13 perfektných miest na sánkovanie v blízkosti veľkého medveďa

Keď ľudia myslia na južnú Kaliforniu, myslia na palmy a pláže, no mnohí budú prekvapení, keď zistia, že Kalifornia ponúka množstvo príležitostí na sánkovanie. Hory obklopujúce Big Bear sú ako stvorené na sánkovanie. Existuje veľa rôznych možností, z ktorých si môžete vybrať, ak hľadáte deň plný zábavy pri sánkovaní.

Skôr ako začneme, chcel by som vám pripomenúť niekoľko vecí. Parkovanie pri Big Bear je v poslednej dobe dosť preplnené. Parkujte, prosím, len na miestach na to určených. So všetkými autami zaparkovanými nelegálne, dokonca aj núdzová odpoveď mala problém bezpečne dosiahnuť správne miesto hovoru.

Nezabúdajte, prosím, upratať odpadky a rozbité sane. Početné miesta na sánkovanie po celých USA boli zatvorené, pretože tam zostali sánky a odpadky od návštevníkov. Z tohto dôvodu usporiadam súťaž v upratovaní, ktorú nájdete na tejto stránke tu. Víťaz dokončenia vyhrá 25 USD na Dicks Dporting Goods.

1. Hra Big Bear Snow

Poloha

42825 Big Bear Boulevard Big Bear Lake, CA

Nachádza sa západne od Big Bear Village. Je to mimo Hwy 18, keď idete smerom k jazeru Big Bear Lake.

hodiny

Otvorené denne od 10:00 do 16:00 (Night Tubing od 17:00 do 21:00)

náklady

35 USD na osobu a 20 USD pre deti s výškou 36 ″ až 42 ″.

Viac informácií

Big Bear Snow Play bol kedysi lyžiarsky kopec s názvom Rebel Ridge. Neskôr bol prerobený na svetovú triedu tubing hill, ktorým je dnes.

Vy a vaša rodina sa budete usmievať od ucha k uchu, keď budú zväčšovať každý z behov fantastickým tempom. Tento park ponúka jedny z najdlhších hadičiek v južnej Kalifornii.

Jednou z najlepších častí tohto tubingového parku je to, že sa nemusíte báť ísť späť do kopca. Jediné, čo musíte urobiť, keď sa dostanete dole, je zviezť sa krytým „magickým kobercovým výťahom“ späť na vrchol kopca.

Tajomstvom Big Bear Snow Play pre skvelý čas na tubingu je ich sneh. Nielenže využívajú prírodný sneh, ktorý napadne, ale si aj vyrábajú svoj vlastný. To zaisťuje, že pri návšteve budete mať dostatok snehu na skĺznutie!

Dôrazne vám odporúčam vyskúšať nočné sánkovanie alebo „nočné žiarenie“, ako tomu hovoria. Je to nezabudnuteľný zážitok!

Celý park je osvetlený červenými, modrými, zelenými a čiernymi svetlami, ktoré vytvárajú nádhernú prehliadku farieb, keď sa kĺžete dolu kopcami.

Tento park ponúka aj základnú chatu s rozlohou 1 980 štvorcových stôp, ktorá je vybavená toaletami a snack barom. To poskytuje perfektnú príležitosť zahriať sa pri pití horúcej čokolády alebo jedení z rôznych jedál, ktoré ponúkajú.

Okrem sánkovania ponúka Big Bear Snow Play počas letných mesiacov aj GoKarting. Deti si užijú vzájomné pretekanie rýchlosťou 30 mph.

2. Alpská šmykľavka v Magic Mountain

Poloha

800 Wildrose Lane Big Bear Lake, CA

Toto miesto na sánkovanie sa nachádza západne od Big Bear Village, po Hwy 18. Je to priamo pri jazere Big Bear Lake.

hodiny

Hodiny sa líšia v závislosti od sezóny. Zimné hodiny sú od pondelka do piatku od 10:00 do 16:00 a v sobotu a nedeľu od 10:00 do súmraku.

