7 najlepších vyhľadávačov hĺbky plavákových rúr, ktoré sa ľahko používajú

Hĺbkový vyhľadávač plavákovej trubice je známy aj ako vyhľadávač rýb. Zariadenie využíva zvukovú navigáciu a určovanie vzdialenosti alebo SONAR na určenie, kde sa môže ryba nachádzať. Vyhľadávače rýb sú obrovskou pomocou pre každého rybára, začiatočníka aj skúseného rybára. Aké sú špičkové vyhľadávače hĺbky plavákových rúr?

Tu je 7 najlepších vyhľadávačov hĺbky plavákových rúr, ktoré sa ľahko používajú:

  • Garmin Striker 4
  • Vonkajší prenosný vyhľadávač rýb
  • Humminbird 5 Fish Finder
  • Deeper START Smart Fish Finder
  • LOWRANCE Hook2 4x vyhľadávač rýb
  • HawkEye FishTrax
  • Prenosný vyhľadávač hĺbky rýb na kajaku LUCKY

V tejto príručke k vyhľadávačom hĺbky plavákovej trubice preskúmame funkcie a špecifikácie pre každé zo zariadení v zozname vyššie. Poskytneme tiež niekoľko pokynov na použitie, aby ste mohli rýchlo zistiť, kde sa ryby nachádzajú!

Top 7 ľahko použiteľných plavákových hĺbkových trubíc

Garmin Striker 4

Používate už Garmin na navigáciu v aute alebo kamióne? Potom vyskúšajte ich Útočník 4 Vyhľadávač rýb poháňaný GPS.

Striker 4 je 3,5-palcový vyhľadávač rýb so sonarovým prevodníkom CHIRP, ktorý využíva 77 až 200 kilohertzov (kHz) na prenos 200 efektívnej hodnoty výkonu, čo je 1 600 špičkových wattov.

Technológia sonaru CHIRP môže tiež vysielať viacero frekvencií súčasne. Po návrate frekvencií sonar interpretuje každú z nich, aby zlepšil čítanie rybieho oblúka. Oddelenie cieľa je tiež lepšie.

Skenovanie Clear Vu, ktoré využíva aj sonar, beží na vysokej frekvencii a vytvára obrázky, ktoré sú prakticky fotorealistické. Budete môcť ľahko určiť, čo je okolo vás vo vode, vrátane toho, čo je ryba a čo je štruktúra alebo predmet.

Rozhranie Garmin Striker 4 obsahuje klávesy a tlačidlá pre jednoduché použitie. Veľkosť obrazovky je až sedem palcov, ale ak chcete vreckovú verziu Striker 4, môžete obrazovku zmenšiť na 3,5 palca.

Pomocou mapovania trasových bodov môžete nastaviť miesta od dokov až po pne a kopy kief v hĺbke 750 stôp v slanej vode a 1 600 stôp v sladkej vode. Rýchlosť odberu je 0,23 ampéra a 12 voltov. Striker 4 bude po celú dobu zobrazovať rýchlosť vašej plavby.

Priložený blikač vám umožňuje prezerať údaje sonaru pri vertikálnom jiggingu alebo rybolove na ľade v zobrazení blikača.

Vonkajší prenosný vyhľadávač rýb

The Vonkajší prenosný vyhľadávač rýb je ďalší skvelý vyhľadávač hĺbky plavákových rúr, ktorý môžete mať vo svojom užšom výbere.

Čítať  Aká je priemerná hmotnosť snežného skútra? (s príkladmi top modelov)

Venterior, ktorý je použiteľný na rybolov z móla, pobrežný rybolov, rybolov na kajaku, rybolov na ľade a ďalšie, má kábel dlhý 25 stôp s redukciou sonaru na konci na určenie polohy rýb pri 200 kHz sonaru. Prevodník obsahuje plavák prevodníka, ktorý môžete odstrániť.

Vďaka dizajnu Venterioru je teraz možné použiť vyhľadávač rýb z mosta alebo prístaviska! Stačí vložiť jeho prevodník do vody. Zobrazovacia jednotka sa automaticky zapne a zobrazí hĺbku rýb, ako aj hĺbku vody (v stopách alebo metroch).

