7 skvelých pláží na šplhanie v Puget Sound

Poskytovanie čerstvých mušlí na váš stôl je zábavným a obohacujúcim zážitkom. Uchytenie si nevyžaduje veľa vybavenia ani peňazí. Jedinou nevyhnutnosťou je preukaz, lopata a vedro.

Predtým, ako vyrazíte, zvýšte šance vo svoj prospech tým, že sa uistíte, že idete na pláž, ktorá je známa dobrým klzákmi! Preskúmali sme a navštívili týchto 7 skvelých pláží v Puget Sound a nesklamú!

Washingtonské ministerstvo pre ryby a divokú zver uvádza na svojej webovej stránke 448 verejne prístupných pláží. O mnohých plážach nie je veľa známe o populáciách mušlí. Ušetrite si čas a frustráciu tým, že si urobíte malý prieskum predtým, ako sa vydáte na deň šklbania.

Môžete vyhľadávať z zoznam pláží (kliknutím na ‚Nájsť pláže‘ otvoríte celý zoznam) alebo môžete použiť interaktívnu mapu po otvorení jednej pláže a vizuálne vybrať inú pláž.

Tu je 7 najlepších verejných pláží dostupných v Puget Sound.

  1. Tidelands v Oaklandskom zálive
  2. Štátny park Potlatch/Potlatch DNR
  3. DNR-24 (Štátny park Harstine Island)
  4. North Bay (Case Inlet)
  5. Štátny park Twanoh
  6. Duckabush
  7. Dabob Broad Spit

Ako vždy, nezabudnite pred kopaním skontrolovať ministerstvo zdravotníctva a stav pláže WDFW.

1. Tidelands v Oaklandskom zálive

Úroda: Manilské mušle, východné softshellové mušle, ustrice

Nachádza sa v Mason County, Oakland Bay je 45 minút jazdy od Olympie. Najlepšie ulity sa nachádzajú v rezervácii Bayshore Preserve. Verejné parkovisko sa nachádza pri diaľnici 3 na parkovisku WDFW. K dispozícii sú prenosné toalety. Z parkoviska na pláž vedie krátky chodník. Buďte si vedomí súkromného vlastníctva a sledujte hraničné znaky.

Na tejto blatistej pláži sa hojne vyskytujú manilské mušle. Prineste si dobré čižmy a lopatu alebo malé záhradné hrable na vytiahnutie mušlí. Skúste juhovýchodnú časť, pretože štrk nie je až taký blatistý. Nechýbajú ani východné softshellové mušle a ustrice.

Táto pláž odhaľuje oblasti s dobrým prílivom aj pri relatívne vysokých prílivoch, ale odliv poskytuje najlepšiu šancu na zber svojho limitu mušlí. Hľadajte ustrice medzi roztrúsenými skalnatými miestami.

2. Štátny park Potlatch/Potlatch DNR

Úroda: Mušle manilské, Mušle Littleneck, Mušle maslové, Mušle lakované, Mušle z východného softshellu, Ustrice

Len 35 minút od Olympie, Potlatch State Park a Potlatch DNR pozemkov sa spája v viac ako míli dlhom úseku pláže, ktorý je paralelný s Highway 101. Parkovanie je zakázané pozdĺž Highway 101 a je prísne dodržiavané, pretože pozemok medzi cestou a plážou je v súkromnom vlastníctve. Ak sa chcete dostať na túto pláž, musíte zaparkovať na hlavnom parkovisku štátneho parku Potlatch na severnom konci.

Čítať  Môžete použiť bežný prút na rybolov na ľade

Medzi zariadenia v Štátnom parku Potlatch patria toalety, sprchy, pitná voda, miesta na piknik a kemping. Na pozemku Potlatch DNR nie sú žiadne zariadenia.

Môžete očakávať, že tu nájdete šesť druhov mäkkýšov. Nie sú rovnomerne rozložené, takže znalosť cieľových oblastí vám pomôže zúžiť vyhľadávanie.

