9 najlepších paramotorov pre začiatočníkov, ktoré sú lacné a spoľahlivé

Ak ste v oblasti paramotorov začiatočník, je pochopiteľné, že pri kúpe paramotora nebudete vedieť, kde začať. Existuje veľa paramotorov a väčšina výrobcov povie, že majú najlepšie.

Tu je 9 paramotorov, ktoré sú skvelými začínajúcimi motormi:

 1. Nitro 200
 2. Minilietadlo Top 80
 3. Parajet Zenith
 4. Maverick
 5. Zväzok 3
 6. Falco
 7. Scout One
 8. Dobrodružstvo Scout NXT
 9. Vittorazi Moster 185*

Ak chcete paramotor, ktorý je lacný a spoľahlivý, poraďte sa so svojím trénerom, ak ho máte. Väčšina akadémií na výcvik paramotorov chce, aby ich študenti boli v bezpečí, a preto vždy navrhnú najlepší motor pre začiatok.

Sú tiež veľmi skúsení pri výbere najlepšieho a najspoľahlivejšieho motora pre seba. Vedia, o čom hovoria.

Ak však nemáte trenažér, tu sú niektoré z najpopulárnejších používaných motorov. Existujú rôzne modely a vylepšenia v závislosti od značky.

Teraz veľa ľudí ukazuje na tento zoznam a zdvihne obočie nad skutočnosťou, že nič z toho sa nepoužíva. Paramotorizmus je extrémny šport, ktorý je tiež veľmi drahý a naozaj nie je dobrý nápad začínať s obmedzeným rozpočtom. Ako už bolo povedané, môžete nájsť veľa použitých paramotorov, ktoré sú vo výbornom stave, ale buďte naozaj opatrní, kam vložíte svoju dôveru. Môžete získať naozaj staré vybavenie, s ktorým sa chystáte ohroziť svoj život.

Nitro 200

Toto je skvelý motor! Super spoľahlivý. Tento motor je veľmi ľahký. Je to o 55 libier s palivom vo vnútri. (bez paliva ide o to 42-45 libier) Dobre udržiavaný, tento motor vydrží cca 175 hodín bez štikútania. To nezaručuje, že váš motor vydrží tak dlho, ale je to možné.

Nitro 200 má hmotnostný limit cca 230 lbs. Aj keď by to pravdepodobne mohlo pojať viac, kvalita vášho letu sa zníži, ak pôjdete ťažší.

Tento motor je skvelým štartérom, pretože je nielen ľahký, ale má aj dobrý ťah; v závislosti od modelu, tj.

Poznámka: Každý nový motor bude stáť okolo $7 000 – 9 000 dolárov. Krídla stoja okolo 3000 – 4000 dolárov Nový.

Rôzne modely Nitro 200

Nové Nitro 200

 • náklady (Nový) : 6 795 dolárov
 • Ťah: 165 libier
 • Hmotnosť motora: 25 lb
 • Celková hmotnosť stroja: 42 lb

Nitro 200 „Delta“ horčíkový podvozok

„Delta“ má podobné vlastnosti ako New Nitro s niekoľkými úpravami a funkciami. Je stále ľahký, ale materiály použité na jeho výrobu sú trochu iné.

Treba si zapamätať, že kupované lietadlo musí vyhovovať vám váha výška, a vaša úroveň silu. Ak ste veľký muž, budete potrebovať niečo s trochu väčším ťahom.

Ak ste menšia osoba, budete potrebovať niečo ľahšie s jemným ťahom. Aj keď sú tieto modely skvelými modelmi, všetko bude závisieť od toho, čo dokážete zvládnuť.

„Tento horčíkový rám je tuhší a pevnejší ako letecký hliník, pričom je navrhnutý tak, aby vyhovoval rozpočtovým pilotom, ktorí si stále užívajú spoľahlivý stroj s vysokým pomerom výkonu a hmotnosti, ktorý je estetický aj ergonomický. “

AdventureToyStore.com

 • Cena (Nový): 7150 – 8050 USD
 • Hmotnosť motora: 44-47 libier
 • (Ostatné miery sú približne rovnaké ako New Nitro)
  Tipy pre začínajúcich bežcov

Podvozok Nitro 200 Titanium „Race V2“.

Bude to vyzerať dosť podobne ako „Delta“. Dôjde k niekoľkým zmenám v hmotnosti a cene, ale je to relatívne rovnaké. Je dôležité vziať do úvahy rozdiel v hmotnosti motora.

Pamätajte, že váha je dôležitá, pretože niektorí ľudia sú silnejší ako iní a majú lepšiu kondíciu. Pomer vašej hmotnosti a sily by mal byť schopný zvládnuť akýkoľvek paramotor, s ktorým manipulujete.

Po pristátí bude ťažké udržať sa na nohách, ak je váš motor príliš ťažký.

