7 najlepších rybárskych prútov Kokanee (a ktorý som si vybral)

Losos kokanee je zaujímavou rybou. Prúty používané na chytanie Kokanee nie vždy dávajú zmysel. Pretože sú to také agresívne ryby, bolo by rozumné si myslieť, že majú tvrdé ústa, ktoré dokážu útočiť na veci, ktoré robia. Losos Kokanee má však veľmi mäkké ústa, ktoré vyžadujú určité háčiky, ak chcete nejaký chytiť.

Takže, akých je sedem najlepších rybárskych prútov Kokanee a ktoré som si vybral?

  1. Séria G-Loomis E6X Kokanee Trolling
  2. Okuma Kokanee SST Kokanee Rod
  3. Sklenený rybársky prút Tica KLEA Kokanee
  4. Velocity Elite Blue Glass Rod
  5. Okuma Celilo Kokanee Pro Trolling Rod
  6. Eagle Claw Featherlight Kokanee Trolling Rod
  7. Lamiglas CGR762L Tournament Kokanee Special Rod

Môj výber: Okuma Kokanee SST Kokanee Rod

Extra Rod: 13 rybárskych Whiteout Rod od Thornebros

Prúty Kokanee sa dodávajú v rôznych veľkostiach a akciách. Väčšina z týchto prútov sú trollingové prúty určené na naloženie dodgerom a návnadou a ťahané za člnom. Ale to, že tieto prúty boli navrhnuté tak, aby vykonávali určitú prácu, neznamená, že nebudú schopné robiť veci, ktoré by potrebovali.

1. Séria G-Loomis E6X Kokanee Trolling


Mnohé z týchto prútov budú veľmi extrémne ľahké a nebudú vôbec pôsobiť ako trollingové prúty. Faktom však je, že fungujú, a to celkom dobre. V čase, keď som sa zameriaval na lososa Kokanee, som si v rukách svojich nadriadených všimol niekoľko opakujúcich sa prútov.

The Séria G-Loomis je taká, ktorú netreba brať na ľahkú váhu. Tento špecifický prút má to najlepšie zo všetkého za cenu pod 200 dolárov. G-Loomis je známy tým, že má veľmi špičkové rybárske prúty.

Vždy poskytujú najlepšiu možnú kvalitu a účinnosť svojich prútov, takže nikto sa príliš nesťažoval, pretože na jeden prút utratili 500 dolárov.

O kvalite série E6X nemožno pochybovať. Keď sa objavila séria prútov, vyskytli sa otázky, či tento rad nepoškodí povesť značky. Ale hneď ako sa tieto dostali na trh, bol tu nový štandard pre trolling lososa Kokanee.

V spojení s downriggerom sú tieto prúty veľmi citlivé a ukazujú o niečo lepšie ako ktorýkoľvek iný prút.

Po niekoľkých použitiach spoznáte rozdiel v aktuálnom hraní s vaším dodgerom a najmenším lososom Kokanee, ktorý dýcha na háčik.

Trollingové prúty je možné spárovať s najlepším vláčiacim zariadením pre skvelé výsledky. Nie je toho veľa, čo by E6X nedokázal. Tento prút je možné použiť aj na rôzne druhy rybolovu.

Môj kamarát, ktorý rád chytá ryby v rieke Willamette v Oregone, pomerne často hovorí, že tento prút používa na basy a hádzanie žiab.

Akcia, estetika a rukoväť sú v mojej knihe 10/10. Môj jediný problém s týmto prútom je sedlo navijaka. Po niekoľkých dňoch nepretržitého rybolovu sa sedlo navijaka uvoľnilo a navijak sa mi trochu hýbal. Bola to jednoduchá oprava, len znovu dotiahnuť boky, ale bolo to prvýkrát, čo som to urobil na tyči.