Pri používaní Venterior môžete prepínať medzi niekoľkými režimami. Rybí alarm vás akusticky upozorní vždy, keď okolo prejde ryba; vypnite pre tichší rybolov. Režim podsvietenia zapne žlté podsvietenie, takže môžete pokračovať v rybolove, aj keď slnko zapadne.

Režim šetrenia batérie slúži na to, aby hľadač rýb fungoval dlhšie. Môžete tiež nastaviť citlivosť detekcie rýb.

Venterior vyberie ryby, ktoré sú 100 metrov alebo 328 stôp pod sonarovým prevodníkom v uhle lúča 45 stupňov. Hĺbkový vyhľadávač plavákovej trubice funguje na štyroch AAA batériách a bude fungovať štyri až päť hodín v klipe.

Humminbird 5 Fish Finder

Aj keď je to drahšie ako ostatné vyhľadávače rýb, o ktorých sme diskutovali Kolibrík 5 je jedným z najznámejších vyhľadávačov hĺbky plavákových rúr, takže si zaslúži miesto v tomto zozname.

Humminbird 5, ktorý je súčasťou série G2 od Humminbird, má všetky najnovšie a najlepšie funkcie vo vyhľadávačoch rýb, vrátane 5-palcového displeja pri 800H x 480V v HD kvalite. Širokouhlý displej je tiež farebný, takže hľadanie rýb nebolo nikdy jednoduchšie!

Rovnako ako vyhľadávač rýb Garmin, aj Humminbird 5 sa spolieha na digitálny sonar CHIRP. Je tiež vybavený zobrazovacím sonarom na detekciu podmienok až po dno jazera alebo rieky.

Hneď ako vytiahnete Humminbird 5 z krabice, môžete začať používať Humminbird Basemap. Basemap cituje údaje z Národného úradu pre oceán a atmosféru alebo NOAA a LakeMaster, aby vám priniesol aktuálne podmienky sladkej vody. Základná mapa Humminbird zisťuje nielen vodné podmienky, ale aj prístavy, bóje a nebezpečenstvá.

Prijímač GPS/WAAS prečíta smer a prítomnosť rýb až do vzdialenosti 2,5 metra. AutoChart je ďalšou skvelou funkciou Humminbird 5, pretože poskytuje aktuálne mapy vody a dokáže zaznamenávať údaje až osem hodín.

Čítať  Ako odstrániť rybársky háčik z kože

Mapa, ktorú vytvoríte, obsahuje hĺbkové obrysy, tvrdosť dna a vegetáciu, takže ide o úplný a rôznorodý údaj.

Down Imaging využíva vysokofrekvenčné zvukové vlny na vytvorenie záberu skaly, mostných pilierov, kríkov, dreva a podobne ako rybie oko. Side Imaging využíva tenký lúč na zistenie polohy vašej lode na oboch stranách a potom vytvorí spätný obraz.

To nie je všetko. Humminbird 5 využíva DualBeam na detekciu širokého lúča a SwitchFire v režime Clear Mode alebo Max Mode na zlepšenie detailov nameraných údajov o rybách.

Deeper START Smart Fish Finder

Tu je Wi-Fi vyhľadávač rýb Hlbší ŠTART. Je navrhnutý tak, aby prospel vašim zážitkom z rybolovu na brehoch, brehoch a dokoch.

START je inteligentný vyhľadávač hĺbky plavákovej trubice, ktorý využíva sonar a bezdrôtový internet. Vyzerá ako rybárska návnada a dá sa tak hodiť do vody. Pomocou sprievodnej aplikácie môžete otvoriť svoj telefón a prezrieť si podvodnú vegetáciu, tvarovanie dna a hĺbku zavesenia až do 165 stôp.

Deeper navrhol aplikáciu START pre užívateľskú prívetivosť. Vizuály sú jasné, takže ich môžete dešifrovať bez zmätku. V rámci rozhrania si môžete vybrať z takých režimov, ako je alarm rýb alebo Raw Mode. Tento režim vám umožňuje vytvárať rybie oblúky prostredníctvom aplikácie.

Pred použitím ŠTART ešte raz skontrolujte, či je nabitý. START sa zasunie do USB portu a nabije sa za dve a pol hodiny. Akonáhle je nabitý, START trvá šesť po sebe nasledujúcich hodín, kým bude potrebné dobiť. Môžete si urobiť prestávky a predĺžiť výdrž batérie ešte dlhšie.

