7 najlepších muškárskych prútov pre začiatočníkov (na chytanie všetkých druhov rýb)

Moja sestra prišla za mnou a spýtala sa, aký typ muškárskeho prúta by mala dostať svojmu manželovi, ktorý práve začínal. Mám svoje osobné názory, ale tiež som chcel urobiť nejaké kopanie a tu je to, čo som našiel.

Tu je zoznam mojich siedmich najlepších muškárskych prútov pre začiatočníkov:

  1. Toccoa Muškársky prút Tailwater Outfitters s tubusom
  2. Piscifun Sword Graphite Muškársky prút 4 kusy 9 stôp – IM7 Carbon Fiber Blank
  3. Oblečenie na krížovú mušku Redington
  4. Sougayilang Navijak na rybársky prút
  5. Maxcatch Extreme Graphite muškársky prút
  6. Ľahký ultra prenosný muškársky prút PLUSINNO
  7. Temple Fork Outfitters TFO Lefty Kreh Professional Series II pletené grafitové muškárske prúty

O tých prútoch je toho veľa a niektoré môžu sedieť lepšie ako iné, v závislosti od toho, čo hľadáte.

1. Tailwater Outfitters Toccoa Fly Rod

Tento muškársky prút je skvelý pre každého skúseného rybára, nový aj starý. Je to úžasné, pretože z toho nemôžete vyrásť tak, že by ste sa na to stali príliš dobrými. Je to tiež prút za super rozumnú cenu, najmä pre kvalitu, ktorú dostanete.


Je vyrobený z grafitu, vďaka čomu je pevný, odolný a ľahký. Skladá sa zo 4 kusov, takže jeho rozkladanie a skladanie je veľmi jednoduché. Naozaj sa mi to páčilo, keď som začínal, pretože som nemal veľa miesta na svojom mieste, v garáži alebo niečom inom na skladovanie.

Dalo sa to pekne a ľahko odložiť a v skutočnosti som ho väčšinou držal v aute.

Je to to, čo sa nazýva „rýchla akcia“ typ prúta a je vysoko výkonný. To v podstate znamená, že odlievanie bude jednoduchšie. Je to vlastne dobrá vec, pretože keď sú ľudia frustrovaní, majú tendenciu skúšať to a precvičiť si to, takže ich obsadenie je hrozné.

Vďaka tomu nebudete mať pocit, že to musíte urobiť, a namiesto toho si môžete svoju frustráciu vybiť na svojom kamarátovi. Tento prút je dostupný na Amazone, môžete si ho pozrieť tu.

2. Rybársky prút Piscifun Sword Graphite

Je zrejmé, že v názve je vyrobený z grafitu, čo je vždy plus, pokiaľ ide o muškárske prúty. Tento muškársky prút je skutočne lacný, pretože je vyrobený aj z tohto materiálu.


Povedal by som, že je to prút, ktorý nie je len pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí možno chytajú už niekoľko rokov.

Dodáva sa v tyči a skladá sa na 4 kusy, takže cestovanie s ním je tiež jednoduché. Opracované hliníkové sedlo navijaka je odolné a má na sedle navijaka dvojité uzamykacie krúžky, ktoré zaisťujú bezpečné pripevnenie navijaka, čo sa môže hodiť, ak ste so svojimi vecami trochu neohľaduplnejší.

Najlepšie na tom je, že tento odliatok robí veľkú vzdialenosť a presnosť nahadzovania s hladkým zaťažením, čo len uľahčuje život.

Ak máte záujem o tento úžasný prút, je k dispozícii na Amazone a môžete si ho prezrieť tu.

3. Redington Crosswater Fly Rod

Tento muškársky prút Redington Crosswater je skvelý pre niekoho, kto práve začína. Je to úžasné z mnohých dôvodov, ale jedným z nich je, že má úplné nastavenie tohto balíka. Prút, navijak, vlasec a puzdro na prenášanie, ktoré je užitočnejšie, než by ste si mysleli.

