejších častí procesu, pretože posádka zipline má veľké skúsenosti s prípravou jazdcov.

Čítať  Hrkajúca hokejka? Tu je Čo to je

Zapínanie na zips

Je to moment, na ktorý ste čakali celý deň. Áno, je to tak, konečne je čas ísť na zips! Dostanete sa do pozície na zipline platforme, potom, keď budete pripravení, vystúpite z platformy a začnete svoju jazdu!

Odstránenie ozubeného kolesa

Keď sa vaša vzrušujúca jazda na zipse skončí, vystúpite na spodnú z dvoch platforiem. Čakať na vás bude jeden alebo dvaja členovia posádky zip line. Pomôžu vám vyzliecť všetko vaše vybavenie. Potom sa vaša prehliadka zipsovej linky oficiálne skončila.

Dobre, tak koľko času vlastne jazdíte na zipsovej linke?

Teraz, keď ste videli takto rozčlenenú prehliadku zipline, dáva väčší zmysel, kam ide vaša hodina (alebo 2 alebo 3 hodiny). Stále vám nie je jasné, ako dlho trvá samotné zipsovanie.

Nebudeme to cukrovať: ziplinová časť vášho turné je dosť krátka. Keď opäť použijeme ZipRider na Icy Strait Point na Aljaške ako náš príklad, je im úplne jasné, že samotná jazda trvá niečo vyše minúty, možno minútu a pol. To je pre zip line kurz, ktorý je dlhý 5 495 stôp.

Možno vás táto informácia celkom prekvapí. Neuvedomili ste si, že zipsovanie je také žmurkanie a bude vám chýbať. Zatiaľ čo ziplining časť vašej prehliadky sa skončí rýchlo, je to celý zážitok, vďaka ktorému sa prehliadka oplatí.

Napríklad v ZipRider vás počas 6-míľovej jazdy v dodávke privítajú úžasné výhľady a niekedy dokonca aj divoká zver, ako sú veľryby v diaľke. Iné malebné zipliningové lokality ponúkajú podobné stimuly. Mali by ste piť počas celého zážitku, od cesty nahor po kurze zipliningu a potom až po dno.

Samozrejme, ak vám to nesekne ani jedna minútová jazda na zipline, vždy môžete nájsť miesto, ako je Spencer Valley Zipline, vo svojom krku a rezervovať si neobmedzené jazdy. Týmto spôsobom sa vy a deti môžete nasýtiť!

Záverečné myšlienky

Prehliadka zipline trvá asi hodinu, možno hodinu a pol, ale množstvo času, ktoré strávite kĺzaním po zipline kábli, predstavuje zhruba minútu. Predtým, ako sa to všetko stane, musíte prejsť orientáciou a tréningom a potom byť napojený a vybavený na vašu jazdu.

Dúfame, že tieto informácie vám uľahčia rezerváciu zájazdu zipline pre vašu budúcu dovolenku!