9 najlepších prútov na ľad, ktoré sa skutočne oplatí kúpiť

Asi je fér povedať, že rybári na ľade sú banda narkomanov. Milujeme všetko náčinie, sklápače, vrtáky na ľad a blikače. Zo všetkého najviac však milujeme zbieranie sortimentu udíc na ľad. Prúty na jigging, prúty na deadstick a dokonca aj prúty na ľad na rôzne druhy.

Najväčšou výzvou je nájsť tie najlepšie ľadové prúty medzi množstvom hlupákov. Dnešní rybári sú zaplavení nespočetnými ponukami. Našou úlohou je prekonať triky a nájsť skutočné drahokamy.

Pretriedil som svoj spravodlivý podiel udíc na ľad, aby som objavil to najlepšie. Od rozpočtu až po špičkovú zákazku, podelím sa o môj výber 9 najlepších rybárskych prútov na ľade, ktoré sa skutočne oplatí kúpiť.

1. Najlepšie pre viac druhov: Fenwick HMG

Pripraviť sa na rybolov na ľade znamená byť pripravený na všetko. Či už sa zameriavate na pstruhy, ostrieže, ostrieže alebo bolene, buďte pripravení chytiť ich všetkých na viacdruhových jazerách. Buďte pripravení na akúkoľvek rybu s ľadovým prútom Fenwick HMG.

Ľadové prúty Fenwick HMG sú vyrobené s ohľadom na kvalitu. Môžu sa pochváliť super citlivými karbónovými blankmi a prvotriednymi očkami z nehrdzavejúcej ocele s vložkami z oxidu hliníka. Balenie dopĺňa atraktívna korková rukoväť a odolné sedlo navijaka.

Pokiaľ ide o ťahanie rýb cez ľad, ľadové prúty HMG majú dostatočnú chrbtovú kosť na to, aby pretiahli cez ľad mohutné bolene a dravé pstruhy. Karbónové blanky Fenwick zároveň registrujú aj tie najjemnejšie zábery panciera.

Pridaj jarný bobber pre zvýšenú citlivosť a máte ľadový rybársky prút, ktorý zdolá celé spektrum rýb. Uprednostňujeme 27” stredný ľadový prút Fenwick HMG pre maximálnu všestrannosť. Jeho talent zaostáva len vtedy, keď si prídu zahrať trofejné jazerné pstruhy a šťuky.

2. Najlepšie pre panfish: St. Croix Legend Black Ice

Ak existuje nejaký prút, ktorý robí čest svojmu názvu, je to prút St. Croix Legend Black Ice. Legend už roky vyniká ako jeden z najlepších ľadových prútov na detekciu najľahších možných záberov panfish.

Náruživí rybári na lov pancierových rýb majú výber náradia na lov na ľade až po vedu. Nie je teda divu, že prúty St. Croix’s Legend Black Ice sú obľúbené. Zúžené karbónové blanky dodávajú každú vibráciu dole cez sedlo navijaka vlastnej kvality priamo do vašej ruky. Budete cítiť každé škubnutie vašej návnady.

St. Croix posúva detekciu záberu na novú úroveň s integrovaným pružinovým bobberom z nehrdzavejúcej ocele. Ak na váš jig dýcha hulvát, ostriež alebo modrák, budete to vedieť. Svetlá guľôčka vám pomôže vidieť záber aj v extrémnych podmienkach. St. Croix by mohol vylepšiť nastavenie použitím titánovej pružiny s väčším prstencom, aby odolal mrazom.

3. Najlepšie pre zimomriavky: St. Croix Mojo Ice

Len málo rýb priťahuje pozornosť rybárov na ľade, ako je tloušť, čo znamená, že na trhu je veľa možností prútov. U nás jeden prút vynikal svojou kvalitou a všestrannosťou na zdolávanie všetkých veľkostí. Tým prútom je St. Croix Mojo Ice.

St. Croix odviedol majstrovskú prácu, keď spojil pevné karbónové blanky so špičkovými očkami a odolnou EVA penovou rukoväťou. Navyše, skeletonizovaná rukoväť dodáva citlivosť a pocit, ktorému sa väčšina ostatných prútov nemôže rovnať.

Čítať  Všetko, čo potrebujete vedieť o Darkhouse Spearfishing

Je to vyvážený prút, ktorý poskytuje vynikajúce ovládanie jigu pri zachovaní schopnosti nasadenia háčika pri hĺbke tŕňa. Navyše, sila v základni prúta je schopná vyviesť trofeje nahor cez ľad.

Zatiaľ čo St. Croix Mojo Ice vyniká v každej technike jiggingu, sklame každého, kto hľadá prút na deadstick. Napriek tomu je St. Croix Mojo Ice vynikajúcou voľbou pre všetkých rybárov na ľade.

4. Najlepšie na skladované pstruhy: 13 Výrobca rybárskych vdov

Lov pstruhov na ľade si vyžaduje prút, ktorý je citlivý a zároveň silný. Nedajte sa oklamať. Nie všetky nasadené pstruhy sú malé. Naskladnené pstruhy môžu nasledovať ľahké zábery peria s pľuzgiermi, ktoré zaťažujú aj tie najlepšie prúty.

