8 najlepších jazier na úlovok Channel Catfish v štáte Washington

Zdá sa, že lov sumcov vo Washingtone je pre väčšinu rybárov vždy v pozadí. Vo väčšine prípadov sumce vyvolávajú obrazy poslušných obyvateľov dna, ktoré nestoja za námahu.

No, pre dôvtipných rybárov medzi nami, toto je vaša šanca dostať sa do jedného z najviac nevyužívaných lovísk v štáte Washington, do kanála sumca. Títo nenásytní predátori sú všetko, len nie poslušní. Dokonca aj ťažký prút a húževnatý vlasec sú podrobené skúške po zaseknutí do mačky s veľkým kanálom.

Podľa WDFW je vo Washingtone známych 45 rybníkov, jazier a riek, ktoré obsahujú loviteľné kanálové sumce; 29 z nich bolo na sklade pred 10 až 20 rokmi a teraz produkuje obrovské kanálové mačky.

Ako jediný druh sumca vo Washingtone s rozoklaným chvostom sa dá sumec v kanáli ľahko rozlíšiť, ak vás nepresvedčí samotná veľkosť. Sumec môže žiť 15-20 rokov, presahovať dĺžku 30 palcov a vážiť viac ako 30 libier. Štátny rekord, ulovený na jazere Terrell v auguste 2019, vážil 37,70 libier.

Aby sme vás dostali na vodu a lovili rýchlejšie, zúžili sme zoznam na našich najobľúbenejších. Nie všetky jazerá na tomto zozname vytvoria ďalší štátny rekord, ale dajú vám šnúru plnú lahodných sumcov.

Tu je našich 8 obľúbených kanálových sumcových vôd v štáte Washington:

  1. Ružové jazero
  2. Zelené jazero
  3. Jazero Wallula
  4. jazero Terrell
  5. Jazero St. Clair
  6. Jazero slobody
  7. Jazero Sprague
  8. Medvedie jazero

1. Ružové jazero

178 akrov jemnej kanálovej sumcovej vody leží ukrytých nad severným brehom jazera Chelan, menej ako 2 míle od mesta Manson. Roses Lake má verejný prístup k člnu, prístavisko a veľké parkovisko na juhozápadnej strane jazera pri Green Avenue. Kvôli súkromnému majetku a tŕstiu, ktoré lemuje takmer celú cestu okolo jazera, je bankový rybolov takmer nemožný.

Odporúčame vydať sa smerom k severnému koncu jazera. Prepracujte sa pozdĺž okrajov, ktoré vyhadzujú preč od buriny. Stink Creek opúšťa Roses Lake 300 stôp od spustenia lode a prechádza cez Dry Lake na svojej ceste k jazeru Chelan tesne cez kopec.

Ryby v 15-20 stôp vody koncom leta a začiatkom jesene, pretože mačky budú pod termoklinou v chladnejšej vode. Keď sa blíži tma, postupne presúvajte návnadu do plytkej vody. Tieto príležitostné kŕmidlá sa pohybujú po plytkých okrajoch lemovaných trstinou a hľadajú v noci krmivo.

V tomto jazere sú vysadené sumce z kanála a môžete očakávať, že 2-5 ročné ryby budú v rozmedzí 16-24 palcov s rybami až do hmotnosti 20 libier. Denný limit je 5 rýb bez minimálnej veľkosti chovu.

Kanálové sumce v Lake Roses tvrdo bojujú a ich chytanie je vzrušujúce. Buďte opatrní, keď idete chytiť a držať tieto ryby, pretože majú tri ostré ostne, ktoré zanechajú škaredé rezy. Držte ich tesne pri hlave, aby ste sa vyhli tŕňom na prednej strane každej prsnej plutvy a prednej hrane chrbtovej plutvy. Menšie ryby sú nebezpečnejšie, pretože majú tendenciu sa viac otáčať.

2. Zelené jazero

Green Lake je jediné jazero zásobené kanálovými sumcami v okrese King. Green Lake sa nachádza vedľa Zoo Woodland Park v Seattli a ponúka oveľa viac ako len možnosti rybolovu. Cesta dlhá 2,8 míle, ktorá obklopuje jazero s rozlohou 250 akrov, je rušným miestom na cvičenie pre miestnych obyvateľov a poskytuje vynikajúci prístup k pobrežiu pre rybárov.

Čítať  Môžete lietať s obyčajným rybárskym prútom

Bezmotorové člny, ktoré možno spustiť z brehu, sú povolené. Okolo jazera sa nachádzajú aj tri rybárske móla na severovýchodnom, východnom a južnom brehu.

Otvorené celoročne, očakávajte dobrý rybolov kanálových sumcov od mája do septembra. November až marec je chudobný, pretože teplota vody drasticky klesá, takže tieto teplovodné ryby sú pomalé. Toto zaburinené plytké jazero má ľaliové vankúšiky lemujúce západné pobrežie, ktoré poskytuje rybám jediný povrchový kryt. Zaparkujte svoju loď tesne pozdĺž okraja alebo pár stôp dovnútra a jednoducho spustite nastavenie priamo na dno alebo nahoďte pozdĺž okraja.

