21 základných tipov pre nočný rybolov na ľade

Môžete byť pripravení ísť do postele, ale sústo neskončilo len preto, že zapadlo slnko. To platí pre sezónu na otvorených vodách a najmä pre rybolov na ľade.

Niektoré z najlepších akcií dňa sa odohrávajú v priebehu niekoľkých hodín po západe slnka a takmer každý rybár ide domov skôr, ako začne. Popíjajte kávu alebo zbite Red Bull. Nech už si vyberiete akékoľvek palivo, vydajte sa po zotmení na ľad a zažite vzrušujúcu akciu, ktorá vás nesklame.

Aby ste čo najlepšie využili nočné záseky cez ľad, tu je našich 21 základných tipov, ktoré vám pomôžu chytiť viac rýb.

1. Preskúmajte škvrny pred zotmením

Nájsť dobré miesto na začatie vŕtania dier je dosť náročné počas dňa, nieto ešte v tme. Strávte trochu času učením sa o jazere a vydajte sa na prieskum pred západom slnka.

Použite GPS na označenie miest, ktoré stoja za vyskúšanie. Takto sa viete zorientovať aj v noci. Ak používate vyhľadávač rýb, vstavané mapovanie sa hodí na označovanie trasových bodov.

Môžete tiež loviť rovnaké medové otvory, ktoré ste používali počas dňa pre určité druhy rýb. Crappie často zostávajú na mieste a väčšie ryby sa presúvajú neskoro na kŕmenie.

2. Pripravte sa pred západom slnka

Nenechajte si ujsť zlatú hodinu rybolovu. To je polhodina na každej strane západu slnka, keď ryby majú tendenciu kŕmiť sa, keď vodný život prechádza z denných do nočných cyklov.

Choďte na ľad a pripravte sa, aby ste nepremeškali toto okno. Vyhnete sa aj plašeniu rýb, ktoré sa predierajú na nočné loviská. Walleye sa sťahujú z hlbších oblastí do bytov, aby našli potravu. Vŕtanie sa v ľade počas tejto doby je dobrý spôsob, ako ich odstrašiť.

Včasné nastavenie znamená, že strávite viac času rybárčením a menej času potkýnaním sa v tme.

3. Bezpečnosť na prvom mieste

Pri rybolove na ľade je vždy šanca na nebezpečné podmienky. V noci používajte rovnaké bezpečnostné opatrenia ako cez deň. Dajte niekomu vedieť, kam plánujete ísť a kedy sa vrátite.

Vždy majte bezpečné cesty na prechádzku tam, kde viete, že ľad je bezpečný, a pohybujte sa len so svetlom, aby ste sa vyhli neviditeľným nebezpečenstvám.

Je tiež dobré nechať zapnuté nejaké signálne svetlo, aby ste odvrátili rýchlo sa pohybujúce snežné skútre smerujúce domov.

4. Vedieť, aký typ rýb má rád tmu

Nočný rybolov nie je pre každého a ani pre všetky ryby. Aj keď sa líši od jazera k jazeru a dokonca aj zo dňa na deň, niektoré druhy rýb sa v noci lovia ťažšie.

Pstruhy, ostrieže, lykožrúty, šťuky a ostrieže sú podľa mojich skúseností v noci cez ľad veľmi nešťastné. Niektorí rybári majú úspech v noci s jasným mesačným svetlom. Väčšina týchto rýb je pri kŕmení závislá od zraku a tma ich drží prikrčené.

Najpopulárnejšími druhmi rýb, na ktoré sa zameriavajú nočné uhryznutie, sú mreny a bolene.

Crappie majú lepšie nočné videnie a vysoko vyladené bočné línie, ktoré im pomáhajú zachytiť vibrácie a pohyby koristi.

Walleye sú tiež veľmi zdatní noční lovci. Ich príliš veľké oči absorbujú malé množstvo svetla, čo im dáva výhodu nad ich korisťou.