Mušle manilské možno nájsť pozdĺž úseku pláže najbližšie k diaľnici a v stredných/horných prílivových zónach na veľkej prílivovej ploche na južnom konci zálivu Annas.

Hľadajte pôvodné lastúrniky pozdĺž celého úseku pláže. Zvyčajne sú nižšie v nadmorskej výške ako manilské mušle a nie sú také hojné.

Mušle sú najrozšírenejšie v dolnej prílivovej zóne pred parkoviskom a na južnom konci pláže. Potlatch DNR má väčšinou maslové mušle, ale stále sa dajú nájsť iné mušle. Kopajte v strednej prílivovej zóne v piesku a štrku.

Lakové škeble sa vyskytujú prevažne v hornej prílivovej zóne pozdĺž južného pobrežia Potlatch State Park a Potlatch DNR.

Pozrite sa v blízkosti Enetai Creek na východné softshellové mušle, ktoré majú radi sladkovodnú filtráciu.

Úroda ustríc je vynikajúca pozdĺž úseku pláže najbližšie k ceste a blízko Enetai Creek. Pláž Potlatch State Park má viac ustríc ako časť Potlatch DNR.

3. DNR-24 (Štátny park Harstine Island)

Úroda: Pôvodné lastúrniky, manilské mušle, konské mušle, ustrice

Mason County má ďalšiu dobrú plazivú pláž 53 minút od Olympie. DNR-24 vedie pozdĺž Harstine Island State Park a spája sa s McMicken Island Marine State Park. Na túto pláž sa najlepšie dostanete loďou, ale z East Yates Road v štátnom parku Harstine Island vedie chodník. Na parkovanie na konci chodníka je potrebný preukaz Discover.

Trasa je dlhá asi pol míle a na niektorých miestach je náročná a strmá. Je to ďalší kilometer pozdĺž pláže, aby ste sa dostali k južným ustricovým lôžkam a oblastiam s lastúrnikmi. Upozorňujeme, že ak použijete túto cestu, prichádzajúce prílivy môžu sťažiť návrat na začiatok trasy.

Na túto pláž sa nachádzajú dve neďaleké lodné rampy: Harstine Ramp (Latimer’s Landing), ktorá je vzdialená 10 míľ loďou a Fair Harbour Marina Ramp (Grapeview Ramp), ktorá je vzdialená 6,5 míle loďou na južný koniec DNR-24.

Čítať  Ako vyrezať dieru na rybolov v ľade bez závitovky

Záhony ustríc južných boli vysadené a poskytujú vynikajúcu úrodu ustríc. Táto pláž je tiež naozaj dobrá pre pôvodné malé krky a manilské mušle. Vykopajte piesok a štrk v stredne vysokých prílivových zónach nad lôžkami ustríc. Na celej pláži sa vyskytujú aj konské mušle. Zamerajte sa na ne v piesočnatých oblastiach v blízkosti nízkych až stredných prílivových zón.

4. North Bay (Case Inlet)

Úroda: škeble manilské, pôvodné lastúrniky, škeble maslové, východné softshellové mušle, srdcovky, ustrice

Obľúbenou plážou, ktorá sa nachádza o niečo ďalej na sever od štátneho parku Harstine Island, je pláž North Bay Beach na najsevernejšom konci Case Inlet. Parkovisko tu pojme menej ako 25 áut a parkovanie na ulici nie je povolené. Ak je plná, skúste inú neďalekú pláž, ako je Oakland Bay, Belfair State Park alebo Twanoh State Park. Počas sezóny mäkkýšov je otvorená kúpeľňa.

Dobré stanovište klbov je vystavené s prílivom plus 2 stopy alebo nižším. Vynikajúce pre manilské mušle a domorodé malé krkavce, zamierte na pláž severne od vstupu na chodník. Toto je najlepšia oblasť na kopanie, ale mušle sa nachádzajú po celej pláži, často vyššie ako na iných plážach.

