6 najlepších jazier pre Big Kokanee v štáte Washington

Dopyt po kvalitnom rybolove kokanee dosiahol v štáte Washington novú úroveň. Keďže sa do prítokov Puget Sound vracia menej lososov a chrobákov, stále viac rybárov využíva vzrušenie z chytania kokanee.

Losos Kokanee je vnútrozemský losos sockey, ktorý je silne zásobený vo Washingtonských jazerách a nádržiach. To, čo lososovi kokanee chýba na veľkosti, vynahrádza svojou schopnosťou bojovať a fenomenálnou chuťou.

Každý rok sa rybári vyberú k vode pri hľadaní prvotriedneho rybolovu kokanee. S priemernou veľkosťou 10-12 palcov vo väčšine jazier, príležitostných 14 palcov sprevádza výkriky radosti a päťky.

Nie každé jazero má to, čo je potrebné na to, aby neustále čerpalo nadpriemerne veľké kokanee. Existuje však niekoľko jazier, o ktorých je známe, že prenechávajú výnimočne veľké ryby vytrvalým kokanee medzi nami. 14 palcové ryby sú normou a 16 palcové plus kokanee sú možné.

Tu je rýchly pohľad na 6 najlepších jazier známych pre veľké kokanee v štáte Washington:

1. Jazero Roosevelt

2. Jazero Conconully

3. Jazero Chelan

4. Jazero Merwin

5. Americké jazero

6. Jazero Stevens

POZOR! Cesta do jedného z týchto jazier s najvyššou produkciou by mohla spôsobiť ťažkú ​​závislosť na rybolove kokanee.

1. Jazero Roosevelt

Jazero Roosevelt, najväčšie jazero štátu Washington, sa tiahne asi 151 míľ a pokrýva viac ako 77 000 akrov. Jazero je nádržou rieky Columbia, ktorá začína pri priehrade Grand Coulee na vzdialenom severe v centrálnom Washingtone a prechádza hranicou s Kanadou.

Roosevelt je nielen najväčšie jazero, ale aj jeden z najlepších lovcov veľkých rýb.

Kokanee je vysoko na zozname pre rybárov, ktorí navštívia Roosevelt, a to z dobrého dôvodu. Zdá sa, že nedotknuté vody bohaté na živiny v polosuchej krajine tu prevyšujú kokanee. 18 palcové koky sú priemer a 3 až 4 libry sú denný jav. Štátny rekord kokanee pochádzal z jazera Roosevelt v roku 2003 a bol mohutný, 6,25 libier. Je len otázkou času, kedy sa chytí nový rekord a môžete to byť vy.

Zima je čas na lov týchto obrovských kokanee. Väčšina kŕmnej základne pre zimné kokanee v Roosevelte visí v hornej časti vodného stĺpca a tam sa kokanee živí. Len málokedy spustíte výstroj pod 20 stôp. To tiež znamená, že budete musieť začleniť rôzne taktiky, aby ste sa vyhli vystrašeniu plytkého plávajúceho kokanee, keď trolujete.

Trollovanie na dlhých líniách s plánovacími doskami, ktoré dostanú vašu výstroj preč z lode, je produktívna technika. Nie je nezvyčajné, že vaša línia je späť o 100 až 150 stôp. Pri love s downriggermi vypustite 100 stôp za člnom a potom ho spustite 15 až 20 stôp.

Kokanee pri jazere Roosevelt sa zbierajú pomocou rôznych trollovacích návnad a dodgerov. Horúce lístkové lákadlo a farba sa mení zo dňa na deň, tak si prineste výber. Bez ohľadu na trollingovú súpravu, ktorú používate, vždy pridajte na háčik niekoľko zŕn voňavých štipcov do topánok. Chcete sa dozvedieť viac o trollingu pre kokanee? Pozrite si nášho obľúbeného sprievodcu na kokanee nastavenia trollingu aby ste sa naučili všetko, čo potrebujete vedieť.