  Posilňovač riadenia na UTV: Stojí to za dodatočné náklady?

náklady

Jedna jazda na alpskej šmykľavke stojí 6 dolárov a jazda s 5 knihami 25 dolárov. Viac informácií je k dispozícii na ich webovej stránky.

Viac informácií

Alpská šmykľavka v Magic Mountain je najunikátnejšou možnosťou na sánkovanie na tomto zozname. Namiesto toho, aby ste sa šliapali po zasneženom kopci alebo sa sánkovali, budete jazdiť po betónovej dráhe na špeciálne navrhnutých saniach, ktoré vám umožnia riadiť a kontrolovať rýchlosť.

Toto je jediný autentický zážitok z bobovej dráhy v južnej Kalifornii a zanechá vo vás túžbu vrátiť sa znova a znova.

Po príchode sa vyveziete scénickou lanovkou na vrchol hory. Na tejto jazde budete ponorení do krásy, ktorú Big Bear ponúka, a dokonca môžete dobre nahliadnuť na jazero.

Na vrchole kopca dostanete svoje individuálne sane, ktoré sú vybavené teflónovým bežcom a kolieskami s guľôčkovými medveďmi. Ďalším krokom je naskočiť na sane a užiť si vzrušujúcu jazdu.

Alpská šmykľavka je otvorená celoročne. Na tomto mieste je k dispozícii aj mnoho ďalších letných aktivít. K dispozícii sú možnosti ako GoKarting, 18-jamkový minigolf a dvojitý tobogán.

Okrem toho je k dispozícii aj nová atrakcia s názvom vznášajúci sa orol. Vznášajúci sa orol vám dá pocit lietania, keď vás katapultuje oblasťou rýchlosťou 28 míľ za hodinu.

3. Piknikový priestor Aspen Glen

Poloha

40105 Mill Creek Road Big Bear Lake CA

Toto miesto na piknik a sánkovanie sa nachádza v mestečku Big Bear Lake len 10-15 minút od Big Bear Village.

náklady

Toto miesto na sánkovanie sa nachádza v národnom parku, preto je potrebné, aby ste si kúpili dobrodružný lístok za 5 USD (denný lístok) alebo 30 USD (ročný lístok).

Viac informácií

Táto krásna pikniková oblasť ponúka množstvo kopcov na sánkovanie, z ktorých si môžete vybrať. Mnohé z kopcov sú mierne svahy s množstvom izieb, vďaka čomu je toto miesto ideálne pre rodiny s menšími deťmi.

Aspen Glen je tiež skvelá oblasť na stavanie snehuliaka, výrobu snehových anjelov alebo začatie guľovačky.

Môže to však byť dosť preplnené. Odporúča sa, aby ste sa tam dostali pred 10:00 alebo blízko prachu, ak sa chcete vyhnúť davom.

Po sánkovaní si môžete oddýchnuť v piknikovej zóne, ktorá zahŕňa grilovaciu stanicu a nevyhrievanú toaletu.

Príroda na tomto mieste na sánkovanie je úchvatná. Fotografovanie rodiny pri sánkovaní je nevyhnutnosťou!

4. Grizzly Ridge Tubing Park na Snow Summit

Poloha

880 Summit Blvd. Big Bear Lake, CA

V mestečku Big Bear Lake hneď po ceste z lyžiarskeho strediska Bear Mountain.

hodiny

Každý deň od 10:00 do 17:00 (posledný lístok sa predáva o 15:30)

náklady

Parkovanie je bezplatné. Ceny sa pohybujú od 25 do 35 dolárov za 1,5-hodinovú reláciu. Ceny sa líšia v závislosti od veku a dňa v týždni. Viac informácií je k dispozícii na nich webovej stránky.

Viac informácií

Grizzly Ridge Tubing Park na Snow Summit je skvelým miestom pre všetky vekové kategórie. Toto je na miesto, kam ísť, ak chcete preskočiť rady v lyžiarskom stredisku.