Posuvné platidlo nad trojcestným otočným nástavcom s jedným krátkym a jedným dlhým náväzcom zakončeným kruhovým háčikom chobotnice je také jednoduché, ako len môže byť. Medzi obľúbené návnady patria červy, krevety, pečeň, párky v rožku a čokoľvek iné páchnuce, pretože sumce sú dravce poháňané vôňou.

Vyhnite sa severovýchodnému rohu, ktorý je verejným kúpaliskom pri jazere.

Počas lovu kanálových mačiek máte tiež možnosť uloviť kapra, pstruha dúhového, ostrieža skalného, ​​pstruha potočného, ​​jalovca potočného, ​​zubáča veľkoústeho a slnečnicu tekvicovú. Zvýšte svoje šance pomocou dvojpólovej podpory. Denný limit pre sumca je 5 bez minimálnej veľkosti.

3. Jazero Wallula

Lake Wallula, tiež známy ako McNary Pool, je prvou časťou rieky Columbia, ktorá tvorí hranicu medzi Washingtonom a Oregonom. Počnúc priehradou Priest Rapids sa nádrž s rozlohou 26 273 akrov tiahne na juh k priehrade McNary Dam a zahŕňa aj 8 míľ od rieky Snake až po priehradu Ice Harbor. V rámci tohto regiónu sa ku Kolumbii pripájajú aj sútoky riek Yakima a Walla Walla.

Hladiny vody v tejto nádrži kolíšu, aby vyhovovali potrebám zavlažovania, čo následne ovplyvňuje rybolov. Marec až jún je najlepší čas na chytanie mačiek z kanála s teplou vodou. Tieto prirodzene sa rozmnožujúce sumce je možné uloviť po celý rok v dolných riekach Columbia, Snake, Yakima a Walla Walla, ale hlavná sezóna sa skutočne začína zmenšovať, keď sa blíži jeseň a teplota vody sa ochladzuje.

Medzi dobré miesta na začatie lovu kanálových mačiek patrí ústie rieky Walla Walla, oblasť Casey Pond-Burbank a po rieke Snake nad mostom Highway 12.

Ústie rieky Walla Walla River je známym horúcim miestom pre mačky.

Mnoho rybárov loví v noci páchnuce mäsové návnady a 20 libier sú bežné. V jazere Wallula ani v žiadnom z prítokov, ktoré sa do neho privádzajú, neexistuje žiadna veľkosť ani obmedzenie úlovku sumca v kanáli.

Medzi priehradou McNary Dam a mestom Richland je niekoľko pekných zariadení na spúšťanie lodí na strane Washingtonu aj Oregonu. Začiatky Hood Park a Columbia Park Marina vám poskytujú centrálny prístup a sú skvelým východiskovým bodom. Väčšina modelov má aj toaletné potreby. Severne od Richlandu sa primitívnejšie štartovacie miesta nachádzajú na Ringolde, parkovisku 7 Hanford National Monument a Vernita Bridge na Hwy SR-240.

Čítať  7 dôvodov, prečo by ste si mali kúpiť kajak na rybolov

4. Jazero Terrell

Ďaleko na sever, smerom ku kanadskej hranici, sa nachádza jazero Terrell, ktoré vytvorilo aktuálny štátny rekord v roku 2019. Ak máte záujem uloviť ďalší rekord sumca v kanáli, prečítajte si náš článok o uloviť rekordnú rybu takže keď príde čas, viete, čo máte robiť!

Toto jazero s rozlohou 321 akrov sa nachádza len 8 míľ západne od Interstate 5 a mesta Ferndale a je súčasťou Lake Terrell State Game Refuge. Ako také má nevyvinutý pobrežie, ale veľký rast ľaliových vankúšikov drží rybárov na brehu na uzde, s výnimkou blízkosti štartu lode WDFW a prístaviska na západnej strane.

Otvorené celoročne na rybolov, najlepší čas pre kanálové mačky je od mája do augusta, pričom s príchodom jesene sa zužuje. Sumce sú ľahko chytateľné ryby a potrebné vybavenie a návnada sú nenáročné na vašu peňaženku. Páchnuce návnady na dne fungujú najlepšie, ale o mačkách je známe, že útočia na basy, rotačky, zátky a návnady na vrchnej vode, pretože sú oportunistické/kŕmidlá. Dajte si na žihadlo 5 mačiek vo veľkosti jedákov a môžete to nazvať dobrým dňom.

5. Jazero St. Clair

Jazero St. Clair, ktoré sa nachádza v okrese Thurston, je jedným z najjedinečnejšie tvarovaných jazier na tomto zozname. Satelitný pohľad z GoogleMaps odhaľuje 233 akrov dlhých tenkých kanálov s mnohými zátokami, zátokami a bodmi. Uistite sa, že si pamätáte, ktorým smerom je spustenie lode, inak by ste ju mohli hľadať dlho po zotmení.

