7 vynikajúcich saní na rybolov na ľade

Keď ťaháte svoje nevyhnutné veci na rybársky výlet na ľade, sane to výrazne uľahčia. Sami hľadáte sane na rybolov na ľade. Uprednostnili by ste, keby boli sane ľahké, mali dobrú ťažnú kapacitu a nezničili sa. Ktoré sane na rybolov na ľade by ste si mali pozrieť?

Tu je 7 fantastických saní na rybolov na ľade, ktoré si môžete prečítať:

  • Rybárske sane na ľade Shappell Jet
  • Pelikán NOMAD 40
  • Rybárske sane na ľade Shappell Camo + kryt
  • Flexibilné ťahacie sane Flyer Winter Trek
  • Ťažné zariadenie Frabill Universal Shelter
  • Shappell JSR Jet Sled Jr.
  • Beavertail Sport Sled

Hoci každá z vyššie uvedených 7 saní na rybolov na ľade je sama o sebe skvelou voľbou, potrebujete len jednu. Vopred vám pomôžeme vybrať si ideálne sane na rybolov na ľade tým, že preberieme špecifikácie, materiály, nosnosť a cenu. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

7 najlepších sánok na rybolov na ľade

Rybárske sane na ľade Shappell Jet

Na začiatku nášho zoznamu sú naše najviac odporúčané sane na rybolov na ľade, Shappell Jet. V tomto zozname máme niekoľko sánok na rybolov na ľade Shappell, a to preto, že táto značka je známa svojimi vysoko kvalitnými sánkami.

Jet váži 12 libier a meria 54 palcov na dĺžku, 10 palcov na šírku a 25,5 palcov na výšku. Jet vyrábaný v Spojených štátoch (konkrétne v Michigane) má ultravysokomolekulárnu polyetylénovú alebo UHMWPE základňu.

UHMWPE je obľúbený pre svoju pevnosť (až o 40 percent pevnejšiu ako už aj tak veľmi odolná aramidová priadza) a odolnosť proti opotrebeniu (ktorá je 15-krát lepšia ako dokonca uhlíková oceľ). Je nepravdepodobné, že by materiál praskol, čo je presne to, čo hľadáte v saniach na rybolov na ľade.

Bežce sú vylisované v spodnej časti Jetu, aby sa zvýšila jeho stabilita na zasnežených a zľadovatených povrchoch. Títo bežci tiež prepožičiavajú týmto saniam na rybolov na ľade ešte väčšiu silu, takže sa môžete na Jet spoľahnúť pri všetkých vašich každodenných potrebách rybolovu na ľade.

Shappell odporúča používať Jet predovšetkým na rybolov na ľade, ale hodí sa aj na prenášanie krmiva, pascí, palivového dreva a veľkej lovenej zveri, ako je jeleň. Používatelia povedali, že je prenosný na piesku, ale odporúčame držať sa ľadu a snehu.

Čítať  Môžete nosiť šperky v pozemnom hokeji?

Pelikán NOMAD 40

Za menej ako 50 dolárov Pelikán NOMAD 40 sú vynikajúce sane na lov na ľade. Sánky merajú 40 palcov x 22,5 palcov x 7 palcov.

Jeho konštrukcia z polyetylénu s vysokou hustotou alebo HDPE prepožičiava NOMAD 40 dostatočnú tuhosť, ktorú by sane mali udržať, ale nie natoľko, aby boli neohybné. HDPE je zvyčajne odolný voči UV žiareniu, takže vaše sane na rybolov na ľade by si mali zachovať čiernu farbu počas mnohých nasledujúcich sezón.

Najvyššia povolená nosnosť pre NOMAD 40 je 90 libier. Aj keď pri rybolove pod ľadom necestujete naľahko, pri tak veľkorysej nosnosti by ste nemali nechávať nič z vašich nevyhnutných vecí doma.

Steny týchto saní na rybolov na ľade sú vyššie ako priemer, aby sa zabránilo vyklopeniu vašich predmetov, keď ich naložíte. Pelican dokonca tvrdí, že NOMAD 40 sú vhodné sane na ťahanie detí po dvore alebo v miestnom parku. tie bezpečné vysoké strany.

Sledovacie koľajnice sú vylisované, aby udržali váš postup priamočiary. Koniec koncov, keď vláčite so sebou svoje vybavenie na rybolov na ľade, posledná vec, ktorú chcete robiť, je starať sa o to, aby sa sane pohybovali mimo trate.

Kanadské sane NOMAD 40 na ľadový rybolov obsahujú bočné lano určené na uchytenie nákladu.

Rybárske sane na ľade Shappell Camo + kryt

Povedali sme vám, že na tomto zozname uvidíte veľa saní na rybolov na ľade Shappell. Ďalší je ich camo ice fishing sánkyktorý môžete dostať do rúk za menej ako 100 dolárov.

Ľadové rybárske sane Shappell camo sú 54 palcov dlhé, 25 palcov široké a 10 palcov vysoké. Je vybavený polyetylénovou základňou, ktorá ho odlišuje od rybárskych saní Jet na ľade, s ktorými sme začali náš zoznam.

Polyetylén nie je celkom HDPE, ale je mu blízky. Vaše maskované rybárske sane na ľade by sa nemali poškriabať, ak s nimi narazíte do stromu alebo kameňa. Lisovaný behúň pod saňami im prepožičiava pevnosť a ľahkú prenosnosť.

Realistický maskovaný vzor nemusí prísť vhod pri rybolove na ľade, ale ak nosíte lovenú zver, oceníte tento vzor oveľa viac.