Toto miesto ponúka tri úžasné hadicové pruhy, ktoré sú denne upravované. Budete kričať od radosti, keď sa pustíte dolu kopcami s vysokorýchlostnými / ťažkými rúrami, ktoré sú ponúkané v parku.

  Najlepšie rybárske vybavenie s dronom (presné nastavenie, ktoré by som si vybral ako začiatočník)

Mnohí si tento park užívajú, pretože je menej preplnený a ponúka dlhú a príjemnú jazdu. Navyše sa nemusíte ani vracať do kopca. Môžete sa jednoducho vyviezť výťahom s pohyblivým kobercom späť hore.

5. Gray’s Peak Trailhead

Poloha

Grays Peak Trail, Fawnskin, CA

Nachádza sa na opačnej strane jazera medzi priehradou a mestom Fawnskin.

náklady

Zadarmo.

Viac informácií

Ak hľadáte skvelé miesto na sánkovanie s rodinou zadarmo v blízkosti Big Bear, toto je miesto. Jeho mierne svahy poskytujú dostatok miesta pre rodinu a nie sú príliš strmé ani príliš ploché pre deti.

Na konci dlhého dňa sánkovania si môžete oddýchnuť na ich mieste na piknik a zároveň sa kochať výhľadom na jazero a okolie.

Toto miesto ponúka aj kvalitné toalety, turistické chodníky a je skvelé pre iné snehové aktivity.

6. Cougar Crest Trail

Poloha

Cougar Crest Trail, Big Bear, CA 92314

Severne od jazera pri Hwy 38 po pravej strane cesty.

náklady

Zadarmo.

Viac informácií

Cougar Crest Trail ponúka skvelé kopce na sánkovanie. Je to skvelá voľba, ak hľadáte aj menej preplnený zážitok zo sánkovania.

Parkovanie môže byť ťažké, ale keď nájdete miesto, krása tejto oblasti a skvelé kopce na sánkovanie stoja za to.

Poznámka: Sneh na tomto mieste má tendenciu topiť sa rýchlejšie ako ostatné. Odporúča sa kúpiť penové sane namiesto plastových. Buďte v strehu pre exponované skaly.

7. Barton Flats Snow Play Area

Poloha

Nachádza sa mimo Hwy 38 z Redlands cez Jenks Lake Road West.

náklady

Toto miesto vyžaduje dobrodružný lístok, ktorý je možné zakúpiť za 5 dolárov.

Viac informácií

Toto je ďalšie miesto, ktoré stojí za to vidieť. Je skvelá na sánkovanie a iné aktivity na snehu.

Snehové ihrisko Barton Flats sa nachádza v oblasti National Forest. V tejto lokalite nie je veľa veľkých kopcov. Takže je to skvelé pre malé deti, ktoré ešte nie sú pripravené na veľké kopce.

8. Green Valley Lake Secret Sledding Hill

Poloha

Pri jazere Green Valley, len 28 míľ západne od Big Bear.

náklady

Zadarmo.

Viac informácií

Green Valley Lake Sledding Hill je jedinečným miestom na sánkovanie. Dôvodom, prečo je taký jedinečný, je jeho história. Sánkovačka bola kedysi lyžiarskym strediskom, ktoré sa prevádzalo z majiteľa na majiteľa, až kým sa v roku 2008 definitívne nezatvorilo.

Bývalé lyžiarske stredisko je teraz ideálnym miestom na sánkovanie. Staré zjazdovky poskytujú perfektný svah bez obáv, že narazíte do stromu alebo veľkých skál.

Toto miesto sa rozhodne oplatí vidieť. Viac informácií o tom, ako sa tam dostať, nájdete na webovej stránke tzv Preskúmajte.

9. Boulder Bay Park

Poloha

39148 California 18, Big Bear Lake, CA

náklady

Zadarmo.

Viac informácií

Boulder Bay Park je skvelou oblasťou na rybolov, ale v zimnom období môže byť skvelým miestom na sánkovanie. Nie je nezvyčajné vidieť ľudí sánkovať sa po rôznych kopcoch, ktoré sa nachádzajú v okolí.