Výkonné pstruhy, ktoré tlačia 5 libier alebo viac, sú hrsťami pre každý prút. Avšak, 13 Fishing Widow Maker je pripravený na túto výzvu. Je flexibilný, aby sa mohol ohnúť hlboko do základne, takže pstruh nebude hádzať háčik prudkým chvením hlavy. Špička je navyše dostatočne jemná na použitie jemných prípravkov a návnad pri každom údere.

Rovnako ako všetky jemné rybárske nástroje, aj 13 Fishing Widow Maker je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov. Každý komponent, vrátane diamantom potiahnutých očiek, grafitového blanku Toray a korkovej rukoväte, robí z tohto ľadového prútu špičkový výkon pre pstruhy. Použite 32-palcový stredný alebo stredne ľahký Widow Maker pre väčšinu aplikácií na pstruhy.

5. Najlepšie pre trofejné ryby: Konvergencia Shimano

Trofejné jazerné pstruhy a šťuky sú jedny z najväčších rýb, ktoré plávajú pod ľadom. Boj s 30 librovým jazerom alebo 42-palcovou šťukou na svojom panfishovom prúte je recept na katastrofu. Ak je vaším cieľom trofejné ryby, príďte dobre vyzbrojení prútom, aby ste ich zvládli.

Jedným z takýchto prútov pripravených na túto úlohu je ľadový prút Shimano Convergence. Medzi najobľúbenejšie veľkosti pre jazerné pstruhy a šťuky patrí 42” heavy power s rýchlou akciou. To vám umožní zhodiť veľké návnady potrebné pre hlbokomorské veľhady. Ťažká sila vám tiež dáva silu zaháňať pevné súpravy háčikov a hádzať mlátiace ryby do diery.

Najdôležitejšou vlastnosťou každého dobrého trofejného ľadového rybárskeho prútu je hlboký ohyb, ktorý zostáva zaťažený aj pri veľkých otrasoch hlavy. Konvergencia to zvláda pomerne dobre. Vzhľadom na cenu Shimano použilo na zostavenie tohto prúta kvalitný materiál. Ľadový prút Convergence je stroj na boj s rybami, ktorý dodáva silu, keď na tom záleží.

6. Najlepší rozpočet: HT Enterprise Ice Blue

Prúty HT Enterprise Ice Blue poskytujú úžasné možnosti lovu rýb za cenu, ktorá sotva odľahčí vašu peňaženku. S HT Ice Blue získate viac, než za čo zaplatíte, bez toho, aby ste mali nadýchanosť špičkových prútov. Tento sklolaminátový prút sa dobre hodí na panské ryby, malé pstruhy a dokonca aj na tloušťky s ľahkým náradím.

Pohodlná korkalónová rukoväť s pevnými držiakmi na navijak s čiernym krúžkom pomáha vytvoriť ergonomické rybárske nastavenie na celý deň na ľade. Jemné zahryznutie si ľahko všimnete vďaka super mäkkej hi-vis špičke. Navyše, ultraľahká akcia má dostatočnú silu na boj s väčšinou rýb do 18 palcov.

Čítať  Ako ľahko chytiť pstruha z pobrežia

Ak hľadáte lacný spôsob, ako si vyskúšať rybárčenie na ľade, alebo ak chcete pridať do svojho arzenálu druhý prút s deadstickom, prút HT Ice Blue je pre vás. Uvedomte si, že vodidlá na tomto prúte sú malé, takže pri love mimo chatrče je problémom zamrznutie. Stále je to však najlepší lacný ľadový rybársky prút, aký sme kedy našli.

7. Najlepší zvyk: St. Croix Custom Ice

Značka St. Croix opäť zarezáva v našom zozname najlepších rybárskych prútov na ľade. Ale nie je to bez dobrého dôvodu. Prúty St. Croix patria medzi najkvalitnejšie prúty, ktoré si môžu rybári kúpiť a St. Croix Custom Ice nie je výnimkou.

Ak chcete vlastný ľadový prút, ktorý je rovnako krásny ako smrtiaci, potom je tento prút pre vás. Vyberte si z 3 výkonných blankov v rôznych dĺžkach, aby vyhovovali vašej situácii a technike rybolovu.

Dostanete tiež hladkú rukoväť z deleného korku a nadrozmerné spätné očká REC, ktoré pustia ľad jediným pohybom. Keď cena nie je prioritou, vyberte si prút St. Croix Custom Ice a nebudete sklamaní. Nezabudnite si to pozrieť na Amazone, aby ste videli vlastnú konfiguráciu, ktorá vám bude vyhovovať.

8. Najlepšia kombinácia: Shakespeare Ugly Stik Gx2

Kombinácie prútov a navijakov pre rybolov na ľade získavajú na popularite. Keď všetko, čo potrebujete, je cenovo dostupný spôsob, ako začať, je ťažké prekonať pohodlie hotového balíka. Jedným z najlepších komb prútov a navijakov pre rybolov na ľade je Shakespeare Ugly Stik Gx2.

