7 najťažších bojovných sladkovodných rýb: Zvládnete ich?

Nie každý rybolov je o položení mäsa na stôl. S rastúcou popularitou športového rybolovu rastie aj túžba rybára postaviť sa proti niektorým z najťažších bojujúcich rýb v okolí. Tu v USA nemáme nedostatok rýb s turbodúchadlom.

Či už ide o zavalitého ostrieža malého, alebo jesetera goliáša, ktorý prináša silné prúty na rozbitie, tieto ryby dokážu poriadne rozbúšiť srdce. V tomto článku vzdávame hold niektorým z najťažšie bojujúcich rýb v porovnaní libra za libru.

Zatiaľ čo mnohé ryby si zaslúžia byť na tomto zozname, tu je 7 ťažko bojujúcich sladkovodných rýb, ktoré vo vás určite zanechajú veľké úsmevy a ubolené paže.

  1. maloústy bas
  2. Kapor obyčajný
  3. Tigrí pstruh
  4. Peacock Bass
  5. Kráľ losos
  6. Muskie
  7. jeseter

1. maloústy bas

Tento odporne temperamentný bratranec vlkodlaka nie je nič iné ako balistické torpédo. Drobnoústy možno nemajú takú slávu ako ostriež veľkoústy, ale vynahradzujú to ako jedna z najťažšie bojujúcich teplovodných rýb.

Po prieskume medzi mojimi rybárskymi kamarátmi sa zhodli, že deň strávený na dvore v statných maličkostiach vedie k dobrému spánku a ranným boľavým svalom. Možno by aj iné ryby zdieľali svoj zlý postoj, ak by ich tiež vždy nazývali malými.

Omniaky sú široko rozšírené po celej krajine, takže takmer každý rybár má šancu zažiť energické súboje a chvenie hlavy. Nikdy neviete, čo je na konci vašej šnúry, kým to nie je vedľa lode. Dokonca aj skúsení rybári sú oklamaní tým, že veria, že sa spojili s obrovským drobcom len preto, aby pritiahli jeho malého kilového brata.

Či už patríte medzi milovníkov veľkoústeho alebo narkomana, túto sezónu si nenechajte ujsť akciu s maloústy. Libra za librou, ostriež maloústy je náš výber ako najťažšie bojovná ryba v sladkých vodách.

2. Kapor obyčajný

Kapor môže byť považovaný za odpadovú rybu, ale keď je zaseknutý s prútom a navijakom, nie je to nič iné ako ťažobné sudy. Tieto invazívne ryby vyzerajú učenlivo a je ťažké ich chytiť, no napriek tomu bojujú silou nákladného vlaku a len tak neprestanú.

Takmer každé jazero, zadný kanál a rybník ukrývajú veľké húfy kaprov. Dokonca aj nasadenie do priemernej veľkosti 10 libier necháva rybárov v neistote, či dostanú svoju návnadu späť. Pre tých, ktorí sa skrížia so skutočným brutom, vydržte!

Čítať  Spustenie lode bez prístaviska alebo rampy (krok za krokom)

Kapor obyčajný nie je na zozname väčšiny rybárov vysoko a jeho vykostené mäso zanecháva na stole niečo, čo si želáte. Avšak už len pre surovú bojovú silu si myslíme, že každý by mal otestovať svoju vytrvalosť proti 30-kilovému kaprovi, ktorý má vážnu náladu. Pre ešte väčšie vzrušenie skúste jedného chytiť na mušku.

3. Tigrí pstruh

Je to viac než len tigrie pruhy, ktoré dávajú týmto hybridom potočného a pstruha potočného meno. Divoký boj a agresívna povaha tigrovaných pstruhov ich zaraďuje na vrchol zoznamu pstruhov, ktoré majú veľa rybárov.

Väčšina pstruhov bojuje tvrdo, ale pstruhy tigrované to posúvajú na úplne novú úroveň. Zaveste na 20 a viac palcového tigra a viete, že to bude bitka. Akrobacia, fajčenie na kotúči a kruté chvenie hlavou robia z pristátia jednej z týchto krások len vzrušenie plné napätia.

Presvedčiť jednu z týchto rýb, aby vzala vašu návnadu, nie je ani zďaleka také náročné ako boj. Pstruh tigrovaný sa živí rôznymi krmivami vrátane iných rýb. Úspešné sú trollingové alebo vrhacie Rapaly, rotačky, lyžice a muchy.

Jedná sa o studenovodné ryby, takže skorá jar a neskorá jeseň priťahujú tigrované pstruhy do plytkých oblastí blízko hlbokej vody, aby sa nakŕmili. Letné horúčavy ich nútia ísť do hlbín, keď je slnko vysoko, ale počas chladných rán a večerov sa vracajú na plytčiny.

Mnohé štáty, od východu po západ, skladujú tieto sterilné hybridy v miestnych jazerách. Rastú rýchlo a v kvalitných populáciách sa hojne vyskytujú 5 až 10 kilové ryby. Ich chytanie je na ľahkú prívlač.

4. Peacock Bass

Peacock Bass bol zavlečený do vôd Floridy v 80. rokoch, aby znížil explodujúcu populáciu tilapie. Po navrátení rovnováhy do vôd si rybári rýchlo uvedomili, že tieto ryby sú rovnako odvážne ako farebné.

Teraz, ako veľmi populárna herná ryba, pavúk (v skutočnosti nie basa) priťahuje rybárov široko-ďaleko, ktorí dúfajú v bitku. Hľadač adrenalínu potrebuje na to, aby sa mu srdce rozbúšilo, odlievanie napodobenín mienky s ľahkým náčiním.

