6 miest na let teplovzdušným balónom v Seattli a mimo neho

Severozápad Pacifiku je jednou z najkrajších častí krajiny. Či už ste na návšteve Washingtonu na týždeň, alebo tu už bývate, čaká na vás zábavný zážitok z teplovzdušného balóna. Kde môžete jazdiť na teplovzdušnom balóne v oblasti Seattlu a mimo neho?

Tu je 6 miest, kde môžete letieť teplovzdušným balónom okolo Washingtonu:

  • Let balónom v Seattli
  • Cez dúhu
  • Balónové skladisko
  • Snohomish Balloon Ride
  • Výlety balónom Morning Glory
  • Spoločnosť Morning Star Balloon Co.

Ak ste pripravení vidieť Puget Sound a ďalšie pamiatky Seattlu úplne novým spôsobom, určite pokračujte v čítaní. Vopred budeme diskutovať o každej spoločnosti s teplovzdušným balónom vo Washingtone vrátane jej polohy, dostupnosti letov a sadzieb. Budete mať všetky informácie, ktoré potrebujete na naplánovanie ďalšej jazdy balónom!

6 skvelých miest na let teplovzdušným balónom v Seattli a ďalej

Let balónom v Seattli

Prvý na našom zozname je vhodne pomenovaný Let balónom v Seattli v Burien. Majú troch pilotov, Eliav Cohen, Kasey Schwemmer a McKenna Secrist. Na svoje dobrodružstvo s balónom sa vydáte z kasína Muckleshoot neďaleko centra Seattlu. Potom budete presmerovaní na súkromnú stránku spustenia asi 10 minút od kasína.

Počas letu vystúpite v teplovzdušnom balóne do výšky 3 000 až 5 000 stôp a kocháte sa výhľadom na neďalekú poľnohospodársku pôdu v Seattli, jazerá a rieky. Po návrate na pevnú zem si pripijete so svojimi spolujazdcami šálkou šampanského. Pilot balóna vám dokonca prináša luxusné čokolády, ktoré si môžete vychutnať ako občerstvenie po jazde.

Priemerná jazda balónom v Seattle Ballooning je dve a pol hodiny. Môžete si naplánovať spoločný let až s ôsmimi ľuďmi za 295 USD alebo súkromný let až pre 10 osôb za 1 400 USD.

2825 Juhozápad 170th Street, Burien, Washington 98166 | 206-588-9788

Cez dúhu

Cez dúhu má tri pobočky po celom Washingtone, v Snohomish, Seattli a Woodinville. Vďaka tomu si môžete pohodlne naplánovať jazdu bez ohľadu na to, kde vo Washingtone žijete alebo ste na návšteve.

Začnite svoj deň tým najlepším možným spôsobom letom teplovzdušným balónom pri východe slnka, ktorý zvyčajne štartuje vo Woodinville neďaleko SR 522 a I-405 východne. (Ďalšie miesto štartu pre ranné jazdy je v Snohomish, ak je trochu veternejší deň.) Budete tam musieť byť jasne a skoro o 6:00. Potom sa presuniete na miesto jazdy a odštartujete okolo 6:45. Približne o ôsmej ráno ste späť na zemi. Potom si o 8:15 pripijete šampanským a približne o 9:30 budete na ceste k svojmu autu.

V dňoch, keď fúka severozápadný vietor, vás pilot balóna preletí z Woodinville do Redmondu. Budete môcť vidieť predhorie Cascade Range a časť metropoly Seattlu. Je to naozaj krásny let!

Čítať  Dokážete vyrobiť snehovú guľu v práškovom snehu?

Ak by ste radšej lietali teplovzdušným balónom neskôr počas dňa, aj toto je možnosť v Over the Rainbow. Opäť poletíte z Woodville do Redmondu. Juhovýchodné vetry môžu zmeniť kurz z Maltby do Snohomish, kde je k dispozícii väčšina rovnakých nádherných pamiatok vo Washingtone. Balón vyletí asi dve hodiny pred západom slnka. Dospelí si môžu vychutnať mušt, pivo a víno.

S vami a malou skupinou až ôsmich pasažierov sa môžete zviezť aj súkromným letom. Cena za let teplovzdušným balónom cez Over the Rainbow začína na 199 dolároch.

