A Paddle Down Juniper Run Ocala, Florida

Ocala, Florida

Florida je rajom pre tvory milujúce vodu a vyžívajúce sa v outdoorových aktivitách. S viac ako 700 sladkovodnými prírodnými prameňmi má Florida viac prameňov ako kdekoľvek inde na svete; 33 z nich sú pružiny prvej veľkosti! Nájdete tu bohaté možnosti na pádlovanie s viac ako 1700 míľami riek, potokov a potokov. Jeden z najkrajších, s akým som sa stretol, je Juniper Springs Run v Ocale.

História Juniper Springs

Rekreačná oblasť Juniper Springs sa datuje do 30. rokov 20. storočia, keď Civilian Conservation Corps (CCC) postavil tento tábor národného lesa Ocala spolu s jeho chodníkmi a miestami na piknik. Stovky malých prameňov vyvierajú spolu s prameňom prvej veľkosti vyvierajúcim z vápencových jaskýň pod povrchom, ktorými je Florida taká známa.

Pred spustením. . . Čo by ste mali vedieť

Tento 7-míľový jednosmerný výlet sa považuje za mierny. Zamestná vaše ruky pádlovaním a zabezpečí, aby sa kajak alebo kanoe pohybovali dopredu, nie do strán. Prúd vody nájdete pokojný, ale aj nepretržitý. Ak ste v jazde na kajaku nováčik alebo nemáte pocit, že by ste zažili dosť manévrovania okolo zákrut, zákrut a občasných stromov, toto nie je cesta, s ktorou chcete začať. Ak ste pripravení namočiť si pádlo, tu je to, čo potrebujete vedieť.

Jarné zjazdy najlepšie oceníte pri pádlovaní po prúde. Pár míľ tam či tam proti prúdu je určite uskutočniteľné, ale ak si chcete užiť pádlo a svoje okolie, prečo nevymyslieť najlepšie miesta na vkladanie a vyberanie pre vaše dobrodružstvo. Všade na Floride sú základne alebo kyvadlová doprava, kde sa zhromažďujú vodáci. Pre tento 7-míľový beh budete chcieť zaradiť do rekreačnej oblasti Juniper Springs a pádlovať po prúde do Juniper Wayside, malého parku a lodnej rampy pri moste Highway 19 vo Ft. McCoy. Nájdete tu aj bezplatné parkovisko a sociálne zariadenia.

Môžete to dosiahnuť tým, že budete mať aspoň dve vozidlá a urobíte si vlastnú kyvadlovú dopravu, alebo služba parku ponúka kyvadlovú dopravu. Keďže sme mali jedno vozidlo, pri registrácii sme sa rozhodli dohodnúť s parkovacou službou, aby sme odviezli svoje vlastné vozidlo na Juniper Wayside. Kyvadlová doprava v parku vyzdvihla môjho manžela, kým som ja čakala s kajakmi, a odviezla ho späť na štartovaciu plochu parku, kde sme začali náš výlet.

Pri spustení vlastného kanoe alebo kajaku si park účtuje vstupný poplatok 6 USD. Poplatok za kyvadlovú dopravu, ktorá vás privezie späť, je 12 USD. Park ponúka prenájom kanoe alebo kajaku, ktorý bude zahŕňať vašu kyvadlovú dopravu späť do parku. Prenájom kanoe je 42 USD/deň alebo si ho možno prenajať na hodinu; pričom jednokajaky sú s najväčšou pravdepodobnosťou o niečo menej.

Štartovacia plocha je 500 stôp od vykladacej zóny pri parkovisku. K dispozícii sú vozíky, pomocou ktorých môžete svoje plavidlo previezť na miesto vloženia.

Skôr ako vkročíte do kanoe alebo kajaku, uvedomte si, že na štartovacej ploche je umiestnený zamestnanec parku. Aby Juniper Springs Run zostal čo najčistejší, vaše plavidlo je predmetom pátrania. Budete sa pýtať, či máte nejaký alkohol, a odpoveď by mala byť, nie. Tiež sa vás spýta, či máte nejaké plastové vrecká, fľaše, plechovky alebo obaly. Opäť by to malo byť veľké, tučné, NIE. Nezabudnite si priniesť hliníkové alebo jednorazové fľaše na vodu alebo nealkoholické nápoje. Bez obalov z granolových tyčiniek, vrecúšok na čipsy alebo obedov zabalených v plastovom obale. Na uskladnenie potravín si prineste nádoby typu Tupperware. Politika je presadzovaná, tak ako by mala byť, aby bola Juniper Springs bez odpadu a nedotknutá ľuďmi.

  Musím zazimovať svoju štvorkolku?