Čítať  5 prehliadnutých jazier pre veľkého pstruha v štáte Washington

Rybolov v priezračných sladkovodných jazerách v teplých tropických horúčavách je polovica zábavy. Otočte napodobeniny miechy na tieňované okraje a sledujte, či nedosiahne divoký úder. Pre rybárov, ktorí lovili ostrieža maloústeho aj ostrieža páva, je ťažké vybrať z nich najťažšie zdolávanie.

Choďte nasať floridské slnko a vyskúšajte tieto farebné ryby.

5. Kráľ losos

Existuje dôvod, prečo sa nazývajú Kings. Losos kráľovský sú šelmy oceánu a v období neresenia sa každý deň prežúvajú kilometrami zúrivého prúdu rieky. Silne svalnaté telá a obrovské proporcie priťahujú každú jeseň tisíce rybárov k riekam na západnom pobreží.

Obrí králi, ktorí dosahujú hmotnosti presahujúce 75 libier, sú legendou. Zaveste sa s 50-librovou doskou na divoký úsek rieky a skutočná sila týchto rýb vás ohromí. Králi bežia proti prúdu rovnako ľahko, ako dokážu zložiť riečny a cievkový vlasec z navijaka nič netušiaceho rybára.

Pripravte sa na prenasledovanie pozdĺž brehu, ak chcete nejakú šancu na pristátie jedného z týchto riečnych monštier. Lodní rybári na veľkých riekach majú len nepatrnú výhodu oproti svojim krajanom pripútaným na breh.

Aljašská rieka Kenai je svetovo preslávená produkciou obrovských kráľov, no v mnohých riekach pozdĺž Britskej Kolumbie a pobrežia USA až na juh od Kalifornie sa každoročne vyskytujú lososy. Nie je nezvyčajné, že rybári pravidelne bojujú s 20 librami v epických súbojoch. Zažite tvrdý bojový kráľovský losos raz a budete späť pre ďalšie.

6. Muskie

S telom postaveným na rýchlosť spôsobujú títo agilní lovci zmätok na nervy mnohých rybárov, ktorí majú to šťastie, že sa im podarí jeden uloviť. Rad hrôzostrašných zubov roztrháva štandardnú monofilnú šnúru počas intenzívnych bojov, ktoré sa často skončia skôr, ako začnú.

Muskie sú skutočne „ryby tisícky hodov“, ale dostať jednu na loď si vyžaduje viac ako vytrvalosť. S váhami presahujúcimi 30 libier, nič iné ako tvrdá výbava, zručný boj a kompetentný sieťový partner vám dá túto trofej do obrazu.

Čítať  Bluegill Fishing vo Washingtone: Všetko, čo potrebujete vedieť

Mnoho oddaných lovcov pižmov trávi roky zdokonaľovaním svojej bojovej taktiky. Pri rybách, ktoré si niekedy vyžadujú dni nepretržitého nahadzovania s ťažkými návnadami, nie je priestor na chyby, keď ich konečne zapojíte. Udržujte ich hlavu pod vodou, pretože silné povrchové mlátenie vytrhne aj tie najlepšie sady háčikov.

Muskie súboje málokedy trvajú dlhšie ako minútu, no vaša skúška a trápenie sa ešte neskončili. Väčšina bruiserov sa stratí na lodi, kde je menší priestor na chyby. Váš neter musí byť pripravený, keď sa naskytne príležitosť. Majte na pamäti, že to, že je ryba v sieti, neznamená, že boj sa skončil. Nejeden rybár utrpel škaredé poranenia ruky od zubatého pižma.

7. jeseter

Jeseter nie je na tomto zozname posledný, pretože je to slaboch. Nechali sme si to na koniec, pretože sila tohto prehistorického zvieraťa zatieni všetky ostatné ryby. Len málo rýb sa vyrovná surovej sile obrovského jesetera. Skombinujte to s energickou akrobaciou, ktorá je v rozpore s jeho sklonmi k zadržiavaniu pri dne, a každého rybára, ktorý jeseterov prvýkrát zažije, čaká divokú jazdu.

Bolo známe, že biely jeseter dosahuje dĺžku viac ako 12 stôp a váži v priemere 150 až 1 000 libier. Nie je nezvyčajné, že počas boja niekoľkokrát skočia z vody po celej dĺžke tela.

Boj s jeseterom si vyžaduje všetku výdrž, ktorú majú rybári. Boje trvali hodiny, pričom sa vystriedalo niekoľko ľudí, pričom tento obyvateľ hlbiny sa sotva zapotil.

Váš priemerný rybársky prút a navijak nebudú stačiť na to, aby ste sa zaplietli s jeseterom. Pevné prúty s pevnou chrbtovou kosťou a robustné navijaky navinuté na test s hmotnosťou 30 až 50 libier sú úplným minimom.

Slová na rozlúčku

Existuje veľa rýb, ktoré bojujú s ohromujúcou silou a nekontrolovateľným odhodlaním. Jedným z dôvodov, prečo všetci milujeme rybolov, je zažiť vzrušenie z tvrdej bojovnej ryby.

Veľké ryby nie sú jedinými tvrdými bojovníkmi. Chyťte divokého pstruha na ultraľahkom zariadení a garantujem vám, že sa budete usmievať od ucha k uchu, keď vyskočí z vody a pokúsi sa vám vypľuť háčik!