2. Okuma Kokanee SST Kokanee Rod


Okuma má veľmi dobrú povesť. Nie je veľa negatívnych vecí, ktoré môžete povedať o Okume, či už ide o Casting alebo Spinner Rod. Ich vybavenie je dostatočne lacné na to, aby sa k nemu väčšina začiatočníkov dostala na začiatku, ale stále má kvalitu, ktorá udrží starých časovačov na dlhú dobu.

  Mám najprv behať alebo bicyklovať? Vďaka čomu budete fit?

Toto je prút, ktorý používam. Úprimne povedané, môže to byť trochu neobjektívne, pretože som jedným z tých dlhoročných rybárov, ktorí prisahajú na Okuma Gear, ale hej. Mne to funguje.

Podľa môjho skromného názoru má Okuma najlepšie rukoväte na svojich prútoch. Kvalitný korok sa mi jednoducho dostane do ruky. Úchyty a nastavenie umiestnenia na nahadzovacích prútoch sú vždy veľmi pekné. Je to veľmi dobre loviteľný prút a nikdy ma neomrzí jeho navíjanie na lososa Kokanee.

Nevýhodou tohto prútu je fakt, že je druhovo veľmi špecifický. Niečo čo Okuma je známy, ako aj niektoré iné spoločnosti, tým, že ich udice nie sú veľmi univerzálne, pokiaľ ide o iné druhy rybolovu.

Ich steelhead prúty sú dobré len na chytanie steelheadov v hlbších riekach a ich prúty Kokanee sú naozaj dobré len na trolling pre Kokesa.

Ale za 60 dolárov sú to dobré prúty na trolling. Stále vám poskytujú dostatok priestoru na kúpu ďalšieho prúta a nepôsobia tak, že ste opäť utratili veľa peňazí za rybársky výstroj. Je to kvalitný prút za nízku cenu.

3. Sklenený rybársky prút Tica KLEA Kokanee


Tento prút si v minulosti vyslúžil veľa chvály a stále plní svoju povesť. Jeden z najlepších prútov Kokanee Sklenený rybársky prút Tica KLEA Kokanee je jedným z najlepších. Akcia, ktorú prút poskytuje, sa inde vidí málokedy.

Táto citlivá, ale pevná tyč zo sklenených vlákien vydrží aj vážne ohýbanie. Je to dvojdielna tyč, ale miesto, kde sa dva kusy spájajú, bolo zosilnené a utiahnuté, aby sa zabezpečilo, že sa dva kusy pri nahadzovaní nerozdelia.

Prút je dodávaný s 12 očkami pozdĺž prúta. Vďaka tomu je veľmi citlivý a ako povedal jeden zákazník, je ľahké zistiť, či ťahom bola ryba, ktorá narážala do háčika, alebo vietor vyvíjajúci tlak.

So sprievodcami je však malý problém. Niektorí mali problémy s vodidlami, ktoré si po použití vyžadujú výmenu.

To môže byť zlé, pretože ak vodidlá nie sú úplne hladké, môžu na vlasec pôsobiť zvýšené trenie a po krátkej chvíli vlasec pretrhnúť. Môže sa to stať počas boja alebo len pri získavaní návnady.

4. Velocity Elite Blue Glass Rod

Velocity Fishing nie je značka, ktorú som si všimol v posledných rokoch. Len so 6 líniami prútov na trolling, lososy a pstruhy nie je o čom diskutovať. Ale Elitné farebné sklo séria prútov určená na trolling je v skutočnosti veľmi dobrá séria. Linka má celkom tri farby: modrá, zelená a ružová.

Prúty sú ultra ľahké, čo znamená, že sú veľmi dobré na trolling Kokanee. Ohyb, ktorý majú, je citlivý a má správnu rovnováhu nad vodou.

Predávajú sa tiež za celkom rozumnú cenu. Za 80 dolárov sú na vyššej strane priemerného trollingového prútu, ale to je stále veľmi dobré v porovnaní s niektorými drahšími prútmi bez výrazného zvýšenia kvality.