16509 140th Miesto Severovýchod, Woodinville, Washington 98072 | 425-487-8611

Balónové skladisko

Založená v roku 1978, Balónové skladisko v Snohomish má vo veľkom štáte Washington dlhú históriu. Lietajú na štyroch rôznych teplovzdušných balónoch. Solstice je najnovší balón a momentálne najväčší vo flotile Balloon Depot, pretože meria 225 000 kubických stôp s priestorom pre 10 ľudí. Autumn Sun je menší, intímnejší balón pre dvoch, ktorý meria 77 000 kubických stôp.

Olympic je jedným z tých, čo Balloon Depot nazývajú svojimi ťažnými koňmi. Je to priestranný 210 000 kubických stôp s priestorom pre osem ľudí. 2nd Sun je ďalším ťažným balónom, pretože dokáže prepraviť šesť pasažierov s objemom 180 000 kubických stôp.

Ranné jazdy Balloon Depot sa začínajú po východe slnka a končia sa prípitkom, buď pohárom jablčného muštu alebo šampanského, v závislosti od vašich preferencií skoro ráno (a vášho veku). Večerné jazdy štartujú hodinu pred západom slnka. S občerstvením a prípitkom svoje pristátie náležite oslávite.

Ranné lety stoja 230 USD na cestujúceho a večerné lety 275 USD na osobu. Môžete sa tiež zúčastniť Tulip Tour v apríli za 320 dolárov na cestujúceho. Ak chcete skutočne výnimočný zážitok z lietania balónom v Seattli, zvážte podujatie Winthrop v marci. Balloon Depot z neho robí víkendový výlet na dve noci v Sun Mountain Lodge. Budete tiež jazdiť cez chladné údolie Methow, a to všetko za 400 dolárov za kus!

10520 Airport Way, Snohomish, Washington 98296 | 877-881-9699 (bezplatná linka) alebo 360-805-1538

Snohomish Balloon Ride

Snohomish základ od roku 1984, Snohomish Balloon Ride založil muž známy len ako kapitán Bob. Je hlavným pilotom a vlastníkom spoločnosti a má nalietaných viac ako 9 000 hodín v teplovzdušnom balóne. Snohomish Balloon Ride posiela svoje balóny medzi májom a septembrom, takže nie sú otvorené po celý rok. Priemerný ranný let trvá 60 až 70 minút a večerné lety v priemere 45 až 60 minút.

Čítať  Ako sa bežci fotia?

Keď dorazíte na let, zamierte na Harvey Field, kde sa koná Snohomish Balloon Ride. Ak letíte ráno, musíte tam byť do východu slnka a večer buďte pripravení dve a pol hodiny pred západom slnka. Potom jazdíte v dodávkach Snohomish Balloon Ride na miesto štartu. Budete sledovať, ako motorizované ventilátory nafukujú teplovzdušný balón, čo trvá len niekoľko minút.

Snohomish Balloon Ride ponúka súkromnú jazdu balónom pre dve až štyri osoby za 1 280 dolárov. Ich spoločné plavby balónom môžu pojať až 10 ľudí a stoja 259 dolárov na hlavu. Spoločná jazda pri západe slnka pre rovnaký počet ľudí stojí tiež 259 dolárov. Môžete sa tiež zúčastniť každoročného podujatia Winthrop prostredníctvom Snohomish Balloon Ride za 285 USD na osobu bez ubytovania.

Harvey Field, 10520 Airport Way, Suite B, Snohomish, Washington 98290 | [email protected] | 425-903-7161

Výlety balónom Morning Glory

Ďalší na našom zozname je Výlety balónom Morning Glory vo Winthrope, ktorý vlastní manželský pár Melinda a Kurt Oakleyovi. V hoteli Winthrop Inn majú balónový prístav, v ktorom sa oplatí zostať, ak dovolenkujete vo Washingtone. Aktívna sezóna balónového lietania začína pre Morning Glory v máji a trvá do septembra. Ponúkajú jeden let denne ráno.

Celý zážitok trvá tri hodiny, no celý ten čas nebudete vo vzduchu. Keď budete po veľkolepom dobrodružstve s balónom opäť na zemi, môžete si dať piknikový obed so svojimi spolucestujúcimi. Na balóne môže naraz nastúpiť až päť cestujúcich. Ceny za let sú 225 USD pre deti a 275 USD pre dospelých.

