5 najlepších prenosných ohrievačov pre rybolov na ľade (a ktoré by som si kúpil)

Ľadový rybolov môže znieť pre tých, ktorí nie sú oboznámení, ako vážny test prežitia určený len pre tých, ktorí sú dostatočne odvážni na to, aby vydržali mrazivé teploty, ale v skutočnosti to môže byť skutočne veľmi pohodlný zážitok so správnym vybavením. Keď idete na ľad, môžete si priniesť aj prenosný ohrievač.

Existuje veľa rôznych možností pre ohrievače, takže tu je zoznam piatich najlepších ohrievačov, spolu s tým, ktorý by som si kúpil.

Mr. Heater Prenosný Buddy Heater


Toto je jeden z najpopulárnejších prenosných ohrievačov na trhu, a to z dobrého dôvodu. Je prenosný, má atraktívny dizajn a jednoducho sa používa. Môže byť použitý v interiéri alebo exteriéri.

Tento ohrievač sa veľmi ľahko pripája k 1 lb propánovej fľaši. Jeho výstup sa pohybuje medzi 4 000 a 9 000 BTU za hodinu, vďaka čomu je pekný a horúci. Zapálenie je hračka: stačí otočiť gombík do polohy pilota a potom zatlačiť. Iskricí mechanizmus potom uvedie do činnosti ohrievač.

Ohrievač má tiež elegantné bezpečnostné prvky. Má mechanizmus na automatické vypnutie, ak sa náhodou prevráti. Má tiež senzor, ktorý zistí, či je v miestnosti vyčerpaný kyslík, takže ak ho umiestnite do stanu alebo chatrče, mali by ste sa cítiť bezpečnejšie s vedomím, že zariadenie by sa malo vypnúť, ak je nedostatok kyslíka (stále buďte opatrní a nechajte ho zapnuté príliš dlho).

Produkt váži 10,6 libier a má dĺžku 14 palcov, šírku 7 palcov a výšku 14 palcov. Pretože má navrchu veľkú rukoväť, prenášanie je veľmi jednoduché. Propánový valec je pohodlne umiestnený na boku.

Ak lovíte na ľade v chatrči, budete mať úplné pohodlie s týmto ohrievačom, ktorý zohreje až 200 štvorcových stôp.

Pomôže vám to aj vtedy, ak lovíte vonku bez prístrešia. Budete ho chcieť položiť tak, aby predná strana smerovala k vám. Vzhľadom na to, aké je teplo, budete sa cítiť viac než pohodlne, ak to urobíte.

Tento ohrievač získal na internete veľa pozitívnych recenzií. Prevažná väčšina zákazníkov bola veľmi spokojná s tým, ako to fungovalo, zatiaľ čo robili aktivity, ako je rybolov na ľade v chladnom počasí.

Jeden problém, ktorý bol spomenutý, však uvádza, že mechanizmus štartéra nefungoval správne, čo znamená, že ohrievač sa ťažko zapálil. Zdá sa však, že toto je nešťastný prípad, nie niečo, čo sa stane každému.

Celkovo ide o skvelý ohrievač, ktorý vám dobre poslúži pri ľadovom rybolove. Cena je veľmi rozumná, momentálne len 77 dolárov.

Môžete si ho zakúpiť na tu na Amazone.

Dura Heat 360-stupňový ohrievač nádrže


Názov hovorí „360 stupňov“ a neklamú o tom. Horák tohto ohrievača je kruhový, takže teplo je vyžarované zo všetkých strán ohrievača.

Na tomto dizajne je skvelé to, že veľké množstvo ľudí bude cítiť teplo. Ak lovíte na ľade s veľkou skupinou priateľov, toto môže byť ohrievač pre vás.

Upozorňujeme však, že tento ohrievač by sa nikdy nemal používať v interiéri. Použite ho, ak sa chystáte sedieť na jazere bez akéhokoľvek prístrešku. Na použitie v uzavretom priestore by bolo príliš horúco a nie je to ani bezpečné.

