5 prehliadnutých jazier pre veľkého pstruha v štáte Washington

Ako zanietení rybári sme vždy na love pstruhov. Či už sa zameriavame na obrovské dúhy alebo mohutné hnedáky, štát Washington má množstvo príležitostí pre obrovské pstruhy.

Washingtonské ministerstvo rýb a voľne žijúcich živočíchov každoročne zásobuje stovky jazier s miliónmi pstruhov. Zatiaľ čo väčšina rybárov napĺňa svoje limity pstruhmi z miestnych jazier vo veľkosti na večeru, dôvtipní rybári sa pri hľadaní obrov vydávajú k menej známym trofejným jazerám.

Všetci snívame o chytaní veľkých pstruhov, ktoré neustále prefukujú cez 20 palcov a vážia niekoľko kíl alebo viac. Prostredníctvom výskumu a skúseností sme boli schopní nájsť niektoré z najlepších jazier na lov pstruhov v štáte.

Tu je rýchly pohľad na 5 prehliadaných jazier s veľkými pstruhmi v štáte Washington.

1. Skalné jazero

2. Jazero Bonaparte

3. Jazero Omak

4. Jazero Chelan

5. Priehrada výmole

Ak sa chcete pripojiť k obrovským pstruhom bez davov ľudí, pokračujte v čítaní a nájdite svoje ďalšie obľúbené miesto na lov pstruhov.

1. Skalné jazero

Pre tých, ktorí hľadia na obrie hnedé, nehľadajte nič iné ako Rock Lake. Ako najväčšie prírodné jazero vo východnom Washingtone, Rock Lake pokrýva 2 189 akrov a tiahne sa takmer 7 míľ cez púštnu krajinu.

Skalné jazero sa nachádza hodinu južne od Spokane. Na južnom konci sa nachádza spustenie jednej lode. Rybolov na brehu je obmedzený na oblasť spustenia lode, takže toto jazero je najlepšie loviť z lode.

Pstruh potočný neustále dosahuje 10 libier, pričom niekoľko z nich prekračuje 15 libier. Existuje však aj veľa hnedých v rozsahu 18 až 20 palcov, ktoré vyplnia medzery. Na osladenie črepníka plávajú v týchto vodách aj veľké pstruhy dúhové s dĺžkou až 24 palcov. Väčšina z nich má pôsobivé obvody, ktoré vám určite vyčaria úsmev na tvári.

Skalné jazero má tendenciu sa zabahniť stekaním z fariem a zrážkami. Kvalita rybolovu závisí od načasovania. Koncom februára až marcom je skvelý čas vyraziť do vody, ak vydržíte chlad. Rybolov môže byť dobrý až do konca jari v závislosti od počasia. Skalné jazero sa mení na slušný teplovodný rybolov, keď teploty stúpajú a pstruhy sa pohybujú hlboko. Lov pstruhov opäť naberá na obrátkach na jeseň, keď sa teploty ochladia.

Na vytiahnutie pstruhov z tohto jazera funguje takmer každá rybárska technika. Trolling je však taktikou voľby pre rybárov, ktorí chcú do siete niekoľkých kype-čeľusťových hnedých.

Crankbaits, lyžičky, rotačky a mušky Rapala fungujú. Môžete jednoducho nastaviť hĺbku tak, aby zodpovedala situácii. Väčšina veľkých pstruhov visí v blízkosti skalných zrázov, ktoré sú bežné pozdĺž strmých okrajov jazera. Skalné jazero je rovnako ako jeho názov posiate skalnými hrbami, ktoré sú nebezpečné pre vodákov. Pri rýchlej jazde buďte opatrní a držte sa stredu jazera.

Čítať  Koľko stojí poistenie Bass Boat (so skutočnými cenovými ponukami)

2. Jazero Bonaparte

Ak vám nevyhovuje rybolov na malebných horských jazerách s veľkými dúhakmi, pstruhom potočným a pstruhom rekordnej veľkosti, potom by ste toto jazero mali vynechať.

Jazero Bonaparte produkuje skutočne obrovské pstruhy. V roku 2015 toto malé jazero s rozlohou 151 akrov vyprodukovalo rekordného tigrovaného pstruha štátu Washington, ktorý vážil 18,49 libier. Ale toto nebol posledný veľký pstruh, ktorého vytiahli z čistej, nedotknutej vody. Každý rok rybári na lodiach aj na brehoch pravidelne lovia 20 a viac palcové pstruhy.

Z predmestia Seattlu k jazeru Bonaparte je to dlhá cesta. Výsledkom je, že jazero v ktorýkoľvek deň roztrúsi len hŕstka rybárov. Vďaka čerstvému ​​horskému vzduchu a ohromujúcej scenérii však stojí za to dlhá cesta do severného centra Washingtonu.

