7 najlepších kombinácií muškárskych prútov a navijakov pre začiatočníkov

Keď sa snažíte naučiť začiatočníka lietať s rybami, jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre seba a pre nich urobiť, je vybrať si skvelý prút. Učenie je dosť komplikované bez toho, aby ste mali prút, ktorý je pre skúseného človeka ťažko použiteľný.

Existuje toľko kombinácií muškárskych prútov a navijakov. Je tiež potrebné vziať do úvahy veľa ďalších vecí. Prejdem si každý prút a navijak, aby som vám poskytol tie najlepšie možné informácie, ktoré vám pomôžu urobiť informovaný výber.

1. NetAngler Fly Combo

Tento prút je vyrobený tak, aby bol ľahký, ale extrémne odolný. To je naozaj to najlepšie z oboch svetov. Je vyrobený z karbónu. To sa uskutočnilo vysokotlakovým lisovaním so zvýšenou hustotou vlákien. Je vyrobený z grafitu, ktorý znižuje hmotnosť, ale zvyšuje odolnosť.

Môžete si teda užiť, že pri každom love nedvíhate niečo šialene ťažké, a pritom môžete byť pokojní s vedomím, že vaša palica sa nezlomí v prúde ani nebude bojovať s navíjaním ryby.

Je tiež navrhnutý tak, aby bol ľahko zameniteľný medzi ľavou a pravou rukou. Je to úžasné pre niekoho, kto sa snaží používať obe ruky, pre ľavákov, ktorí majú problém nájsť dobrú palicu, alebo pre rodičov, ktorí kupujú jednu palicu, aby sa s ňou mohli učiť všetky svoje deti.

Čo sa týka navijaka, existuje množstvo funkcií, ktoré s ním prichádzajú. Brzdenie je veľmi hladké s prevodovým pomerom 1:1. Čo sa týka muškárenia, čím hladšie, tým lepšie. Všetko to súvisí s kastingom. Nechcete hádzať niečo, čo nie je hladké, pre vaše dobro a pre ryby. S týmto navijakom a prútom sa to nestane.

Navijak je vyrobený z hliníkovej zliatiny. Vďaka tomu je mimoriadne odolný, aby vám vydržal dlhú dobu. To je naozaj pekné, pretože aj pri nákupe vecí v kombináciách to môže byť stále veľká investícia. A s týmto kombinovaným navijakom a prútom nebudete míňať peniaze na zbytočnú investíciu.

Tento špecifický navijak je extrémne ľahký, 5,2 oz. Tento bol vyrobený špeciálne pre vyváženie ľahkých muškárskych prútov.

Rukoväť tohto prútu je vyrobená z korku, aby sa zaistilo pohodlie vašej ruky. Má tiež nastaviteľné sedlo navijaka vyrobené z hliníka a dve poistné matice.

Dodáva sa v štyroch kusoch a meria do 8′ alebo po rozdelení na 27″.

Vodiaci krúžok je vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele. To zaisťuje, že nepoškodí vlasec, ktorý používate. Toto nastavenie sa pohybuje okolo 100 dolárov za všetko, čo je slušná cena vzhľadom na všetko, čo je v cene.

Ak sa chcete bližšie pozrieť na toto úžasné kombo prútu a navijaka, môžete ho vidieť tu na Amazone.

2. Osage River Fly Combo

Jednou z najlepších častí tohto navijaka a prútu je, že je špeciálne navrhnutý pre začiatočníkov! Ďalšou úžasnou vecou je, že rybársky navijak sa dodáva vopred navinutý, takže čas nastavenia bude výrazne kratší. To je obzvlášť príjemné pre tých rybárov, ktorí túto náročnú a únavnú úlohu ešte nezvládli.

Prút je vyrobený z grafitu, čo zaisťuje jeho nízku hmotnosť. Ako už bolo spomenuté vyššie, ľahký prút je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete hľadať pri kúpe komba prútu a navijaka. Keď je prút ľahší, so všetkým ostatným sa ľahšie manévruje.

  Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Tennessee

Navijak je vyrobený z hliníka. To pomôže navijaku zostať pevný, odolný a schopný, pretože zdoláva aj tie najväčšie úlovky.

Ďalšou naozaj peknou vecou pri kúpe Osage River Combo je to, že prichádza s doplnkami, ktoré tento zážitok ešte vylepšujú.

Dodáva sa s náväzcom na mušky, plastovou krabičkou na mušky a deviatimi rôznymi muškami, vďaka ktorým budete mať náskok pred hrou. Tieto doplnky vo vašom kombinovanom nákupe vám zanechajú to vzrušenie a trochu úľavy od stresu tým, že zo zoznamu vyškrtnete ďalšie veci, ktoré by ste si ako začiatočník museli aj tak kúpiť samostatne.

Nie všetky kombinované balíčky obsahujú neuveriteľné doplnky, ale tento áno! Získavanie bonusových produktov je vždy zábavné a musíte ich všetky nasať.

Tento prút a navijak sa dá veľmi ľahko bez problémov zbaliť. Vložíte ho do kompaktnej vane, ktorá má aj vrecko na krabičku na muchy. Po dlhom a únavnom dni muškárenia budete chcieť vyskočiť z vody a rýchlo sa zbaliť, aby ste sa s úlovkami mohli vrátiť domov.

Kliknutím si pozrite toto úžasné, all-inclusive nastavenie na Amazone tu!

3. Piscifun Torrent Casting Reel a Rod Combo

Tento prút a navijak je možné objednať pre ľavákov alebo pravákov. Dodáva sa aj v strednej 6’9″ a stredne ťažkej 7′. Je známe, že je to všestranný dobrý prút pre začiatočníkov. Nie všetky kombá prútov a navijakov môžu mať toto tvrdenie.

Prút je vyrobený z grafitu a sklolaminátu, vďaka čomu je dobre vyvážený a extrémne odolný a má dlhú životnosť. Rovnováha je dôležitejšia, než si človek môže myslieť. Počas rybolovu budete chcieť vážnu stabilitu, aby ste zaistili, že nestratíte kontrolu nad úlovkom kvôli rýchlym prúdom alebo disketovým rybám.

Vďaka svojej nízkej hmotnosti pomáha zlepšiť rozsah pohybu a zabraňuje nadmernej únave. Veľa prútov môže byť príliš ťažkých, keď sú vyrobené z predávaného kovu, takže je to naozaj pekný doplnok.

Prút pozostáva z dvoch kusov a dá sa veľmi ľahko spojiť. Prúty sa často dodávajú v súpravách viacerých kusov a to môže byť zdrvujúce, ak je to prvýkrát, čo dávate prút dohromady. Ale s iba dvoma kúskami, s ktorými sa treba vyrovnať, je to celkom samovysvetľujúce a v podstate bezproblémové.

Tento prút a navijak zaistiťže nebudete mať neustále skúsenosti typu „Robím to správne“.

Ak vezmeme do úvahy hmotnosť, dĺžku a či je cievka predtočená alebo nie, môže to znamenať obrovský rozdiel. Toto nie sú veci, ktoré vás ako začiatočníka vždy napadnú počas prípravy na vašu rybačku. Môže byť ťažké sledovať všetky rôzne prvky, ale snažte sa ich udržať v popredí vašej mysle.

Toto kombo je tiež uznávané ako skvelá kvalitná možnosť pre nových a skúsených rybárov bez toho, aby sa zbavili banky. Keďže ešte nepoznáte svoje úplné preferencie, pretože ste taký nový, možno nebudete chcieť míňať šialené sumy peňazí.

Na druhej strane by ste mali zvážiť dobrú investíciu a táto kombinácia je dobrým miestom, kde začať.

  Majú štvorkolky regulátory rýchlosti?

Prút má tiež EVA omotávku, ktorá je naozaj pohodlná, ale zároveň pevná a pomôže vám zdolávať akúkoľvek rybu, ktorá vám ujde. EVA je materiál na báze peny. Padne vám viac do ruky a udrží ju pohodlnejšie ako iné úchopy.