Takmer úplne obklopený domami je prístup k pobrežiu obmedzený na spustenie lodí WDFW a parkovisko. Vyžaduje sa Discover Pass. Vyjdite z Yelm Hwy SE na Rehklau Rd SE a choďte 1,5 míle k St. Clair Boat Ramps. Hlavná štartovacia a parkovacia plocha je na ľavej strane Rehklau Road a umožňuje prístup k dolnému a ľavému kanálu jazera.

Priamo cez ulicu je ďalšia rampa s prístupom k severovýchodnému prstu jazera. Vyberte si vhodnú rampu, aby ste skrátili čas cesty na tomto zakrivenom jazere.

V hĺbke viac ako 110 stôp je toto jazero známe najmä rybolovom pstruhov a kokanee. Rybolov je na jazere St. Clair otvorený po celý rok a na rozdiel od iných na tomto zozname je zacielenie sumcov v kanáli dobré po celý rok, najmä pozdĺž niektorých nezastavaných brehov! Opäť platí, že denný limit je 5, takže choďte do toho a chyťte dosť na rybí poter.

6. Jazero slobody

Toto jazero a jeho rovnomenné mesto, Liberty Lake, leží takmer na hranici Idaho priamo na východ od Spokane. Lov je otvorený len od 1. marcasv do 31. októbrasv. V marci prevláda úlovok pstruha potočného, ​​ale s príchodom teplejšieho počasia sa ujíma ostriež, ostriež žltý, jalec potočný a sumec kanálový. Plánujte špecificky zacieliť na mačky v júni, júli a auguste.

Čítať  Aká veľká je ľadová rybárska diera

Loď Liberty Lake Boat Launch sa nachádza na severnom konci na East 3rd Avenue a má 2 záchody. Parkovacia plocha je malá, iba 6 miest pre bežné vozidlá a 8 miest na prívesy lodí. Príďte skoro, aby ste si zaistili miesto.

Na juhovýchode, na druhom konci jazera, je Liberty Lake Regional Park. V parku sa nachádza kemping, viacero toaliet a verejná pláž s možnosťou kúpania.

Motorové člny sú povolené, preto vám odporúčame ísť pozdĺž okraja jazera, aby ste sa vyhli rýchlejším člnom a veľkým brázdam. Južný koniec jazera obsahuje najviac nevyvinuté pobrežie s okrajmi lemovanými burinou, ktoré poskytujú dobré úlovky sumcov v kanáli.

7. Jazero Sprague

Jazero Sprague je jedným z najväčších jazier na našom zozname s 1 760 akrov vody na preskúmanie. Celá dĺžka jazera je paralelná s I-90 a je len 2 míle od mesta Sprague.

Jazero je otvorené celoročne okrem vôd juhozápadne od juhozápadného cípu ostrova Harper Island je otvorené iba od 1. mája do 30. septembra a močiare na juhozápadnom konci jazera, vrátane Cow Creek až po Danekas Road, sú pre všetky druhy uzavreté. . Skontrolujte si aktuálne rybárske predpisy, či nie sú aktualizované a špeciálne pravidlá.

Očakávajte lov sumcov z kanála od apríla do októbra, pričom vrcholom sezóny bude jún a júl. Pstruh dúhový, zubáč veľkoústy, modrák, slnečnica a jalec potočný tiež okupujú tieto vody a ponúkajú bohaté možnosti rybolovu.

Sprague ponúka dobrú kombináciu brehov lemovaných burinou s mnohými malými ostrovmi a bodmi ideálnymi na prepadnutie sumcov.

Loď a prístavisko na jazere Sprague Public Access sa nachádza priamo oproti Harper Island. Na severovýchodnom konci jazera, Sprague Lake Resort ponúka karavany a stanové kempingy. Zostaňte cez noc, aby ste získali prístup k oblasti spustenia lodí a rybolovu na brehu.

8. Medvedie jazero

Posledným z nížinných jazier na našom zozname je Medvedie jazero. Toto malé jazero s rozlohou 29,5 akrov sa nachádza medzi Chattaroy a Milánom na Hwy 2 v okrese Spokane a je súčasťou regionálneho parku Bear Lake. Nie je možné spustiť čln, ale prenosné člny, ako sú kajaky, sú povolené. Väčšina jazera je prístupná na pobrežný rybolov.

Denná zóna s parkoviskom, kúpeľňami, detským ihriskom a prístupom na pláž sa nachádza na západnej strane parku.

Upozorňujeme, že pre toto jazero platia osobitné pravidlá. Loviť môžu len deti do 15 rokov, starší rybári a rybári so ZŤP a určeným preukazom spoločníka kombajnu.

Medvedie jazero je každoročne zarybnené a poskytuje vynikajúcu príležitosť pre tých špeciálnych rybárov, ako uloviť nielen sumca v kanáli, ale aj pstruha dúhového, tolstolobika a ostrieža.

Záverečné myšlienky

Sumec v kanáli je rozšírený široko-ďaleko po celom štáte Washington, takže nájsť miesto blízko domova by nemalo byť ťažké. Pre celý zoznam 45 kanálových sumcov nájdete na Webová stránka WDFW.

Dúfame, že sa zúčastníte a užijete si tento zábavný a jednoduchý rybolov rovnako ako my!