Súkromný rezort na západnom pobreží ponúka malebné chatky a čiastočné pripojenie pre kemperov. Príjemná reštaurácia a kúpeľňa so sprchami dopĺňa vybavenie pre rybárov, ktorí chcú stráviť predĺžený víkend pri jazere. Nájazd na štrkovú loď umožňuje prístup aj k hlavnej časti jazera.

Iný primitívny kemping USFS je k dispozícii na južnom konci. Pitná voda, splachovacie záchody a lodná rampa sú v pešej vzdialenosti od kempingov. Majte na pamäti, že povolená rýchlosť plavby je 10 mph. Toto jazero sa najlepšie loví menšími člnmi a elektrickými vlečnými motormi s cieľom oklamať týchto opatrných pstruhov.

Jazero Bonaparte je vynikajúce po celý rok. Niekoľko stôp ľadu pokrýva jazero od januára do marca, ale to nebráni rybárom ťahať obrov cez ľad. 5 kilové pstruhy nie sú nezvyčajné. Jar a začiatok jesene prinášajú najlepšie úlovky, keď pstruhy cestujú po plytčinách a hľadajú malé mienky a hmyz.

Trollujte po plytkých okrajoch, ktoré lemujú hlbokú vodu, s imitáciami mieňov, ako sú kľuky, lyžice a muchy. Skoré ráno a neskorý večer je hlavným časom pre rybárov, ktorí používajú návnadu. Olovené závažia merajúce menej ako 1 a 1/2 palca sú zakázané na ochranu letných potápníkov, ktorí sa hrnú do jazera. Namiesto toho použite oceľové platiny. Dajú sa kúpiť v stredisku.

3. Jazero Omak

Tropická modrá voda a obrovský pstruh lahontonský čakajú na neohrozeného rybára pri návšteve jazera Omak. Tento drahokam s rozlohou 3 244 akrov leží na hranici indiánskej rezervácie Colville a je najväčším slaným jazerom vo Washingtone.

Vysoká slanosť jazera Omak z neho robí ideálne prostredie pre hrdlorezy lahontanské, ktoré boli prvýkrát vysadené v roku 1968. Zatiaľ čo iné druhy pstruhov tu netolerujú vodu, tomuto špeciálnemu druhu hrdlorezov sa darí a dosahuje pôsobivé veľkosti. Súčasný rekord je viac ako 18 libier, ale bežné sú pstruhy s hmotnosťou 5 až 10 libier.

Čítať  Rybolov s deťmi: 12 tipov pre bezpečný a nezabudnuteľný deň

Napriek tomu, že jazero Omak je medzi rybármi známe ako trofejné jazero pre pstruhy, stále poskytuje samotu väčšinu dní na začiatku sezóny. Jedným z dôvodov je, že vyžaduje špeciálnu kmeňovú rybársku licenciu. Dá sa kúpiť vo väčšine športových obchodov alebo vo Walmarte v meste Omak a stojí 10 dolárov za jednodňovú licenciu.

Verejný prístup je povolený pri štartoch lodí umiestnených na severozápadnom konci jazera. Prístup k pobrežiu je však zakázaný pre nekmeňových členov na pozemkoch obklopujúcich jazero, s výnimkou miest na spustenie člnov. Počas návštevy rešpektujte všetky kmeňové pravidlá.

Väčšinu rybárskej sezóny je chyť a pusť až do júna, kedy si možno ponechať tri ryby (iba jednu nad 18 palcov). Povolené sú len umelé mušky a nástrahy s háčikmi bez protihrotu.

Trollovanie veľkých zástrčiek, lyžíc a rotačiek je najpoužívanejšou taktikou. Na začiatku jari a jesene sa držte pri pobreží, kde môžete očakávať, že v blízkosti ponorenej skalnej štruktúry v hĺbke 20 stôp alebo menej nájdete veľkého hrdloreza. Neskôr v sezóne sa toto jazero mení na hlbokovodný rybolov, ktorý si najlepšie vychutnáte pomocou downriggerov.

Muškárom sa dobre darí aj s fábormi, ktoré napodobňujú malé mienky a sculpiny, ktoré poskytujú úrodnú potravu pre dravé pstruhy.

Tuhý vietor spôsobuje ťažké sekanie, takže buďte opatrní pri love z malého plavidla.

4. Jazero Chelan

Navštívte jazero Chelan v ktorýkoľvek letný deň a je zrejmé, že toto jazero nie je ani zďaleka tajné. Ako jedna z najobľúbenejších vodných rekreačných oblastí pre obyvateľov Washingtonu nebudete na tomto 50 míľ dlhom ihrisku sami.