Našou najobľúbenejšou súčasťou týchto Sappellových ľadových rybárskych saní je, že obsahujú kryt. Kryt meria 25 palcov na šírku a 54 palcov na dĺžku a obsahuje 600-denierový polyester. Spoločnosť Shappell odporúča použiť kryt na ochranu vášho vybavenia pred snehom, snehom a dažďom.

Čítať  Naozaj potrebujem kompas pri batohu alebo celodennej turistike?

Flexibilné ťahacie sane Flyer Winter Trek

Pravdepodobne ste vyrastali so saňami Flexible Flyer alebo dvoma. Dôverujete značke pre spoľahlivosť, tak prečo nevyskúšať ich Ťahané sane Winter Trek pre vaše potreby nákladu na rybolov na ľade? Tieto sane sú produktom Amazon’s Choice a sú cenovo dostupné za menej ako 100 dolárov.

Sánky Winter Trek meria 60 palcov (5,5 stôp) na dĺžku, 6 palcov na výšku a 20 palcov na šírku a vážia iba 7 libier. Jeho živicová konštrukcia by sa na prvý pohľad mohla zdať krehká, no Flexible Flyer sľubuje, že materiál sa nerozbije. To by ti malo dať pokoj.

Vonkajší okraj je vystužený, aby sa zlepšila stabilita a pevnosť bočníc. Pozdĺž spodnej časti sú vylisované drážky, ktoré udržujú vaše sledovanie stabilné a isté. Drážky tiež prepožičiavajú saniam Winter Trek väčšiu pevnosť, čo je vždy dobré.

Dodávaná ťažná šnúra uľahčuje ťahanie týchto saní sem, tam a kdekoľvek. Flexibilný Flyer odporúča používať ťahacie sane Winter Trek na prepravu nákladu pri rybolove na ľade, ako aj na prenášanie palivového dreva.

Samozrejme, ak máte chuť zabaviť rodinu, do týchto saní Flexible Flyer sa ľahko zmestia dvaja dospelí alebo tri (alebo viac) deti na sánkovanie na dvore.

Ťažné zariadenie Frabill Universal Shelter

Čo tak ťahať svoje sane na rybolov na ľade na ťažnej tyči na ťažnom vozidle? V takom prípade by sa vám malo páčiť Univerzálne ťažné zariadenie na prístrešok Frabill.

Táto ťažná tyč má univerzálny dizajn, takže ju môžete pripojiť iba pomocou jedného kolíka. Má rozmery 35,4 palca x 6,6 palca x 2,2 palca a je dodávaný s kolíkom a ťažnou tyčou na ľahké pripevnenie k snežnému skútru alebo štvorkolke. Potom môžete byť na ceste!

Shappell JSR Jet Sled Jr.

Možno sa vám páčil Shappell Jet, o ktorom sme hovorili skôr v tomto článku, ale rozhodli ste sa, že je pre vaše potreby príliš veľký. V takom prípade by ste sa mali pozrieť na Shappell JSR Jet Sled Jr.čo je vhodne pomenovaná menšia verzia.

Čítať  Najlepšie zložené luky do 200 dolárov a náš obľúbený výber

Jet Sled Jr. má rozmery 21 palcov x 43 palcov x 8 palcov, takže je ešte ľahší a prenosnejší. Váži iba 6,2 libry, takže preprava na všetky vaše výpravy na ľad by nemala byť utrpením.

Mali by sme poznamenať, že Jet Sled Jr. nie je vyrobený z UHMWPE ako pôvodné ľadové rybárske sane Shappell Jet, ale skôr z polyetylénu. Už sme sa dotkli výhod polyetylénu, takže prechod z UHMWPE na polyetylén vôbec nie je poklesom.

Polyetylén je tiež lisovaný rotačne, vrátane bežcov. Tieto bežce zvyšujú stabilitu a silu Jet Sled Jr. rovnako ako v prípade OG Jet.

Vysoké strany znamenajú, že Jet Sled Jr. udrží všetok váš náklad na rybolov na ľade v bezpečí. Shappell spomína, že tieto sane sú tiež skvelou voľbou na prenášanie palivového dreva a poľovníckych potrieb. Keď neprevážate náklad, môžete použiť Jet Sled Jr. na ťahanie detí v snehu.

To znamená, že sane neobsahujú nákladné lano.

Beavertail Sport Sled

V niektorých prípadoch musíte pri rybolove na ľade priniesť len nejaký náklad. The Beavertail športové sane v takýchto situáciách príde vhod.

Tieto malé sane na rybolov na ľade s hmotnosťou 6 libier a šírkou 22 palcov, dĺžkou 44 palcov a výškou 9 palcov sú vyrobené z čistého polyetylénu. To znamená, že sane obsahujú predtým nedotknuté poly pelety.

Beavertail hovorí, že jednodielna konštrukcia ich športových saní je navrhnutá pre odolnosť, pevnosť, pružnosť a tuhosť, keď to potrebujete. Farba Marsh Brown je náročná na stratu na snehu, čo je ďalšie plus.

Aggressive Leading Edge vám pomôže ťahať vaše sane na rybolov na ľade cez hlboké a drsné počasie a terén bez obáv zo straty stability saní. Beavertail dokonca testoval športové sane v extrémnom počasí, vrátane chladného a horúceho počasia!

Sane sú dodávané s ťažným lanom pre jednoduchú prepravu kedykoľvek.

Záverečné myšlienky

Nákladné sane na rybolov na ľade nemusia stáť ruku a nohu, čoho dôkazom je 7 saní, o ktorých sme tu dnes diskutovali. Každá sánka stojí približne 100 dolárov a hoci sú niektoré drahšie, nie je to o veľa. Či už si vyberiete rybárske sane na ľade Shappell alebo sane od Beavertail alebo Flexible Flyer, nemôžete si vybrať zle!