13 najlepších pláží na surfovanie v južnej Kalifornii 

Južná Kalifornia je obľúbená pre svoju krásnu krajinu, pričom pláže sú medzi nimi hlavné. Pláže SoCal sú viac než len na opálenie alebo čľapkanie sa vo vlnách vynikajúce aj na surfovanie. Ktoré pláže by ste mali vyhľadávať?

Tu sú najlepšie pláže južnej Kalifornie na surfovanie:

 • Štátna pláž El Capitan
 • Pláž Newport
 • Pláž Huntington Beach
 • South Carlsbad State Beach
 • Pláž Redondo
 • Pláž Mugu
 • Misijná pláž
 • Pláž Coronado
 • Štátna pláž San Onofre
 • Štátna pláž Santa Monica
 • Pláž Carmel
 • Štátna pláž Playa Del Rey
 • Will Rogers State Beach

Ako ilustruje vyššie uvedený zoznam, neexistuje žiadny nedostatok možností surfovania, ak žijete alebo ste na návšteve SoCal. Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie informácie o každej z týchto úžasných pláží, ako aj o tom, čo by ste mohli dúfať, že chytíte, ak si naplánujete deň surfovania. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

13 pláží preslávených surfovaním v celej SoCal

Štátna pláž El Capitan

V okrese Santa Barbara neďaleko Golety sa nachádza El Capitan State Beach, ktorá je súčasťou systému štátnych parkov v Kalifornii.

Pláž El Capitan State Beach, pomenovaná po kapitánovi španielskej armády na dôchodku Josému Franciscovi Ortegovi, je obľúbeným miestom na jeseň, pretože sa tu vo veľkom zhromažďujú motýle monarchy.

Rovnako aj rybári sa stretávajú počas celého roka, pretože El Capitan State Beach je fantastická pláž na surfovanie.

Ostrieže sú tu bežným úlovkom v oceánskych vodách. Ak máte radi umelé návnady, rybári odporúčajú ostrieža v červenej alebo hnedej farbe. Menšie háčiky sú lepšie, rovnako ako ľahké náčinie.

Pláž Newport

Piesočné pobrežie a krištáľovo čistá voda z pláže Newport v Orange County z nej robia obľúbenú destináciu pre obyvateľov aj turistov.

Ste tiež na skok, skok a skok od ostrova Balboa, ktorý niektorí rybári nazývali tajným rybárskym miestom (hoci už to nemusí byť také tajné!).

Na móle Balboa je známe, že surfisti navíjajú druhy rýb, ako sú makrely, korbiny, sardinky, ančovičky a bonito, a niekedy dokonca aj rejnoky a žraloky. Samotná pláž má zvyčajne veľa kalifornských halibutov a kaliko basov.

Pláž Huntington Beach

Len málo pláží SoCal je tak známych ako Huntington Beach v Orange County. Pláž Huntington Beach sa nachádza menej ako 40 míľ juhovýchodne od obchodnej štvrte Downtown Los Angeles a je krásnym útočiskom.

Čítať  Ako zabrániť roztopeniu snehovej gule

Ak by ste si radšej nenamočili nohy, vždy sa môžete zastaviť na móle Huntington Pier a odtiaľto si zaloviť. To je to, čo robí veľa rybárov SoCal. Samozrejme, tradičný surfový rybolov je tiež možnosťou.

Nespočetné množstvo druhov rýb, ktoré môžete v tejto oblasti chytiť, stojí za to. Medzi tieto druhy patrí lopata, žraloky, sardinky, rejnoky, ostrieže, makrely, kaviáry, chochlačky, corbina a cabezon.

South Carlsbad State Beach

Štátna pláž South Carlsbad v okrese San Diego je verejným miestom, takže má tendenciu priťahovať väčšie davy ľudí ako možno niektoré z iných pláží, o ktorých sme doteraz diskutovali a o ktorých budeme hovoriť vo zvyšku tohto článku.

