7 najlepších tipov na surfovanie

Tento týždeň sme na blogu veľa hovorili o surfovom rybolove vrátane druhov rýb, ktoré môžete chytiť, tipov, kde ich nájsť, a vybavenia, ktoré potrebujete na surfovanie. Dnes dávame dohromady definitívny zoznam tipov na surfovanie. Aké sú tipy?

Tu je našich 7 najlepších tipov na surfovanie:

  • Vždy si uvedomujte svoje okolie
  • Naplánujte si rybárske výpravy podľa prílivu a odlivu
  • mať licenciu alebo povolenie (ak sa vyžaduje)
  • Vedieť, ako vyrobiť pobrežnú plošinu
  • S vypustenými rybami zaobchádzajte opatrne
  • Vyhnite sa nadmernému odlievaniu
  • Ak je to možné, použite živú návnadu

Ďalej vysvetlíme každý zo 7 príkladov vyššie uvedených tipov na surfovanie a poskytneme tipy a ďalšie informácie, aby ste sa mohli zdokonaliť v surfcastingu alebo pomôcť kolegovi z rybolovu urobiť to isté. Čítajte ďalej!

7 najlepších tipov na surfovanie

Buďte si vždy vedomí svojho okolia

Tento prvý tip by sa mohol zdať trochu zbytočný, ale musíme sa líšiť.

Jedna vec je venovať pozornosť svojmu okoliu pri rybolove v jazere alebo rieke. Je to ľahké, pretože toto prostredie sa zriedka mení.

Prúd vody sa pohybuje, ale stromy nie. Možno preletia nejaké vtáky alebo sa okolo nich vyrúti veverička, ale môžete očakávať, že veci zostanú tam, kde sú.

Pri oceánskom rybolove je to naopak. Nič nezostane tak, ako je. Vlny sa plávajú dovnútra a von, piesok sa posúva pod vašimi nohami a príliv a odliv sa nevyhnutne mení. Pri surfovaní na rybolove si musíte zachovať rozum.

Je to pre vašu vlastnú bezpečnosť! Nebezpečenstvá oplývajú na pobreží v oveľa vyššej miere, ako keď robíte svoj základný rybolov na jazere alebo rieke.

Styj alebo medúza by sa vám mohla omotať okolo nôh alebo chodidiel a štípať vás. Ak sa to stane, váš deň rybolovu by sa veľmi rýchlo skončil.

Oveľa vážnejšie môže byť ohrozené vaše zdravie a dokonca aj váš život. Pri surfovom rybolove sa odporúča nosiť topánky, aby ste mali menej exponovaných povrchov, ktoré by sa mohli pohrýzť, poškriabať alebo uštipnúť.

Dávajte si pozor na putujúce mušle, ako aj blízke koraly alebo kamene, pretože tieto nebezpečenstvá vás môžu ľahko porezať. Dokonca aj zatúlané rybárske háčiky od iných surfcarov môžu byť neuveriteľne bolestivé, pretože ich príliv ťahá a posiela okolo vás.

Navyše musíme spomenúť žraloky. Niektorí surferi si užívajú chytanie žralokov, no mnohí ďalší nie. Napísali sme skvelý príspevok o vyhýbaní sa žralokom, ktorý vám pomôže byť lepšie pripravený, kedykoľvek pôjdete surfovať na ryby.

Čítať  9 najlepších karavanov s poschodovými posteľami, aké sme kedy videli

Naplánujte si rybárske výlety podľa prílivu a odlivu

Ste zvyknutí vstávať pred slnkom, aby ste mohli skoro vyraziť k rieke alebo jazeru a poraziť tak konkurenciu? Keď prejdete na oceánsky rybolov, nezáleží ani tak na čase, ako na prílive. To bude váš vodiaci faktor, keď pôjdete surfovať na ryby.

Niektoré z najlepších období na surfovanie sú dve hodiny pred prílivom a potom dve hodiny po tom, čo sa príliv posunie na najvyšší. Pomalšie a neaktívnejšie prílivy sú to posledné, čo by ste chceli, pretože je menej pravdepodobné, že budú aktívne aj ryby.

Nechápte nás zle, ale vaše staré rybárske zvyky prebúdzať sa pred slnkom sa môžu pri surfovaní stále hodiť.