Vystopovať húfy kokanee môže byť na takej veľkej nádrži problém, ale je tu niekoľko miest, kde sa ryby počas zimnej sezóny držia. Štarty Spring Canyon a Keller Ferry vás privedú do dosahu niekoľkých produktívnych dier. Z Spring Canyonu zamierte smerom k priehrade a začnite trollovať, keď budete viac ako 100 stôp vody blízko strmých brehov. Alebo vybehnite hore nádržou z Spring Canyonu do Swawilla Basin.

Čítať  Úplné porovnanie: Flasher vs. Fish Finder pre rybolov na ľade

Z trajektu Keller sa vydajte za rohom dole do Camel Bluff a trolujte po strmom svahu. Ďalším miestom, ktoré môžete vyskúšať, najmä neskôr v sezóne, je rameno rieky Sanpoil. Pobrežné oblasti pozdĺž ústia Sanpoil každoročne prinášajú dobré množstvo veľkých rýb.

Ubytovanie v zime je trochu obmedzené, ale slušné hotely sa nachádzajú v neďalekom meste Grand Coulee. K dispozícii je aj niekoľko kempingov.

2. Jazero Conconully

Tento prehliadnutý klenot nebol na radare väčšiny rybárov na kokanee, najmä tých, ktorí hľadajú ryby s trochu väčšou záťažou. Toto jazero s rozlohou 292 akrov leží v úzkom, malebnom kaňone a v posledných rokoch začalo produkovať kokanee ohromnej veľkosti.

Väčšina rýb má priemer 10 až 13 palcov, ale 14 až 16 palcové ryby sa začínajú stávať bežnejšími. Nehovoriac o tom, že pri trollovaní vody je vždy šanca zavesiť sa na pekného pstruha dúhového.

Rovnako ako väčšina menších jazier kokanee, aj jazero Conconully zažíva cykly kolísavých veľkostí kokanee a zdá sa, že jazero je teraz trochu na vzostupe. Neďaleké jazero Palmer Lake bolo kedysi prvotriednym loviskom kokanee pre veľké ryby, ale v roku 2016 zaznamenalo masívny úhyn. Rozsiahle úsilie o zarybnenie by sa malo začať vyplácať v sezóne 2020 a 2021. Dovtedy jazero Conconully zaplní prázdnotu.

Skorá jar až jún sú najlepšie časy na napojenie na väčšie koky na tomto jazere. Húfy rýb často prechádzajú hlboko, takže downriggery sú najefektívnejším spôsobom, ako umiestniť návnadu pred ryby. Populárne a produktívne miesto na trollovanie kokanee a pstruhov je blízko jazera na východe. Obe pobrežia držia kokanee, ktoré visia nad hlbokou vodou.

Kemping a ubytovanie sú k dispozícii v štátnom parku Conconully a na niekoľkých miestnych miestach v meste. K dispozícii je dobrý štart lode s obmedzeným počtom parkovacích miest.

3. Jazero Chelan

Rozľahlé výhľady na hory, studená čistá voda a 33 000 akrov v dĺžke 50 míľ do drsnej divočiny tvoria jazero Chelan. Toto jazero je viac než len dokonalá krajina, je to nebo kokanee.

Rybári z celého štátu sa každú jar hrnú do Chelanu, aby si pripísali svoj podiel na týchto chutných rybách. V posledných rokoch dosiahli pôsobivé veľkosti. Niektorí tlačili aj 17 palcov. Zdravé limity rýb sa berú každý deň od marca do júna, keď uhryznutie kokanee vrcholí.

Môžete očakávať, že budete pravidelne chytať množstvo 10 až 12 palcových rýb s komplimentom 14 až 15 palcového kokanee. V posledných rokoch sa oddaní rybári dozvedeli, že jazero Chelan podporuje dobrý rybolov kokanee aj počas jesene a zimy.

