9 najlepších spôsobov, ako udržať nohy v teple pri rybolove na ľade

Nič nestrpí deň na ľade tak, ako keď máte studené nohy. Ak chcete chytiť viac rýb, naučte sa mať nohy v teple pri love na ľade, aby ste mohli zostať vonku dlhšie.

Možno sa to ľahšie povie, ako urobí, ale existuje veľa spôsobov, ako poraziť chlad a vrátiť trochu tepla do prstov na nohách.

V tomto článku uvádzame 9 najlepších metód, ako izolovať, zahriať sa a zabrániť tomu, aby studené nohy skrátili vaše dobrodružstvo pri love na ľade.

Tu je rýchly zoznam 9 najlepších spôsobov, ako udržať nohy v teple pri rybolove na ľade.

 1. Zdvojnásobte ponožky
 2. Noste nepremokavé, zateplené topánky
 3. Udržujte svoje nohy v suchu pomocou vlhkejších sacích vložiek alebo prášku na nohy
 4. Pridajte ohrievače prstov
 5. Držte nohy mimo ľadu
 6. Najprv zahrejte svoje jadro
 7. Vyskúšajte plastové vrecká (naozaj to funguje!)
 8. Urobte nejaké cvičenia
 9. Nastriekajte na antiperspirant

1. Zdvojnásobte ponožky

Rovnako ako obliekanie ďalšieho svetra, pridanie ďalšej vrstvy ponožiek udržuje tieto malé prsty v teple a pohodlí.

Nestačia však hocijaké ponožky. Investujte do dobrých ponožiek z vlny alebo vlnenej zmesi, ktoré sú určené do nízkych teplôt. Nikdy nenoste bavlnu. Bavlna zadržiava vlhkosť na nohách a neposkytuje dostatočnú izoláciu.

Akokoľvek prospešný môže byť druhý pár ponožiek, môže to byť aj súčasť problému. Pre druhú vrstvu použite nadrozmerné ponožky a obujte si čižmy primeranej veľkosti podľa počtu ponožiek na nohách.

V opačnom prípade príliš veľký tlak na nohy blokuje krvný obeh, čo vedie k znecitliveniu prstov a studeným nohám.

2. Noste nepremokavé, zateplené topánky

Nikdy nepodceňujte výhody dobrej obuvi. „Unca prevencie stojí za libru liečby“, ako hovorí staré príslovie. Vodeodolné čižmy s dostatočnou izoláciou sú v prvom rade tým najlepším spôsobom, ako predísť chladu na nohách.

Prechádzať sa snehom a vŕtať ľadové diery je mokrý a studený biznis. Nedá sa to obísť, ak chcete chytať ryby vo vode nižšie.

Tu sú niektoré kľúčové vlastnosti pri výbere topánok na rybolov na ľade.

 • Získajte hrubú gumenú podrážku pre lepšiu izoláciu od ľadu.
 • Poobzerajte sa po vysokých topánkach, aby voda nestriekala cez vrch.
 • Vyhnite sa koži, pretože chlad ju robí stuhnutou a spôsobuje pretekanie švov.
 • Vyskúšajte zateplené gumáky. Jeden z mála štýlov topánok, ktorý je skutočne vodeodolný.
 • Získajte dobré vložky pre zvýšenú izoláciu.
 • Kúpte si o 1 číslo väčšie, aby sa do nich zmestilo viac ponožiek.
 • Vyberte si topánky s 800-1000 gramami izolácie.
Čítať  Ako idete do kúpeľne na lodi

Bez ohľadu na to, aké topánky si vyberiete, je dôležité, aby vaše nohy zostali v suchu. Mokré nohy sú studené nohy.

Pre dámy loviace ryby na ľade som zistil, že pánske čižmy sú výrazne teplejšie ako dámska verzia. Jednoducho zistite veľkosť svojej pánskej obuvi.

Toto sú naše topánky na lov na ľade a ešte nás netrápia studené nohy!

Lakrosový pánsky aero izolátor 14″: Tieto pohodlné, zateplené, 100% nepremokavé gumené čižmy sú skvelé pre každého, pretože mäkká horná časť topánky umožňuje prichytenie presne na veľkosť vašej nohy. Už žiadne veľké široké čižmy, dámy! Taktiež vás nepichnú do nohy, keď sa krčíte alebo sedíte pri rybolove.

Vysokovýkonné pánske zimné čižmy Muck Arctic Sport Rubber: Tieto 100% nepremokavé, zateplené, flísom podšité gumené čižmy sú ideálne na vrhanie vody pri vŕtaní ľadových dier. Udržia vaše chodidlá a nohy v teple po celý deň v mrazivých teplotách.

3. Udržujte nohy v suchu

Okrem nepremokavých topánok musíte mať nohy suché aj zvnútra. Pot môže znamenať, že máte teplé nohy, ale rýchlo prechladnete. Akokoľvek neintuitívne to znie, ponožky vlhké prebytočnou vlhkosťou vedú k studeným nohám.