  Môžu paramotory lietať v noci?

Tento ohrievač, ktorý váži takmer 5 libier, je navrhnutý tak, aby stál na vrchu 20 lb propánovej nádrže. Nie je určený na montáž na menšie nádrže, takže budete musieť použiť 20 lb. Z tohto dôvodu to nie je najprenosnejšia dostupná možnosť, ale je veľmi efektívna a veľmi teplá.

V skutočnosti bude ohrievač bežať až 14 hodín na 20 lb propánovej nádrži. Je pravdepodobné, že ho budete môcť používať na niekoľko dní rybolovu, kým budete potrebovať ďalšiu nádrž.

Musí byť tiež osvetlená zápalkou, takže si určite zoberte nejaké na cestu.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, ohrievač sa v prípade náhodného prevrhnutia vypne. To by malo zabrániť aj plytvaniu propánom.

Recenzie tohto ohrievača na Amazone sú väčšinou pozitívne, aj keď niekoľko zákazníkov zistilo, že trvanlivosť chýba a ohrievač môže časom potrebovať určitú údržbu. Jedna vec je však istá: vykuruje dobre.

Je to skvelý ohrievač pre rybolov na ľade vonku so skupinou priateľov alebo rodiny. Možno s tým budete musieť časom trochu pohrať, aby to fungovalo správne.

Skontrolovať to tu na Amazone.

Prenosný ohrievač propánu Texsport Sportsmate


Toto je pravdepodobne najprenosnejšia možnosť na zozname a je tiež jednou z najdostupnejších.

Je malý a má jednoduchý dizajn. Sedí na malom (16,4 oz) propánovom valci, ku ktorému sa pripája ako palivo. Valec je uložený v pádlovom podstavci. Ohrievač váži len 2 libry. Tento ohrievač si môžete vziať naozaj kamkoľvek.

V skutočnosti nie je navrhnutý tak, aby zahrial veľa ľudí naraz, takže nie je ten, s ktorým by ste chceli ísť, ak sa snažíte udržať veľa ľudí šťastných. Ale ak kúriš len ty, tak smelo do toho.

Prekvapivo je ohrievač dodávaný s držiakom na pohár. V skutočnosti by to mohla byť úžasná funkcia, ak z nejakého dôvodu nemáte kam dať poháre.

Potenciálnou nevýhodou tohto ohrievača je výška. Je krátky a pri rybolove môžete mať problém nájsť preň dobré miesto. Možno budete potrebovať niečo na nastavenie.

Tento ohrievač však stojí asi 40 dolárov, takže je to najmenej nákladné zo všetkých.

Má výstup až 3 000 BTU, takže vás príjemne zahreje. A mal by horieť 6 hodín. Ak sa chystáte na zdĺhavý rybolov na ľade, možno ho nepoužívajte po celú dobu, alebo si vezmite ďalšie nádrže.

Svieti zápalkou, ako väčšina podobných predmetov, takže si určite nejaké prineste. A je vybavený automatickým uzatváracím ventilom pre každý prípad, keď plameň zhasne, takže sa nemusíte obávať plytvania palivom.

Recenzie tohto produktu na internete sú väčšinou pozitívne, ale niektorí hlásili poruchy, ktoré bránili ich fungovaniu. Za menej ako 50 dolárov môže objednanie tohto ohrievača stáť za mierne riziko získania chybného produktu, ale je to na vás.

Toto si môžete objednať ohrievač z Amazonu.

Prenosný plynový katalytický ohrievač Martin


Tento ohrievač má veľmi cool a jedinečný dizajn. Jeho tvar pripomína megafón, napodiv.

Ešte dôležitejšie je, že tento ohrievač je vysoko účinný a pracuje 7 hodín na 1 lb propánovom valci.