  Prečo môj pás na snežnom skútri škrípe? Ako správne nainštalovať nový remeň

Hodí sa na všetky typy vôd, takže si ho môžete vziať kamkoľvek, kde budete muškáriť. Ide o stredne rýchly prút typu akcie, o ktorom by niekto povedal, že je lepší pre začiatočníkov. Je tiež vyrobený z grafitu, takže bude ľahký, ale pevný a spríjemní vám deň na vode.

Ak trochu váhate a nie ste si istý, aký typ rybolovu chcete robiť, vyskúšal by som tento. Ako som povedal, prichádza so všetkým, čo potrebujete, a viete, že je to všetko kompatibilné.

Skúsenejší rybári si občas radi vezmú rôzne typy navijakov a zmiešajú veci, ale ak neviete, čo robíte, môže vám to zamotať veci a budete tento nový koníček nenávidieť. Ak máte záujem si tento prút pozrieť bližšie, môžete kliknúť tu a my vás preskočíme na webovú stránku Redington.

4. Kombinovaná súprava s navijakom na rybársky prút Sougayilang


Táto súprava navijakov na prúty je skvelá pre niekoho, kto začína s obmedzeným rozpočtom a/alebo si nie je istý, či je to niečo, čoho sa bude držať. Hovorím to len preto, že má väčšinu vecí, ktoré budete potrebovať hneď, ale je lacnejší.

Jedná sa o stredne akčný prút s korkovou rukoväťou, vďaka čomu je pekný a pohodlný. Navijak je vyrobený z hliníkovej zliatiny a dodáva sa s 12-dielnou súpravou mušiek.

Niečo, čo sa mi na tomto produkte naozaj páči, je, že majú 5-ročnú záruku a hovoria, že ak máte nejaké problémy, zavolajte im a oni sa o to postarajú. Nikdy som taký nemal, ale s lacnejším materiálom aspoň viete, že máte skvelý zákaznícky servis, ktorý sa o vás postará.

Ak by ste sa chceli na tento prút pozrieť bližšie, nájdete ho tu.

5. Maxcatch Extreme Graphite muškársky prút


Tento prút je ďalšou skvelou voľbou. Myslím si, že ak hľadáte niečo rozumné a nové pre leteckú hru, je to na prvom mieste.

Možno si myslíte, že keď je to super lacné, je to dobré? No áno, áno je.

Niektorí by dokonca mohli povedať, že tento prút je lepší ako tie drahé prúty, ktoré môžete nájsť za pár stoviek dolárov. Je to všestranne dobrý prút a keďže je taký lacný, odporúčam ho skôr začiatočníkom. Takto, ak vám tento šport akosi nevonia, vás to nestálo ani ruku a nohu.

Je vyrobený z uhlíkových vlákien, takže stále bude skutočne ľahký, ale nie taký pevný ako tie vyrobené z grafitu. Je vyrobený s korkovými rukoväťami, takže bude naozaj pohodlný aj pre tých, ktorí nie sú zvyknutí celé hodiny chytať ryby.

Ak hľadáte lacnejší spôsob, ako sa dostať do hry a nie ste si istí, či tam budete dlho zostať, môže to byť pre vás naozaj dobrá voľba.

Ak by ste si chceli tento prút pozrieť bližšie, kliknite tu vidieť to na Amazone.

6. Ľahký ultra prenosný muškársky prút a navijak


Ďalšie kombá a súprava navijakov na prúty, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí vedia, že toto je niečo, do čoho sa chcú dostať. Plusinno je dobre známa a vysoko hodnotená značka, takže viete, že získavate dobrú kvalitu a pravdepodobne nebudete mať v budúcnosti veľa problémov.

  Aké sú vrecká na koši teplovzdušného balóna?

Je to trochu drahšie, ale je to preto, že má všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať, a názov značky. Je to, ako keby ste chceli kvalitnú bežeckú topánku, môžete ísť do Nike. Sú príliš predražené?