Hĺbka ponoru (až do hĺbky 1500 ‚) jazera Chelan znamená, že prenasledovanie kokanee väčšinu roka vyžaduje downriggery. Hĺbka trollingu 110 až 150 stôp je potrebná na dosiahnutie väčšiny húfov rýb. V závislosti od ročného obdobia a miesta sa kokanee môže pohybovať plytšie, takže dávajte pozor na svojho vyhľadávača rýb.

Čítať  5 najlepších pláží na lov surferov v severnej Kalifornii

Rybolov v takej hlbokej vode znamená, že sa stretnete aj s jazerným pstruhom, ktorý môže dosiahnuť obrovské rozmery a vážiť až 30 libier. K dispozícii je aj niekoľko vnútrozemských chinook, ale je to vzácna pochúťka.

V dolnom povodí jazera je najväčší rybársky tlak. Oblasti okolo Wapato Point a Rocky Point neustále držia značné množstvo rýb počas celej sezóny. Majte na pamäti, že na takom veľkom jazere je hľadanie kokanee trochu ako hra na schovávačku. Skúste poprosiť niekoľko miestnych obyvateľov o nejaké tipy na zúženie vyhľadávania.

Ubytovanie je ľahké nájsť po celý rok v meste Chelan, ako aj v mnohých strediskách a kempingoch, ktoré sú posiate pobrežím. Spustenie člna zo štátneho parku Lake Chelan na južnom pobreží a park Old Mill cez jazero ponúkajú dobrý prístup do srdca biotopu kokanee.

4. Jazero Merwin

Najnižšie z troch nádrží na rieke Lewis v juhozápadnom Washingtone, jazero Merwin je už dlho známe ako top destinácia pre kokanee. Táto vzdialená nádrž, lemovaná hustými jedľovými lesmi, je taká krásna, ako dobrý je rybolov.

Marec až máj je vo všeobecnosti najlepší čas na chytanie bacuľatých kokanee s priemerom 12 až 14 palcov. Merwin sa však vzdá 16-palcovej kokanee práve toľko, aby ste sa vracali pre viac.

Rybolov sa dobre drží aj na jeseň a v zime, no ako pri každej nádrži je kvalita lovu diktovaná hladinou vody a množstvom vypustenia. Informácie o toku vám poskytne spoločnosť PacifiCorp na čísle 1-800-547-1501.

PacifiCorp tiež udržiava lodnú rampu v parku Speelyai a spustenie zálivu Cresap. Oba štarty sa nachádzajú na východnom konci jazera Merwin. Väčšina rybárskeho tlaku sa sústreďuje do jednej míle od spustenia týchto lodí, čo znamená, že veľké plochy tohto jazera s rozlohou 3 800 akrov sú značne nedostatočne lovené.

Merwin Lake kokanee v hĺbke 190 stôp sa pohybuje hlboko, keď sa počasie otepľuje a teplota vody stúpa. Najlepším riešením je dosiahnuť ich v hĺbkach 40 až 60 stôp pomocou downriggeru. Zima a skorá jar približujú ryby k hladine a lov zavesených rýb cez hlboké vrecká je možný bez downriggeru. Lov kokanee bez downriggeru je jednoduchý a môžete sa naučiť všetko o tom, ako na to troll bez downriggerov z nášho nedávneho článku.

Kemp je k dispozícii v rekreačnej oblasti Cresap Bay. Najbližšie hotelové ubytovanie sa nachádza 20 míľ na západ v Woodland neďaleko Interstate 5.

5. Americké jazero

Toto jazero s rozlohou 1 100 akrov má jedny z najlepších možností rybolovu v South Sound. Americké jazero priťahuje každú sezónu značný počet rybárov do svojich produktívnych vôd na slamové kokanee.

Kokanee až do 18 palcov nie sú neslýchané a často dosahujú hmotnosti 2 libry, čo dáva silné filety. Väčšina rýb je však v rozmedzí 12 až 14 palcov. Akcia sa zahrieva v polovici leta a na začiatku jesene. Trolling aj lov kokanee je úspešný.

Čítať  Potrebujete tip na muškárenie?

