5 najlepších pláží na lov surferov v severnej Kalifornii

Od izolovaných pláží medzi vysokými sekvojami až po obľúbené dovolenkové pláže neďaleko mesta San Francisco, Severná Kalifornia má niečo pre každého. Najmä pre rybárov, ktorí chcú zažiť vzrušenie z lovu surfperov.

To je správne! Na kúpanie v rámci jednej piesočnatej pláže sú hojné surfere čakajúce na chytenie. Tieto odvážne ryby sa dajú ľahko chytiť a tvrdo bojovať. Aby toho nebolo málo, sú to aj jedny z najchutnejších rýb v okolí.

Redtail, bared a calico surfperch sú najbežnejšie druhy, ktoré ulovíte v severnej a strednej Kalifornii. Nebuďte prekvapení, že chytíte niekoľko 1 až 2 libry, pričom niektorí dosahujú dokonca 3 libry.

Tu je rýchly vrchol 5 najlepších destinácií na lov surfperov v severnej Kalifornii:

  1. Pláž Kellogg Road
  2. Pláž Enderts
  3. Pláž Gold Bluffs
  4. Pláž regionálneho parku Gualala Point
  5. Pláž Bodega Dunes

Či už ste na týždňovom výlete pozdĺž pobrežia alebo len na víkend, vezmite si rybársky prút a vrhnite sa na jednu z 5 krásnych pláží na tomto zozname. Môžem zaručiť, že sa vrátiš pre viac.

Pre tých, ktorí uvažujú o ceste ďalej na juh, pozrite si náš zoznam najlepšie pláže na surfovanie v južnej Kalifornii.

1. Pláž Kellogg Road

Pre rybárov, ktorí hľadajú samotu, už nehľadajte. Pláž Kellogg Road Beach je raj na surfovanie 8 míľ severne od Crescent City v Kalifornii. Prístup k tejto dlhej pieskovej ploche môžete získať cez Kellogg Rd pri štátnom parku Tolowa Dunes.

Je tu viac než dosť miesta na zdieľanie medzi vašimi ostatnými rybármi, ale viac ako pravdepodobné, budete mať surfpera pre seba. Na konci cesty je k dispozícii parkovisko. Toalety a tečúca voda nie sú k dispozícii.

Jazda na pláži je povolená len severne od Kellogg Rd. Odporúča sa pohon 4 kolies. Prístup len na prechádzku je na juh a rybári, ktorí si chcú trochu zacvičiť, nájdu izolované vrecká, do ktorých sa zmestia veľké húfy ostriežov.

Samotná pláž je relatívne plochá a nájsť surferov v dosahu vrhania znamená nájsť hlbšie žľaby v piesku, kde sa plaviace ryby zastavujú, aby sa živili vodným životom, ktorý rozvírili burácajúce vlny. Pokračujte v skúšaní nových miest a nakoniec získate zlato.

Pláž Kellogg Road Beach je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku a kilometre pláže ponúkajú nekonečné možnosti na česanie a objavovanie pláže. Ubytovanie je ľahko dostupné v Crescent City a Štátny park Jedediah Smith Redwoods je obľúbeným miestom na kempovanie.

2. Pláž Enderts

Pláž Enderts je skrytý klenot, ktorý sa loví len zriedka a je navštevovaný najmä okoloidúcimi turistami, ktorí nejdú ďalej ako na Crescent Beach Overlook. Neohrození rybári, ktorí zostupujú z útesov na pol míle chodníka, nájdu izolovanú pláž s prílivovými bazénmi a hlbokými vreckami plnými surferov.

Čítať  Najlepší sprievodca robením lepších rybárskych fotografií

Pláž je len 10 míľ južne od Crescent City a je skvelým alternatívnym miestom na rybolov na surfovanie po pláži Kellogg Road. Choďte dole Enderts Beach Rd na malé parkovisko hneď vedľa diaľnice 101. Chodník prechádza malým kempingom, ktorý je uzavretý z dôvodu vandalizmu, ale stále má piknikové stoly na prestávku na obed.

Na konci chodníka nájdete piesočnatú pláž lemovanú naplaveným drevom a popretkávanú skalnatými bazénmi. Malý malebný potôčik tečúci z útesov označuje koniec trasy a začiatok hlavného rybolovu.