Ryby sa zvyčajne kŕmia za úsvitu, takže ak prídete na pláž práve vtedy, keď slnko ukáže svoju plnú slávu, užijete si krásnu prírodnú podívanú a zvyčajne aj nejakú rybu ulovíte.

Nepotite sa príliš, ak vám chýba ranný zhon. Súmrak je ďalším obdobím, kedy sa ryby hojne kŕmia, takže vtedy by ste mohli mať záber.

To znamená, že vás varujeme, aby ste nezostali až po zotmení. Nevidíte dve stopy pred seba, čo znamená, že nie je možné povedať, aké hrozby môžu v oceáne pretrvávať. Navyše, ak vás vtiahnu do mora, vaša záchrana by bola oveľa náročnejšia!

Mať licenciu alebo povolenie (ak sa vyžaduje)

Toto je téma, ktorú by sme mohli podrobnejšie preskúmať na blogu v budúcom príspevku. Ak žijete alebo lovíte v štáte, ktorý vyžaduje licenciu alebo povolenie na rybolov na surfovanie, potom určite chcete mať pri sebe aktuálnu licenciu predtým, ako začnete vyhadzovať na surf.

Pravidlá sa líšia v závislosti od štátu, preto si prečítajte miestne pravidlá.

Pri pobreží Atlantiku na Floride nemusíte platiť za licenciu. Ak chcete získať ten svoj, musíte sa obrátiť na floridskú komisiu pre ryby a voľne žijúce zvieratá. Potom môžete loviť na pobreží.

Iné štáty vám môžu účtovať licenciu, ale poplatok by mal byť dostupný online, aby ste vedeli, čo platíte, skôr ako vám bude účtovaný poplatok.

Nerezidenti budú zvyčajne musieť zaplatiť za licenciu na rybolov v morskej vode bez ohľadu na to. Zvyčajne si môžu kúpiť licenciu na rybolov na surfovanie na niekoľko dní. Keďže nie sú rezidentmi, nie je potrebná dlhodobá alebo dokonca trvalejšia licencia, pokiaľ sa nerozhodnú presťahovať sa.

Čítať  Je parasailing zábava? Čo si priniesť, aby to bolo lepšie

Aj keď štát nevyžaduje, aby ste získali licenciu, možno budete potrebovať registráciu. Tak sa to robí v New Jersey. Musíte sa zaregistrovať prostredníctvom programu rekreačného registra slanej vody v New Jersey.

Vedieť, ako vyrobiť súpravu Shore Rig

Pri surfovom rybolove by ste nemali len tak vyhodiť vlasec s nasadeným háčikom a nejakou návnadou na háčiku. Namiesto toho potrebujete pobrežnú plošinu.

Pobrežnú plošinu si môžete vyrobiť v rôznych štýloch v závislosti od toho, ako radi lovíte alebo v akom čase. Napríklad náväzec s vysokým/nízkým prílivom obsahuje kvapkaciu slučku s pripojeným háčikom s rovnou stopkou, potom o šesť palcov ďalej po línii ďalšiu kvapkaciu slučku.

Po ďalších šiestich palcoch je tu chirurgická slučka priviazaná k platine. Celá súprava je na monofilnom rybárskom vlasci, ktorý je dimenzovaný až na 40 libier.

Náväzec na vyhľadávanie rýb si môžete vyrobiť aj s náväzcom na vyhľadávanie rýb pripojeným k pyramídovej trepačke, otočným kĺbom, medzi 6 a 30 palcov fluorokarbónu (dimenzovaný do 60 libier), potom k náväzcu pripevniť uzol a nakoniec , kruhový hák.

Môžete si vybrať svoje vlastné surfové rybárske náčinie a odporúčame vám ich vyskúšať čo najviac. Môžete použiť vyššie uvedené príklady alebo dokonca prísť s vlastnými pobrežnými súpravami, ak sa cítite mimoriadne kreatívne.

Akokoľvek odlišné môžu byť, tie najlepšie pobrežné plošiny majú rovnaké vlastnosti. Náväzec je aerodynamický, takže ho môžete nahodiť na veľké vzdialenosti. Háčiky sú prezentované tak, aby mohli chytiť rybu, ale neprerušovali tok náväzca. Náväzec by mal tiež umožniť, aby sa návnada prirodzene vznášala alebo zdržiavala na morskom dne.