Pretože má elektronický zapaľovací systém, je ľahké tento ohrievač zapáliť, napriek tomu je stále na báze propánu.

  Ako rýchlo idú UTV mládeže?

Tento výrobok má na ľavej a pravej strane skladacie stojany, takže ho môžete postaviť na zem a stále ho mať namierený priamo na vás. To je skvelé pre tých, ktorí ho chcú priniesť von na rybolov na ľade. Môžete si ju postaviť blízko kempingovej stoličky a cítiť teplo prichádzajúce priamo vašim smerom.

Nemusí to byť vaša prvá voľba, ak sa snažíte udržať veľkú skupinu vonku v teple, pretože nie je až taká veľká. Ak ale lovíte v prístrešku, mal by udržať teplo v celom mieste.

Rovnako ako ostatné ohrievače na zozname má funkciu automatického vypnutia v prípade, že plameň z akéhokoľvek dôvodu zhasne. Nepýši sa senzorom vyčerpania kyslíka, takže buďte opatrní pri používaní v uzavretejších priestoroch.

Ohrievač je navrhnutý tak, aby fungoval iba s 1 lb propánovými fľašami, pretože na podopretie používa fľašu, ktorú k nemu pripojíte spolu so stojanmi.

Pokiaľ ide o veľkosť, váži 4,45 libier a má rozmery 11 x 11,2 x 15,4 palca. Tento ohrievač je vysoko prenosný.

Ohrievač s výkonom 3 000 BTU je dostatočne horúci, ale ak chcete, môžete nájsť výkonnejší. Nie je to najlepšia hodnota, ale s takým pekným prenosným dizajnom určite existujú dôvody, prečo si ho zaobstarať.

Recenzie online sú väčšinou pozitívne, ale opäť niektorí hlásili chybné produkty. Pravdepodobne to nie je rozšírený problém, ale riziko tu stále je.

Môžeš objednať si to na Amazone.

Mr. Heater Prenosný Big Buddy ohrievač


Ak vám to znie povedome, je to preto, že ide o väčšiu verziu predtým diskutovaného prenosného kamaráta Mr. Heater.

Prečo si zaobstarať väčšiu verziu už tak skvelého ohrievača? Tento ohrievač prináša oveľa väčší výkon.

Vyhrieva dvakrát toľko priestoru: namiesto až 200 štvorcových stôp dokáže zahriať až 400. Zatiaľ čo menšia verzia mala výkon až 9 000 BTU, tu vidíme, že s výkonom 18 000 sa to zdvojnásobilo.

Tu je niečo, čo je naozaj skvelé: namiesto jedného valca s hmotnosťou 1 lb si tento vyžaduje dva. Týmto spôsobom môžete získať 6 až 12 hodín tepla (koľko hodín presne závisí od toho, akú teplotu nastavíte).

Alebo môžete dokonca pripojiť 20-librový zásobník a získať až 120 hodín tepla. Teraz je to efektívnosť. Nosenie takéhoto tanku si samozrejme vyžaduje viac práce, ale môže vám to pomôcť.

Dizajn tohto ohrievača je podobný svojmu menšiemu súrodencovi a má navrchu pohodlnú rukoväť na prenášanie. Teplo prichádza z jednej strany.

Má rovnaké bezpečnostné prvky. Vypne sa, ak plameň zhasne v dôsledku náhodného prevrhnutia. Má tiež rovnaký senzor nízkeho obsahu kyslíka, vďaka čomu je ideálny pre vnútorné použitie.

Má tiež rovnaký iskrový zapaľovač, vďaka ktorému je zapálenie ohrievača hračkou. Stačí otočiť gombík a stlačiť.

Tento ohrievač má pridanú funkciu ventilátora. Vyžaduje si to batérie typu D, ale ak naozaj chcete, aby sa teplo dobre rozvádzalo, zapnite tento ventilátor.