Čítať  Ako nájsť a chytiť ryby v riekach

Bez ohľadu na druh rýb, ktoré sú na vašom jazere k dispozícii, skúste nočný rybolov. Typ rýb, ktoré v noci hryzú, nie je vždy rovnaký od jazera k jazeru. Mal som niekoľko úžasných nočných súst pstruhov na jednom jazere, ale na inom som nemal šťastie.

5. Vedieť, kde sa ryby v noci kŕmia

Denné hodiny zaháňajú nočných kŕmičov do hlbších vôd, ale keď slnko zapadne, môžete to využiť tým, že poznáte ich zvyky.

Crappie sa rád kŕmi nad nádržami v blízkosti podvodných hrbolov a útesov. Zvyčajne sa zavesia na dno, zatiaľ čo sa živia bezstavovcami a červami, ktoré v noci stúpajú z mäkkého bahna. Burinové záhony v blízkosti plytčín, ktoré podporujú malé mienky, tiež priťahujú chrapkáče.

Walleye používa príkrov tmy, aby sa pohyboval z hlbín a kŕmil sa pozdĺž plytkých burín alebo plôch. Hľadajte plytčiny v blízkosti prielomov hlbokých vôd, ktoré majú v blízkosti zelené, zdravé buriny. To budú tie najúrodnejšie kŕmne miesta pre tŕňa veľkého.

6. Príďte pripravení

Pohybovať sa v tme je výzva. Uľahčite si to tým, že budete mať všetko, čo potrebujete na noc na ľade. Pred odchodom z domu si urobte zoznam.

Prineste si ďalšie batérie do svetiel, ohrievačov a jedla. Nikdy neviete, aký dobrý môže byť rybolov na ľade v noci. Je lepšie byť pripravený, ako sa baliť skôr, pretože ste na niečo zabudli.

7. Elektronika je kľúčová

Aj keď nepotrebujete elektroniku, aby ste boli úspešní, určite vám uľahčí lov na ľade v noci.

Správanie rýb je v noci veľmi odlišné a blikač alebo vyhľadávač rýb vám pomôže určiť, ako ryby reagujú na návnady. Naháňajú návnady alebo sa odvracajú príliš veľkým jiggingom? Elektronika dáva odpoveď.

Ryby sú v noci neustále na cestách a vyhľadávač rýb má cenu zlata, keď sa presúvate z otvoru do otvoru a snažíte sa zistiť, ako sa ryby presúvajú.

8. Prineste si čelovku

Tento tip by mal byť pravdepodobne vyššie na zozname. Dobrá čelovka robí rozdiel.

Hands-free použitie je príjemné pri viazaní novej nástrahy alebo nasadzovaní voskového červa na volfrámový ľadový prípravok. Hodí sa aj na dobíjanie vašich svietiacich nástrah.

Väčšina svetlometov sa dodáva s nastavením červeného alebo zeleného svetla, ktoré je úžasné na zachovanie nočného videnia. Nezabudnite si tiež priniesť ďalšie batérie. Chlad dokáže skutočne vysať energiu z batérií. Náhradné diely majte vo svojom najteplejšom vrecku.

9. Nakreslite ryby pomocou svetiel

Tu je tip pre fanatikov sprostých. Skúste použiť zelené podvodné svetielka, aby ste prilákali doska crappie. Svetlo priťahuje mikroskopický planktón a mieňošky, ktoré milujú jesť. Je obzvlášť vhodný pre aplikácie v plytkej vode.

Hydro Glow vyrába najpopulárnejšie LED žiarovky. Sú odolné a vodeodolné. Pripájajú sa k 12V napájaciemu zdroju a bežia celé hodiny.

Úspešnou taktikou je umiestniť svetlo do stredu ľadovej diery a vyvŕtať niekoľko rybárskych otvorov v kruhovom vzore okolo svetla vo vzdialenosti asi 20 stôp. Týmto spôsobom ste nastavený tak, aby ste zachytili migráciu, keď migrujú smerom k svetlám.

