5 najlepších kuší do 400 dolárov a náš obľúbený výber

Hľadáte kušu, ale radšej by ste si udržali relatívne nízky rozpočet, povedzme, menej ako 400 dolárov. Za tú cenu by ste tiež uprednostnili kvalitnú kušu. Aké máte možnosti?

Našou preferovanou kušou ​​za menej ako 400 dolárov je Killer Instinct Burner 415. Táto kuša sľubuje streľbu rýchlosťou 415 stôp za sekundu a zahŕňa doživotnú záruku. Páčia sa nám aj nasledujúce kuše v rovnakej cenovej kategórii:

 • Kuša Barnett Explorer XP
 • PSE ARCHERY Fang HD
 • CenterPoint Sniper 370
 • BearX Intense pripravená na streľbu z kuše

Ďalej pôjdeme do hĺbky o vlastnostiach Killer Instinct Burner 415, ako aj o 4 ďalších kušiach, ktoré odporúčame. S našimi porovnaniami funkcií a výhodami a nevýhodami sa budete môcť ľahko rozhodnúť, ktorá kuša je pre vás tá pravá, kým prečítate!

Našich 5 obľúbených kuší za menej ako 400 dolárov

Najlepší výber: Killer Instinct Burner 415

Naša obľúbená z 5 kuší na zozname je nepochybne Killer Instinct Burner 415. Za 340 dolárov je tento luk presne to, čo hľadáte, aby ste zostali v rozpočte.

Ak si kupujete svoju prvú kušu, odporúčame vám práve túto. Táto kuša vhodná pre začiatočníkov sa môže pochváliť balíkom Pro, ktorý obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať. Dostanete lištu na mazanie koľajníc, poľné hroty, tri skrutky HYPR Lite na 370 grainov, trojzávitový tulec, tlmiče strún, navíjač lana a puškohľad LUMIX IR-W 4×32.

Killer Instinct Burner 415 obsahuje mesačný nock a kamufláž Realtree Edge. Jeho zdvih je 14,5 palca, jeho ťahová hmotnosť je 220 libier a jeho kinetická energia je 141 stôp libier. Táto skvelá kuša Killer Instinct dokáže strieľať bleskovou rýchlosťou 415 stôp za sekundu. Budete milovať, ako hladko a rýchlo šípy lietajú!

Pre väčšiu presnosť obsahuje Killer Instinct ich spúšť KillerTech, ktorá váži 3,5 libry. Spúšť má podporovať väčšiu presnosť, aby ste sa mohli cítiť ako profesionálny lukostrelec, keď sa naučíte jemnosti streľby z luku a šípu. Hliníková hlaveň Micro-Lite bola vylepšená pre Burner 415, čo tiež zlepšuje vašu presnosť streľby.

Prispôsobte si strih Burner 415 pomocou X-Lock, ktorý sa prispôsobí tak, ako potrebujete. Pažba s dizajnom inšpirovaným AR má šesť rôznych polôh, čo vám tiež poskytuje viac možností prispôsobenia.

Rozmery horáka 414 sú nasledovné: je dlhý 34,5 až 37 palcov so šírkou 18,75 palca pri natiahnutí a šírke 14,75 palca pri natiahnutí. Hmotnosť kuše je 6,7 libier.

Čítať  Prečo je beh na spaľovanie tukov lepší ako chôdza

Pros

 • Killer Instinct Burner 414 sa dodáva v dvoch farbách, sivej alebo camo.
 • Možnosti prispôsobenia pre Burner 414 vám umožňujú nastaviť ho rôznymi spôsobmi v závislosti od toho, ako chcete dnes strieľať z kuše.
 • Killer Instinct sľubuje obmedzenú doživotnú záruku na nenositeľné štandardné diely každému, kto je registrovaným vlastníkom.

Zápory

 • Možno budete musieť vylepšiť výrobné skrutky, aby ste chránili končatiny tejto kuše, čo si vyžaduje viac času a nákladov.

Kuša Barnett Explorer XP

Na druhom mieste je Kuša Barnett Explorer XP z obchodu Barnett Archery Store. Táto značka má za sebou už viac ako 50 rokov renomovanú históriu výroby poľovníckych kuší.