Velocity Elite Blue Glass Rods sú vyrobené z grafitového polotovaru, zatiaľ čo očká a vodidlá sú z oxidu titánu. Rukoväť je z korku triedy AA a na konci je zakončená gumenou korkovou koncovkou.

Ako väčšina grafitových tyčí sú tieto tyče pevné a odolné. Sú schopní postaviť sa najzúrivejším Kokanee a udržať ich na háku.

  Môžete zipsovať linku, keď ste tehotná?

Môj priateľ, ktorý používal jeden z nich, povedal, že sú odolné, ale stále sú veľmi citlivé. Povedal, že jeho brat používa vlasec Velocity’s Elite viac ako čokoľvek iné pri trollingu na Kokanee, ale rád strávi chvíľu opotrebovaním rýb, kým ich privedie.

Celkovo je to veľmi dobrý prút. Dobre padne do ruky a pôsobí veľmi esteticky. Modrý blank je veľmi dobrej farby a korok je tiež prirodzene príjemný.

S týmto prútom môžete loviť štýlovo. Citlivosť je skvelá, rovnako ako odolnosť so skvelou chrbticou. Umožňuje ľahké chytanie.

5. Okuma Celilo Kokanee Pro Trolling Rod

Ďalší prút Okuma, Celilo Kokanee Pro Trolling Rod je obľúbený u mnohých rybárov. Videl som veľa sprievodcov, ktorí ich používajú vo svojich trollingových podnikoch, pretože sú veľmi citliví, ale majú veľmi silnú chrbticu.

Tento prút sa najlepšie používa v spojení s downriggerom. Je dostatočne citlivý na to, aby chytil malé ryby, ale zároveň je dostatočne silný a odolný na to, aby bojoval s väčšími rybami.

Trollingové prúty musia byť schopné vydržať v neustálom namáhaní a nezlomiť sa, keď je ryba na šnúre. Mal som skúsenosť, keď som používal prút, ktorý vyzeral tak, že prút si s downriggerom dobre poradil.

Začalo cítiť tlak, keď sa loď začala pohybovať. Raz nastúpila ryba, prút sa zlomil a ja som o rybu prišiel. Prút, ktorý som používal, bol jeden z drahších prútov a nebol vhodný na trolling.

Tento prút nemôže byť vhodnejší na trolling. Pri neustálom strese sa síce nezlomí, ale aj keby sa zlomil, príliš by to nevadilo; prút stojí za solídnych 39,99 dolárov. Prút sa dodáva v 7′ alebo 8′, ideálnych dĺžkach pre trollingové prúty.

6. Eagle Claw Featherlight Kokanee Trolling Rod

Ako väčšina vecí je u značky Eagle Claw, tento prút je lacný, ale veľmi účinný. Nemá takú citlivosť ako iné, drahšie prúty, ale kompenzuje to inými vecami.

Prút je odolný a vydrží dlho. Je to skvelý prút, ktorý sa vám hodí na čln, ak sa vám míňajú peniaze na rybárske potreby a stále môžete niečo uloviť.

Eagle Claw’s Featherlight séria existuje už nejaký čas. Séria vyšla niekedy pred 90. rokmi a odvtedy bola silná. Cena týchto vecí je smiešna. Bežia online za približne 25 dolárov a v obchodoch sa prúty dajú kúpiť za 18 dolárov.

Sklolaminátové blanky nie sú príliš citlivé, ako sklolaminát zvykne byť, ale trvanlivosť prúta z neho robí dobrého bojovníka proti väčšiemu lososovi Kokanee v jazerách. Funguje však dobre ako trollingový prút.

Prúty sa zvyčajne dodávajú vo veľmi výraznej žltej, a aj keď sa to môže zdať trochu škaredé, vedzte, že farba je veľmi škaredá. Ale ako väčšina pádov Featherweight, cena spôsobuje, že všetky tieto vyzerajú ako nič. Prút je skvelá kvalita za ponúkanú cenu.