Niekedy. Ľudia si ich však stále kupujú, pretože vedia, že ak sa topánka rozpadne skôr, ako by mala, môžu zavolať zákaznícky servis a bude o nich dobre postarané. (viem z prvej ruky)

Je vyrobený z uhlíkových vlákien a veľmi pekne spracovaná drevená rukoväť. Ide o stredne rýchlu akčnú robu, ktorá, ako som už povedal, je skvelá pre začiatočníka. S dĺžkou 8 stôp zvládne mnoho rôznych typov rybárskych situácií a zvládne takmer všetko, čo mu príde do cesty.

Rozloží sa na 4 časti, vďaka čomu je cestovanie s ním veľmi jednoduché. Celkovo skvelé pre niekoho, kto sa venuje muškáreniu a možno ním už bol, takže vedia, že s najväčšou pravdepodobnosťou pri tom zostanú. Alebo len niekoho, komu na peniazoch príliš nezáleží. Tak aj tak.

Ak chcete zobraziť tento produkt na Amazone, kliknite tu.

7. Pletené grafitové muškárske prúty Temple Fork Outfitters


Toto je naozaj dobrá značka a prút pre vás ľavákov. TFO je v lietaní dobre známe. Je to dobrá všestranná palica, ktorá je hladká a zároveň výkonná.

Je to prút za celkom rozumnú cenu a opäť prichádza s názvom značky. Je to ďalší stredne rýchly akčný prút, ktorý vám uľahčí preferenciu. Odlievanie je naozaj jednoduché a nebudete musieť vynaložiť toľko úsilia.

Je o niečo kratší, takže skôr pre tých, ktorí sa pohybujú v potokoch alebo kratších riekach. Niekedy to môže byť na tých otvorených riekach s kratším prútom ťažšie.

Ak chcete zobraziť tento produkt na Amazone, kliknite tu.

Rady pre osobnejšie vyhľadávanie

Dĺžka

Keď sa pokúšate nájsť prúty, zistíte, že existuje veľa rôznych dĺžok, ktoré si môžete kúpiť. Je to preto, že dĺžka ovplyvňuje hod a miesto, kde lovíte, môže určiť, akú dĺžku budete chcieť mať.

Ak chcete niečo všeobecné a nie ste si istí, do akej veľkej alebo malej vody pôjdete, mohol by som vám navrhnúť zaobstaranie 8-9 stopová tyč. Je to celkom dobrá šťastná stredná dĺžka pre tých, ktorí začínajú.

Mali by ste byť schopní zacieliť takmer na akýkoľvek druh rýb s touto dĺžkou. je to dobrá rovnováha kontroly, sily, vzdialenosti a presnosti, čo je pri muškárení kľúčové.

Čím dlhšia je dĺžka, tým väčšia bude s najväčšou pravdepodobnosťou obsadenie. Na začiatku by som nenavrhoval, aby ste chceli supervýkonné, dlhé obsadenie. Môže to zmeniť celý štýl a skutočne vám to skomplikuje.

Kratšie prúty vedia tiež potrápiť, ale nie je s nimi nič „chybné“, okrem toho, že majú krátky nahadzovač a môžu spôsobiť nepríjemné nahadzovanie.

Závažia

Hmotnosť je veľmi dôležitá, pokiaľ ide o muškárenie a vyberanie všetkého. Je to to, čo doručí mušku tam, kde ju chcete umiestniť a ako hlboko pôjde.

Niektoré ryby radi visia na vrchu a niektoré sú napájadlom na dne a visia na dne rieky. Ak nemáte správnu váhu prispôsobenú druhu rýb, ktoré sa tam nachádzajú, budete mať ťažký deň.

  Je rybolov dronom na Floride legálny? Kompletný sprievodca zákonmi.