Navijak je vyrobený z antikoróznych materiálov. Vďaka svojim prémiovým prevodom a úžasnej kvalite z nehrdzavejúcej ocele je to navijak, s ktorým si môže byť istý, že s ním začne každý rybár.

Navijak je vyrobený s magnetickou brzdou. Vďaka tomu je mimoriadne efektívny a presný s potrebnými úpravami za behu. Pomáha tiež predchádzať akýmkoľvek škytavkám, do ktorých by inak mohol navijak naraziť.

Má tiež dvojité navíjacie hriadele, ktoré zvyšujú nielen odolnosť, ale aj stabilitu.

Rukoväť kľuky je vyrobená z hliníka, čo vám pomôže natiahnuť akúkoľvek rybu bez poškodenia navijaka alebo prúta. Po serióznej investícii predsa nikto nechce poškodený navijak alebo prút.

4. Icewei Travel Fly Combo

Toto kombo prútu a navijaka ponúka tiež niekoľko skvelých vecí!

Prút je vyrobený z ocele a keramického odizolovania, ako aj uhlíkových vlákien, ktoré zaisťujú odolnosť a pevnosť. To pomáha pri znižovaní trenia a tepla pri odlievaní a odizolovaní.

Jedným z najväčších problémov rybárov je trenie a teplo, ktoré poškodzuje ich navijaky. S týmto preventívnym opatrením sa pravdepodobnosť, že sa to stane, drasticky zníži.

Rukoväť je vyrobená z jasne zeleného syntetického zlata a je navrhnutá tak, aby ste si zachovali skvelú priľnavosť, aj keď je mokrá. Toto nemusí byť prvá vlastnosť, ktorú veľa skúsených rybárov hľadá, ale je to skvelá voľba pre deti alebo každého, kto hľadá niečo elegantnejšie a nápadnejšie.

Sedlo navijaka je vyrobené tak, aby odolalo vlhkosti a má tiež dve poistné matice, ktoré zaisťujú bezpečnosť navijaka. Mať sedlo navijaka je mimoriadne dôležité. Jeho účelom je udržať navijak vycentrovaný tam, kde ho umiestnite na prút. S vlhkosťou riskujete, že čo i len trochu vypadne z miesta a poškodí vašu rybársku hru. Tak toto je naozaj skvelá funkcia.

Pokiaľ ide o dĺžku a hmotnosť, máte dve možnosti. Možnosti dĺžky sú 7′,5″ 8′,85″ a vážia 100 alebo 120 g.

Prút sa dodáva v 4 kusoch, vďaka čomu je mimoriadne prenosný a ľahko sa s ním cestuje alebo skladuje v stiesnených priestoroch. Okrem toho, že ho môžete rozložiť, má vrecúško na uľahčenie prepravy a škatuľku s muchami, ktorá vám pomôže naštartovať váš nový koníček.

Navijak má dizajn diskovej brzdy a vynikajúce teflónové doštičky. V súčasnosti viac ľudí uprednostňuje použitie ťahania disku.

Brána kotúča je tu preto, aby poskytovala odpor, keď sa navijak začne otáčať, keď ryba, ktorá ho chytí, vzlietne spolu s ním. Uprednostňuje sa väčší odpor ako menší, takže si budete môcť rýchlejšie všimnúť, že ste chytili úlovok, a je menej pravdepodobné, že utečú.

Navijak je celkovo pomerne ľahký, 5,2 oz.

Navijak je vyrobený z eloxovaného hliníkového materiálu a možno ho používať v ľavej alebo pravej ruke.

5. Plusinno Lightweight Fly Combo

Pekná vec na Plusinno Lightweight Fly Combo je, že má dosť málo ponúknutého v rámci nákupu.

  Sú ulice Side-by-Sides v Ohiu legálne?