Nielenže je k dispozícii najobľúbenejšie kombo na rybolov na ľade, ale je to aj najlepšia voľba pre rybárov na ľade, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob, ako zacieliť na rozmanité druhy. Nerozbitný blank prútu Ugly Stiks je známy aj tým, že má super citlivú špičku, ktorá si báječne počína na panfish.

Pribalený kotúč nezapôsobí na nikoho, kto je zvyknutý na manipuláciu s kotúčmi vyššej kategórie. Stále je však dostatočne funkčný pre každého začínajúceho rybára na ľade. Cenou neprekonáte ľadový prút Shakespeare Ugly Stik Gx2.

9. Najlepšia nová značka: Frostbite Co. Ice Rod

Napriek desaťročiam vývoja rybárskych prútov na ľade je stále dostatok priestoru pre inovácie. Všetko od špičkových zákazkových obchodov až po zavedené značky súťaží o nájdenie nových udíc na ľad, ktoré si zamiluje každý rybár.

Medzi najlákavejšie nové spoločnosti s rybárskymi prútmi na ľade patrí Frostbite Co. Frostbite Co., ktorú založili rybárske hviezdy Youtube, má kult, ktorý smeruje k mainstreamu.

A nie je to len moment slávy, ktorý poháňa marketing tejto spoločnosti. Tvorcovia Frostbite Co. zostavili celý rad prútov, ktoré skutočne vyhovujú tomu, čo chcú vášniví rybári na ľade. Existuje množstvo vlastných funkcií, vďaka ktorým sú tieto prúty silnými konkurentmi iných špičkových značiek. Nehovoriac o tom, že prúty Frostbite Co. sú cenovo výrazne nižšie ako podobné ponuky.

Čítať  Môžete použiť červy na rybolov na ľade (crawlery a wigglery)

Pozrite si naše kompletný prehľad ľadových rybárskych prútov Frostbite Co. na ľade aby ste videli, či sa vám budú páčiť tak ako nám.

Na čo si dať pozor pri výbere udice na ľad

Nájsť ten najlepší ľadový rybársky prút, ktorý by vyhovoval vašej konkrétnej situácii, nie je vždy jednoduché. Je toho veľa, čo treba zvážiť. Niekoľko faktorov, ako je druh, rybolovná technika, citlivosť, sila, dĺžka a kvalita, všetko závisí od informovaného rozhodnutia.

Poďme sa rýchlo pozrieť na všetky veci, na ktoré si treba dať pozor pri výbere toho najlepšieho prútu na ľad.

  • Druhy: Prvým faktorom pre zúženie vyhľadávania je druh rýb, na ktoré sa najviac zameriavate. Panfish vyžaduje úplne inú sadu vlastností v prúte ako severná šťuka. Začnite tým, že zistíte, ktoré ryby budú s najväčšou pravdepodobnosťou vaším obľúbeným lomom.
  • dĺžka: Zďaleka je dĺžka prúta to najťažšie, čo rybári pri výbere ľadového rybárskeho prútu dokážu zistiť. Väčšina rybárskych prútov na ľade je z nejakého dôvodu krátka, ktorému sme sa podrobne venovali v inom nedávnom článku. Či už lovíte vo vyskakovacom okne alebo uprednostňujete mobilitu, ľadová udica s dĺžkou od 28” do 36” je najuniverzálnejšia.
  • Moc: Výkon sa vzťahuje na ohyb tyče. Ťažké udice sú zamerané na veľké ryby a ľahké udice sú ideálne pre panfish a malé pstruhy. Nielen to, ale aj to, ako radi lovíte, by ste mali brať do úvahy pri výbere správneho výkonu. Ak radi používate veľké nástrahy a jigy, je lepšia tuhšia sila. Preferujete radšej taktiku jemnosti? Zvážte stredne ľahkú alebo ľahkú tyč.
  • Citlivosť: Citlivosť prúta je dôležitá najmä pre rybárov na tvrdou vodu. Predovšetkým preto, že mnohé druhy sú počas zimy oveľa menej agresívne. To platí najmä pre panfish. Vždy si zaobstarajte ten najcitlivejší prút, aký si môžete dovoliť, ak mierite na ostrieža alebo mrenu.
  • kvalita: Nie všetky prúty potrebujú tie najkvalitnejšie diely na úspešné vysadenie rýb na ľad. Ak však chcete od rybárskeho prútu na ľade dlhotrvajúcu spoľahlivosť, zaobstarajte si najlepšiu kvalitu, akú si môžete dovoliť. Veci ako vodiace vložky z oxidu hliníka, prémiové korkové rukoväte a karbónové alebo sklenené blanky najvyššej kvality vedú dlhú cestu k zlepšeniu vášho úspechu.
  • Sedlo navijaka: Ľadové rybárske prúty často nemajú zabudované sedlá navijaka. Namiesto toho si pevné korkové rukoväte vyžadujú pripevnenie cievky páskou alebo páskami. Nie ste si istí, čo preferujete? Prečítajte si náš článok, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, či sedlá navijaka sú lepšie ako páska na ľadové rybárske prúty.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to