 • náklady (Nový): 7 945 – 8 745 USD
 • Hmotnosť motora: 42-45,5 libier
 • (Ostatné miery sú približne rovnaké ako New Nitro)

“…[has]…tvarované tyče uchytenia motora pre lepší komfort a menší prenos vibrácií, lepšia geometria, pevnejšie a jednoduchšie uchytenie tyčí kyvného ramena a zvýšené bezpečnostné rezervy vrtule.“

AdventureToyStore.com

Minilietadlo Top 80

Tento motor je veľmi ľahký, čo znamená, že je skvelý pre tých, ktorí toho toľko neunesú. Chôdza s ním na chrbte je hračka a vzlietnutie je celkom jednoduché.

Poznámka: Ak sa ojazdený motor predáva za menej ako polovicu trhovej ceny, pravdepodobne strácate určitú kvalitu. Nekupujte krídlo za menej ako 1500 dolárov alebo motor za menej ako 4000 dolárov.

 • náklady (Nový): asi 5200 dolárov
 • Hmotnosť motora: 39,5 libier
 • ťah: 128 libier

Miniplane Top 80 je celkom spoľahlivý model. Pri správnej údržbe vám vydrží dlho. Ide o pomerne obľúbený model pre svoje nízke vibrácie a spotrebu paliva. Jeho časti sú tiež ľahko dostupné.

Parajet Zenith

Skvelá vec na Zenithu je, že je veľmi prenosný. Je oveľa ľahší ako Volution 3 a má plne CNC opracovaný rám.

Na Zenite nie sú žiadne ručne vyrábané diely. Všetko to robí stroj, ktorý je dobrý, pretože zaisťuje bezpečnosť a presnosť.

 • náklady (Nový): 4 575,00 – 9 300,0 USD
 • Kapacita paliva: 12,5 l (3-3,5 hod.)

Môžete ho demontovať len toľko, aby sa zmestil do vášho auta, alebo ho môžete demontovať úplne bez použitia akéhokoľvek náradia.

Dobrá vec na tom je, že keď cestujete, môžete ho rozdeliť do niekoľkých kufrov, aby vyhovovali špecifikáciám cestovania lietadlom. Takže je to skvelé na cestovanie.

Príkladom týchto skvelých funkcií je, že ak by ste ohýbali alebo zlomili akékoľvek kusy, (pokiaľ máte náhradné), môžete ich ľahko vymeniť na poli, pretože nie sú potrebné žiadne nástroje

Maverick

Montáž pre tento paramotor je jednoduchá. Rám je veľmi tuhý a pevný, aj keď je o niečo tenší, ako zvyčajne uvidíte.

Rám je vyrobený z titánu, ktorý vyzerá naozaj dobre. Všimnite si, že výrobca hovorí, že tento model je pre stredne pokročilých.

  Čo robí Jack Plate na basovom člne?

Je to však tu v tomto zozname, pretože je to skvelý model. Môžete si tiež vybrať motor, ktorý sa zmení, či je to stredný alebo nie.

 • náklady (Nové): 8 125 USD
 • Kapacita paliva: 10 l (2-2,5 hodiny)
 • Hmotnosť motora: 54 libier

Pri výbere je dôležité vziať do úvahy množstvo rôznych značiek a modelov paramotorov. Všetky spomenuté paramotory nepredávajú len ich výrobcovia, ale predávajú sa aj z druhej ruky.

Je dobré zvážiť kúpu z druhej ruky, pretože paramotor je už rozbitý a začiatočník sa s ním ľahšie naučí. Kúpiť nový sa oplatí len vtedy, ak ste skúsený pilot.

Poznámka: Maverick je jeden z najkvalitnejších paramotorov, aké si môžete kúpiť a lieta ako sen.

Za aktuálnu cenu Maverick Paramotor kliknite sem.

Zväzok 3

Tento je naozaj silný, takže na to pamätajte, keď hľadáte paramotor na nákup. Vďaka tomu je skvelým začiatočníkom, pretože dokáže zvládnuť veľa veľkých nárazov.

 • náklady (Nový): $4,328
 • Kapacita paliva: 14 l (3-3,5 hodiny)
 • Hmotnosť motora: 66 libier

Nie je veľmi svetlý, takže to môže byť problém. Niektorí však hovoria, že je dobré začať s motorom, ktorý je ťažší, aby ste získali silu v nohách. Zistíte, že keď prepnete motory, budete môcť lietať lepšie ako predtým, pretože motor nie je taký ťažký.

Pre aktuálnu cenu a dostupnosť 3. diel kliknite sem.

Falco

Falco je jedinečný od ostatných, pretože má kolesá. Existuje tiež možnosť mať dve sedadlá namiesto jedného. Falco je trojkolka a hoci je drahá, $3 150 sa oplatí kúpiť.

Možno bude pre vás ťažšie lietať s dvoma ľuďmi ako s jedným, ale toto je dobrá voľba, ak vám nevadí lietať s inou osobou alebo by ste chceli ísť s niekým hore.