10. Použite dve tyče

Ak žijete na mieste, kde sú povolené dva rybárske prúty súčasne, využite ich vo svoj prospech. Dva prúty znamenajú dvakrát toľko príležitostí na ulovenie rýb. Je to tiež skvelý spôsob, ako experimentovať s rôznymi taktikami.

Čítať  Môžete lietať s rybami v daždi

Ľadoví rybári, ktorí sa zameriavajú na boleňa, často používajú jeden prút na aktívne navádzanie atraktorovej návnady av ďalšej diere v blízkosti druhú tyč s jemnou návnadou. UV Jigging Rap alebo lyžica privádza ryby, ale keď sa nezaviažu, môžete im dať jeden až dva údery pomocou misky na obyčajnom háčiku alebo volfrámového prípravku. Možno budete prekvapení, ako často to funguje.

11. Použite žiaru v tme návnady

Áno, naozaj fungujú. Najmä pri nočných sústach pod ľadom. Svietiace návnady a jigy dávajú rybám niečo, na čo sa v temných hĺbkach môžu sústrediť. Nočné dravce, ako sú tlupy a mrchy, majú vynikajúci zrak a uvidia žiariacu návnadu už z diaľky.

Pre maximálny jas dobíjajte žiariace návnady každých 15 až 20 minút. Minúta alebo dve pod čelovkou spravia trik.

12. Aktívne živé mienky priťahujú veľké ryby

Pre tých z vás, ktorí naháňajú chrapúň, nič neprekoná tučnú a odvážnu živú mieň. Upevnite ho pod špičkou alebo použite mŕtvu tyč pomocou obyčajnej chobotnice alebo trojháčika pod chrbtovou plutvou.

Použite jeden alebo dva delené výstrely, aby ste ho udržali na správnom mieste vodného stĺpca. Skutočne aktívnym mieňom, ktoré plávajú smerom k hladine, môžete chvostovú plutvu dokonca trochu pripnúť. To by ich malo udržať v úderovej zóne bez toho, aby im to bránilo v pohybe. Týmto spôsobom sa chytia niektorí z najväčších tŕňov.

13. Vibrácie sú váš priateľ

Ryby, ktoré lovia v noci, sa spoliehajú na svoje citlivé bočné línie, ktoré vedú pozdĺž ich tela, aby zachytili chutné vibrácie koristi. Keď sledujete ryby, ktoré nezostanú na mieste, zaujmite ich pomocou vysokoakčných návnad.

Acme Hyper-Rattles, Flutter lyžice a Rapala’s Rippin Raps vysielajú chutné vibrácie a skutočne zosilňujú údery po západe slnka.

14. Nastražte svoje háčiky

Bez ohľadu na typ nástrahy sa nebojte háčiky s návnadou nakláňať. Keď sa ryby zdajú byť plaché, vôňa návnady ich zvyčajne naláka na zahryznutie.

Malé kúsky červov, voskoviek alebo hlavičiek sú niektoré z mojich obľúbených obväzov na akúkoľvek návnadu, ktorú používam v noci. Nie každá návnada je však stvorená rovnako. Prečítajte si náš článok, kde diskutujeme o najlepšie živé návnady pre rybolov na ľade a ako ich používať.

15. Používajte sklápacie svetlá

Zakrytie vodou je najlepší dôvod na používanie tip-upov. Je ťažké vedieť, kde budú ryby, pretože začínajú svoje nočné kŕmenie. Hľadanie môžete urýchliť strategickým rozmiestnením tipov.

Jediným problémom je, že vlajky sú v tme ťažko viditeľné. Vyriešte tento problém pomocou výklopných svetiel. Tieto LED svetlá na batérie je ťažké prehliadnuť, keď sú pripevnené k vlajke a sú pomerne lacné. Pre ešte výhodnejšiu možnosť si kúpte hromadné balenie štíhlych svietiacich tyčiniek z dolárového obchodu a prilepte ich na vlajku. Za približne 10 centov za kus získate 12 hodín svetla.