Ak chcete, aby ste to boli len vy a partner, let pre dve osoby stojí 950 dolárov. Celý romantický zážitok pozostáva z pikniku na balóne a luxusných čokolád a kytice, ktorú dostanete, keď vy dvaja pristanete. Morning Glory sa tiež každý rok zúčastňuje Balloon Roundup Weekend, kde môžete preletieť ponad Methow Valley za 275 dolárov za skupinu.

Morning Glory má pre svoje teplovzdušné balóny špecifické pravidlá letu. Odporúčajú, aby deti do šesť rokov nelietali. Dospelí musia spĺňať hmotnostný limit 275 libier.

429 Eastside County Road, Winthrop, Washington 98862 | [email protected] | 509-997-1700

Spoločnosť Morning Star Balloon Co.

Od Morning Glory do Zornička, sú naším posledným odporúčaním na let teplovzdušným balónom v oblasti Seattlu. Pri prelete cez Sequim na jednom z teplovzdušných balónov Morning Star môžete piť krásu olympijského polostrova. Po ceste uvidíte také oblasti ako Cascade Ridge, Mount Baker, ostrovy San Juan, Vancouver Island v Kanade a Hurricane Ridge Olympic National Forest.

Čítať  Prečo lietajú teplovzdušné balóny ráno?

Odletíte z letiska Sequim Valley a poletíte viac ako hodinu. Hmotnostný limit pre celý kôš je 700 libier, čo obmedzuje počet cestujúcich, ktorí môžu prísť na palubu. Keď let skončí, popíjate šumivý cider alebo šampanské a vychutnáte si koláčiky z neďalekej pekárne s názvom That Takes the Cake. Toto je ocenená pekáreň, hovorí Morning Star.

Všeobecné vstupné lety sú 300 USD. Ak by ste si radšej prenajali jeden z ich teplovzdušných balónov, môžete tak urobiť za 1 200 dolárov. Ak si prenajmete, stále dostanete toast a koláčiky, ako aj certifikát na pamiatku.

Balíček úteku pre novomanželov začína na 1 700 dolároch. Personál v Morning Star prinesie kameru a GoPro, aby zachytil všetky úžasné momenty. Poskytujú aj šampanské. Dostanete tiež košíčky, banner „práve ženatý“ dlhý 30 stôp, letový certifikát a kvetinový kôš. Ak by ste na svadbu teplovzdušným balónom radšej priviedli viac svojich blízkych, balíček Here Comes the Bride za 2 500 dolárov je až pre 10 osôb.

Valley Airport, 468 Dorothy Hunt Lane, Sequim, Washington 98382 | [email protected] | 360-601-2433

Záverečné myšlienky

V oblasti Seattlu, ako aj v okolitých mestách a obciach po celom Washingtone, je veľa jázd teplovzdušným balónom. Teraz, keď máte na výber 6 skvelých balónových spoločností, nebudete chcieť čakať, kým si zarezervujete svoj výlet do neba!

Súvisiaci obsah

Najobľúbenejšie ročné obdobia na let teplovzdušným balónom sú od apríla do októbra. Nie všetky balónové spoločnosti však zastavia prevádzku v novembri. Let balónom v zime môže byť zábavným zážitkom a mali by ste mať možnosť rezervovať si v danom ročnom období ľubovoľný časový úsek, ktorý chcete.

Rozhodnete sa rezervovať si let teplovzdušným balónom a bolo vám povedané, že budete musieť letieť skoro ráno. Radšej nie, tak zavoláte inej spoločnosti, ktorá lieta na balóne a počujete rovnakú odpoveď. To je trochu zvláštne, pomyslíte si. Prečo lietajú teplovzdušné balóny ráno?

Ak by ste si mohli vybrať ideálne ročné obdobie na let teplovzdušným balónom, bolo by to na jar alebo v lete, keď je pobyt vonku príjemný. Napriek tomu, že viete, že teplovzdušné balóny používajú teplý vzduch na dosiahnutie nadmorskej výšky, nemôžete si pomôcť, ale čudovať sa, či chladné alebo teplé podmienky nespôsobujú lepšie počasie. Ktorý to je?