Môže to byť dobrá voľba pre začiatočníkov, najmä pre tých, ktorí sú nervózni z prvého lietania v paramotore. Tento model možno nebudete chcieť, ak túžite po bežeckom zážitku, pri ktorom sa vaše nohy ladne zdvihnú zo zeme.

Výhodou tohto špeciálneho modelu je, že nemusíte bežať, aby ste vzlietli. Niektorí ľudia radšej nemajú pri behu niečo pripútané na chrbte. Falco je skvelý pre tých jednotlivcov, ktorí chcú jazdiť bez hmotnosti. Je to viac relaxačné a oveľa menej stresujúce.

Veľa ľudí naozaj miluje trojkolku a ja viem, že ja ju preferujem. Pre vaše telo to značne uľahčuje prechod zo zeme do neba.

Za aktuálnu cenu Parajet Falco kliknite sem.

Scout One

Skautský má skvelú spätnú väzbu od vetroňa, dobrú ergonómiu, vyvážený dizajn a váš letový postup je rýchlejší. Vydrží dlho a ak chcete, môžete neskôr vykonať upgrade.

 • náklady: $3 750
 • Kapacita paliva: 12-18 l

„Musím povedať, že lietanie bolo ako droga. Letel som s ním len raz, ale nemohol som na to prestať myslieť a bolo to jednoducho SPRÁVNE. Cíti sa tak blízko k voľnému lietaniu, ako by som kedy od motora očakával. Veľmi pekné.“

Skautský zákazník

Scout One má hybridné tyče. Hybridné tyče sú skvelé pre freestyle, acro a termiku. Mnohí hovoria, že pocit z lietania je tak blízko k voľnému lietaniu, ako sa len dá.

  Najčastejším chybám, ktorým sa treba vyhnúť pri batohu/turistike

Videl som chlapa ísť cross country v jednom z nich a bežalo to skvele. Celý deň jazdil a zastavil sa len na benzín a jedlo. Po turbulencii bol dosť unavený, ale niektoré menšie paramotory by takúto cestu nezvládli. Ak sa rozhodnete pre svoj prvý paramotor, nebudete sklamaní.

Tento model má tiež veľký výber motorov, ktoré je možné naň umiestniť. Toto sú vaše voľby motora pre tento:

 • Vittorazi Moster Plus (podrobnejšie spomenuté o niečo skôr)
 • Atóm 80
 • Polini 250
 • Corsair Blackbull 235

Pre bližší pohľad a aktuálnu cenu Scout One Paramotor kliknite sem.

Dobrodružstvo Scout NXT

Tento model je upgrade na Scout One. Rám je dokonale vertikálny, aby ste sa cítili pohodlne ešte pred vzlietnutím. Akonáhle vzlietnete, rám zostane v naklonenom uhle pre pohodlie.

 • náklady: $4 850
 • Kapacita paliva: 19 l

Výber začínajúceho paramotora je len o vašich preferenciách. Väčšina paramotorov je veľmi podobná v tom, ako fungujú s malými zmenami pre pohodlie, rýchlosť, hmotnosť atď.

Všetko je o tom, čo dokážete zvládnuť a čo hľadáte.

Do tohto modelu sa ľahko nastupuje a vystupuje. Hlavný popruh dosky sedadla je posuvný cez očko, ktoré umožňuje sedadlo úplne sklopiť. Doska sedadla vás bude nasledovať, keď budete zdvíhať kolená, aby ste sa dostali dovnútra a von.

Hmotnosť tohto modelu bola presunutá do pása a nie do úrovne ramien. Vďaka tomu je batoh na dotyk ľahší.

Vďaka rozloženiu hmotnosti môžete bežať rýchlejšie. Môžete rýchlejšie bežať a rýchlejšie vstať do neba.

Môžete nájsť Scout NXT Paramotor tu.

Vittorazi Moster 185

Toto je len motor, ale mnohé z paramotorov majú možnosť mať tento motor namontovaný. Viem, že to nie je paramotor, ktorý stojí sám o sebe, ale keďže sa používa na mnohých modeloch, našiel som si chvíľu na vysvetlenie.

Ak chcete jazdiť štýlovo, tento model je vyrobený tak, aby bol tichší a spracovaný tak, aby sa do neho nedostali cudzie predmety a zničili motor. Je to pre vás bezpečnostný prvok a zároveň je to funkcia, ktorá zvýši životnosť vášho paramotora.

Poznámka: Pri kúpe ojazdeného motora si musíte dávať pozor na to, ako nízko pôjdete pri kúpe. Nechcete kupovať motor, ktorý zlacnel viac ako o polovicu.

Jedinečnou vlastnosťou Vittorazi je konštrukcia vrtule. Vďaka tomu, ako je skonštruovaný, sa točí oveľa rýchlejšie ako vaša priemerná vrtuľa. Práve tvar umožňuje pohyb vrtule vyššou rýchlosťou.

Tento model je hladký, nedotknutý a všade okolo efektný. Dobre jazdí a je vyhľadávanou voľbou pre motor.