S otočným valcom budete môcť s istotou nainštalovať START na váš rybársky vlasec. Hneď ako to urobíte, automaticky sa zapne. Potom otvorte aplikáciu v telefóne a začnite skenovať. Je to také jednoduché!

LOWRANCE Hook2 4x vyhľadávač rýb

Zvýšte svoju rybársku hru s LOWRANCE Hook2 4x vyhľadávač rýbnízkonákladová, ale vysoko efektívna možnosť pre rybárov.

Hook 2 4x má rýchloupínaciu konzolu, ktorú môžete namontovať a nainštalovať. Môžete ho nastaviť aj cez prednú stranu. Potom ste pripravení začať používať širokouhlý širokopásmový sonar Lowrance. Špeciálna klávesnica a základné menu uľahčujú zadávanie požadovaných príkazov, ako je napríklad automatický sonar.

Obrazovka SolarMAX má štyri palce a je diagonálne tvarovaná, aby vám pomohla vidieť všetky detaily jazera alebo rieky a rýb v nich. Displej má rozlíšenie 480 x 272.

Čítať  Aké sú výhody behu dvakrát denne?

LOWRANCE Hook2 4x je vodotesný IPX7 a má maximálnu hĺbku širokopásmového pripojenia 152 metrov alebo 500 stôp.

HawkEye FishTrax

Intuitívne, HawkEye FishTrax je ďalší zo špičkových začiatočníckych hĺbkových hľadačov plavákových rúr.

V režime FishTrax 1C Multi Mode môžete použiť displej VirtuView TFTN na zobrazenie plnofarebných údajov vo vysokom rozlíšení. Dostupné moduly sú Ice-Mode Digital Flasher, Data a Fish Finder.

Režim Fish Finder indikuje návraty sonaru, režim Data vytvára aktualizácie ozveny sonaru FixTrax a digitálny blikač v režime Ice zobrazuje aktualizácie toho, čo sa deje pod vodou v reálnom čase.

FishTrax je rozšíriteľný, takže ho môžete použiť pri rybolove v prístave, na brehu, na kanoe, na kajaku alebo na lodi. Inteligentný sonar FishTrax vytvára hĺbkové rozsahy na niekoľkých úrovniach, ako aj sledovanie terénu s automatickým priblížením.

LCD obrazovka je vybavená LED podsvietením a bodovou maticou VirtuView pre menej odleskov.

Prenosný vyhľadávač hĺbky rýb na kajaku LUCKY

Posledným vyhľadávačom hĺbky plavákovej rúrky v našom zozname je LUCKY kajakový vyhľadávač rýb.

Napriek svojmu názvu tento žiarivo žltý vyhľadávač hĺbky plavákovej trubice funguje pre všetky druhy rybolovných scenárov, od rybolovu na brehu až po rybolov na ľade a rybolov z lode. To zahŕňa morský aj sladkovodný rybolov.

Vyhľadávač rýb LUCKY má päť rozsahov citlivosti na určenie veľkosti rýb v pokojnejších a drsnejších vodách. Režim podsvietenia vytvára modré svetlo na LCD obrazovke, takže môžete pokračovať v čítaní údajov v tme. K dispozícii je tiež prepínateľný alarm rýb.

Tento vyhľadávač rýb používa štyri batérie typu AAA a vydrží nepretržite až päť hodín. Ak použijete režim úspory energie, vaše batérie sa dostanú ďalej.

Vyhľadávač rýb LUCKY používa sonarový prevodník, ktorý vytvára uhol lúča 45 stupňov na čítanie toho, čo je vo vode, až do vzdialenosti 328 stôp alebo 100 metrov. Keď budete zisťovať polohu rýb, vyhľadávač hĺbky plavákovej trubice LUCKY tiež ukáže kamene, piesok a burinu v okolí.

Záverečné myšlienky

Mať pri sebe hľadač hĺbky plavákovej trubice je skvelý spôsob, ako zvýšiť počet rýb, ktoré si prinesiete domov. Všetkých sedem týchto vynikajúcich vyhľadávačov rýb je zameraných na začiatočníkov. Za chvíľu z vás bude majster v hľadaní rýb!