Lov medzi skalami je náročný, ale často sa chytia ostrieže väčšie ako je priemer, pretože prílivové bazény poskytujú týmto hladným rybám dostatok potravy. Použite ľahké zostavy náradia, ako je súprava Carolina, s hmotnosťou pol unce. To vám pomôže vyhnúť sa zaseknutiu dna. Dúšok piesočného červa zvyčajne dostane ryby do útoku. Skúste hádzať pozdĺž okrajov viditeľných skál v príboji, ale pripravte sa na to, že kvôli zaseknutiu stratíte časť výbavy.

Pri skúmaní rybárskych miest pozdĺž tejto pláže sledujte príliv a odliv. Pláž sa pri prílive miestami zužuje a drsný príboj spôsobuje, že niektoré miesta sú nepriechodné.

Pre nočné návštevy je vynikajúce kempovanie v štátnom parku Del Norte Coast Redwoods. Ubytovanie v meste Crescent City alebo Klamath je v krátkej vzdialenosti od niekoľkých ďalších pláží okrem pláže Enderts.

3. Pláž Gold Bluffs

Keď sa presunieme po pobreží Kalifornie, dostaneme sa na pláž Gold Bluffs v štátnom parku Prairie Creek Redwoods. S kilometrami chodníkov, pozorovaním divokej zveri a slávnym kaňonom Fern Canyon, ktorý si kradne všetku pozornosť, táto odľahlá pláž len zriedka dostane taký rybársky tlak, aký si zaslúži.

Prístup na pláž je po primitívnej 8 míľovej štrkovej ceste. Buďte trpezliví počas preplnených víkendov, keď sa vozidlá tlačia po úzkej ceste s jedným jazdným pruhom. Veľké vozidlá a prívesy sú zakázané a za vstup sa vyžaduje poplatok.

Keď dorazíte na pláž, nájdete tu časté miesta, kde sa môžete zastaviť a preskúmať. Aj pri davoch môžete očakávať dostatok miesta pre seba. Zamerajte svoje rybárske úsilie na strmšie časti pláže, ktoré vám umožnia ľahko nahodiť cez prvý súbor pobrežných vĺn. Ryby často nájdete naukladané medzi rozbíjajúcimi sa vlnami v pokojných korytách.

Ak nič nechytíte na jednom mieste, zostaňte mobilní. Húfy ostriežov červenochvostých neustále križujú pobrežie a hľadajú hostinu. Keď ich nájdete, akcia sa rýchlo rozprúdi a keď uhryznutie prestane, presuňte miesta, aby ste ich opäť prenasledovali.

Čítať  Môžete dať downriggerov na pontónový čln

Pozdĺž tohto úseku pobrežia je množstvo kempingov, ale počas rušných letných mesiacov sa odporúča rezervácia vopred. Pre rybárov to nie je o nič lepšie ako Gold Bluffs Beach Campground. Zachyťte jedno z týchto miest a zo stanu môžete takmer urobiť odliatok.

Priestory na piknik a toalety sa nachádzajú v kempingu a na konci chodníka Fern Canyon. Vezmite si so sebou aj bundu, pretože tieto pláže v severnej Kalifornii často navštevujú chladné ranné hmly, dokonca aj v lete. Pohodlnejšie ubytovanie nájdete v Klamath alebo Oricku.

4. Pláž regionálneho parku Gualala Point

Ak si môžete vybrať len jednu pláž, aby ste zacielili na surferov, urobte to na Gualala Point Beach. Táto pláž v okrese Sonoma je obľúbená medzi miestnymi turistami, plážovými turistami a pozorovateľmi veľrýb, no je zriedka preplnená.

Ústie tvorené riekou Gualala podporuje bohatý podmorský život a možnosti jemného surfovania. Môžete tu chytiť viac ako surfperch. Pláž je mierne strmá a počas pokojného príboja sa po krátkom obsadení ľahko dostane do hlbšej vody.

Načasujte si návštevu s prichádzajúcim prílivom, ktorý rozprúdi jedlo a rozprúdi kŕmenie. Južná časť pláže v blízkosti bodu je dobrým miestom na začiatok. Prepracujte sa na sever pozdĺž Pirates Cove a hádzajte za pochodu. Lôžka buriny a malé rozptýlené skalnaté miesta držia ryby.