Keď si to kúpite, dostanete rybársky navijak, muškársky prút, puzdro na nosič, mušky a vlasec. Je to pekné, pretože ako nový v koníčku si možno nie ste istý všetkým, čo budete potrebovať, a v tejto situácii to všetko nájdete na jednom mieste!

Nie je vôbec ťažký! A manipulácia s ním je naozaj jednoduchá, takže môže byť ideálnou voľbou pre začiatočníkov.

Prút je extrémne odolný, ľahký a tenký s dostatočnou elasticitou. Rybársky vlasec zostáva mimo dosahu kvôli krúžkom z nehrdzavejúcej ocele, ktorými je vedený.

Prút je dlhý 8′, váži 4 oz. a dá sa rozložiť na 4 časti.

Navijak je vyrobený z hliníka, ktorý je mimoriadne kvalitný. Cievka je navrhnutá z tlakovo odliateho veľkého tŕňa. Jednoducho sa s ním pracuje a nerozbije sa vám.

6. Redington Crosswater Fly Combo

Redington Crosswater Fly Combo je extrémne robustné a extrémne ľahké. Je to obrovská výhoda, pretože vás nebude rušiť ani vás obťažovať tým, že je ťažký, ale je tiež postavený tak, aby ho vodný život nemohol poškodiť, keď bude pôsobiť proti vám.

Ďalším problémom môže byť poškodenie cievky prúdom. Toto kombo je navrhnuté tak, aby sa tomu zabránilo.

Tento prút je dodávaný v dvoch závažiach. Váš ťažší variant je dodávaný s prútom vyrobeným z eloxovaného hliníka. Ľahšia možnosť prútu prichádza s drevenými skutočnými sedadlami.

Obe tieto možnosti sú úžasné! Sú naozaj postavené pre rôznych rybárov a vaše osobné preferencie. Nájdite, čo sa vám páči najlepšie z hľadiska hmotnosti tak, že zájdete do miestneho vonkajšieho obchodu a jeden si podržíte. Pozrite sa, čo je o niečo jednoduchšie.

Akonáhle sa dostanete do švihu svojej rybárskej hry, budete môcť lepšie odhadnúť, čo sa vám páči a čo nie.

Dodáva sa aj so zarovnávacími bodkami. Vďaka tomu je nastavenie prúta rýchle a jednoduché a poskytuje vám presné a ľahké nahadzovanie. Zarovnávacie body skutočne zmenia vašu rybársku hru a pomôžu vám prekonať krivky učenia. Pomôže vám to začať vedieť, čo sa skutočne snažíte dosiahnuť pri nastavovaní prúta.

V budúcnosti tak budete môcť voľným okom lepšie vidieť, čo presne hľadáte, keď chcete svoj prút a navijak nastaviť na deň plný zábavy.

Tento prút je vážnych 9′ 5″.

Dá sa rozložiť na štyri časti a uložiť do tyčovej rúrky. Táto trubica prútov má prepážky na prúty, ktoré vám pomôžu uložiť navijak a prút bez neporiadku a rýchlo.

7. Fenwick Nighthawk Fly Combo

Toto je skvelá kúpa!

Má 4 guličkové ložiská z nehrdzavejúcej ocele. S navijakom má opracovanú hliníkovú cievku s otvorom a dvojitým eloxovaným opletením. Guličkové ložiská len pomáhajú strojom navijaku bežať hladšie, ako by to bolo bez nich.

Rukoväť je hliníková a má gombík mäkký na dotyk.

Má hladký viackotúčový brzdový systém s nerezovou oceľou a naolejovanou plstenou podložkou.

Dodáva sa s dizajnom hlavného prevodu so závitom, ktorý eliminuje vôľu v rukoväti. A je ľahké zameniť pravú a ľavú ruku.

Prút má dizajn rukoväte TAC a EVA a očká z nehrdzavejúcej ocele. Vyrába sa klasickými akciami Fenwick.

Sú navrhnuté tak, aby boli veľmi všestranné pre všetky rôzne úrovne rybárskych odborností.