Možno to budete chcieť nazvať skoro večer večer pred rybárskym výletom, aby ste sa nasledujúci deň mohli zobudiť so slnkom.

Mali by ste poraziť ostatných surfistov a väčšinu davov. Potom budete môcť uloviť všetko od corviny po chrapkáča žltoplutvého, škvrnitého, halibuta, zubáča chrapľavého a zubáča bradlového.

Pláž Redondo

Pláž Redondo v okrese Los Angeles, pomenovaná podľa španielskeho slova pre „okrúhle“, je súčasťou zálivu Santa Monica. Mestské mólo na pláži vás zavedie do Tichého oceánu, čo z neho môže urobiť žiadanú destináciu pre surfistov.

Mimochodom, keď hovoríme dobre, myslíme to vážne. Iný názov pre Mestské mólo je Nekonečné mólo!

Medzi bežnejšie druhy rýb, ktoré sa vo vodách Redondo Beach hojne vyskytujú, patria raje netopiere, gitarovky, chochlačky, ostrieže, ostrieže, bonito, sardinky a tichomorské makrely.

Môžete chytiť žraloka, bieleho morského ostrieža, nejaké barakudy, piesočné ostrieže a halibuta, ale tieto druhy sú vzácnejšie.

Pláž Mugu

Malibu’s Mugu Beach nájdete v Oxnarde, ak po prejdení Mugu Rock budete pokračovať na sever. Táto pláž v okrese Ventura je súčasťou väčšej štátnej pláže Point Mugu.

Okrem surfistov tu pravdepodobne uvidíte aj fotografov, pretože niektoré pamiatky pozdĺž pláže Mugu sú úplne úchvatné.

Point Mugu prináša množstvo bubnov žltoplutvých, leopardích žralokov a ostriežov, takže dúfame, že máte svoju súpravu na surfovanie pripravenú!

Misijná pláž

Ak chcete uvoľnenejšiu a chladnejšiu atmosféru, zamierte na pláž Mission Beach. Táto časť SoCal priťahuje rôzne davy hráčov plážového volejbalu, opaľujúcich sa ľudí, plavcov, surfistov a rybárov.

Čítať  Je vybavenie pozemného hokeja drahé? Pohľad na náklady

Môžete si vybrať, kde budete surfovať okolo Mission Beach. Môžete loviť z móla na južnej strane pláže. Možno budete chcieť preskúmať Mariner’s Basin na východnej strane alebo sa držať pláže na západe.

Pláž Mission Beach a jej neďaleký záliv sú zvyčajne dobre zásobené chrapkáčom žltoplutvým, kambalou, rajou, piesočnatým ostriežom, ostriežom a jalcom.

Ak je to skutočne šťastný deň, potom sa môžete kochať korvinou krátkoplutvou, sculpinom, leopardím žralokom, kaliko basom, barakudou, bonito alebo halibutom.

Pláž Coronado

Pláž Coronado v San Diegu je známa ako Crown City, a to z veľmi dobrého dôvodu. Môžete si tu vybrať jednu z niekoľkých pláží, z ktorých všetky majú trblietavé piesočné pláže (áno, doslova sa trblietajú, keďže piesok obsahuje sľudu) a nádherné teplé vody.

Medzi Glorietta Bay, North Beach a Coronado Central Beach sme si istí, že je toho veľa, čo môžete chytiť, keď idete surfovať na ryby.

Niektoré druhy rýb, pred ktorými by ste si mali dávať pozor, sú ostriež, morský okúň, žralok leopardí, morský zubáč, chrapkáč žltoplutvý, korbina, kalifornský žltochvost, halibut, ostriež škvrnitý a ostriež pruhovaný.

Štátna pláž San Onofre

Štátna pláž San Onofre v okrese San Diego, populárna pláž SoCal na surfovanie, zahŕňa 3 000 akrov prírodného priestoru. Toto miesto má spravodlivý podiel návštevníkov a každoročne priťahuje viac ako 2,5 milióna turistov a Kalifornčanov.