Lodná rampa WDFW na južnom brehu jazera poskytuje ľahký prístup pre vodákov. Dajte si pozor na davy ľudí počas rušných letných víkendov. Skoré ráno, predtým, ako sa lode na hranie dostanú do vody, je najlepší čas na lov kokanee. Vo všedné dni je pre väčšinu rybárov podstatne menej lodí.

Dobrý trolling sa dá dosiahnuť pozdĺž severného pobrežia v blízkosti nemocnice VA alebo v blízkosti horného zálivu, kde hĺbka vody dosahuje viac ako 90 stôp. Mnoho rybárov je príjemne prekvapených náhodnými úlovkami veľkých, širokých dúh, ktoré často dosahujú 5 až 10 libier v úrodných vodách amerického jazera.

American Lake je len krátkych 30 minút jazdy od Olympie a Tacomy, ak doprava spolupracuje, a hodinu od Seattlu.

6. Jazero Stevens

Len na východ od Everetta leží žalostne pod vyloveným jazerom Stevens. S rozlohou 1 100 akrov ponúka vynikajúci rybolov pre ryby v studenej aj teplej vode, ale kvalitný rybolov kokanee začína byť uznávaný masami.

Dávky 10 až 12 palcového kokanee udržia väčšinu chladičov v lodi plnú. Pre rybára, ktorý si dá čas, je kokanee tlačiť 2 libry reálnou možnosťou. Najlepšie sústo začína v polovici mája a trvá cez leto. Zimný rybolov v západnom Washingtone je izolovanou záležitosťou, ale je pozoruhodne dobrý pre tých, ktorí dokážu odolať daždivým podmienkam.

Letné slnko priťahuje skupiny hracích člnov, ktoré obmedzujú pokojný čas rybolovu na skoré ranné a neskoré večerné hodiny.

Jazero Stevens má v podstate jednu hlavnú panvu s hĺbkou až 150 stôp. Hľadanie kokanee je tak trochu honba za pokladom, pretože sa potulujú v školách okolo celého jazera. Dobré miesto na začiatok je pozdĺž západného brehu, kde voda rýchlo klesá. Prelovte obrysy kdekoľvek, kde označíte rybu, a rýchle limity budú nasledovať.

Dobrý štart lode WDFW sa nachádza na východnej strane jazera. Môžete tiež spustiť Willard Wyatt Park, ktorý sa nachádza na západnom pobreží. Park má aj rybárske mólo, ktoré umožňuje rybárom pripútaným na breh slušný prístup ku školám kokanee.

Ďalšie jazerá kokanee v štáte Washington

Bezpochyby existuje niekoľko ďalších jazier okolo Washingtonu, ktoré pumpujú veľké kokanee, ale môžete očakávať, že budú prísne strážené tajomstvá. Možno jedného dňa natrafíte na jazero kokanee v jeho najlepších rokoch, ktoré produkuje veľké verzie týchto mini lososov.

Dovtedy si vychutnajte chuť na niektorých z týchto jazier, kde kokanee môžu byť malé, ale ich obrovské množstvo je zárukou rýchlej akcie a delikátneho stola.

Tu sú ďalšie jazerá v štáte Washington s vynikajúcim rybolovom kokanee, ktoré majú priemernú veľkosť 10 až 12 palcov:

 • Yale Reservoir (Cowlitz County)
 • Angle Lake (King County)
 • Lake Meridian (King County)
 • Lake Cushman (Mason County)
 • Mason Lake (Mason County)
 • Clear Lake (Pierce County)
 • Summit Lake (Thurston County)
 • Ward Lake (Thurston County)
 • Lake Whatcom (Whatcom County)
 • Lake Samish (Whatcom County)
 • Deep Lake (Stevens County)
 • Loon Lake (Stevens County)
 • Alta Lake (Okanogan County)
 • Patterson Lake (Okanogan County)
 • Sullivan Lake (Pend Oreille County)
 • Chapman Lake (Spokane County)
 • Rimrock Lake (Yakima County)