Zaobchádzajte s vypustenými rybami opatrne

Niektoré oceány môžu mať pravidlá, že po ulovení musíte ryby vrátiť do oceánu. Iní vám môžu dať na výber medzi vypustením rýb alebo ich odnesením domov. Ak áno, potom je to rozhodnutie, ktoré budete chcieť urobiť predtým, ako sa vydáte na ryby.

Ak sa rozhodnete nechať ryby ísť späť do oceánu po ich ulovení, musíte urobiť určité opatrenia na zabezpečenie zdravia a dlhovekosti rýb.

Pred manipuláciou s rybou si najprv navlhčite ruky. Suché ruky môžu z rýb strhnúť ochranný slizový povlak, a to nechcete robiť.

Rybu držte pevným uchopením. Potom hák vytiahnite jedným ťahom. Držte rybu v ruke a preneste ju bližšie k príboju. Nehádžte rybu, ak jej môžete pomôcť, pretože by mohla zasiahnuť tvrdé povrchy, ako sú skaly a udusený piesok.

Čítať  Naozaj potrebujem kompas pri batohu alebo celodennej turistike?

Ak rybe neublížite, môžete ju zabiť.

Čo ak rybu dáte späť do vody, ale nepriberie? Rybu jemne zatlačte smerom k vode av prípade potreby ju dokonca ponorte. Držte sa jej za brucho, keď to robíte jednou rukou.

Akonáhle je ryba vo vode, mala by nabrať silu a byť schopná plávať späť do mora.

Toto sa však nestane vždy. Rybu, ktorá bojuje, si môžete vziať, ak je to dovolené. V opačnom prípade sa stane potravou pre väčšie ryby alebo dokonca hladné čajky.

Vyhnite sa nadmernému odlievaniu

Už ste niekedy videli rybára vrhať veľmi dlhé vzdialenosti pri surfovom rybolove len tak? Môže sa to stať súťažou v tom, kto je najtvrdší alebo najchladnejší rybár.

Dlhé sadry sú v poriadku, ale keď to urobíte, myslite na to, čo sa snažíte dosiahnuť. Musíte nahodiť veľkú vzdialenosť, aby ste dosiahli rybu, alebo sa len snažíte vyzerať ako najpôsobivejší rybár z vašej skupiny?

Ak je to to druhé, potom nie je potrebné prelievanie. Pri prehadzovaní namáhate aj svoju rybársku výstroj na surfovanie, čo znamená, že ju budete musieť otočiť a vymeniť skôr. Obsadzujte toľko, koľko potrebujete, len na to, čo si situácia vyžaduje.

Keď je to možné, použite živú návnadu

Umelé návnady sú možnosťou pri surfovom rybolove, ale nie sú účinnejšie ako živá návnada. V turbulentných prílivoch a odlivoch oceánu sa môže spinnerbait alebo jig stratiť pri miešaní. Ryba nevidí blikajúce svetlá ani nepočuje zvuky.

Navyše tu nie je žiadny zápach, ktorý by prilákal ryby, a to je veľké.

Živá návnada má vôňu, ktorá dokáže vtiahnuť rybu dovnútra, aj keď ryba už odplávala od vlasca. Hovorili sme o tom inde na blogu, ale živá návnada, ako sú krevety a piesočné blchy, dostane uhryznutie.

Môžete tiež použiť kúsky alebo kusy mŕtvej návnady. Čerstvá mŕtva návnada je lepšia ako mrazená, ale ak udržiavanie mŕtvej návnady na ľade znižuje jej zápach, choďte do toho. Po rozmrazení návnady bude ryba stále hrýzť.

Záverečné myšlienky

Úspešný surfový rybolov je o načasovaní lovu podľa prílivu a odlivu a v čase, keď sú ryby najaktívnejšie, o uvedomení si svojho okolia a o výrobe výnimočného pobrežného náväzca, ktorý dokáže obstáť v príboji.

Dúfame, že tieto osvedčené a pravdivé tipy vám pomôžu urýchliť vašu hru na surfovanie!