Aj vy sa môžete znova a znova vracať, keď sa so svojou surfovou rybárskou súpravou začnete navíjať na kalifornských chrobákov, žltoplutvých, halibutov a ostriežov.

Tip od miestnych? Ako živú návnadu použite pieskové kraby a/alebo lastúrniky, najmä ak chcete namotať nejaké krívačky.

Štátna pláž Santa Monica

Pozdĺž známej diaľnice Pacific Coast Highway nájdete štátnu pláž Santa Monica.

Pláž dlhá 5,5 míle ponúka ihriská, miesta na piknik, parky a pláž Muscle Beach. Ak vás táto pláž neláka, mólo Santa Monica Pier bude určite volať vaše meno ako surfista!

Vody móla Santa Monica sú dosť hlboké, najmä ak surfujete na konci. Vlnolamy v blízkosti móla tiež robia túto oblasť skvelým miestom na lov mnohých jedinečných druhov.

Patria medzi ne halibut, makrela, bonito, kaliko, piesočný ostriež, chrapkáč čierny, sargo, ostriež dúhový, boleň, morský ostriež a treska čierna.

Čítať  Ako zistím, že môj snežný skúter potrebuje nové tlmiče?

Pláž Carmel

Čo sa vám na pláži Carmel nepáči? Táto destinácia Carmel ponúka malebné turistické chodníky, vynikajúce vlny na surfovanie a je vhodná aj pre psov.

Ak nemáte pláž Carmel na svojom užšom zozname pláží SoCal na surfovanie, mali by ste!

Asi dve hodiny pred začiatkom prílivu je tu skvelý surfový rybolov. V lete tu prejdú sardinky a makrely.

Počas zvyšku roka môžete loviť lykožrúta, kabezon, skalník, kaňu a ostrieža.

Štátna pláž Playa Del Rey

Hoci to nie je najznámejšia pláž, niekedy je to dobré. Štátna pláž Playa Del Rey v Playa Del Rey (susedstvo LA) ponúka trávnaté parky, dláždené cyklistické chodníky a piesočnaté pobrežia na hranie volejbalu, plávanie, surfovanie alebo rybárčenie.

Táto oblasť vyžaduje rybársky prút s dĺžkou až deväť palcov, aby ste dosiahli najlepšie ryby. Môžete napríklad chytiť žraloka leoparda, halibuta, korbinu, chrapkáča a ostrieža.

Žiadna návnada? Žiaden problém! Nielenže vám personál na neďalekej pláži Dockweiler poskytne návnadu zadarmo, ale ponúka aj rybárske prúty bez ďalších poplatkov!

Will Rogers State Beach

Posledná pláž SoCal na surfovanie na našom zozname je Will Rogers State Beach.

Táto pláž v LA v oblasti Pacific Palisades ponúka cyklistický chodník, ihrisko, volejbalové ihriská a množstvo otvorených piesočnatých plôch na surfovanie.

Zábavný fakt: Will Rogers State Beach sa používa ako miesto pre mnoho klasických filmov a televíznych relácií. Baywatch sa tu natáčal chvíľu predtým, ako sa herci dostali na Havaj, a Bytosť z Čiernej lagúny má tú poctu, že bol natočený aj na Will Rogers State Beach.

Rybári odporúčajú používať háčiky č. 4, 6-kilový vlasec (aspoň) a osemstopový prívlačový prút a ľahké náčinie na chytanie rôznych druhov rýb, ktoré tu plávajú vo vodách.

Záverečné myšlienky

Južná Kalifornia je oslavovaná pre svoje pláže, z ktorých mnohé umožňujú surferom postaviť si svoje surfovacie rybárske náväzce a vyhodiť. Zvyčajne máte možnosť loviť z pobrežia alebo dokonca z neďalekého móla.

Hoci 13 pláží SoCal na tomto zozname povoľuje surfovať na rybolove, mali by ste sa ešte predtým, ako vyrazíte, informovať v miestnych parkoch a združení reces alebo mestskej vláde, aby ste potvrdili, že môžete ísť na ryby.