  Toto je rozdiel medzi kajakom a kanoe (s obrázkami!)

Scenéria v tejto oblasti je úžasná a poskytuje zážitok pohlcujúci prírodu.

10. Okraj World Snow Play Area

Poloha

26577 CA-18, Rimforest, CA

náklady

Vyžaduje sa dobrodružný vstup v hodnote 5 USD.

Viac informácií

Rim of the World nie je len skvelým miestom na sánkovanie, ale aj na hranie na snehu. V tejto malej snehovej oblasti si tiež môžete postaviť snehuliaka a vyrobiť snehových anjelov.

Toto miesto na sánkovanie, ktoré sa nachádza v pohorí San Bernardino, môže prijať pomerne veľa snehu, čo je ideálne pre tubing a sánkovanie.

Počas víkendov sa to trochu používa, takže je najlepšie ísť cez pracovný deň počas otvorenej sezóny.

11. Zimné ihrisko v záveji

Poloha

34600 CA-18, Green Valley Lake, CA

Nachádza sa kúsok od Big Bear Village po Hwy 18.

Viac informácií

Snowdrift je najväčší a najstarší snowtubingový park v južnej Kalifornii a nachádza sa v San Bernardino National Forest.

Toto miesto vyžaduje špeciálne povolenie na používanie pre tých, ktorí sa chcú v tejto oblasti sánkovať. Po získaní povolenia je táto oblasť skvelým miestom na sánkovanie.

Táto lokalita je vhodná pre rodiny s deťmi, pretože má zjazdovky navrhnuté pre všetky úrovne sánkovania.

Táto oblasť je určená len pre rúrky, takže sa uistite, že máte so sebou rúrku namiesto sánok.

12. Woodland Trail

Poloha

41948 N Shore Dr, Big Bear, CA 92314

náklady

Vyžaduje sa dobrodružný preukaz v hodnote 5 USD.

Viac informácií

Woodland Trail je plný množstva malých kopčekov na sánkovanie. Je tu dostatok parkovacích miest. K dispozícii sú kúpeľne, ako aj miesta na piknik.

Toto miesto na sánkovanie mnohí opísali ako zimnú krajinu zázrakov. Ponúka pokojné a pokojné sánkovanie.

13. Diaľnica 18

Poloha

Diaľnica sa tiahne od Bear Lake Village až po Running Springs.

náklady

Zvyčajne zadarmo v závislosti od oblasti.

Viac informácií

Jazda na Hwy 18 je veľké dobrodružstvo. Cesta vedie cez hory a husto zalesnené oblasti. Na tejto ceste je veľa neoficiálnych miest na sánkovanie. Ak budete mať oči otvorené pre dobré miesto, nájdete ho.

Dávajte si pozor, kde parkujete a vždy si vyberajte sánkovačku, ktorá je bezpečná.

Naše najlepšie tipy na sánky – pripravte sa!

Snow Tube Toobski Slopemaster

pre deti aj dospelých

Flexibilný lietajúci tanier Paricon

Dlhotrvajúci pre deti/dospelých

Sánkovačka na sneh s ťahom lano

Vhodné až pre 2 jazdcov

Súvisiaci obsah

Ak uvažujete o tom, že odmietnete zábavu plnú sánkovania kvôli nedostatku snehových nohavíc, zamyslite sa znova! Vyskúšajte jednu z týchto alternatív šatníka a vyrazte do kopca.

Či už máte obmedzený rozpočet alebo jednoducho nevlastníte sane, mám pre vás všetko. Nie je dôvod vynechať zábavný deň sánkovania, pretože vám chýba poriadna sánkovačka! Čo použiť na sánkovanie, ak nemáte sane?

Zima môže byť poriadna, ale najlepší spôsob, ako z nej vyťažiť maximum, je ísť von a zabávať sa v snehu a chlade. Aký lepší spôsob, ako to urobiť, ako ísť sánkovať. Tu je 9 najlepších sánok, ktoré si môžete kúpiť online