Celkovo to nie je najlepší prút, ale má veľa rovnakých vlastností ako prúty najvyššej triedy. Tam, kde mu chýba citlivosť, to vynahrádza v odolnosti. Ak sa rozhodnete pre kúpu jedného z týchto prútov, chvíľu tu bude.

7. Lamiglas CGR762L Tournament Kokanee Special Rod

Toto je prút, o ktorom som nič nepočul, kým som sa nespýtal svojho kamaráta, čo má najradšej Kokanee Trollingový prút bol. Jednu si práve kúpil v januári a pripravoval sa na aprílové trollingové behy Kokanee. (Miluje Kokanee) Povedal mi, aby som si to vyhľadal online a čo som našiel, väčšina ľudí tento prút miluje.

  Zákony o vodnom skútri v Missouri: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Väčšina recenzií, ktoré som čítal online, hovorila, že tento prút má veľmi silnú chrbticu a funguje veľmi dobre na downriggeri. Jeden jednotlivec dokonca zašiel tak ďaleko, že povedal, že tento prút spôsobil, že zvyšok jeho trollingových prútov je zastaraný.

Váham však, či tento prút odporučiť. Keď som sa dostal do recenzií trochu hlbšie, všimol som si, že veľa ľudí malo problémy s tým, že sa prút na nich úplne zlomil.

Prestávka bola na rovnakom mieste pre každú jednohviezdičkovú recenziu. Tyč je dvojdielna, čo môže byť prospešné, ale majú tendenciu zaskakovať tam, kde boli spojené.

Celkovo však pôsobí ako veľmi dobrý prút. Na papieri sa to javí ako veľmi dobrý prút, ktorý splní svoj účel. Cena týchto prútov je však 115 dolárov a so strachom z rozbitia sa tento prút posunul o dosť nižšie v zozname.

8. Najlepší prút na ľad

Až do tohto bodu boli všetky prúty určené na trolling lososa Kokanee. Aj keď je to veľmi populárna metóda chytania lososa Kokanee, existujú aj iné spôsoby chytania lososa Kokanee.

Rybolov na ľade sa vykonáva v zime, keď sú jazerá zamrznuté a môžete sa prechádzať po hladine vody. Po vyvŕtaní malej diery sa šnúra spustí pomocou ľadovej tyče, malej verzie rybárskej tyče, ktorá je určená na zachytenie dna jazera alebo zavesenie háku v stredných úrovniach.

Najlepší prút, ktorý som našiel na ľadový rybolov, ktorý stál za cenu, bol 13 Fishing Whiteout Rod od Thornebros. Cena tejto tyče je približne 32 dolárov, čo je priemerná cena za ľadovú tyč.

Sú aj lacnejšie, ale majú menšiu kvalitu. Sú aj drahšie, ale aj tie sú niekedy horšie ako prút 13 Fishing Whiteout.

Maličká udica je veľmi citlivá určená na to, aby si všimla aj tie najmenšie zmeny vo vode. Blank je kompletne karbónový, čo znamená, že je veľmi odolný, no stále má veľmi vysokú úroveň citlivosti. Pohodlne sa drží v ruke a vyzerá pekne s elegantným čiernym dizajnom.

Prút nemá žiadnu históriu lámania, čo je skvelé povedať o malých ľadových prútoch. Môžu sa len toľko ohýbať.

Súvisiace otázky:

Aká je najlepšia návnada na lososa Kokanee? Pachovo upravená kukurica na háčiku alebo nástrahe je tou najlepšou návnadou, ktorú možno použiť na trolling aj na jigging. Dokonca aj počas zimného obdobia bude kukurica, ktorá bola ošetrená cesnakom, schopná zachytiť viac kokanee ako ktorákoľvek iná metóda.

Čo je to downriggerová tyč? Downriggerová tyč sa líši od bežnej tyče, pretože má tendenciu byť schopná ohýbať sa presne v správnom uhle a tlaku, ktorý downriggerové zariadenie vyvinie na vlasec. Tieto prúty boli vytvorené špeciálne pre downriggery, ale dajú sa použiť aj na iné druhy rybolovu.