Dostať sa na najlepšie rybárske miesta si vyžaduje krátku prechádzku 0,6 míle od chodníka Gualala Point Bluff. K dispozícii je dostatok parkovacích miest, toalety a ďalšie vybavenie. Vyžaduje sa malý denný poplatok.

Dobrodružní rybári by sa mali vydať na prechádzku po chodníku Bluff, ktorý niekoľko kilometrov prechádza okrajom Pacifiku. Po ceste budete mať možnosť loviť na malých vzdialených plážach, na ktorých sa surfere lovia len zriedka. Určite tam bude skrytá medová diera, ktorá čaká na objavenie.

Regionálny park Gualala Point ponúka malý krásny kemping pri rieke s 19 miestami. Toalety a sprchy umožňujú pohodlný pobyt pre celú rodinu. Mesto Gualala má aj hotely s nádherným výhľadom na oceán.

5. Pláž Bodega Dunes

Ešte stále ste sa nenasýtili surfovaním? Potom si nenechajte ujsť míle skvelého rybolovu pozdĺž piesočnatého pobrežia pláže Bodega Dunes. Náš posledný záznam v tomto zozname poskytuje niektoré z najlepších lovcov surferov severne od San Francisca.

Čítať  7 najťažších bojovných sladkovodných rýb: Zvládnete ich?

Táto dlhá rovinatá pláž je na prvý pohľad ohromujúca pre rybárov na surfperch, ktorí hľadajú akýkoľvek náznak, že húfy rýb sú na dosah ruky. Ale prefíkaní rybári s bystrým okom dokážu rozoznať rybie miesta. Pomáha navštíviť pláž pri odlive a nájsť v piesku priehlbiny a žľaby, ktoré udržia ryby, keď sa voda opäť zdvihne. Označte dobré miesta pomocou GPS.

Ak sa chcete dostať preč od davu, prejdite sa na juh po pláži smerom k pláži South Salmon Creek. Zastávka tam, kde pláž susedí s Mussel Point. Špičková rybárska akcia sa tu odohráva, keď sú vhodné podmienky. Je to však dlhá prechádzka, ale stojí za to.

North Salmon Creek Beach vidí trochu väčší tlak na rybolov pri surfovaní. Druhý prístupový bod na pláž sa nachádza v blízkosti Salmon Creek a krátka prechádzka oboma smermi poskytuje dostatok príležitostí na pristátie niekoľkých surferov. Prevažuje surfperch bard a redtail.

Ak je more rozbúrené alebo chcete chytiť rôzne druhy slanej vody, zamierte smerom k pláži Doran v zálive Bodega. Držte sa blízko severného móla, ktoré by vás malo ochrániť pred najdrsnejším príbojom a držať veľké množstvo rýb.

Kemping Bodega Dunes a kemping Doran majú kvalitné vybavenie a množstvo rezervovateľných kempingov. Väčšina parkovísk s prístupom na pláž má aj záchody alebo toalety. Ďalšie ubytovanie a prístav sú v neďalekom meste Bodega Bay.

Ďalšie informácie o rybolove kalifornských surfperchov

Rybolov surferov v Kalifornii je jedinečný zážitok na pobrežných plážach Tichého oceánu a je to jeden z najviac podceňovaných lovísk, ktoré máme k dispozícii.

Môžete navštíviť ktorúkoľvek z bohatých verejných pláží pozdĺž kalifornského pobrežia a uloviť maximum surferov. To všetko pri tom, ako zažijete niektoré z najlepších výhľadov na západ slnka na západ.

Lov surferov v Kalifornii je otvorený celoročne. Rybári nerezidenti aj domáci rybári si musia pred rybolovom zakúpiť licenciu na rybolov v morskej vode. Denné limity pre surferov sú veľkorysý celkový limit 20 rýb, pričom nie viac ako 10 rýb jedného druhu. Minimálna retenčná veľkosť je 10,5 palca pri meraní od nosa po chvost.

Určite navštívte Kalifornské ministerstvo rýb a voľne žijúcich živočíchov webové stránky, kde nájdete aktuálne predpisy a licenčné poplatky.

Chcete sa naučiť, ako uloviť viac surferov? Zdieľame všetky naše najlepšie rady na rybolov pri surfovaní v našom kompletný sprievodca lovom surfperchov. Zaoberáme sa všetkým, od hľadania rýb až po výber najlepších návnad, všetko, aby sme vám pomohli vylepšiť vašu hru na surfovanie!