16. Ryby vyššie vo vodnom stĺpci

Keď nastane noc, začne sa úplne nový cyklus kŕmenia. Larvy a červy stúpajú z mäkkého dna, čo priťahuje menšie ryby k hladine, aby sa nimi živili. To zase ťahá väčšie dravé ryby hore vodným stĺpcom.

Menšie ryby trucujú na dne a veľké ryby kraľujú o pár metrov vyššie. Experimentujte s rôznymi hĺbkami, keď chytáte len malé ryby smerom ku dnu. To je niekedy prípad tloušťky.

Čítať  Je možné opraviť zlomený rybársky prút (užitočný sprievodca)

Rybolov vo vyššom vodnom stĺpci je obzvlášť účinný pre crappie. Tieto ryby majú tendenciu prenasledovať korisť smerom nahor. Udržujte svoju návnadu pár stôp nad nimi, aby ste oslovili ich štýl kŕmenia.

17. Buďte vytrvalí, keď je uhryznutie vypnuté

Lov na ľade v noci nie je vždy ako vypínač. Niekedy je uhryznutie horúce hodinu alebo dve za súmraku a potom sa vypne. Potom sa môže znova zdvihnúť po polnoci. Len nikdy nevieš.

Prvýkrát, keď v noci vyskúšate lov na ľade, vytrvalosť sa vyplatí. Možno zistíte, že vo vašom jazere je najlepšie loviť tesne pred východom slnka alebo len pred polnocou. V každom prípade si nájdite čas, ktorý vyhovuje vášmu rybárskemu miestu.

18. Jedzte desiatu, keď ste ospalí

Prebuďte svoje telo a mozog trochou paliva. Jerky, proteínové tyčinky, sladké tyčinky alebo sušienky dodajú vášmu mozgu okamžitú energiu a udržia vás v strehu, keď sa noc uberá. Keď cítite, že hlava prikývne, siahnite po občerstvení, aby ste zostali sústredení. Ak ste naozaj unavení, prihoďte pár skákadiel, aby sa vám rozprúdila krv.

19. Zdriemnite si s hrkálkou

Niekedy prehráte boj a nedokážete odolať rýchlemu spánku. Pre tých z vás, ktorí lovia v ľadových prístreškoch, navnaďte navijak s hrkálkou.

Tieto jednoduché zariadenia sú len cievkou s vyklápacím vlascom zaisteným k vášmu úkrytu. Spustite ho do diery a keď ryba zasiahne, vytiahne šnúru. Odvíjanie cievky spôsobí, že sa v cievke ozve hlasné rachotenie. Chyťte zavreté oko a počkajte, kým vás ryba zobudí.

20. Nebojte sa pohybu

Jednou z najväčších chýb, ktoré rybári robia, je zostať na neproduktívnom mieste. Ak je rybolov pomalý, nebojte sa pohnúť.

Môže to znamenať, že nie ste tam, kde sú ryby. Majte na GPS označených niekoľko dobrých miest a pohybujte sa každých 30 minút, keď sa uhryznutie spomalí. Najlepší spôsob, ako nájsť viac rýb, je pokryť veľa vody. Vždy sa niekde nájde horúce sústo.

21. Nevzdávajte sa

V konečnom dôsledku bude váš úspech v noci závisieť od toho, koľko úsilia do toho vložíte. Niekedy máte šťastie a narazíte na fantastické nočné sústo. Inokedy možno budete musieť pracovať na.

Dôležité je neustále skúšať nové taktiky a experimentovať na rôznych jazerách. Lov na ľade v noci nie je pre každého, ale sľubujem, že námaha stojí za to.

Nočný rybolov nie je pre každého. Ak sa chcete učiť aká denná doba je najlepšia na rybolov na ľadenáš hlavný článok vám pomôže vysvetliť všetko, čo potrebujete vedieť.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to