Prieskumník je takmer pripravený na použitie hneď, ako ho otvoríte, stačí jedna skrutka a hotovo. Vďaka delenej pažbe a pažbe je držanie tejto kuše prirodzené. Okrem samotného luku 2 20-palcové karbónové šípy, červeno/zeleno podsvietený zameriavač, tulec, napínacie zariadenie lana a mazací xax.

Náťahová hmotnosť Barnett Explorerl je 650 libier a môžete strieľať rýchlosťou 370 stôp za sekundu. To nie je tak dobré ako Killer Instinct Burner 415, ale nie je to ani zlé. Systém káblov a strún je syntetický pre dlhú životnosť. Vysokoenergetické kolesá Barnett ako súčasť zostavy štyroch končatín tiež podporujú efektivitu.

Kuša Barnett Explorer váži 6 libier. Má šírku 34,5 palca a dĺžku 37 palcov s dĺžkou šípu 20 palcov. Vyznačuje sa zdvihom 12 palcov.

Pros

 • Barnett Explorer je skvelá lovecká kuša.
 • Barnett obsahuje to, čo nazývajú prémiový zameriavač s červenými bodkami, vďaka ktorému by získavanie a mierenie na ciele mali byť oveľa presnejší.
 • Táto kuša vyrobená v USA sa dodáva s obmedzenou zárukou na päť rokov.

Zápory

 • Barnett navrhuje voskovať struny každých 10 výstrelov a udržiavať struny v klimaticky kontrolovanom prostredí pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
 • Niektorí používatelia uviedli, že Barnett Explorer je náchylný na zlomenie.

PSE Archery Fang HD

Škripnutie tesne pod 400 dolárov je PSE Archery’s Fang HD. Spoločnosť PSE bola založená v roku 1970, takže je to v lukostreľbe známe meno.

Keď si kúpite Fang HD, získate celý balík kuše vrátane napínacieho lana, lubrikantu, dvojitých zarážok tetivy, tlmičov tetivy, tlmičov končatín, strmeňa na nohy, nastaviteľnej pažby, troch 22-palcových karbónových skrutiek, automatickú bezpečnostnú a protischnú spúšť, päťskrutkový tulec a osvetlený zameriavací ďalekohľad HDV 425 1,5 až 5×32 s variabilným priblížením.

Čítať  8 vecí nebezpečnejších ako podšívka na zips

Fíha! Niet divu, že táto kuša stojí takmer 400 dolárov. Fang HD sľubuje vystreľovanie šípov rýchlosťou 405 snímok za sekundu s energiou 134 stôp a ťahovou hmotnosťou 205 libier. Ak potrebujete odkopnúť túto kuši, môžete tak urobiť bez streľby, za čo budú vďační najmä začínajúci lukostrelci.

Táto 10-bodová kuša obsahuje Anti-Dry Trigger System pre menej suchých požiarov. Nastaviteľný ďalekohľad obsahuje technológiu reverznej vačky, na ktorú sa môžete spoľahnúť pre lepšie mierenie a presnosť streľby, ako aj vyššiu rýchlosť a silu.

PSE Archery Fang HD váži 7,3 libier. Jeho struny sú 37,2 palca, kábel 19,7 palca a samotná kuša je dlhá 35,5 palca. Od nápravy k náprave to celé meria 18 palcov. Zdvih kuše je 14,5 palca.

Pros

 • Vysokokvalitný ďalekohľad dodávaný s Fang HD ospravedlňuje vyššiu cenu tejto kuše.
 • Získate toľko bonusových funkcií, ktoré by PSE Archery mohla predávať samostatne.
 • Ak máte radi svoju kušu PSE, môžete sa bezplatne pripojiť k PSE Nation, kde získate bezplatné prehliadky ich zariadenia v Tucsone, e-maily a bulletiny a zľavu až 10 percent, keď navštívite obchod PSE Pro Shop.

Zápory

 • Niektorí používatelia povedali, že zásoby a prod nie sú v jednej línii, takže nemôžete vložiť žiadne skrutky.
 • Fang HD môže byť trochu ťažký.

CenterPoint Sniper 370

Odporúčame tiež CenterPoint Sniper 370, ktorý stojí menej ako 350 dolárov. Rovnako ako PSE Fang HD, aj táto kuša je súčasťou balenia. Súčasťou balenia je popruh na prenášanie, navíjač lana, odnímateľný tulec, tri uhlíkové skrutky (každá 20 palcov) a pôsobivý puškohľad 4×32 na prípravu vašich záberov.