Je zrejmé, že je trochu veľký. Váži 17 libier, takže to nemusí byť niečo, čo by ste chceli absolvovať pešiu turistiku na mnoho kilometrov, ale na začiatok by ste to pravdepodobne nechceli robiť pri rybolove na ľade. Ak nechcete loviť na extrémne vzdialenom jazere, nemali by ste mať problémy s jeho prepravou na preferované miesto.

  Je nebezpečné zlaňovanie Plus 16 Bezpečnostný tip

S čírou silou a účinnosťou tohto ohrievača budete môcť potešiť veľké skupiny priateľov.

Jedinou skutočnou nevýhodou tohto ohrievača je, že sa zdá byť nadmerný na rybolov na ľade. Aj keď používate prístrešok, pravdepodobne nie je dostatočne veľký na to, aby odôvodnil používanie tohto ohrievača. Ale na druhej strane, s takouto účinnosťou si ho aj tak vyberiete a nebudete sa musieť báť, že vám čoskoro dôjde palivo.

Toto je skutočne najlepší prenosný ohrievač! Dobre vám poslúži pri rybolove na ľade, ale môžete si vybrať aj niečo lacnejšie, čo vás pravdepodobne rovnako dobre zahreje.

Napriek tomu, súdiac podľa veľkého počtu päťhviezdičkových recenzií online, ide o fantastický ohrievač, ktorý si získal mnoho spokojných zákazníkov.

Vidieť to tu na Amazone.

Ktorý by som si kúpil?

Z týchto piatich ohrievačov, keď porovnám cenu, životnosť, výkon a dizajn všetkých, je jeden jasný víťaz, pokiaľ ide o nákup ohrievača na rybolov na ľade: Mr. Heater Prenosné Buddy Heater.

Zatiaľ čo Big Buddy Heater je pôsobivejší a výkonnejší, je výrazne drahší. Pre rybolov na ľade sa extra výkon a funkcie, ktoré ponúka, nezdajú byť potrebné. Ak by som mal dostať ten, asi by som ho nastavil na najnižšie nastavenie. So svojimi dvoma propánovými nádržami by poskytoval palivo na dlhú dobu. Na konci dňa to však nie je moja voľba.

Ohrievač Texsport je cenovo veľmi dostupný. Ak by som chcel ušetriť nejaké peniaze, určite by som si vybral toto. Zdá sa však, že nie je najspoľahlivejší, takže jeho kúpa znamená riskovať, že skončíte s produktom, ktorý prestane fungovať.

360-stupňový ohrievač je tiež skvelý produkt. Stojí však o niečo viac ako Buddy Heater a nemal by sa používať v interiéri, zatiaľ čo Buddy Heater áno. Pre mňa je použitie 20 lb propánovej nádrže menej pohodlné ako jednoducho možnosť použiť malú 1 lb nádrž, pokiaľ ide o prepravu ohrievača.

Martin má dobrý dizajn a ľahko sa používa ako Buddy Heater. Je však drahší a jeho povesť nie je taká dobrá. Skutočnosť, že som ho mohol postaviť na zem a namieriť priamo na mňa, ho však robí presvedčivým.

Celkovo Buddy Heater ponúka skvelý produkt za prijateľnú cenu. Je to jeden z najpredávanejších produktov v tejto kategórii a získava vysoké hodnotenia, čo dokazuje, že je spoľahlivý.

Pokiaľ ide o rybolov na ľade, s týmto ohrievačom by som ho určite mohol použiť na vyhrievanie prístrešku, alebo by som mohol len tak sedieť vonku a postaviť ho blízko. Keďže je vysoko prenosný, nemal by som problém vziať si ho kamkoľvek by som chcel loviť a zobrať so sebou pár malých nádrží na propán by tiež nebol problém.

Zatiaľ čo každý z týchto ohrievačov by fungoval na rybolov na ľade, ohrievač Buddy je určite ten, ktorý by som si vybral.