To však nič nemení na tom, že je to stále prehliadaný revír obrovských jazerných pstruhov. Je to tiež len jedno z mála jazier v štáte, ktorý ponúka šancu chytiť jedného z týchto obyvateľov hlbín.

Rybári sa zameriavajú na jazerné pstruhy v hlbokej vode pomocou downriggerov po celý rok a počas väčšiny sezóny sa očakáva dobrý rybolov. Štátny rekord jazerný pstruh, ulovený v roku 2013, vážil viac ako 35 libier.

Trollingové atraktory, ako sú podvodníci a jazerní trollovia, sú najlepším spôsobom, ako nalákať veľké ryby na útok. Nasledujte to pomocou rotácie n-glo alebo lyžice a všetko je pripravené. Downriggery sú nevyhnutné na sledovanie jazerných pstruhov v jazere Chelan. Najhlbšie jazero je 1500 stôp, ale väčšina jazerných pstruhov sa nachádza v hĺbke 50 až 110 stôp.

Väčšina rybárov, ktorí sa zameriavajú na jazerné pstruhy, loví aj pstruhy slušnej veľkosti a pstruhy dúhové dosahujúce 18 až 20 palcov. V zriedkavých prípadoch sa môžete pripojiť k pozemnému chinooku, ktorý je ťažké nájsť a je vítanou pochúťkou.

Čítať  Je Magnet Fishing legálny

Pozdĺž južného konca jazera je k dispozícii niekoľko verejných člnov, ale rybolov na pobreží je extrémne obmedzený. Kemp je k dispozícii v dvoch štátnych parkoch; Jazero Chelan a 25 Mile Creek. Turistom, ktorí si chcú užiť predĺžený víkend pri rybolove, slúži niekoľko letovísk a množstvo prenájmov kabín.

Väčšina jazera je obklopená krásnymi strmými horami a pozorovanie horských kôz, jeleňov a medveďov je bežné pre rybárov, ktorí padajú do vody skoro ráno. Dávajte si pozor na časté vetry, ktoré roztrhajú hlboký kaňon väčšinu popoludní.

5. Priehrada výmole

Je ťažké prekonať nádrž Potholes Reservoir, pokiaľ ide o rybársky úspech pre nespočetné množstvo druhov rýb. Väčšina vzrušenia sa každoročne sústreďuje na výnimočný teplovodný rybolov ostrieža, panfish a mreny. Napriek tomu len malá skupina rybárov vie, čo môže Potholes ponúknuť každému, kto hľadá veľké pstruhy.

Nachádza sa len 7 míľ južne od jazera Mojžiš a nádrž s rozlohou 28 000 akrov neustále pumpuje dúhy v priemere 3 až 5 libier, pričom niektoré dosahujú 10 libier. Zima a skorá jar sú najlepším obdobím na zacielenie na pstruhy na tomto jazere. Teplota vody v púšti rýchlo stúpa a začiatkom júna sa pstruhy sťahujú do hlbších vôd.

Väčšina lovu pstruhov sa uskutočňuje z lodí. Pláž Medicare, pozdĺž východného pobrežia nádrže, je hlavným východiskovým miestom pre rybárov, ktorí chcú vytiahnuť nejaké pstruhy. Oblasť okolo rezortu MarDon sa môže pochváliť aj dobrým lovom pstruhov až do neskorej jari.

Obľúbený je trolling dodger a blyskáč s postrojom v štýle Wedding Ring. Neskôr v sezóne, keď sa pstruhy pohybujú pod 30 stôp vody, sú potrebné downriggery a elektronické vyhľadávače rýb, aby dôsledne lokalizovali pstruhy plaviace sa tesne pri brehu.

V okolí je k dispozícii dostatok ubytovania alebo kempingu. Štarty člnov sú roztrúsené po celom jazere. Lov veľkých pstruhov na brehu je možný pomocou kĺzavých potápačov, červov a návnady. Rezort MarDon má niektoré z lepších brehov rybolovu s denným rybárskym mólom.

Záver

Nikdy neviete, odkiaľ môže pochádzať váš ďalší trofejný pstruh. Niekedy stačí vypadnúť a ísť na ryby. Vyskúšajte jedno z týchto 5 jazier a užite si trochu samoty, skvelého rybolovu a možno aj nového osobného najlepšieho pstruha.

Zima je jedným z najlepších období na lov veľkých pstruhov v štáte Washington. Chcete zistiť, kde môžete zacieliť na pstruhy cez ľad? Potom si pozrite našu elektronickú knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington, kde sa dozviete viac.

Skontrolovať to