Tlmiče v Sniper 370 znižujú vibrácie a – čo je rovnako dôležité – udržujú váš zážitok z lukostreľby tichý. Zo všetkých tichých kuší na trhu je obzvlášť známy Sniper 370. Okrem toho získate aj automatickú bezpečnosť a mechanizmy proti zaschnutiu, aby ste udržali svoje strely na cieľ.

Streľte rýchlosťou 370 stôp za sekundu, čo je stále slušná strelnica, najmä ak ste v lukostreľbe nováčik a ešte nepotrebujete príliš veľa energie. Priestrelná stúpačka Sniper 370 zaisťuje presnosť vačkového systému a štvornožky.

CenterPoint navrhol Sniper 370 tak, aby bol vhodný pre začiatočníkov. Môžete si nastaviť priechodné predpažbie a pažbu, ako aj nasadenie luku. Jeho hliníková konštrukcia bola vyrobená s ohľadom na odolnosť, takže sa nemusíte obávať, že táto kuša obstojí v nástrahách každodennej lukostreľby. Dokáže zvládať veci celkom dobre.

Čítať  Jazda na kajaku v Spring State Park – Ocala, FL

CenterPoint Sniper 370 má zdvih 13,50 palca a dĺžku od nápravy k náprave 18 palcov pri natiahnutí. Váži 12,2 libier. Náťahová hmotnosť Sniper 370 je 185 libier.

Pros

 • Hoci CenterPoint Sniper 370 nemá tie najlepšie z najlepších vlastností, za svoju cenu je to perfektne životaschopná kuša.
 • CenterPoint hovorí, že Sniper 370 je určený pre lukostrelcov všetkých úrovní.
 • Chceme zdôrazniť tichú prevádzku Sniper 370, pretože je to jeden z najväčších predajných bodov kuše.

Zápory

 • Používatelia uviedli, že ťažná šnúra môže prestať fungovať po niekoľkých použitiach.
 • Iní hovoria, že struny rýchlo prasknú.

BearX Intense pripravená na streľbu z kuše

Naša posledná odporúčaná kuša za menej ako 400 dolárov je BearX Intense. Táto kuša pripravená na streľbu pre vojenskú, taktickú a športovú lukostreľbu obsahuje množstvo výstroja a príslušenstva, takže si s ňou môžete hneď precvičiť streľbu. Medzi tieto doplnky patrí vosk na strunu, mazadlo na koľajnice, napínacie lano, tulec so štyrmi šípmi, osvetlený ďalekohľad a tri šípy BearX TrueX.

S mechanizmom proti zaschnutiu streľby sa nemusíte obávať potulných šípov. Šípy lietajú z BearX Intense rýchlosťou 400 stôp za sekundu, čo je celkom dobré pre kušu, ktorá stojí 350 dolárov. Silový zdvih, ktorý meria 12,7 palca, pridáva viac svalov ku každému výstrelu, ktorý urobíte.

Vďaka koľajničke pre ďalekohľad Weaver a jej úžasnému osvetlenému ďalekohľadu je Intense dobrá kuša aj na lov. Nie je to ani super nemotorné, meria 14 palcov na šírku, keď ho natiahnete a 10 palcov na šírku, keď ho natiahnete.

Pros

 • BearX Intense si môžete kúpiť v troch camo vzoroch a farbách.
 • Montáž, aj keď je potrebná, je podľa používateľov rýchla a jednoduchá.
 • Vďaka kvalite a sile BearX Intense je to kuša, ktorú treba vážne zvážiť.

Zápory

 • Ak chcete odpáliť BearX Intense, musíte vystreliť šíp.
 • K tejto kuši nemôžete pridať naťahovaciu kľuku.

Záverečné myšlienky

Všetkých 5 kuší, ktoré sme dnes skontrolovali, je solídny výber, či už kupujete svoju prvú kuši, alebo chcete, aby vaša ďalšia bola lacnejšia, ale kvalitná. Najviac odporúčame Killer Instinct Burner 415, pretože má najlepšiu streleckú silu z kuší na tomto zozname. Vaša lukostreľba bude oveľa vylepšená!