Pripravte sa na pádlovanie a žasnite

Keď sa vydáte na túto plavbu, krištáľovo čisté vody vás pozývajú a vítajú. Voda je rovnako čistá pri prameňoch Juniper v neďalekom kúpalisku v parku. Prvých 1,5 míle s baldachýnom zahŕňa úzke, kľukaté, šumivé vody a ohromujúcu scenériu. Vďaka úzkym úsekom v tomto úseku prúd určite pocítite. V skutočnosti sa zaveste na pádlo, pretože je pravdepodobné, že ho na určitých miestach zavesíte do krovín a stromov. Služba parku robí dobrú prácu pri udržiavaní paddle trailu bez zjavných prekážok, je však udržiavaná ako „divoká“. Toto nie je Disney World. Ak máte pred sebou nejaké kanoe či kajaky, aj tadiaľto je ťažké prejsť.

Majte oči otvorené pre divokú zver. Sotva sme nastúpili, keď nás navštívili dve hravé vydry vyskakujúce hore a dole po našej ceste. Ani si nemyslite, že sa môžete zastaviť, aby ste si urobili skvelú fotografiu – ten prúd vás udrží pri pádlovaní, alebo sa ocitnete pri plávaní dozadu, nabok alebo do hustého tropického lesa pozdĺž vašej cesty. Ak jazdíte na kanoe, je dôležité držať kanoe v prednej polohe. Ak by ste skončili bokom, mohli by ste úplne zablokovať beh, čo by spôsobilo potenciálnu dopravnú zápchu, ak je víkend (ktorý bude určite rušnejší ako ísť cez pracovný deň).

Stredná časť vám dáva rôzne očakávania. V niektorých oblastiach môže byť širšia a hlbšia, čo bude tiež viac tanínové a tmavšie, a potom sa vráti do úzkeho, ale nie takého úzkeho ako horná časť. Budete mať k dispozícii otvorenú oblohu, ako aj viac zastrešené územie.

Spodná časť sa opäť rozširuje, keď prechádzate čistými vodami medzi trávami a mokraďami. Je to skvelé miesto na pozorovanie vtákov a voľne žijúcich živočíchov.

Florida nie je známa perejami, však? Myslím, že v celom štáte môžeme napočítať 2 alebo 3 malé. Byť v národnom lese Ocala, možno by ste také veci nečakali. Ale počúvajte to hneď po míli 5. Budete počuť príval vody pred vami. Tento mierny rýchlik bol tvorený malým podzemným prameňom a ponoreným kmeňom, ktorý tam zhodou okolností len tak ležal. Pozná to dosť ľudí, ktorí tu jazdili na kajaku, takže sa nezdá, že by sa ten log v blízkej dobe pohol ďalej. Nezľaknite sa, zvuk je horší ako uhryznutie. Pri prechádzaní týmto 30-sekundovým perejom sa držte vpravo.

  Ako hlboko by ste mali trollovať pre Kokanee?

Na svojej ceste sa nepochybne stretnete so zákrutami, či občasným padnutým stromom a ponorenými kmeňmi. Sledujte prúd, ktorý vám dá vodítka, ako sa najlepšie dostať cez strom, ktorý je ponorený pod vodou. Pamätajte, že stojaté vody tečú hlboko. Mnohé kanoe alebo kajaky sa ocitli na špici spadnutého kmeňa, krútili sa dookola, pričom vodák sa zo všetkých síl snažil ho vyslobodiť. Osvojenie si zručnosti spätného pádlovania, používania pádla ako kormidla na otočku o 45º alebo pochopenie rýchleho manévru bude veľmi užitočné, keď budete prechádzať ostrými zákrutami alebo si prerezávať cestu cez stromy, ktoré vám môžu stáť v ceste.

Získate tiež prehľad o načasovaní – teda o tom, ako dlho musíte hltať trochu vody alebo odfotografovať sa, kým zistíte, že váš kajak uhne na stranu. Musíte znova zdvihnúť pádlo, aby ste napravili akýkoľvek nesprávny smer. teraz sa nachádzaš v sebe.

Naplánujte si, že budete na vode približne 4 hodiny, aby ste absolvovali 7-míľovú cestu. Existuje niekoľko miest, kde sa môžete zastaviť v boxoch, vychutnať si okolie a oddýchnuť si.

Divoká zver, flóra a fauna

Ak ste na Floride noví, možno vás zaujíma náš najznámejší a najzaujímavejší obyvateľ – aligátor. No áno, naozaj sú v našich jazerách, riekach, rybníkoch a potokoch. Vôbec nie je nezvyčajné vidieť ich, ako sa lenivo povaľujú na brehu rieky, keď jazdíte na kajaku. V skutočnosti sa však len choďte okolo, nepokúšajte sa priblížiť príliš blízko (alebo sa potom budete báť, že vám pod kajakom prepláva aligátor, ktorý sa vám bude snažiť len tak ujsť) a NIKDY aligátora nekŕmte. Ako v celej prírode, aj tu je rovnováha a vy ste návštevníkom tohto biotopu voľne žijúcich živočíchov. Ak sa aligátor bojí ľudí, udržiava túto rovnováhu. Kŕmený aligátor bude nepríjemný a nebezpečný. Povedie to k tomu, že aligátor bude musieť byť utratený, pretože vás bude považovať za zdroj potravy.