Ponožky odvádzajúce vlhkosť alebo vložky do ponožiek zmierňujú problém spotených nôh tým, že odvádzajú vodu od pokožky. Vaše nohy zostanú dlhšie v teple. Pre dodatočnú ochranu pridajte na nohy pred obutím ponožiek trochu prášku na nohy.

Ak zistíte, že sa vám nohy príliš zahrievajú, možno budete chcieť znížiť zadržiavanie tepla znížením ponožiek alebo používaním topánok s menšou izoláciou. Ide o delikátnu rovnováhu, ktorá udrží vaše nohy v správnej teplote.

4. Používajte ohrievače prstov

Keď teploty klesnú pod nulu a vietor kvíli po ľade, skúste použiť ohrievače prstov.

Čítať  8 najlepších jazier na úlovok Channel Catfish v štáte Washington

Individuálne balené ohrievače ako HotHands Insole alebo Toe Warmers vydržia až 12 hodín. Sú ideálne pre stacionárnych rybárov. Ak je pre vás nepríjemné chodiť, skúste si ich obliecť po tom, ako sa dostanete na miesto lovu na ľade.

Dávajte pozor, aby ste si oteplovačkami neprehriali nohy a nespôsobili potenie. Najlepšie sa ušetria na najťažšie dni na ľade.

5. Držte nohy mimo ľadu

Položením nôh na ľad sa z vašich nôh uvoľňuje cenné teplo. Dokonca aj s podrážkami a extra ponožkami je na ľade chladno.

Rád dávam svojim nohám možnosť zahriať sa tak, že medzi ne a ľad dám niečo. Drevená doska, penová podložka alebo kus koberca sú jednoduchou možnosťou, ako znížiť chlad.

Keď lovíte vo výklopnom prístrešku, skúste na ľad položiť gumenú podložku na dvere. Nielenže udrží vaše nohy v teple, ale poskytuje dobrú platformu na kľačanie, keď naberáte dieru alebo chytáte rybu.

6. Najprv zahrejte svoje jadro

Prirodzenou obranou nášho tela v chlade je odvádzanie tepla z končatín, aby sa zachovala funkcia vnútorných orgánov. Opak je pravdou, keď sa vaše jadro príliš zahreje. Extra krv sa pumpuje do vašich končatín, aby vás ochladila.

Ak chcete nohy v teple, zamerajte sa na zahriatie jadra. Oblečte sa primerane podmienkam. Na zabezpečenie čo najlepšej tepelnej izolácie použite systém vrstvenia.

Dlhá spodná bielizeň ako inteligentná vlna je dokonalou základnou vrstvou. V kombinácii s fleecovou vrstvou a nepremokavou zateplenou bundou bude vaše telo dobre chránené pred poveternostnými vplyvmi.

Nezabudnite na hlavu. Odkrytá hlava stráca veľké množstvo telesného tepla. Prikryte teplou čiapkou. Určite si zapchaj aj tie uši.

Keď ste správne oblečený, extra teplo sa dostane do vašich nôh a rúk.

Stále nie je dosť teplo. Pridajte viac tepla do svojho jadra pitím horúceho nápoja. Zbaľte si termosku s kávou, čajom alebo kakaom a vaše prsty na nohách sa vám poďakujú.

7. Vyskúšajte plastové vrecká

Môže sa to zdať hlúpe, ale plastové tašky na potraviny skutočne poskytujú vašim nohám obrovskú izoláciu.

Čítať  Ako úspešne lietať s rybami z pobrežia

Položte tašku na bosé nohy a potom ponožky. Plast vytvára parný zámok, ktorý zachytáva teplý vzduch pri pokožke. Aj keď sa vám potia nohy, vlhkosť je teplá. Podobne ako neoprénový oblek chráni potápačov.

Ak nič iné, je to najlacnejší spôsob na tomto zozname, ako získať teplejšie nohy. Skúste to, keď sa nabudúce vydáte na ľad.

8. Urobte nejaké cvičenia

Keď sa uhryznutie spomalí, odložte tyč a využite tento čas na zahriatie cvičením. Pracujúce svaly vytvárajú teplo.

Zahriatie prstov na nohách trvá len minútu alebo dve jednoduchého cvičenia. Robte cviky, ktoré zapájajú veľké svalové skupiny, aby ste za svoje peniaze dostali čo najväčšiu ranu.

Drepy pracujú na všetkých najväčších svaloch nôh, ktoré efektívne generujú teplo. Na vytvorenie tepla a rozprúdenie krvi stačí 10 alebo 12 drepov s vlastnou hmotnosťou. A zatiaľ čo to robíte, môžete skutočne zahryznúť.

9. Nastriekajte na antiperspirant

Antiperspirant na nohy? Neveril som, že tento trik bude fungovať, kým som to neskúsil minulú zimu. Rýchly sprej s antiperspirantom v podpazuší zabraňuje poteniu nôh na 6 hodín alebo viac. Moje suché nohy zostali v teple a ako bonus navyše aj lepšie voňali!

Spodný riadok

Nikto nemá rád studené nohy. Vyhnite sa zničenému rybárskemu výletu na ľade tým, že si budete chrániť nohy. Váš deň na ľade bude trvať dlhšie a bude produktívnejší. Vyskúšajte niekoľko z týchto trikov, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to