Závažia 0, 1, 2 sú vyrobené pre najmenšie druhy rýb v malých tokoch s použitím veľmi malých suchých mušiek.

3, 4 závažia fungujú dobre pri použití malých, ľahkých hrotov, na jemné prezentácie s malými muškami a cielenie na panfish a pstruhy.

Závažia 5, 6, 7 sú najbežnejšie a najuniverzálnejšie muškárske závažia a závažia na prúty. Tieto zvládnu asi 90% všetkých rybárskych situácií pri love pstruhov, ostriežov, lykožrútov, vo veľkých riekach a jazerách, hĺbkovej nymfácii s muškami a nahadzovaní väčších streamerov, popperov a delených záberov.

na 7 idete na väčšie basy, steelhead a lososa.

5 je najuniverzálnejšie hodnotenie hmotnosti a vyhovuje rôznym druhom, muchám a prostrediam. Je to tiež ideálne váhové hodnotenie na učenie muškárenia pre vás začiatočníkov.

Závažia 8, 9, 10 sa hodia na lov v morskej vode a na diaľkové, ťažké mušky.

Navijaky

Pri všetkých typoch rybolovu existujú 4 rôzne typy navijakov. V muškárení je naozaj len jeden, muškársky navijak. Kotúče sú na sedlách kotúčov a držia vlasec počas nahadzovania. môže pomôcť pri zdolávaní ťažkých alebo rýchlo sa pohybujúcich rýb bez pretrhnutia vlasca alebo prasknutia prúta.

Prút a navijak by mali byť dobre vyvážené a niektoré prúty a navijaky sa nezhodujú. To je dôvod, prečo som predtým povedal, že ak práve začínate, získanie kombinácie so všetkým môže byť veľmi užitočné.

Zbavuje vás stresu z „vybral som správnu kombináciu? Toto obsadenie má vyzerať takto alebo je nevyvážené?“ Ak máte v blízkosti obchod, zvyčajne vám môžu pomôcť nájsť tie správne kombinácie, ak si stále nie ste istí.

Muškárske navijaky sa používajú so systémom kotúčovej brzdy a môžu byť naozaj zábavné. Veľa z tých, čo mušia, sa nemôže vrátiť k žiadnemu inému druhu rybolovu kvôli neustálemu pohybu, na ktorý sú pri tomto zvyknutí.

Akcie

Akciami mám na mysli to, ako veľmi sa ohýba prút pri zdolávaní ryby. Ako veľmi sa ohýba, kde sa ohýba, ohyb a ako sa zotavuje, keď je záťaž preč alebo odstránená.

Existujú rýchle, stredne rýchle, stredné a pomalé palice. záleží na tom, kde lovíte a na čo lovíte, aby ste určili akciu, ktorú chcete.

Prúty s rýchlou akciou budú mať veľmi rýchle a silné uvoľnenie alebo odhodenie. pri zdolávaní ryby sa ohýba len na špičke. Pre začiatočníkov bývajú ťažšie na učenie, no ak sa dokážete naučiť na rýchlom prúte, nebudete mať v budúcnosti žiadne problémy.

Stredne rýchle muškárske prúty sa ohýbajú väčšinou v hornej tretine. Majú väčšiu flexibilitu ako prúty s rýchlou akciou, ale nemajú takú silu vychádzajúcu z hodu. Stále má veľa sily a robí dobré dlhé obsadenie.

Stredne akčné muškárske prúty sa v hornej polovici ohýbajú a sú rovnako pružné a tuhé. Je to naozaj dobrá veselá stredná akcia pre tých, ktorí chcú trochu z oboch svetov. Myslím, že táto a stredne rýchla akcia sú pre začiatočníkov najlepšie. Má dobrú flexibilitu, vďaka čomu je presný a zvládne väčšinu rýb.

Pomalá akcia má najväčší ohyb, ohyb cez celý prút. Umožňuje mierne nižšiu rýchlosť a funguje dobre v potokoch alebo na menšej ploche.