5. Štátny park Twanoh

Úroda: škeble manilské, pôvodné škeble, škeble, škeble, ustrice

Štátny park Twanoh sa nachádza 18 minút západne od North Bay a nachádza sa pozdĺž špičky kanála Hood. Je to skvelý park, na ktorý môžete vziať rodinu na celodenný výlet, pretože má toalety, sprchy, pitnú vodu, celoročné kempovanie, kotvenie lodí, spúšťaciu rampu, lesné chodníky, kúpalisko a miesta na piknik.

Pod záhonmi ustríc možno nájsť manilské mušle, pôvodné lastúrniky, mušle a srdcovky. Začnite na ľavej strane lodnej rampy a pokračujte smerom späť k hlavnej pláži, kým nedosiahnete hlavný bod západne od kúpaliska. Máj až september je časť pláže v blízkosti kúpaliska a lodného čerpania uzavretá pre zber mäkkýšov z dôvodu znečistenia z lodí a plavcov.

Najlepšie miesto na zber ustríc je v blízkosti lodnej rampy v dennej časti.

6. Duckabush

Úroda: Škeble manilské, pôvodné lastúrniky, škeble, srdcovky, konské mušle, geokačice, ustrice

Len niečo vyše hodiny jazdy od Olympie je verejná prílivová oblasť Duckabush známa vynikajúcou úrodou manilských mušlí a ustríc. Najbližšie toalety nájdete 3,4 míle severne na diaľnici 101 v štátnom parku Dosewallips.

Čítať  Je muškárenie drahé: Začíname s rozpočtom

Južne od rieky Duckabush sa nachádza veľké štrkové verejné parkovisko. Na pláž vedie chodník z parkoviska, ktorý vedie popod diaľničný most k rieke. Pokračujte po riečnej ceste, kým sa nedostanete k prílivovým plošinám.

Duckabush je vynikajúca pláž pre manilské mušle. Keďže ide o pomerne veľkú oblasť, nájsť tie najlepšie miesta je niekedy zložité. Vyskúšajte pieskové a štrkové oblasti v strednej medziprílivovej zóne, najmä v exponovaných prílivových kanáloch. Dobrým východiskovým bodom je aj kopanie tam, kde ostatní. Ďalšie lastúrniky možno nájsť ďalej v bahne a piesočnatej nízkej prílivovej zóne. Geokačice možno nájsť s prílivom mínus 2 stopy.

Duckabush bývala obchodnou ustricovou plážou a ako taká je jedným z najlepších miest na zber ustríc.

7. Dabob Broad Spit

Úroda: Mušle manilské, Mušle konské, Mušle, Geokačice, Pôvodné mušle, Ustrice

Pre tých z vás, ktorí chcú menšiu konkurenciu zo strany kombajnov, je veľa pláží dostupných len loďou. Dabob Broad Spit, 1,5 hodiny od Olympie, je jednou z takýchto pláží, ktoré stojí za to vyskúšať. Dve najbližšie lodné rampy sú Point Whitney Ramp (asi 4 míle ďaleko) a Quilcene Marina Ramp (asi 8 míľ ďaleko).

V Dabob Broad Spit nie sú žiadne zariadenia; na špičke ražne nad hranicou prílivu je však pekné miesto na piknik.

Je to vynikajúca pláž pre manilské mušle. V lagúne sa vyskytuje množstvo malých lastúrnikov. Majte na pamäti, že všetky mušle menšie ako 1,5 palca musia byť uvoľnené.

Na južnej strane kosy sa nachádzajú škeble a geokačice. Na celej pláži v zmiešanom piesku a štrku sa nachádzajú mušle maslové a pôvodné lastúrniky.

Táto pláž bola tiež predchádzajúcou komerčnou farmou ustríc. Veľké ustrice lemujú obe strany ražne a pokračujú k južnej hranici.

Záver

Ak ste nadšení z návštevy niektorej z týchto pláží, ale ešte nikdy ste sa neťahali, prečítajte si našu konečný sprievodca kopaním mušlí v štáte Washington. Potom ste pripravení vyraziť a kopať mušle!

Existuje 441 ďalších pláží v celom Puget Sound, ktoré stojí za to vyskúšať. Určite nájdete miesto, tajné alebo nie, ktoré naplní vaše vedro chutnými mušľami.