Dávajte si preto pozor na aligátory, korytnačky, jelene, vydry, mývaly a rôzne druhy vtákov. V tejto oblasti žije medveď čierny, no vidieť ho by bolo zriedkavé. Kvôli aligátorom je kúpanie na Juniper Springs Run zakázané, hoci ľudia radi plávajú v mnohých iných jarných zbehoch, riekach a jazerách po celej Floride.

Juniper Springs uvoľňuje denný prietok vody (DWF) 7 miliónov galónov. Fern Hammock Springs vydáva DWF 8 miliónov galónov. Fern Hammock sa nachádza v rekreačnej oblasti Juniper Springs a spája sa s odtokom z Juniper Springs. Umožňuje tak bohatý tok 13 miliónov galónov denne, ktorý tvorí Juniper Springs Run. Teraz máte predstavu, prečo je tento beh aktuálnejší ako mnoho iných v štáte. Teplota vody zostáva konštantná 72º F. Kombinácia DWF a konzistentnej teploty podporuje mnohé druhy rastlín. V tomto biotope sa vyskytujú prevažne cyprušteky a úhory. Palmy, pieskové borovice, duby, lekná a jazmín karolinský sú len veľmi málo druhov stromov/rastlín žijúcich v tomto subtropickom prostredí.

  Najlepší rybársky vlasec pre muškárenie 

Poveternostné podmienky

V závislosti od ročného obdobia budete chcieť so sebou nosiť repelent proti hmyzu. Letá sú na Floride drsné, dokonca aj pri vode. Slnko je horúce, vlhkosť vysoká a bodavý hmyz to miluje! Hoďte si do kajaku repelent spolu s dobrým opaľovacím krémom a klobúkom. Uistite sa, že pijete veľa vody. Jesenné, zimné a jarné počasie je zhovievavejšie a ideálny čas byť na vode. Stále budete chcieť opaľovací krém, ale slnečný zimný deň na Floride je najlepší na kajaku.

Pohľad do zvodnenej vrstvy na Floride

Ak chcete oceniť a rešpektovať, aké špeciálne sú floridské pramene, musíte najprv pochopiť systém zvodnenej vrstvy Floridy. Má neoceniteľný význam pre prežitie a životné prostredie štátu. Horný a dolný vodonosný systém je základom celej Floridy, ktorý poskytuje nielen vodu pre pramene, rieky a voľne žijúce živočíchy, ale aj pre veľkú časť pitnej podzemnej vody potrebnej v celom štáte. Obrovské podzemie Floridy tvoria jaskyne a pórovité horniny, ako je vápenec, piesok a mušle, ktoré neustále filtruje a čistí vodu presakujúcu cez jej systém. Toto nie je rýchly proces a rýchlosť presakovania závisí od toho, cez ktoré oblasti filtruje. Vedci odhadli, že vody vo vodonosnej vrstve sú staré 17 000 až 26 000 rokov.

Vzhľadom na vývoj stavu je vodonosná vrstva namáhaná v snahe držať krok s dodávkou vody potrebnou na uhasenie smädu, ako aj vnikania slanej vody, čo sa považuje za problém pri odčerpávaní sladkej vody, čím umožňuje presakovanie slanej vody. zo spodnej zóny zvodnenej vrstvy.

Zachovanie a ochrana našich prameňov a vodonosných vrstiev je jedným z myšlienok mnohých Floriďanov. Našou nádejou na ochranu je zapojenie občanov, sledovanie environmentálnych správ a písanie štátnej legislatívy, aby boli naše hlasy vypočuté.

Späť do civilizácie

Až príliš skoro uvidíte v diaľke most Highway 19. Vtedy viete, že váš pokojný výlet do divočiny sa skončil. Byť v nedotknutej prírode, hoci aj 4 hodiny, a vychutnávať si tiché zvuky vetra, vtákov a vody, môže priniesť pokoj, ktorý ešte nie ste pripravení vzdať.

Musíte uznať, že aj keď máte trochu stuhnuté nohy, ste pripravený postaviť sa a kúpeľňa na parkovisku vyzerá, že to bude vaša prvá zastávka.

Urobil si to! Juniper, jeden z mnohých nádherných jarných behov na Floride, ale jeden z najodľahlejších. V tomto národnom lese ste sa preplavili na kajaku cez divočinu Juniper Prairie. Výborne! A hoci ste späť v civilizácii, budete očakávať vašu ďalšiu cestu po úžasnom behu Juniper Springs Run.

Run je stredne pokročilý pádlový chodník v národnom lese Ocala od miesta štartu pri hlavných prameňoch v rekreačnej oblasti Juniper Springs cez divočinu Juniper Prairie až po výstup na most Highway 19 Bridge. Tento 7-míľový jednosmerný výlet môže trvať 3,5 až 5 hodín.